reklama

Historia O

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2013-11-09
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-241-4812-7
Liczba stron: 224

Ocena: 3.33 (9 głosów)

Historia O nie należy do książek, które można czytać w autobusie - a już na pewno nie nadaje się do tego pierwszych 60 stron, mających rzadko spotykany ładunek erotyczny. Tytułowa bohaterka, O, to młoda kobieta, którą kochanek Rene zawozi do starego pałacyku w dzielnicy Roissy na przedmieściach Paryża. O trafia tam do tajnego stowarzyszenia o bardzo skomplikowanych regułach: nie wolno jej patrzeć w oczy żadnemu z mężczyzn, ani rozmawiać z żadną z kobiet. Musi nosić suknię z gorsetem, która odsłania jej piersi, skórzaną obrożę i mankiety. Wszyscy mężczyźni należący do stowarzyszenia mogą robić z nią, co im się żywnie podoba.

Kup książkę Historia O

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Historia O

Może wywołać oburzenie. Warto przeczytać ale raczej z ciekawości. Osobiście nie polecam..
Link do opinii
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2014-05-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Interesująca fabuła. W zakończeniu czegoś mi zabrakło :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - TrzebaPrzeczytac
TrzebaPrzeczytac
Przeczytane:2014-01-07, Ocena: 3, Przeczytałam, 2014 , Przeczytane, 52 książki 2014 ,
Książka ta to typowa powieść erotyczna. Występuje w niej wiele scen seksu, a także elementów sado-maso. W chwili wydania tej powieści wzbudziła ona wiele kontrowersji - pisanie o seksie, w taki sposób w okresie, w którym seks był tematem tabu, kiedy rewolucja seksualna się nawet nikomu nie śniła - musiało przynieść taki efekt. Książka opowiada o O. - kobiecie beznadziejnie zakochanej w Rene, który to zabiera ją do Roisy - domu rozkoszy (?), rozpusty (?) - trudno to miejsce nazwać, miejsce w którym staje się ona seksualną niewolnicą. W dodatku nie tylko dla Rene, ale także dla innych przebywających tam mężczyzn. Jednak jej się to w jakiś sposób podoba - chłosta, bycie wykorzystywaną w każdy możliwy sposób. O. uważa, że jeżeli to wszystko sprawia przyjemność Rene i on tego właśnie od niej chce, to ona musi być szczęśliwa. Bo najważniejsze jest to, żeby Rena ją kochał - to wystarczy. Po wyjściu z Roisy O. nie może długo cieszyć się z bycia tylko i wyłącznie Rene - ten praktycznie od razu oddaje ją niczym prezent swojemu przyjacielowi - Sir Stephanowi. O. musi mu być podległa, w końcu robi to z miłości... Trochę ciężko zrozumieć czemu ta książka znalazła się na liście 1001 książek, które trzeba przeczytać, przecież chyba (a przynajmniej mam taką nadzieję, bo się nie wgłębiałam w ten temat) są lepsze erotyki. Jednak wydaje mi się, że książka ta ma "drugie dno" - i liczę na to, że nie wynika to tylko z mojego usprawiedliwienia "Historii O." na liście. Według mnie O. może być każda zakochana kobieta. Kobieta zakochana tak bardzo, że nie dostrzega patologiczności związku, w którym się znajduje. Akurat w książce przedstawiona jest skrajnie patologiczna sytuacja. Jednak nad iloma kobietami mężczyźni znęcają się fizycznie, czy psychicznie? Ile kobiet jest poniżanych? A one znoszą to wszystko, bo najważniejsze jest to "że on mnie kocha" - jak to robiła nasza tytułowa O. Mam cichą nadzieję, że książka jest właśnie w pewnym sensie "studium psychologicznym" beznadziejnie zakochanej kobiety będącej w patologicznym związku, a cała erotyka jest tylko otoczką, do przedstawienia czegoś głębszego. Ta książka nie może być tylko erotykiem, bo jeżeli tak jest, nie zasługuje na miejsce na liście. Jeżeli jednak jest tak jak myślę, to trochę się broni. Czy polecam? Ciężko stwierdzić. Pozostawiam kwestię "do uznania". Czy "trzeba przeczytać"? Można, ale nie trzeba.
Link do opinii

Spodziewałam się po tej pozycji czegoś wyjątkowego, mocnego... Tymczasem otrzymałam powtórkę z "Greya". Im dalej, tym gorzej.

Link do opinii
Avatar użytkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2018-12-26, Ocena: 2, Przeczytałam, 26 książek 2018,

Przeczytana z ciekawości na telefonie, długo męczyłam ją fragmentami. Niektóre sceny erotyczne całkiem niezłe, ale generalnie książka kiepsa i nudna, zwłaszcza druga połowa, którą przelatywałam już całkiem po łebkahc byle tylko dotrzeć do końca.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Silwercross
Silwercross
Przeczytane:2016-02-26, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Avatar użytkownika - Sheelka
Sheelka
Przeczytane:2015-07-15, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - KasiaiDaniel
KasiaiDaniel
Przeczytane:2015-01-01, Czytam, 2015, Posiadam,
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy