Jak Lolek został papieżem

Jak Lolek został papieżem to niezwykła opowieść, bo też bohater tej historii jest niezwykły. Biografia Karola Wojtyły, ukazująca jego dzieciństwo, młodość, drogę do kapłaństwa i na Stolicę Piotrową, przedstawiona została w ciekawy i wzruszający sposób. Autor, używając barwnego języka, opisał postać, w której każdy odnajdzie swojego przyjaciela, bliską osobę. To książka do czytania przez całą rodzinę.

Informacje dodatkowe o Jak Lolek został papieżem:

Jak Lolek został papieżem - opinie o książce

Avatar użytkownika - AMAF12
AMAF12
Przeczytane:2015-05-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka opowiada jakby o życiu Jana Pawła 2.Książka bardzo mi się podobała ,ponieważ bardzo lubię książka i religijne.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2015-03-02, Ocena: 4, Przeczytałam, WYZWANIE 2015-52 książki,
Treść z uwagi na trudne słowa dosć ciężka do czytania dla dziecka. ale taki 9-10 latek spokojnie może już czytać ze zrozumieniem większości tekstu. Sądziłam, że więcej bedzie o samym dzieciństwie Papieża, ale i tak lektura bardzo ciekawa. Sporo anegdot z życia Karola Wojtyły i nawet lista ulubionych potraw naszego Papieża!
Avatar użytkownika - astrzelec
astrzelec
Przeczytane:2009-10-16,
Każda książka opowiadająca o życiu Ojca Św jest materiałem wzruszającym czytelnika, bo czytamy o kimś, kogo wydaje nam się bardzo dobrze już znamy. Wyławiamy szczegóły, o których może dotychczas nie wiedzieliśmy i fakt ten cieszy nasze serce.Wzruszajaca książka godna polecenia każdemu czytelnikowi - małemu i dorosłemu.
Avatar użytkownika - ismenka
ismenka
Przeczytane:2009-10-07,
Postać Karola Wojtyły, tytułowego "Lolka" jest niezwykła sama w sobie. Kiedy po raz pierwszy bierzemy tę książkę w ręce, zanim przeczytamy pierwszy akapit już wiemy że nie oderwiemy się od niej przez najbliższe parę godzin. Jest to opowieść o wspaniałej osobowości, o tak ważnych w naszym życiu wartościach chrześcijańskich , o miłości bliźniego. Ta magia, która emanuje z każdej stronicy jest niezwykle uduchowiająca i pozytywna. Namawia nas do naśladownictwa i napawa szczęściem i pogodą ducha. Jest niezwykle kształcąca i ukierunkowująca idealna jako przewodnik moralny naszych dzieci.
Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2022-12-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Książka teoretycznie dla dzieci, a bardzo mnie wzruszyła. Rozdziały napisane bardzo ciekawie, momentami humorystycznie. Lektura przybliża osobę papieża, przede wszystkim to jakim był dobrym i skromnym człowiekiem, a także bardzo pobożnym. Cienka książka, nie zajmie wiele czasu, a naprawdę warto ją poznać!

Kacper Ryx
Mariusz Wollny0
Okładka ksiązki - Kacper Ryx

Nie płaczcie, jeśli żal za postacią Reynevana von Bielau z trylogii Andrzeja Sapkowskiego przepełnia Wasze czytelnicze serca. Oto Kacper Ryx – Inwestygator...

Krwawa jutrznia. Straceńcy
Mariusz Wollny0
Okładka ksiązki - Krwawa jutrznia. Straceńcy

Kacper Turopoński wymyka się śmierci w kanałach pod moskiewskim zamkiem dzięki wrodzonemu sprytowi i... znajomości rozwiązań holenderskich budowniczych...