Karuzela

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2018-11-14
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788328710788
Liczba stron: 320
Język oryginału: polski

Ocena: 4.63 (32 głosów)
Inne wydania:

Wielka kasa budzi wielkie namiętności. I wielkie pożądanie. Czasem otumania i ogłupia. Zupełnie jak seks, albo jeszcze bardziej.

Dwoje młodych adwokatów, Piotr i Olka, przyjaźni się od studiów. Są uwikłani w kompletnie nieudane małżeństwa: mąż Oli jest hazardzistą z upodobaniem rozpuszczającym jej pieniądze, żona Piotra leczy się po załamaniu nerwowym. Między Olką i Piotrem nawiązuje się romans, który jeszcze bardziej komplikuje ich i tak trudną sytuację. Żeby była jasność: żadne z nich nie jest kryształowe. Olka ma problem z używkami, Piotr wyjątkowo łatwo ulega wdziękom kręcących się wokół niego dziewczyn. Łączy ich nie tylko uczucie, ale także chęć zrobienia wielkich pieniędzy. Korzystając z prawniczej wiedzy i kontaktów w przestępczym półświatku rozkręcają karuzelę podatkową. Pieniądze płyną wartkim strumieniem, wszystko idzie jak po maśle - ale tylko do czasu. Ktoś pękł, ktoś sypnął, ktoś poszedł na współpracę z wymiarem sprawiedliwości. Olka trafia do więzienia, Piotr ukrywa się na Śląsku. Marzenia o bogactwie prysły... ale czy na pewno? Wiele się jeszcze może wydarzyć, zwłaszcza że do gry wkraczają Lilka i Kinga...

Kup książkę Karuzela

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Karuzela

Avatar użytkownika - aggusia
aggusia
Przeczytane:2021-10-21, Ocena: 5, Przeczytałam,

Zupełnie nowi bohaterowie: prawnicy Ola i Piotr i to z ich perspektywy jest opowiadana historia.

Tym razem na tapecie u pani Świst karuzela vatowska. Specjalnie się na tym nie znam (ok., wcale się nie znam) ale brzmiało średnio wiarygodnie, choć nie powiem – było niezłe tempo akcji (czyli tak jak lubię), mnóstwo tajemniczych wątków i prawnicy, o których można powiedzieć wszystko ale nie to, że mają nieposzlakowaną opinię.

Scena odbicia Oli z konwoju rodem z Bonda.

W tle błąkają się znane z serii „Prokurator” Kinia Błońska i Lilka Płonka.

Styl typowy dla Świst jednak znacznie lepiej mi się czytało serię „Prokurator”. W serii „Karuzela” mniej humorystycznie i trochę błędów umknęło korekcie: „poszła się w stronę” brzmi naprawdę kiepsko :) Ponadto w zdaniu „DOGONIŁAM dwa kolejne ścigające się tiry i ZAKLĄŁEM głośno” totalne rozdwojenie osobowości Piotra.

Link do opinii

Książki autorstwa Pauliny Świst swoją specyficznością wzbudzają wiele kontrowersji wśród czytelników. Jedni je kochają, inni nienawidzą. Nie ma nic po środku. Dotychczas ja również nie byłam wyjątkiem od tej reguły. Paulina Świst wraz ze swoim „Prokuratorem” zaskarbiła sobie specjalne miejsce w moim czytelniczym sercu. Dlatego kiedy nadarzyła się okazja do przeczytania kolejnej powieści Świst to nie wahałam się ani chwili. Byłam przekonana, że również okaże się świetną książką.

Tym razem jednak moje oczekiwania okazały się zbyt wysokie, a lektura „Karuzeli” pozostawiła po sobie mocno mieszane uczucia oraz pewien niesmak. Głównym tego powodem byli bohaterowie oraz ich zachowanie. Nie wzbudzili oni w ogóle mojej sympatii, przez co od pierwszej strony miałam z nimi straszny problem. Z jednej strony na początku bardzo przypominali mi bohaterów z debiutanckiej serii Świst, a z drugiej w przeciwieństwie do nich wydali się nijacy, infantylni oraz przesadnie wulgarni. 

„Zawsze kiedy już wydaje mi się, że widziałam dno ludzkiej głupoty, spotykam kogoś, kto puka w nie od spodu.”

Podobnie jak w przypadku serii o „Prokuratorze” napis na okładce sugeruje, że w książce tej znajdują się sceny erotyczne. O ile w przypadku „Prokurator” pełniły one rolę wątku pobocznego i były napisane ze smakiem, tak w „Karuzeli” wyskakują one bez mała na co drugiej stronie. W konsekwencji tego przez prawie całą książkę czytamy tylko o jednym, a wszystkie inne wątki odgrywają tylko rolę tła. Wielka szkoda, ponieważ ja osobiście właśnie przez te sceny erotyczne poczułam się mocno zniesmaczona i skutecznie zniechęciłam się do sięgnięcia po kontynuację tej serii.

O ile trylogię o prokuratorze i komisarzu polecam Wam z ręką na sercu, tak o „Karuzeli” nie mogę tego powiedzieć. Historia mocno przerysowana, brak w niej jakiejkolwiek akcji, za to jest przesadna ilość wulgaryzmów, a sceny seksu pojawiają na co drugiej stronie. Osobiście jestem ogromnie rozczarowania i na pewno nie sięgnę po kontynuujące tej książki. 

Aleksandra
Wszystkie cytaty pochodzą z książki „Karuzela” autorstwa Paulina Świst.

Więcej na :

Link do opinii

Karuzela po powieść o dużych pieniądzach, intrygach i młodych ludziach, którzy są uwikłani w duży spisek. Ola i Piotrek to dwójka przyjaciół, którzy znają się od lat. Obydwoje są w beznadziejnych związkach, mąż kobiety jest hazardzistą, którzy przepuszcza wszystkie zarobione pieniądze, a żona mężczyzny przeszła załamanie nerwowe i ma tok myślenia trzynastolatki. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Karuzela podatkowa musiała w końcu się potknąć. Część zamieszanych zostaje aresztowana. Jednak prawnicy wiedzą jak się bronić, jakich argumentów używać i gdzie są luki w prawie. Czy uda im się wydostać? Czy wszyscy wpadną? Jakie będą tego konsekwencje?

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Pauliny Świst i ogólnie nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Szłam na żywioł. Pierwsze na co zwróciłam uwagę, to lekkość pióra, przez co książka bardzo szybko mi mijała. Czytałam ją z zawrotną prędkością.


Historia nie jest wielce tajemnicza, brakuje w tym nuty dramatyzmu, ponieważ udało mi się przewidzieć praktycznie wszystko, kto jest czemu winny i dlaczego to robił. Od początku kilka postaci mi nie pasowało. Nie powiem, jeden wątek z panią mnie zaskoczył, bo tego nie zakładałam. Akcja leci bardzo szybko. Przeskakujemy w czasie i poznajemy historię od samego początku do bieżącej akcji.


Bohaterowie też są całkiem nieźle wykreowani. Ola spodobała mi się ze swoją stanowczością, zawziętością, ciętymi ripostami i charyzmą. To kobieta, która nie dała sobie wejść na głowę i miała swoje zasady. Dla mnie ta postać to najmocniejszy punt całej powieści. Zaś Piotrek był stanowczy, czasami bezwzględny i ta jego druga twarz mnie przerażała. W powieści przewija się jeszcze kilka postaci, ale nie chce jakoś się na nich skupiać, bo to właśnie Ola i Piotrek wysuwają się na pierwszy plan.


Książka, o dziwo bardzo wciąga i angażuje czytelnika. Mimo że już na samym początku wiemy przed jaką sytuacją stoją bohaterowie, to zaraz potem cofamy się w czasie i dowiadujemy się, jak do tego doszło. Jak zaczęłam to czytać, to ciężko potem było mi się oderwać. Cały czas zastanawiałam się, jak to się skończy, czy im się uda, kto zginie, kto jest winny i kto trafi do więzienia.


Dlatego kończąc już, ogólnie nie zawiodłam się na tej pozycji, a pierwsze spotkanie z twórczością autorki, uznaje za dość udane. Oczywiście, nie jest to literatura najwyższych lotów, ma czasami błędy językowe (jednak mam nadzieje, że przy wersji finalnej zostało to poprawione), jednak jak nie zwraca się na to uwagi, to czerpie się z tego dużo przyjemności. Dlatego jeśli macie ochotę, to serdecznie polecam :)

Link do opinii
Avatar użytkownika - KasiaKatarzyna
KasiaKatarzyna
Przeczytane:,
Pieniądze są dobrym sługą, ale złym panem. Piotr i Olka to dwoje młodych adwokatów, którzy przyjaźnią się od studiów. Oboje tkwią w nieudanych małżeństwach, a to zbliża ich jeszcze bardziej do siebie. Niedługo później nawiązuje się między nimi romans, ale też łączy ich również tajemnica. Przekręt. Karuzela. I gdy wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem, okazuje się, że ktoś ich wsypał. Czy obojgu uda się uniknąć konsekwencji ? ,,Karuzela" to początek nowej serii, a więc też i w większości nowi bohaterowie, ale autorka sprytnie w całą powieść wplątała Lilkę i Kingę, które znamy z poprzedniej serii. Tym razem poznajemy parę przyjaciół - Piotra i Olę - którzy korzystając z tego, że znają wszystkie kruczki prawne (w końcu są prawnikami) postanawiają rozkręcić nie do końca legalny interes. Wyłudzenia VAT. Karuzelę. W międzyczasie nawiązują również romans. I gdy wydaje się, że wszystko zaczyna się dobrze kręcić, do ich drzwi puka policja, a świadek incognito ich pogrąża. Olka trafia do więzienia, Piotrkowi udaje się uciec, ale poprzysięga wydostanie Olki z więzienia i za wszelką cenę odnalezienie człowieka, który ich wsypał. ,,Karuzela" to powieść, która jest według mnie bardzo dobrym rozpoczęciem kolejnej serii tajemniczej Pauliny Świst. Może nie wszystko w niej jest idealnie, ale z pewnością autorka nadrabia to pomysłowymi, często w trafionymi w punkt dialogami, które nierzadko rozśmieszają czytelnika. Świst w swoich powieściach pokazuje nam drugą stronę kręgu prawników, którzy nie do końca postępują zawsze zgodnie z prawem. Autorka nawiązuje również do wielu tematów związanych z popkulturą, sytuacjami, którymi żyje Polska, jak i również do ostatnimi czasy jak bumerang powracającego tematu mafii wyłudzającej VAT i szarej strefy. ,,Karuzela" okazała się być nawet całkiem miłym zaskoczeniem, chociaż nie brak jej również wad. Jeśli jednak autorka tak zaczyna nową serię, to mogę śmiało powiedzieć, że na pewno będę czekała na kolejne tomy. Mam nadzieję, że autorka w kolejnym opisze historię Lilki i Michała, bo czuję, że Ci dwoje mają się ku sobie i niezła może być z nich parka, ale zobaczymy. Jak na razie zbytnio nie chwalę, zobaczymy co będzie w przyszłości. Całą recenzję przeczytasz na blogu
Link do opinii
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2021-12-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2021,
Avatar użytkownika - zaczytana_sowka
zaczytana_sowka
Przeczytane:2021-10-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Ta książka to czysta poezja i miód na moje serce. Paulina Świst już nie raz pokazała na co ją stać ale tym razem dała czadu po całości. Historia Piotrka i Oli podbiła moje serce i czekam na więcej! 

Czytałam nie jedną książkę polskich autorów o tematyce erotycznej. I najczęściej wychodzi tandetnie i na siłę. Jednak Paulina Świst pisze z pasją i potrafi oczarować czytelnika. 

Scen seksu jest tu dużo i chociaż nie należą do delikatnych to nie gorsza człowieka. A nawet wręcz odwrotnie. Powodują szybsze bicie serca. 

Autorka kupiła mnie swoim humorem. W każdej jej książce pojawiają się sceny przy których nie można powstrzymać śmiechu. Dialogi między bohaterami wywołują u mnie nie kontrolowane ataki śmiechu co jest co najmniej dziwne gdy czyta się książkę w miejscu publicznym. 

Każda książkę tej autorki biorę w ciemno i czekam na następne. 

Link do opinii
Inne książki autora
Przekręt
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Przekręt

Gdzie jest granica chciwości? Nie ma jej? A może po prostu jej nie widać, kiedy oczy przesłania mgła pożądania? Kilka osób będzie musiało poważnie...

Prokurator
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Prokurator

Trzydziestoletnia, niezwykle atrakcyjna Kinga Błońska jest szczęśliwą kobietą. To znaczy była. Od wielu lat dzieliła życie z tym samym mężczyzną a zawodowo...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy