Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie

Hejt i krytyka to zjawiska, z którymi musimy się mierzyć w dzisiejszym życiu. Jednak zdarza się, że najsurowszym krytykiem jest wewnętrzny głos, który ukrywa się w naszej głowie i mówi nam ,,znowu dałaś plamę", ,,to ci się nie uda", ,,siedź cicho, są mądrzejsi od ciebie" itd. Najczęściej te oskarżenia nie mają nic wspólnego z faktami, ale sprawiają, że rezygnujemy z wyzwań, przejmujemy się nadmiernie porażkami i czujemy się gorsi od innych.

W książce autorki proponują różne strategie, które pomogą zmierzyć się z tym wewnętrznym głosem i sprawić, aby w końcu zamilkł lub - co więcej - zaczął wspierać i zachęcać do działania. Zaprosiły do rozmów na te tematy: Katarzynę Cichopek, Darię Ładochę, Odetę Moro, Honoratę Skarbek, Dorotę Welman, Zofię Zborowską-Wronę.

Alina Adamowicz - blogerka i Joanna Godecka - psychoterapeutka i life coach, autorka: Bądź pewna siebie, Nie odkładaj życia na później, Przestań się zamartwiać, Szczęście w miłości.

Informacje dodatkowe o Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2020-11-04
Kategoria: Poradniki

Tagi: Umysł ciało duch bóg

Kup książkę Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie

Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie - opinie o książce

"Słowo jest potęgą, którą sam tworzysz.
Wnika do naszego umysłu i może zmienić
całokształt przekonań na lepsze lub gorsze."

Gdy tylko zobaczyłam tę książkę, to wiedziałam że jest ona dla mnie. Byłam jej bardzo ciekawa i oczywiście zostałam zaspokojona.

W każdej z nas drzemie taki wewnętrzny krytyk." Nie dam rady", " nie potrafię", "ktoś zrobi to lepiej" i wiele innych stwierdzeń, które wpływają na naszą wartość. Ta książka uczy nas jak zmienić nasze nastawienie na plus. Jak również jak radzić sobie z krytyką, obrażaniem czy hejtem. Jest to bardzo wartościowa lektura, warta przeczytania.

Mi się ona podobała i z czystym sumieniem ją Wam polecam.

Avatar użytkownika - obliczababyagi
obliczababyagi
Przeczytane:2020-11-30, Ocena: 4, Przeczytałem,

Temat, który został poruszony w książce jest mi znany. Od kilkunastu miesięcy go zgłębiam. Lubię szukać informacji, lubię się uczyć i zmieniam powoli swoje nastawienie. Sporo za mną, a jeszcze więcej pracy przede mną. A dlaczego ciągle szukam nowych informacji? Z prostego powodu, bo każdy autor ma inny styl i nigdy nie wiem, czy owy styl będzie, bądź nie, mi pasować na 100%.

Wracając do książki muszę przyznać, że nic nowego nie odkryłam. Nie porwało mnie nic szczególnie, ale też nie mogę powiedzieć, że pozycja była bardzo zła... ? Podobało mi się, iż każdy rozdział rozpoczynał się krótką teorią. Napisana prostym językiem, można się dowiedzieć jaki problem konkretnie autorki poruszają. Nie znajdziesz tu definicji encyklopedycznych, wręcz przeciwnie.
Po teorii czas na ćwiczenia. Ważny to etap, gdyż bez ćwiczeń, nie można pozbyć się krytyka wewnętrznego. Trzeba pracować nad sobą codziennie i tutaj znajdziesz bardzo ciekawe i nietrudne ćwiczenia, które wykonujesz sama, bądź z kimś.
Na końcu każdego z rozdziału znajduje się obszerny wywiad, w którym poruszane są zagadnienia konkretnego tematu. Wywiady przeprowadzone są ze znanymi osobami ze świata show biznesu. Muszę przyznać, że jest to ciekawe podejście znanych osób do tematu krytyka. Polecam te rozdziały najbardziej z całej książki.

Reasumując, książka dobra. Polecam, lecz pamiętaj to nie pozycja, którą można przeczytać i odłożyć, a wręcz przeciwnie należy z nią pracować.

Avatar użytkownika - MariaAntonina
MariaAntonina
Przeczytane:2020-11-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2020, 52 książki 2020, Mam,

Jak zobaczyłam tytuł książki Aliny Adamowicz i Joanny Godeckiej: „Jak uciszyć wewnętrznego krytyka i uwierzyć w siebie” od razu wiedziałam, że ta książką będzie idealna dla mnie. Która z nas kobiet nie boryka się z syndromem małości, niedocenienia, wykluczenia? Która z nas umniejsza sobie zasług albo urody? Niestety wiele. Jestem jedną z nich. Dlatego z ogromnym zainteresowaniem i wielką ochotą na zmiany przestudiowałam tę książkę.
Zacznę od tego, że bardzo podoba mi się jej formuła. W każdym rozdziale autorki przekazują nam jakąś wiedzę, następnie proponują zestaw ćwiczeń, a na koniec podsumowują to inspirującą rozmową ze znaną i lubianą kobietą. Książka nie przytłacza treścią, a jej teoria jest lekka i do schrupania przez czytelnika. Przyznam szczerze, że się tego nie spodziewałam. Dotychczas czytanie przeze mnie poradniki dobijały mnie mądrościami, których mój mózg nie był w stanie przetrawić. Obok historii znanych kobiet, autorki dzielą się z nami doświadczeniami swoich pacjentek, które zdecydowały się przyjść na terapie. Z tymi przykładami można się utożsamiać. Tyle od strony technicznej.
Treść książki bardzo wiele zmieniła w moim postrzeganiu samej siebie. Już w trakcie czytania starałam się wcielać w życie rady w niej zawarte. Bardzo sugestywne było dla mnie porównanie samej siebie do najlepszej przyjaciółki i propozycja by zacząć się tak traktować. Ważne jest też przesłanie płynące z jej kart, aby nie zmieniać się pod wpływem innych, a jedynie dokonywać zamian na lepsze. Choć wyjście ze strefy komfortu nie jest proste- to jest to najbardziej opłacalne ryzyko. Słowa mają moc sprawczą, a mówienie do siebie i o sobie źle nie poprawi naszego samopoczucia. Dobrze, że powstają takie książki, które nam o tym przypominają. Bardzo polecam książkę wszystkim krytykom własnego ja!
Na koniec zostawiam Was z cytatem, użytym przez autorki:
„Uważaj na swoje myśli, stają się słowami. Uważaj na swoje słowa, stają się czynami. Uważaj na swoje czyny, stają się nawykami. Uważaj na swoje nawyki, stają się charakterem. Uważaj na swój charakter, staje się twoim przeznaczeniem.”
Lekcja do odrobienia.

mniej

Szczęście w miłości. Jak mądrze kochać i rozumieć siebie
Joanna Godecka0
Okładka ksiązki - Szczęście w miłości. Jak mądrze kochać i rozumieć siebie

Ten wyjątkowy poradnik napisany przez polską autorkę, specjalistkę do spraw relacji, pokazuje, że rozwiązanie większości problemów zazwyczaj mamy...

Bądź pewna siebie
Joanna Godecka0
Okładka ksiązki - Bądź pewna siebie

Wszystko, co dzieje się w naszym życiu - sposób, w jaki działamy, planujemy, reagujemy, tworzymy relacje z otoczeniem - wynika z tego, w jaki sposób myślimy...