Jej Wisienki

ISBN: 978-83-8125-568-4
Tytuł oryginału: Her Cherry
Tłumaczenie: Emilia Skowrońska

Jak poznałem Hailey?

Cóż, dżentelmen nigdy się nie przechwala…Na szczęście ja nie jestem dżentelmenem. Najpierw zapłaciłem za jej wisienki, a potem skradłem jej bukiecik. A jeszcze później? Zostawiłem swoją wizytówkę i wyszedłem.

Jak poznałam Williama?

Wszedł do mojej piekarni, kupił placek z wiśniami, ukradł wazon pełen kwiatów – wciąż nie mam pojęcia, po co mu one były – i zostawił wizytówkę.

Nie uratował mojego podupadającego interesu, nie sprawił, że mój walnięty były chłopak się odczepił, ale bardzo chciałam, żeby rozwiązał mój inny problem… dwudziestopięcioletniego dziewictwa.

Tagi: Romans obyczajowe

Kup książkę Jej Wisienki

Opinie o książce - Jej Wisienki

Avatar użytkownika - kamila9314
kamila9314
Przeczytane:2019-06-09, Ocena: 5, Przeczytałam,

To moje pierwsze spotkanie z książką autorstwa Penelope Bloom, a ja już ją uwielbiam. Dawno tak dobrze się nie bawiłam przy czytaniu, a uśmiech praktycznie nie schodził mi z ust.

Ksiązka w zabawny sposób przedstawia zabawne perypetie Hailey i Williama. Hailey to dwudziestopięcioletnia dziewica, która pod wpływem siostry i przyjaciela postanawia przeżyć wreszcie swój pierwszy raz. Potrzebuje tylko odpowiedniego kandydata. Wybór trafia na nieziemsko przystojnego klienta jej cukierni Williama. Mężczyzna kupuje placek z wiśniami i kradnie wazon kwiatów, pragnie jednak zdobyć zdecydowanie inną „wisienkę” Czy mu się uda?

„ Jej wisienki” to ksiązka na raz, nie można jej tak porpotu przerwać, pochłania tak ze zanim się zorientujemy jesteśmy na ostatniej stronie. Wszystko począwszy od samej lekko banalnej historii, odrobiny pikanterii, nierozwleczonej fabuły i po dużą dawkę humoru jest bardzo dobrze wyważone. Autorka ma lekkie pióro, prosty styl i ogromny dystans, a także nieprzeciętne poczucie humoru. Dzięki zastosowaniu przez nią narracji dwuosobowej możemy przez krzywe zwierciadło przyjrzeć się stosunkom damsko-męskim, doprawionym pieprzem i zabawnymi wątkami fabularnymi.

To właśnie dowcipne pełne podtekstów dwuznaczne dialogi oraz zabawne sytuacje z wisienką w roli głównej wiodą prym w tej książce i stają się znakiem rozpoznawczym Penelope Bloom.

Ta książka nie wnosi nic nowego, nie skłania do przemyśleń, mimo jednak że nie o to chodzi w tej książce. Przede wszystkim jej zadaniem było odprężenie czytelnika i zapewnienie mu dobrej rozrywki dzięki lekko pikantnej, przyjemnej i barwnej komedii romantycznej z ciekawymi postaciami. Dla mnie to zadanie spełniła i mimo swojej banalności z pewnością ją zapamiętam. Pora sięgnąć po „Jego banana”

Chcecie się dobrze zwyczajnie dobrze bawić? Odprężyć się? To jest ideana ksiazka dla Was

Wiedziałam, że to będzie komedia. Słyszalam głosy, że lepsza niż ta o TYM bananie. I chociaż do książek reklamowanych jako komedie, w dodatku autorów obcojęzycznych, podchodzę sceptycznie, nie mogłam sobie odmówić Wisienek.

I dawno się tak nie uśmiałam.

Przygody Hailey i Williama są tak komiczne, nie dość, że niesposób oderwać się od czytania, to cały czas mamy ochotę na kolejną zabawną sytuację. Totalnie jestem zachwycona i fabułą, i bohaterami, którzy zostali świetnie wykreowani. Począwszy od głównych postaci, aż po te bardziej poboczne. I koniecznie musicie przeczytać o babci Hailey (i jej perypetiach w domu starców).

Wartka akcja, ironiczne i dwuznaczne dialogi, prześmieszne sytuacje, to wszystko znajdziecie w tej niepozornej książce. A i romans wcale nie jest taki banalny i pospolity, bo która z zakochanych dziewczyn rzuca w wybranka wiśniową tartą?

Przyjemna, lekka, zabawna i całkowicie przepyszna powieść na letnie wieczory. Książka wyśmienita niczym popisowe wypieki Hailey. Tak powinna smakować idealna komedia romantyczna!

Jego babeczka
Penelope Bloom0
Okładka ksiązki - Jego babeczka

Urocza komedia romantyczna doprawiona odrobiną pieprzu! Emily jest artystką, a jak wiadomo, rzadko kiedy idzie za tym pełny portfel. Nie narzeka –...

Jego banan
Penelope Bloom0
Okładka ksiązki - Jego banan

Mój szef lubi jasne zasady, jednej z nich nikt nie śmie złamać… Chodzi o jego banana.  Poważnie. Facet jest uzależniony od potasu. Oczywiście...