Jesienna Królowa

Wydawnictwo: Ridero
Data wydania: 2021-09-30

Alicja Brzozowska jest u szczytu swojej kariery zawodowej, która z każdym dniem przytłacza ją coraz bardziej. Próbując zmienić swoje dotychczasowe życie, wpada w wir intryg firmowych. Poznaje młodego i przystojnego biznesmena, który wprowadza ją w świat mrocznego pożądania i żądzy władzy.

Tagi: #thriller kryminał Romans Psychologia biznes

Kup książkę Jesienna Królowa

Opinie o książce - Jesienna Królowa

Avatar użytkownika - jaczytam
jaczytam

RECENZJA PATRONATU
☀️"Czasami musimy upaść, aby potem wstać jako zwycięzcy"
☀️"Nasza miłość jest jak jesień. Czasem jest piękna, kolorowa. (...) A niekiedy bywa szara, zamglona i deszczowa"
☀️"Właśnie taka jest miłość. Pełna pożądania, ale i nienawiści. Te dwa skrajne uczucia tworzą mieszankę wybuchową zwaną miłością. I żadna z tych emocji nie może bez siebie żyć, uzupełniając się wzajemnie"
☀️"Czasem nawet największemu wrogowi trzeba wybaczyć, choć nie zawsze potrafimy to zrobić. Ale jeśli widać skruchę i żal, to warto dać mu szansę na odkupienie win"

Czy lubicie książki, które zaskakują Was swoją zawartością? Ja bardzo! Czy "Jesienna królowa" wprawiła mnie w osłupienie? A może okazała się przewidywalną historią, jakich pełno na rynku wydawniczym?

Alicja Brzozowska to młoda, ambitna bizneswoman. Swoje wysokie stanowisko osiągnęła dzięki ciężkiej pracy. Pewnego dnia jej szef szantażuje Alicję. W jej firmie zostanie zorganizowany bal jesienny, na którym ukoronują ją tytułem Jesiennej Królowej. Jej zadaniem będzie uwieść Króla balu, czyli bogatego klienta. Czy Alicja ulegnie szantażowi? Czy Krystian podpisze kontrakt, który wzmocni pozycję finansową firmy Alicji? Kim okaże się Krystian i jakie tajemnice skrywa? Czy kobieta odkryje ciemną stronę biznesu?

Justyna po raz kolejny udowodniła, że ma pełen wachlarz pomysłów na stworzenie świetnej i bardzo zaskakującej historii. Na początku zadałam pytanie, czy książka była przewidywalna? Czy wprawiła mnie w osłupienie? Zdecydowanie to drugie! Jestem zaszokowana, jak autorka poprowadziła fabułę książki. To było zupełnie coś nowego, innego i szczerze uważam, że Justyna odnalazła się w tym klimacie. To jej najlepsza książka. Akcja była dynamiczna, przez co już od pierwszych stron całkowicie mnie pochłonęła, sprawiając, że zapomniałam o otaczającym mnie świecie. Miałam wrażenie, że weszłam do świata Alicji, czując jej emocje, strach, bezsilność, ducha walki oraz jej wątpliwości. Autorka niczego nie ułatwiła Alicji, ciągle dostarczając jej nowych szokujących informacji, zaskakujących wydarzeń, z którymi musiała się mierzyć. Nie dowierzałam, gdy poznałam prawdę na temat Krystiana. Jego zachowania powodowały nagłe zwroty akcji, które wywoływały u mnie szok na twarzy. Do samego końca nie wiedziałam, czego mogę się po nim spodziewać i co ukrywa. Gdy dotarłam do ostatniej strony, to żałowałam, że to już koniec. Czuję, że znów spotkamy się z Alicją i szczerze? Nie mogę się tego doczekać! Widać, jak autorka rozwija swoje skrzydła i poprawia warsztat pracy. Mnie ta książka oczarowała swoją nieszablonową fabułą. Poruszyła ważny temat zaborczej, obsesyjnej miłości, ciemnej strony biznesu oraz tego, że pieniądze szczęścia nie dają, ale pomagają w osiągnięciu każdego celu. Serdecznie polecam

RECENZJA PATRONACKA PRZEDPREMIEROWA
"Oboje staliśmy się ofiarami naszych masek, jakie codziennie zakładaliśmy, aby przypodobać się innym i ukryć swoją prawdziwą osobowość"

"On naprawdę mnie kochał, to nie była choroba. Był tylko nieszczęśliwym i zagubionym, nieśmiałym chłopcem"

Alicja Brzozowska jest dyrektorem w dużej firmie. Jest dumna że tego wszystkiego dokonała sama. Bez wszystkich trików do których trzeba się posuwać aby zdobyć taką posadę. Zdystansowana do swoich pracowników, oschła a tak naprawdę jest całkiem inna. Otrzymuje wiadomość że w tym roku impreza integracyjna to będzie bal na którym wybiorą króla i królowa jesieni. Prezent przychodzi do Alicji z propozycją na którą musi się zgodzić inaczej ucierpi wiele osób. Ma uwieść mężczyznę z konkurencji.

Jesteście pewnie ciekawi co znajdziemy w książce. Nie znajdziemy słodkiego romansu. To całkowicie inna książka autorki. Śmiem napisać że to jej najlepsza książka.
Alicja to kobieta, która twardo stąpa po ziemi, ale jeśli tylko jest okazja rozpada się na kawałki. Wypracowała sama sobie to jaką będzie osobą dla swoich pracowników, ale czas pokazuje jej że to chyba nie do końca tak powinno działać. W pracy zakłada maskę złej, ostrej a po pracy ją ściąga i kim jest? Wrażliwą kobietą. Krystian jest synem szefa konkurencyjnej firmy, którego wysyłają na bal na zastępstwo ojca. Nasza Alicja uknuje plan w którym wyjdzie z tej chorej propozycji, niestety po drodze wyjdzie że to wszystko było zaplanowane. Jej życie od dawna jest przez kogoś zaplanowane. Opisy są konkretne i krótkie, dialogi również w sam raz co daje nam sama przyjemność czytania.
Justyna doskonale pokazała świat biznesu od drugiej strony, czyli to jak zdobywa się stanowiska wysokie i do czego są zdolni ludzie rządzący takimi firmami. Wątek choroby psychicznej doskonale się tutaj odnalazł i wpasował się w całość.
Napisałabym wam o wiele więcej, ale jeśli dodam coś jeszcze to zdradzę najważniejsze wątki z książki, a tego bym nie chciała.
Zastanawialiście się kiedyś jak to jest mieć czyjeś serce?
Jak bardzo można zranić kogoś kochając?
Jak wiele w życiu zmienia śmierć jednej osoby?
Pamiętajcie że karma wraca i Alicja będzie miała coś o czym nigdy nawet nie myślała i nie spodziewała się że człowiek który obdarzył ją chorobliwą miłością jest zdolny do takich czynów. Czy Alicja wybaczy Krystianowi? A czy Robert zagrzeje miejsce przy naszej głównej bohaterce? Czy po takim czymś zaufa jeszcze jakiemukolwiek mężczyźnie? Wiele pytań? Odpowiedzi znajdziecie w książce, która jest warta waszego czasu. Jeśli znacie autorkę i jej pióro to wiecie że zawsze jest ciekawie, ale ja osobiście nie spodziewałam się tak świetnej książki z taka akcją w tle. I zaznaczę że książka ma prawie 300 stron, więc jeśli poprzednie książki było wam mało stron to niestety tym razem tez jest ich za mało, bo to fantastyczna książka, ja nie chciałam zakończenia.
Dziękuję Justyna za zaufanie po raz kolejny i dziękuję że spróbowałaś napisać coś w innym klimacie i to był świetny pomysł.

,,Jesienna królowa" to książka, przy której nie można się nudzić, pragnienie poznania zakończenia historii wygrywa ze snem!!!

Alicja to kobieta sukcesu, obrotna bizneswoman, której nie można zaskoczyć! W swoją pracę wkłada całą siebie, by niestety zostać odbierana przez pracowników jako wredna żmija niemającą serca, ale czy aby jest tak na pewno? Nowe zadanie w pracy sprawia, że zaczyna wątpić w swoje przekonania i wartości.

Przyjęcie firmowe jest zapalnikiem bomby, która może zniszczyć Królową Jesieni! Czy Alicja podejmie się nowego wyzwania? Czy będzie na tyle silna, by przetrwać w biznesie, który jest zdominowany przez mężczyzn? Tego Wam nie zdradzę, ale koniecznie zajrzyjcie do książki!!

,,Jesienna królowa" to jak dla mnie nowa odsłona autorki i ja jestem nią zachwycona!!!! W książce nie ma czasu, by odetchnąć, ona pozwala nam zatracić się w historii na pozór lekkiej, lecz to jest tylko złudzenie, bo książka z każdą kolejną stroną zaskakuje i szokuje! Miałam nieodparte wrażenie, że Alicja jest mi bliska i tak jak ona pogubiłam się w tym, co jest rzeczywistością a wytworem wyobraźni, jest to coś niespotykanego, a zarazem fascynującego. Autorka już na samym początku wprowadziła mnie w błąd, manewrując między stronami, wyrobiłam sobie pewien schemat tej historii i jakie było moje zaskoczenie, gdy okazało się, że moje założenie jest błędne, dlatego tak bardzo analizowałam kolejne kroki i poczynania głównej bohaterki, by po raz kolejny dowiedzieć się, że nie tędy droga, bo ,,Jesienna królowa" odchodzi od schematu książki przewidywalnej, w niej nie ma pewniaka. Polecam Wam książkę, to jest idealny moment, by po nią sięgnąć, ułożyć się pod kocem z ciepłą herbatą, gdy za oknem króluje jesień!

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-10-13, Ocena: 6, Przeczytałem,

Alicja to dwudziestoparoletnia kobieta o kamiennym wyrazie twarzy, który zmrozi nawet najgorętsze słońce. Konkretniejsza bardziej niż znak zapytania i ostrzejsza od wykrzyknika. Lubi, kiedy ludzie czują wobec niej respekt, choć jej wnętrze aż krzyczy z nudów i bezsilności. Z niesamowitą klasą i precyzją udało jej się zostać panią dyrektor w dość sporej korporacji. Można by rzec, że życie jak z bajki, tylko książę gdzieś się zapodział.
Albo czekał na odpowiedni moment pojawienia się:-)
Dalej historia robi się zawiła i mocno rygorystyczna. Nasza bohaterka będzie szantażowana. Wyższa siła będzie parła do przodu, by zrobić wszystko, aby ich kieszenie mogły być bardziej wypchane. Posuną się do bardzo złych rzeczy, a jak wiadomo, Alicja wcześniej tego nie tolerowała. Czy zatem będzie miała siłę się przeciwstawić? I gdzie w tym wszystkim jest jej królewicz, dla którego powinna oddać nie tylko serce i duszę?

Po pierwsze, to pierwsza pozycja od autorki, która jest naprawdę gruba w porównaniu z jej wcześniejszymi.
Po drugie, czytając bardzo chcemy wyprzedzić fakty, by okazać, że pozycja jest do przewidzenia. Oczywiście z marnym skutkiem, bo nasz kopciuszek nie jest taka jak w bajce.
Po trzecie, druczek jest dość spory, tak jak i przyciąganie naszej uwagi tekstem. Pisana w prosty sposób, ale jakoś tak pociągający za nasze serce i chwilami rozbijający je na miliardy maleńkich kawałeczków z których każdy niesie inne uczucia i emocje.
Po czwarte, od razu rzuciło mi się w oczy, że książka jest napisana z dużą precyzją. Tutaj choć ogrom wydarzeń, to jednak wszystkie do siebie pięknie pasowały.
Po piąte, Alicję wpierw poznamy jako twardą złą królową, a dopiero potem zaczną wyrastać jej skrzydła, charakter będzie przypominał tchnienie oddechu motyla, którego bardzo skrzywdzono.
Po szóste, bohaterowie są dobrze wykreowani, a z biegiem książki zaczynają dojrzewać i udoskonalać swój opisowy wygląd.
A podsumowanie?
Książka przypomina mi starą różę, która musiała zwiędnąć, by na jej miejsce urosła najpiękniejsza różyczka na świecie o niebiańskim zapachu:-)

"Jesienna królowa"

Thriller z romansem w tle. Jednak nie znajdziemy tutaj pełnych żądzy scen i namiętnego seksu. Tym razem autorka pokazała swoją inna stronę, a książka wyszła rewelacyjnie.

Główna bohaterka Alicja jest u szczytu swojej kariery. Na co dzień zimna i surowa bizneswomen, ukrywa swoje prawdziwe oblicze pod maską obojętności. Jednak wydarzenia jakie mają miejsce w firmie sprawiają, że zaczyna być bardziej ludzka. Jest przeciwniczką wykorzystywania ciała do osiągnięcia sukcesu. Jednak plany ulegają zmienię gdy zostaje podstawiona pod ścianą i wpada w wir firmowych intryg.

Tak jak wspomniałam autorka pokazała inna stronę swojej twórczości i będąc z nią od pierwszej książki. Widzę jakie progess nastąpił i jak autorka udoskonaliła swój warsztat. Ta książka jest najlepsza książka która wydała dotychczas. Tajemnice, intrygi a wszystko w otoczeniu jesiennej aury. Akcja w książce jest bardzo dynamiczna przez co czyta się naprawdę świetnie, dobrze skomponowane dialogi z których dowiadujemy się dużo, opisy wnoszące ważne informacje. Wszystko spójne i dopracowane co sprawia że książkę czyta się jednym tchem. Lubię takie klimaty w książkach, gdzie postacie nie są idealne a wątki psychologiczne tylko nakręcają atmosferę przez co ciągle czuję się niepokój. Te emocje jakie autorka zawarła w książce były mocno wyczuwalne.

Pragnę pogratulować autorce za tak świetna powieść, bo wprost nie można się od niej oderwać i takich książek chce się więcej.

Polecam gorąco ?

Zlecenie 999 #rozliczenie_sumienia
Justyna Nowak-Wysocka0
Okładka ksiązki - Zlecenie 999 #rozliczenie_sumienia

Kontynuacja serii pt. „Zlecenie 999” opisującej miłosne perypetie studentki logistyki Klary Nowickiej, która zawarła umowę z przystojnym...

Zlecenie 999 #umowa_z_nieznajomym
Justyna Nowak-Wysocka0
Okładka ksiązki - Zlecenie 999 #umowa_z_nieznajomym

„Zlecenie 999” przedstawia losy młodej studentki logistyki, która stara się łączyć studia dzienne z pracą jako kelnerka. Ze względu...

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło