Jak się dogadać. Komunikacja bez przemocy

Ocena: 5 (1 głosów)

Wiara w siebie, umiejętność pozytywnego kończenia konfliktów, bliskie, przyjazne relacje – możesz doświadczać tego na co dzień dzięki przyswojeniu kilku zasad komunikacji.

Każdego dnia rozmawiamy z naszymi domownikami, przyjaciółmi, kolegami z pracy, sąsiadami, sprzedawcami w sklepie. Z pewnością wielu z nas znalazło się w sytuacji, gdy jedno słowo wypowiedziane bez złych intencji wznieciło pożar – wystarczyło, aby zranić lub zdenerwować drugą osobę… Na szczęście istnieją metody, które pomogą ci zapobiegać takim nagłym konfliktom. Technika komunikacji bez przemocy jest skuteczna nie tylko w przypadku pojawienia się agresji – przede wszystkim pozwala w pozytywny sposób nawiązywać relacje oraz tworzyć warunki do tego, aby rozmowa była wartościowa.

Dzięki tej książce:

• dowiesz się, co utrudnia skuteczną komunikację,

• poznasz techniki porozumiewania się, które pozwolą ci na wyrażenie siły w stanowczy i spokojny sposób,

• nauczysz się, w jaki sposób budować wartościowe relacje we wszystkich dziedzinach życia – w domu, pracy, szkole.

Marie-Jeanne Trouchaud – przez ponad trzydzieści lat była nauczycielką i trenerką z zakresu stosunków międzyludzkich. Obecnie wykłada i zajmuje się pracą terapeutyczną.

Informacje dodatkowe o Jak się dogadać. Komunikacja bez przemocy:

Wydawnictwo: RM
Data wydania: 2023-06-14
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788381517515
Liczba stron: 272

więcej

Kup książkę Jak się dogadać. Komunikacja bez przemocy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Jak się dogadać. Komunikacja bez przemocy - opinie o książce

Komunikacja interpersonalna, integralna część życia społecznego, stanowi często wyzwanie dla jednostek. "Jak się dogadać. Komunikacja bez przemocy" autorstwa Marie-Jeanne Trouchaud, doświadczonej pedagog i trenerki relacji międzyludzkich, prezentuje kompleksowy zestaw technik poprawiających efektywność komunikacji.

 

Autorka poddaje analizie genezę konfliktów oraz różnice między asertywnym wyrażaniem opinii a prezentacją faktów. Ponadto, przywiązuje wagę do roli emocji w procesie komunikacji, wskazując na metody ich identyfikacji i kontrolowania. Publikacja nie ogranicza się do teoretycznych rozważań, lecz skupia na praktycznych strategiach tworzenia sprzyjających warunków do budowania trwałych relacji, rozwijania asertywności oraz kontroli emocji.

 

Marie-Jeanne Trouchaud omawia techniki komunikacji pozbawionej przemocy, prezentując różnorodne strategie, które umożliwiają skuteczne porozumiewanie się z innymi, przy jednoczesnym szacunku dla ich uczuć. Konkretne przykłady rozmów w różnych kontekstach są niezwykle pomocne w zastosowaniu zdobytej wiedzy w praktyce.

 

"Jak się dogadać" wyróżnia się przystępnym stylem oraz obfitością praktycznych wskazówek, co czyni ją cennym źródłem wiedzy dla każdego pragnącego doskonalić swoje umiejętności komunikacyjne. Szczególnie wartościowe są wskazówki dotyczące komunikacji z młodzieżą, stanowiące istotne wsparcie dla rodziców oraz nauczycieli.

 

"Jak się dogadać. Komunikacja bez przemocy" staje się nie tylko przewodnikiem po sztuce efektywnej komunikacji, lecz także drogowskazem ku głębszemu zrozumieniu siebie i innych. Ta książka otwiera drzwi do lepszych relacji i wyższego poziomu porozumienia, zachęcając czytelników do kontynuowania swojej podróży ku pełniejszemu zrozumieniu i akceptacji.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy