Kaprysy przeznaczenia

Data wydania: 2021-04-29
Kategoria: Romans
Tytuł oryginału: Kaprysy przeznaczenia

Tom 1 cyklu Kaprysy przeznaczenia

Iwo Accardi – pewny siebie playboy oraz następca przywódcy Camorry. Cechują go arogancja i bezwzględność.
Delia Rossi – kobieta z charakterem oraz córka capo di tutti capi Cosa Nostry. Nie daje sobą pomiatać i zawsze ma swoje zdanie, nieraz podkreślane odgłosem tłuczonego szkła.
Ich historia wydaje się jedną z wielu, jakie spotykają ludzi zmuszonych do zaaranżowanego małżeństwa w mafijnym półświatku. Jednak nikt nie był w stanie przewidzieć kaprysów przeznaczenia, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć. Początkowa niechęć Delii, która za wszelką cenę przeciwstawia się tradycjom panującym w jej konserwatywnym świecie, przeistacza się w szansę na życie we dwoje. Niestety nie trwa to długo, a ich rzeczywistość szybko wali się jak domek z kart. Zarówno Iwo, jak i Delia będą musieli zmierzyć się z konsekwencjami przeszłości oraz nadchodzącą przyszłością. Czy uda im się być razem? Zdeterminowany Iwo będzie walczył z ich przeznaczeniem czy weźmie pod uwagę nastawienie Delii oraz jej hardość? Co się wydarzy, gdy dwa nieustępliwe i wybuchowe temperamenty zderzą się ze sobą, a wzajemne emocje wybuchną ogniem pożądania? Dodajmy do tego nieodpuszczających wrogów Accardiego, uparcie skrywaną przed Iwem tajemnicę Delii oraz nowego adoratora panny Rossi, a będzie się działo…

Tagi: #kaprysyprzeznaczenia #kglewis #waspos

Kup książkę Kaprysy przeznaczenia

Opinie o książce - Kaprysy przeznaczenia

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
🗡🗡🗡Recenzja🗡🗡🗡 "Kaprysy przeznaczenia" - K. G. Lewis Ten tytuł idealnie odzwierciedla to co się dzieje w książce. Przeznaczenie w porównaniu z tym czego pragną nasi bohaterowie, ma zupełnie inne plany. Cały czas robi im na przekór. Delia, bardzo charakterna z niewyparzonym język, zawsze dostaje do czego chce, nie daje sobie w kasze dmuchać. W świecie mafii jako kobieta powinna dostosować się do tego co rozkażą mężczyźni, ale ona nie należy do takich kobiet. Kiedy coś jej nie pasuje w prost to mówi i nie obawia się konsekwencji. O swoje racje jest w stanie walczyć całą sobą, nie boi się nawet użyć przy tym broni. O to co kocha umie walczyć. Jest także troskliwą i opiekuńczą kobietą. Nie wstydzi okazywać się swoich uczuć nieważne jakie by były. Podsumowując, Delia to twarda babka, która nie chce być podporządkowana mężczyźnie. W każdym jej zdaniu było czuć siłę jaką ma i właśnie takich bohaterek w świecie mafijnym nam potrzeba. Ivo, mężczyzna zarówno nieustępliwy jak Delia. Pewny siebie, mega seksowny i wiedzący czego chce. Kiedy kogoś pragnie, zrobi wszystko aby ta osoba była była jego. Jak na bossa przystało, jest groźny, czuć do niego respekt i nie rzuca słow na wiatr. W dążeniu do wymarzonego celu, zrobi wszystko i niema chwili zawahania. W jego słowniku nie ma słowa, nie. On zawsze dostaje to czego chce. Zarówno Delia jak i Ivo są bohaterami z bardzo mocnymi charakterami ...
Avatar użytkownika - sylwiarapacz
sylwiarapacz
O ile dobrze się orientuję „Kaprysy przeznaczenia” to debiut autorki piszącej pod pseudonimem G. K. Lewis. W tym roku mamy ogrom debiutujących polskich autorek i to jest świetna sprawa! Tym razem pod skrzydłami wydawnictwa Waspos. „Kaprysy przeznaczenia” to opowieść o dwójce ludzi, których połączyła miłość, z mafią w tle. Głównymi bohaterami są: Delia Rossi, córka Capo di tutti capi Cosa Nostry i Iwo Accardi następca przywódcy Camorry. Delia to pewna siebie kobieta, twardo stąpająca po ziemi, wiedząca czego chce, a czego nie chce od życia i nie bojąca się po to sięgnąć, nawet jeśli w grę wchodzi rzucanie całą zastawą. Iwo to playboy, nie stroniący od kobiet i seksu, a zarazem bezwzględny następca capo Camorry.   Jak to często w mafii bywa, Delia i Iwo są dwojgiem ludzi, którzy poznają się na rzecz zaaranżowanego małżeństwa. Na początku Delia, jest bardzo niechętnie nastawiona zarówno do Iwa, jak i relacji, którą musi z nim tworzyć, myślała, że udało jej się ominąć system działający w mafii, nic bardziej mylnego. Nie może jednak zaprzeczyć, że Iwo jest atrakcyjnym mężczyzną i jego osoba wzbudza w niej pożądanie. Iwo natomiast wpadł w sidła urody i seksapilu Deli, biorąc sobie za wyzwanie, rozkochanie kobiety. Mają to szczęście, że uczucie pochłania ich boje, jednak jedno spotkanie burzy ich szczęście, jak domek z kart. Muszą stawić czoła przeszkodom ...
Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-04-27, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Sięgacie po debiuty ? Jeśli nie , to mówię Wam , dajcie im szansę bo wychodzą coraz lepsze. Ten jest na to przykładem, bo aż trudno uwierzyć, że to pierwsza książka autorki.

Jeśli lubicie Corę Reilly i czytaliście książkę "Związani nienawiścią" to tu poznacie historię może nie podobną ale na podobnych zasadach.

Delia, wychowana w mafii, córka przywódcy Cosa Nostry. Kobieta z charakterem, temperamentem i ciętym językiem . Gdy coś ją drażni , nie przebiera w słowach i lata wszystko co leży pod ręką.
Strasznie irytuje ją to jaką rolę odgrywają kobiety w rodzinach mafijnych, że odbiera im się możliwość dalszej edukacji, czy pracy oraz wybory męża. Wywalczyła pewne ustępstwa ze strony rodziny , dzięki którym może studiować prawo, by przydać się familii , oraz wybrać jednego z kandydatów na męża. Nie jest świadoma , że już zna kandydata będącego na czele listy wybranych przez ojca. Nie chcąc ryzykować, że wybierze jakiegoś kogoś gorszego, decyduje się na ślub z Iwo Accardi , synem przywódcy Comorry.

I w ten oto sposób , mają się połączyć dwa silne charaktery. Delia nastawiona negatywnie do Iwa , którego nie bez powodu ma za dziwkarza , nie ułatwia mu roli narzeczonego ale i ten się nie poddaje. Dzięki czemu ich relacje zmierzają ku szczęśliwemu zakończeniu. Nie brak ognia i namiętności ale wszystko to gasi pojawienie się pewnej rudowłosej , która niszczy wszystko w jednej chwili...

I w tym momencie następuje zwrot akcji, po którym ma się wrażenie, jakby zaczęło się czytać już drugi tom. Który to wcale nie jest mniej interesujący.

Nie chcę Wam zdradzać za wiele ale Delia będzie miała wielką tajemnicę, której postanawia nie zdradzać Iwowi po powrocie do rodziny. Zacznie się wręcz walka między tą dwójką. I sądzę, że wiele osób będzie cenić twardy i nieustępliwy charakter Delii ale też równie wielu może irytować jej osoba. Bo sama mam dylemat czy podziwiam to jak walczy o to co kobiety spoza mafii mają, mogą i o to co uważa ,że jest tylko jej a nie Iwa. Czy przesadza ? Czasem uważam , że broni się przed nim wręcz za mocno oraz nagminnie wręcz rzuca mu w twarz jakim to on jest dziwkarzem . Ale te ich walki nadają ognia całości, nie pozwalają się nudzić. Wyzwalają emocje i ciężko odłożyć te książkę bo " no jeszcze jeden rozdział".

Tak więc (już w tle słyszę głos sprzed lat mojej polonistki, że nie zaczyna się zdania od "tak więc") książka okazała się moim zdaniem , świetnym debiutem, nieoklepanym romansem mafijnym , których teraz wiele i autorki muszą się nakombinować , żeby nam zaserwować coś świeżego , wciągającego i z potencjałem. I uważam, że tu autorka w pełni się wykazała , może być dumna ze swojego dzieła .

Ja już przebieram nóżkami czekając na kolejny tom i zapowiedź drugiego a dokładnie informacja , że kolejny jest już w przygotowaniu , daje mi nadzieję, że długo czekać nie będę. Polecam

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-04-29, Ocena: 6, Przeczytałem,

Wyśmienita książka dla osób, które lubią nie tylko szybką akcję, ale i prawdziwie zawzięte charakterki:-) Przy tej pozycji nie będziemy się nudzić, a powiedziałabym nawet, że rozbudzi was z najgłębszej nudy. Ja sama przed lekturą miałam gorszy dzień i prawie przysypiałam, a gdy tylko przeczytałam pierwszą stronę, przetarłam oczy i wygodniej rozsiadłam się w fotelu. Ta powieść to prawdziwa przyjaciółka, która opowiada nam swoje rewelacje życiowe. Nawet nie śmiałam jej przerywać, czyli odejść od czytania. Tak bardzo chciałam ją wysłuchać do końca, że kompletnie nic mnie na około nie ciekawiło. Senność odeszła w zapomnienie, a ja przyczaiłam się na słuchanie najbardziej emocjonujących relacji.
Delli nie da się nie polubić. Ma ostry charakterek, ale tylko dlatego, że nie chce, by w przyszłości ktoś nią pomiatał. Potrafi upomnieć się o swoje i postawić twarde warunki. Zna swoją wartość i bardzo sobie ją ceni.
Iwo jest bardzo aroganckim mężczyzną. Zupełnie pewny siebie próbuje poskromić Delię i pokazać, gdzie jest jej miejsce. Lubi, kiedy wszystko idzie po jego myśli, a gdy nie idzie, sprawia, że ów krępująca myśl znika.
Oboje przyrównałabym do ziejących jadem buldogów. Są wyszkoleni na twarde osóbki i nie lubią, kiedy wchodzi im się w paradę. Zmuszeni do małżeństwa nie uginają się przed sobą. Mają dość tajemniczą przeszłość, która w pewnym momencie odbija się czkawką. Oboje będą musieli zawalczyć nie tylko o dobre imię. Rodziny z których pochodzą, to mafiozy, a jak wiadomo, tacy wrogów mają na pęczki.
Nie chcę się tu rozwodzić nad streszczeniem, gdyż to wszystko macie w opisie. Chciałam wam natomiast uświadomić, że to znakomita powieść akcji. Pewność siebie aż bije po oczach. Podziwiam ich hardość ducha, gdyż sama taką bym chciała posiadać. Ich historia strasznie nas nakręca, aż stajemy się nadpobudliwi. Przy niej nikt nie zaśnie, a nawet powiedziałabym, że ukierunkujemy swój charakter na bardziej twardy. Bezwzględnie dobry pierwszy tom, który namiesza nam w głowach. Jestem nią zachwycona:-)))))

-       „I tak ode mnie nie uciekniesz, kotku. Zerkam na niego z pogardą, ale trzymam język za zębami w obawie przed tym, co mogłoby wypłynąć z moich ust. Przynajmniej na razie, bo nie wiem, jak długo będę w stanie się powstrzymać. -       Od dzisiaj będziesz tylko moja – oznajmia władczo, po czym sięga do kieszeni rozpiętej marynarki i wyciąga czarne pudełeczko. – Cieszę się, że to właśnie ty zostaniesz moją żoną. – Chwyta pewnie moją dłoń i nasuwa mi na palec pierścionek zaręczynowy. – Już się nie mogę doczekać nocy poślubnej – dodaje arogancko, myśląc chyba, że mnie tym zawstydzi. Nic bardziej mylnego. Dobrze, że chociaż jedno z nas jest zadowolone

Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska