Kaprysy przeznaczenia

Tom 1 cyklu Kaprysy przeznaczenia

Życie, które podporządkowane jest jakimś wewnętrznym zasadom, które związane są z danym ugrupowaniem, kulturą lub zrzeszeniem, może być pełne cierpienia, jeśli nie możemy się im w żaden sposób przeciwstawić. Różnorakie nakazy i obowiązki tych ugrupowań bywają sprzeczne z ogólnie panującymi regułami życia panującymi wokół. Niestety wszelkie próby przeciwstawiania się, mogą nieść za sobą szereg różnych konsekwencji zależnych od zajmowanego stanowiska i charakteru danego zrzeszenia ludzi.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Delię Rossi, córkę capo di tutti capi Cosa Nostry, czyli jednego z najważniejszych członków mafii. Dziewczyna jest jego jedyną córką, ale za to posiada starszych braci. W świecie, w którym przyszło jej żyć kobieta nie posiada wykształcenia i nie ma nic do gadania w związku, a przyszłego małżonka wybiera jej własny ojciec. Delia, jako niezwykle temperamentna córka przy użyciu różnych środków perswazji wymusza na ojcu pewne ustępstwa. Dziewczyna wywalczyła zezwolenie na studia oraz możliwość wyboru spośród podanych kandydatów swego przyszłego małżonka. Po kilku latach ojciec uknuł plan przy pomocy synów, dzięki któremu Delia będzie miała możliwość poznania najlepszego kandydata na jednej z imprez, oczywiście ona tego nie była świadoma. Ojciec po dwóch miesiącach uświadomił ją o tym i Delia po ataku szału i zdemolowaniu apartamentu brata podjęła decyzję o zaręczeniu się z kandydatem, gdyż kolejny mógłby nie być aż tak przystojny i pociągający przynajmniej na pierwszy rzut oka. Dodatkowo był dobrym kolegą jednego z braci, a że był synem przywódcy Camorry, to jeszcze podnosiło to jego status. Szczęśliwym narzeczonym okazał się Iwo Accardi. Jak dalej będzie zachowywała się Delia względem swego wybranka? Jakie relacje połączą dwójkę bohaterów? Co jeszcze wydarzy się w ich życiu? O tym w książce „Kaprysy przeznaczenia #Tom 1” autorstwa K.G. Lewis.

Nakaz małżeński

Autorka doskonale zaprezentowała nakaz zamążpójścia z konkretnym mężczyzną, choć i tak Delia miała pewne ustępstwa w tym aspekcie. Wydawałoby się, że ten problem obecnie możemy spotkać tylko w książkach lub dotyczy osób z mafii albo rodzin królewskich. Dawniej dotyczyło to większości społeczeństw, ale obecnie ten relikt przeszłości już jest rzadko stosowany. Niestety czasem spotyka to również zwykłych ludzi, a kończy się ucieczką młodych ludzi lub ich zbiorowym samobójstwem. W przypadku tej książki bohaterka nie miała większego wyboru i podobnie, jak jej przyjaciółka musiała podporządkować się panującym regułom gry. Oczywiście nie oznaczało to, że będzie szarą myszką, która słucha się i nie ma nic do powiedzenia. Myślę, że w pewnych sytuacjach obecnie jest to możliwe, ale to już zależy od członków danych rodzin.

Odczucia

Sięgając po książkę byłem przekonany, że spotkam typowy romans mafijny, jakich wielu na naszym rynku wydawniczym. Tymczasem okazało się, że dzięki kreacji głównej bohaterki myliłem się, bo pozycja zdecydowanie różni się od jej podobnych. Ciekawy charakterek Delii nadaje książce niepowtarzalny charakter, gdyż rzadko możemy spotkać w tym gatunku główną bohaterką dyktującą gangsterom swoje warunki. Dziewczyna jest ostra i nieprzewidywalna, co skutkuje różnymi zaskoczeniami i nadaje tępa akcji. Kreacja głównego męskiego bohatera zapewne przysporzy wiele czytelniczych fanek, gdyż jest to typowy playboy spotykany w romansach, aczkolwiek Iwo bywa ustępliwy, co w przypadku mężczyzn jego pokroju jest to dość rzadką cechą. Opis sytuacji spotykających bohaterów jest odpowiedni do ich charakterów i zdecydowanie nie ma mowy tu o zbędnych epizodach, które mogłyby nudzić czytelnika.

Podsumowanie

Książkę czyta się płynnie i z dość dużym zainteresowaniem dzięki temperamentnej bohaterce uwielbiającej wyrażać swoje emocje rzucaniem przedmiotów do celu, jakim jest jej rozmówca. Czytelnikiem będzie targać szereg różnorakich emocji zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Okładka idealnie pasuje do głównego bohaterka, a także zapewne przykuje wzrok niejednej czytelniczki. Gorąco polecam książkę wszystkim fanów romansów mafijnych gotowych na niecodzienną historię, która porwie ich od pierwszych stron.

Informacje dodatkowe o Kaprysy przeznaczenia :

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2021-04-29
Tytuł oryginału: Kaprysy przeznaczenia
Dodał/a opinię: GrzechuCzyta

Zobacz opinie o książce Kaprysy przeznaczenia

Kup książkę Kaprysy przeznaczenia

-       „I tak ode mnie nie uciekniesz, kotku. Zerkam na niego z pogardą, ale trzymam język za zębami w obawie przed tym, co mogłoby wypłynąć z moich ust. Przynajmniej na razie, bo nie wiem, jak długo będę w stanie się powstrzymać. -       Od dzisiaj będziesz tylko moja – oznajmia władczo, po czym sięga do kieszeni rozpiętej marynarki i wyciąga czarne pudełeczko. – Cieszę się, że to właśnie ty zostaniesz moją żoną. – Chwyta pewnie moją dłoń i nasuwa mi na palec pierścionek zaręczynowy. – Już się nie mogę doczekać nocy poślubnej – dodaje arogancko, myśląc chyba, że mnie tym zawstydzi. Nic bardziej mylnego. Dobrze, że chociaż jedno z nas jest zadowolone

Niespodzianki przeznaczenia
K.G .Lewis0
Okładka ksiązki - Niespodzianki przeznaczenia

Emilio i Bella postanowili wspólnie zaryzykować, a ich raczkujący związek zmierzył się już z pierwszą burzą, lecz była to zaledwie zapowiedź tego, jak...

Niespodzianki przeznaczenia
K.G .Lewis0
Okładka ksiązki - Niespodzianki przeznaczenia

Ostatni tom bestsellerowego cyklu mafijnego!   Bella brutalnie zderzyła się z mafijną rzeczywistością, lecz na tym nie koniec. Emilio ruszy ukochanej...