Niespodzianki przeznaczenia

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2022-07-20
Kategoria: Romans
ISBN: 9788382901092
Liczba stron: 370
Tytuł oryginału: Niespodzianki przeznaczenia
Język oryginału: Polski

Tom 1 cyklu Niespodzianki przeznaczenia

Ocena: 5.67 (3 głosów)

Emilio Rossi - bezwzględny zastępca capo, a do tego lekkoduch i największy kobieciarz, jakiego widziały Włochy. Jego wybujałe ego ledwie mieści się w granicach Sycylii. Bella Montreo - piękna i inteligentna kobieta wierząca w monogamię oraz stałe związki. Dla niej temat mafii jest czystą abstrakcją, a nawet fikcją. Różni ich wiele, ale łączą przede wszystkim dwie sprawy. Pierwszą jest Delia Rossi - jej przyjaciółka, a jego siostra. Mimo długoletniej przyjaźni Bella nigdy nie poznała braci Rossich, ponieważ ich siostra z zaciętością chroniła ją przed mackami bezlitosnego, mafijnego półświatka. Druga kwestia zaś to niespodzianka przeznaczenia, którą zwiąże ich ze sobą los... Spontaniczna, namiętna noc połączy dwoje nieznajomych. Emilio dostał od siostry jasny przekaz - ma się nie zbliżać do jej przyjaciółki, bo ona jest dla niego nietykalna. Niewiele go to obeszło, bo miał wtedy ważniejszy problem na głowie niż babskie fanaberie Delii. Całą uwagę mężczyzny pochłaniało nadszarpnięte ego, które uszkodziła pewna kobieta mająca czelność uciec cichaczem po wspólnych igraszkach... Znieważyła go jak żadna inna! I co gorsza, cały czas siedzi mu w głowie! A to przecież nie jest normalne... Z kolei Bella pokłada wszelką nadzieję w tym, że już nigdy więcej nie zobaczy faceta, dla którego na jedną noc porzuciła swoje zasady... Sytuacja, w której się ponownie spotkają, będzie wielkim zaskoczeniem dla obojga. Podczas gdy Bella za wszelką cenę będzie chciała zapomnieć o zażenowaniu, jakim jej zdaniem jest przespanie się z rozpustnym donżuanem, Emilio postanowi znowu ją uwieść i zrobić wszystko, żeby w końcu przestała zaprzątać mu myśli. Nie powstrzyma go nawet ryzyko związane ze złamaniem obietnicy złożonej wcześniej Delii. Czy tak ławo będzie mu przełamać opór nieustępliwej Belli, która noc spędzoną z nim uważa za swoją największą pomyłkę? Jedno jest pewne: przeznaczenie nie będzie im szczędzić niespodzianek.

Tagi:

Kup książkę Niespodzianki przeznaczenia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Niespodzianki przeznaczenia

Ostatnio tak się zdarza, że mam na tapecie same erotyki.🔥🔥Jednak jest to całkowity przypadek, bo sięgam po lektury w kolejności od tych, co czekają najdłużej.😁 Stąd taki zbieg okoliczności, że ostatnio akurat trafiło na tej rodzaj literatury 😁 Przyszedł czas na kolejną pozycję z tego gatunku, o której troszkę Wam opowiem i podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Gotowi ? No, to zaczynamy !!! ⬇️⬇️⬇️

Emilio Rossi to bardzo temperamentny Sycylijczyk. Jest zastępcą szefa Cosa Nostry i uwielbia igraszki z płcią piękną. Nie przepuści żadnej pannie, byleby tylko osiągnąć upragnioną przyjemność. Natomiast Bella Montreo, to piękna lekarka, która pragnie swojego rycerza na białym koniu oraz miłości z happy endem. Jej mafia kojarzy się jedynie z filmami i tak naprawdę nie ma o niczym zielonego pojęcia. Ona i Emilio, są od siebie tak różni a jednak podobni. Łączy ich Delia, która jest jej najlepszą przyjaciółką a jego siostrą oraz przeznaczenie, które przygotowało dla nich własny scenariusz...
Pewna przypadkowa noc, całkowicie zmienia życie obojga. Emilio dostał kiedyś wytyczne od siostry, że jej przyjaciółka jest absolutnie nietykalna. Nie spodziewał się jednak, że kobietą, która go znieważyła, uraziła ego oraz całkowicie zawładnęła jego głową i sercem jest właśnie Bella... Kobieta natomiast ma nadzieję, że nigdy więcej nie spotka przypadkowego kochanka, bo przypomina jej to o tym, że złamała swoje wszelkie zasady. Jednak los bywa przewrotny, gdy się znowu spotykają, oboje są bardzo zaskoczeni. Bella pragnie za wszelką cenę o nim zapomnieć, natomiast Emilio robi absolutnie wszystko, aby móc znowu być w intymnej sytuacji z przyjaciółką swojej siostry... Nie cofnie się przed niczym, nawet jeżeli będzie musiał złamać obietnicę daną Delii. Jak potoczy się ich relacja ? Czy Emilio zdoła na nowo usidlić Bellę? Czy ona odwzajemni jego zainteresowanie ? Jakie niespodzianki przygotował dla nich los? Na te pytania, odpowiedzi znajdziecie właśnie podczas czytania tej części.

Nie ukrywam, że pozycja jest dosyć mocna. Niekiedy wulgarna i mocno ociekająca erotyzmem. Wiem, że włoska mafia rządzi się swoimi prawami, ale czasami trudno mi się było przekonać do użytego przez Autorkę języka. Należy też wyróżnić to, że pisarka stosuje narrację pierwszoosobową, dzięki czemu główni bohaterowie często zadają pytania nam, czytelnikom. Uważam to za bardzo ciekawy zabieg i przyjemną odmianę od tego, z czym mam doczynienia na co dzień. Kolejny plus to podział na niezbyt długie rozdziały. Dzięki temu, że cały czas się coś dzieje, stale jesteśmy utrzymywani w napięciu. Pragniemy więcej i więcej, bo zastanawia nas finał tej historii.... Muszę też przyznać, że główna bohaterka momentami mnie irytowała, ale finalnie oboje bardzo polubiłam. Miło spędziłam czas z lekturą i nie sądziłam, że aż tak się w nią wciągnę. Z chęcią sięgnę po 2 tom tej serii, aby móc poznać dalsze losy bohaterów. I choć początek mieliśmy troszkę ciężki, to jestem zadowolona ze sięgnęłam po tę pozycję. Jeśli lubicie erotyki oraz ostrą jazdę i kręci Was mafijny świat, to zachęcam Was do zapoznania się z lekturą. Ze swojej strony, dziękuję Wydawnictwo WasPos za egzemplarz do recenzji. Przyznaję 8 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów ! ;)

Link do opinii
Avatar użytkownika - ksiazkowamaniapa
ksiazkowamaniapa
Przeczytane:2022-09-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Bella, a właściwie Izabella, pracuje w szpitalu. Zdradzona przez narzeczonego pragnie odreagować. Spędza noc z nieznajomym facetem. Uzmysławiając sobie co zrobiła, ucieka z łóżka. Urażona duma Emilio, który chyba myśli nie tą głową co trzeba, chce Ją odnaleźć i pokazać że to on tu rządzi. 

Spotykają się przypadkiem na ślubie Delii. Przyjaciółki Belli oraz... siostry Emilio. 

Delia zakazuje chociaż tkniecia swojej przyjaciółki żeby nie wciągnąć Jej w ten mafijny świat. 

Czy Emilio uwiedzie Belle?

Jakie niespodzianki przyniesie los?

 

Książka z mafijnym hate - love. Wciąga od pierwszej chwili, mimo dość sporej ilości stron. Rozdziały napisane oczami bohaterów. Ukazują Nam jak losy widzieli uczestniczący w nich ludzie. Bardzo dobrze pokazane myśli i emocje, łącznie ze starciami słownymi pomiędzy Nimi. Nie brak również scen 18+. W tej książce aż iskrzy między Emilio a Bella. 

 

Link do opinii

Emilio Rossi to bezwzględny zastępca capo i typowy kobieciarz, który nie przepuści żadnej ,,spódniczce''. W słowniku tego mężczyzny nie ma takich słów jak miłość, wierność czy trwały związek.
Bella Montreo jest piękną i inteligentną panią doktor, która ma swoje zasady i stara się ich nie łamać. Dla kobiety istnienie mafii to czysta abstrakcja.
Tę dwójkę silnych charakterów różni wiele. Łączą dwie rzeczy. Osoba Delii, która jednocześnie jest siostrą Emilio i przyjaciółką Belli. Łączy ich też jedna szalona noc. Bella pragnie zapomnieć o niej jak najszybciej. Uważa, że to był wielki błąd, którego nie można powtórzyć. Emilio natomiast chce ją powtórzyć by móc spokojnie zapomnieć o kobiecie, która zawróciła mu w głowie. Kiedy przypadkiem spotykają się po raz kolejny na ślubie Delii oboje przeżyją szok. Żadne z nich nie wie, że nim bardziej będą się chcieli od siebie uwolnić tym bardziej będą się przyciągać...
Romanse to trochę taka loteria. Można trafić na historię, którą czyta się z wypiekami na policzkach i taką, przez którą będziemy zastanawiać się nad sensem przekładania kolejnych stron. Ta książka należy do tej pierwszej kategorii...
Ostatnio w tym samym czasie czytałam trzy różne książki. Dwie z nich swoją premierę miały kilka miesięcy temu. Ich opinie były naprawdę dobre. Tą trzecią były właśnie Niespodzianki przeznaczenia, które według mnie były najlepszą z tej trójki. Nie miałam do niej żadnych, nawet najmniejszych zastrzeżeń. Zgrały się w niej idealnie wszystkie elementy, które powinny znaleźć się w romansie mafijnym. Prawdopodobnie ktoś mógłby zarzucić jej, że zawiera w sobie za dużo wulgaryzmów. To prawda, autorka ich nie szczędziła, ale w końcu to romans mafijny. Dziwne by było gdyby bohaterowie w nim nie przeklinali.
Podobała mi się narracja z jaką mamy do czynienia w książce. Bawiły mnie jednostronne monologi jakie prowadzili główni bohaterowie z czytelnikiem. Sama Bella i Emilio to para wybuchowa i nieprzewidywalna. Ich wzajemne relacje, które można nazwać przeciąganiem liny sprawiały, że nie dało się przy nich zachować powagi czy nudzić.
Niespodzianki przeznaczenia to jeden z lepszych romansów mafijnych, które udało mi się przeczytać. Nie było w niej niczego co można by skrytykować. Jako walor trzeba uznać lekkie pióro autorki i narrację, która jest jakby jednostronnym monologiem Belli i Emilio z czytelnikami. To pozwoliło skrócić dystans na linii bohater- czytelnik. Książka zawiera w sobie dwójkę bohaterów z silnym charakterami, którzy nie dają sobie w kaszę napluć. To sprawiło, że są wybuchową mieszanką a dzięki temu nie da się przy śledzeniu ich losów nudzić. Z wypiekami na policzkach czytelnik może zagłębiać się w zawiłe relacje panny Montreo i pana Rossi. Mało tego. Ich liczne spięcia skutkują napadami śmiechu.
Zdecydowanie polecam tę książkę tym, którzy lubują się w tego typu literaturze. Ja tymczasem nie mogę doczekać się kolejnego tomu cyklu Niespodzianki przeznaczenia.

Link do opinii
Inne książki autora
Kaprysy przeznaczenia
K.G .Lewis0
Okładka ksiązki - Kaprysy przeznaczenia

Iwo Accardi – pewny siebie playboy oraz następca przywódcy Camorry. Cechują go arogancja i bezwzględność.Delia Rossi – kobieta z charakterem...

Kaprysy przeznaczenia tom 2
K.G .Lewis0
Okładka ksiązki - Kaprysy przeznaczenia tom 2

Delia ucieka od Iwa.....chce być od niego jak najdalej, ale czy to do końca jest prawa....z jednej strony kocha go, ale z drugiej nie chce być jego zabawką...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy