Inspektor Parma i afera środowiskowa

Wydawnictwo: Poradnia K
Data wydania: 2020-11-30
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 9788366555228
Liczba stron: 184
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Nina Wum
Ilustracje: Martin Siemienski

Tom 2 cyklu Inspektor Parma

Ocena: 5 (1 głosów)

Czy smog jest groźniejszy niż smok? Co się dzieje ze zużytym plastikiem? I czy recykling to tylko trudne słowo?


Tym razem inspektor Parma tropi afery ekologiczne. Do biura świnki przy Boczkowej 23 zgłasza się Michał Bizon, którego żona, naukowczyni, zaginęła przed siedmioma dniami. Czym zajmuje się w swoim laboratorium pani Bizonowa, co łączy ją z pozostałymi zaginionymi i jaką rolę odgrywa w tej historii smog? Tym razem sprawy toczą się wokół zagadnień związanych z ochroną środowiska i wpływem zanieczyszczeń na życie na Ziemi.

Tagi: literatura dla dzieci Proza dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Inspektor Parma i afera środowiskowa

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Inspektor Parma i afera środowiskowa

Christopher Siemieński udowadnia, że powieść detektywistyczna może służyć czemuś więcej niż tylko rozrywka. Autor stworzył serię książek dla dzieci o inspektor Parmie, brzuchatej, wiecznie głodnej śwince, która pracuje w biurze detektywistycznym. Sprawy, którymi zajmuje się Parma, związane są z ważnymi aspektami życia. W pierwszej części przygód autor podjął temat śmieciowego jedzenia. Natomiast drugi tom skupia się na ochronie środowiska i zagrożeniach, jakie niesie za sobą nieodpowiedzialność ludzi oraz postęp cywilizacyjny. Christopher Siemieński w lekki, zabawny sposób przedstawia młodym czytelnikom najważniejsze problemy ekologiczne. a historia skłoni czytelnika do zastanowienia, co może zrobić, by zadbać o otaczającą przyrodę, jakie działania może podjąć, by mieć swój wkład w ochronę środowiska.

 

Książka nie tylko bawi, ale i uczy, kształtuje w młodym odbiorcy postawę proekologiczną. Napisana przystępnym językiem, wciągająca, zabawna historia o inspektor Parmie wyjaśnia trudne pojęcia związane ze środowiskiem naturalnym, a także odsłania mechanizmy i skutki działalności człowieka szkodliwej dla przyrody. Co ważne, autor podaje wiedzę w sposób bardzo ciekawy, zajmujący. Naukowe zagadnienia wplata w fabułę z dużym rozmysłem, nie narzucając się zanadto czytelnikowi. Bohaterowie nakreśleni przez autora są barwni, ciekawi, nieco ekscentryczni, co nadaje powieści humorystycznego tonu. Wszystko tu ze sobą współgra, a nie sądziłam, że kryminalna intryga i temat ekologii mogą stanowić tak wyśmienite połączenie. Bonusem jest wątek romantyczny, który toczy się w tle poszczególnych wydarzeń, wywołujący szeroki uśmiech na twarzy czytelnika.

 

Uważam, że ze względu na dużą wartość edukacyjną pozycja ta powinna stanąć nie tylko na domowych, ale również na bibliotecznych półkach. Tak by mogło zapoznać się z nią jak największe grono czytelników. Jest to opowieść, która z pewnością sprawdzi się jako wstęp do rozmów i prelekcji związanych z ekologią.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy