Jedna dobra rzecz

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-10-04
ISBN: 9788382195644

Gdy koszmary przeszłości ściągają cię na dno, chwyć się tego, co porwie cię do góry.

Nadia i Hrabia żyją w dwóch zupełnie różnych światach, a jednak wiele ich łączy: zagmatwana przeszłość oraz trudne dzieciństwo i młodość. Nadia walczy z traumatycznym wspomnieniem wypadku samochodowego, który zostawił blizny na jej ciele i duszy. Hrabia boryka się ze swoimi demonami i nienawiścią do ojca hazardzisty. Gdy drogi tych dwojga się przetną, niespodziewanie obudzi się w nich nadzieja na prawdziwe i głębokie uczucie, jakiego zawsze pragnęli. Ale duchy przeszłości nie śpią. Ktoś zaczyna prześladować i szantażować Nadię, próbując raz jeszcze zamienić jej życie w piekło... Czy miłość okaże się dla niej jedynym kołem ratunkowym?

Tagi: bóg

Kup książkę Jedna dobra rzecz

Opinie o książce - Jedna dobra rzecz

Avatar użytkownika - ksiazka_pachnie_
ksiazka_pachnie_
Przeczytane:2021-12-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

RECENZJA
„Jedna dobra rzecz” to debiutancka powieść Aleksandry Rupińskiej. Jest to opowieść o trudnej przeszłości, trudnym dzieciństwie i smutnej historii dwojga młodych ludzi.
Nadia i Hrabia żyją w dwóch zupełnie różnych światach, a jednak wiele ich łączy: zagmatwana przeszłość oraz trudne dzieciństwo i młodość. Nadia walczy z traumatycznym wspomnieniem wypadku samochodowego, który zostawił blizny na jej ciele i duszy. Hrabia boryka się ze swoimi demonami i nienawiścią do ojca hazardzisty. Gdy drogi tych dwojga się przetną, niespodziewanie obudzi się w nich nadzieja na prawdziwe i głębokie uczucie, jakiego zawsze pragnęli. Ale duchy przeszłości nie śpią. Ktoś zaczyna prześladować i szantażować Nadię, próbując raz jeszcze zamienić jej życie w piekło… Czy miłość okaże się dla niej jedynym kołem ratunkowym?
Ta historia ma w sobie wiele emocji i jestem pewna, że złamie niejedno serce. Lubię książki, w których emocje i uczucia można wyczuć z każdy kolejną stroną. Takie, w których bez problemu utożsamię się z bohaterem i będę w stanie przeżywać jego wzloty i upadki. Aleksandra Rupińska zaserwowała nam historię naszpikowaną emocjami do granic możliwość. Pełno jest w niej bólu i cierpienia, ale też miłości i nadziei na lepsze jutro. Bohaterowie mają w sobie wiele zalet, ale też i wad. Borykają się z trudna przeszłością, ale pomimo tego chcą żyć normalnie. Ta historia ma nas, czytelników nauczyć szacunku do innych ludzi, nawet tych najuboższych, a także każe nam docenić to, co mamy, bo pewnego dnia możemy wszystko stracić. Przy niej śmiałam się i płakałam, momentami nawet irytowałam. Pomimo tego, że książka jest napisana bardzo prostym, nieskomplikowanym jeżykiem i stylem, przyjemnie spędziłam z nią czas. Ta opowieść kazała mi się zatrzymać i zastanowić nad swoim życiem i nad tym, co jest dla mnie ważne. Autorka przedstawiła nam prawdziwych bohaterów, takich, których możemy spotkać na co dzień na ulicy. Ludzi, których dotyka taka sama tragedia w prawdziwym świecie, nie tylko na kartach książki. „Jedna dobra rzecz” to kolejny udany debiut na mojej liście. Przeczytajcie sami i przekonajcie się, czy ta historia też trafi w Wasz serce, tak jak trafiła w moje.

Avatar użytkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2021-11-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

„Jedna dobra rzecz” – Aleksandra Rupińska

Czy zastanawiasz się czasem nad swoim życiem? Co by się stało gdybyś uległ wypadkowi? Albo gdybyś to Ty był sprawcą? Czy udzieliłbyś pomocy? A może ogarnęła by Cię totalna znieczulica i odwróciłbyś głowę?

Nadia Prószyńska ulega wypadkowi samochodowemu, którego sprawcą był jej były chłopak. Cierpi fizycznie i psychicznie. Liczne blizny, które jej zostały sprawiają, że dziewczyna czuję się bezużyteczna, nie chce nowej miłości. Pragnie samotności, gdyż pogrążona w złych myślach, wie że nic dobrego się w jej życiu nie przytrafi. Jest kruchą osobą, która tak wiele złego już doświadczyła w swoim życiu.

„Nie wiem co bym zrobiła, gdybym musiała opowiedzieć mu o wszystkim, co obecnie dzieje się w moim życiu. Ale dobrze jest wiedzieć, że można się zawsze do kogoś zwrócić w potrzebie.”

Hrabia, mężczyzna, który stara się być twardzielem, bez jakichkolwiek uczuć, stara się zapomnieć o demonach przeszłości. Pała nienawiścią do swojego ojca, a za zmarłą matką każdego dnia tęskni tak bardzo, że to aż boli. W głębi serca, pragnie kochać i być kochanym. Czy spotka na swojej drodze osobę, która będzie w stanie rozbić ten mur, który otoczył jego wnętrze? Prowadzi nielegalne interesy, a zapomnienia szuka w nic nieznaczących romansach.

„Gdy nie ma jej obok, cały czas czuję się pusty i nic niewart”

Czy ona, która nie chce kochać, a on który pragnie kochać odnajdą wspólną drogę na drogowskazie życia?

Książka przedstawia nam ludzkie słabości, o życiowych błędach, złych wyborach, które mogą przytrafić się każdemu z nas. Walka ze swoimi emocjami, uczuciami, do których nie jesteśmy w stanie się przyznać, a które chcą ujrzeć światło dzienne i pokazać nam, że świat pomimo iż bywa okrutny, bywa też pełen miłości i wzajemnego zrozumienia.

Historia dająca nadzieję. Pomimo iż nie wierzymy, że w naszym życiu może jeszcze wyjść słońce to ta powieść daje nam nadzieję. Pomimo bólu i wewnętrznego rozwarcia jesteśmy w stanie odnaleźć spokój i radość.

Gwarantuję, że uronicie łzy, które będą jak oczyszczenie duszy. Powieść, która daje do myślenia i przeanalizowania swojego życia. 💔💔💔

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka

Jedna dobra rzecz.... Książka pełna napięć, emocji i wspaniałej historii z barwnymi bohaterami. Wspaniała opowieść o trudnej przeszłości, z którą prędzej czy później należy się zmierzyć

IG: Czytomanka

👉Natalia ma wypadek, który pozostawia w niej wiele blizn tych widocznych, jak i w duszy. Dodatkowo rozstaje się ze swoim chłopakiem... Natalia próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości, idąc na zakupy spotyka bezdomnego, któremu daje jedzenie i pieniądze. Po kilku latach ów bezdomny przychodzi do Natalii i w podzięce proponuje jej pracę.

👉Zastanawiałeś się kiedyś jak Twoje zachowanie wpływa na drugą osobę? Czasami mała rzecz potrafi zmienić całe życie drugiej osobie.

👉Świetna książka, którą czyta się jednym tchem! Wspaniała historia z przesłaniem. Szczerze polecam!

❗Ocena: 9/10