Karuzela

Wydawnictwo: Akurat
Data wydania: 2018-11-14
Tytuł oryginału: Karuzela

Tom 1 cyklu Karuzela

Dwoje młodych adwokatów, Piotr i Olka, przyjaźni się od studiów. Są uwikłani w kompletnie nieudane małżeństwa: mąż Oli jest hazardzistą z upodobaniem rozpuszczającym jej pieniądze, żona Piotra leczy się po załamaniu nerwowym. Między Olką i Piotrem nawiązuje się romans, który jeszcze bardziej komplikuje ich i tak trudną sytuację. Żeby była jasność: żadne z nich nie jest kryształowe. Olka ma problem z używkami, Piotr wyjątkowo łatwo ulega wdziękom kręcących się wokół niego dziewczyn. Łączy ich nie tylko uczucie, ale także chęć zrobienia wielkich pieniędzy. Korzystając z prawniczej wiedzy i kontaktów w przestępczym półświatku rozkręcają karuzelę podatkową. Pieniądze płyną wartkim strumieniem, wszystko idzie jak po maśle – ale tylko do czasu. Ktoś pękł, ktoś sypnął, ktoś poszedł na współpracę z wymiarem sprawiedliwości. Olka trafia do więzienia, Piotr ukrywa się na Śląsku. Marzenia o bogactwie prysły… ale czy na pewno? Wiele się jeszcze może wydarzyć, zwłaszcza że do gry wkraczają Lilka i Kinga…

Kup książkę Karuzela

Opinie o książce - Karuzela

Pazerność i oszustwa nigdy nikomu na dobre nie wyszły. Kłamstwo ma krótkie nogi a karma wraca niczym bumerang.

Ola Tredel i Piotr Orłowski - młodzi adwokaci. Kiedyś studiowali razem, teraz są współpracownikami. Ona ma męża a Piotr żonę. Jednak nie są szczęśliwi. To szczęście postanawiają dać sobie na wzajem. A do tego znając prawo liczą na szybki i łatwy zarobek, który ustawi ich na lata. Niestety dość szybko się okazuje, że ich plany zostają zdeptane a życie toczy się swoimi prawami. Zawsze znajdzie się ktoś, kogo ruszy sumienie i kto wyzna całą prawdę. Ktoś, kto zdradzi i wbije nóż między żebra. Jak wysiąść z tej karuzeli, która weszła na najwyższy bieg? Jak się obronić kiedy organy prawa i światek przestępczy bija się o pierwszeństwo?

To nie jest moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Za mną bowiem seria "Komisarz", która była świetna. Kiedy w moje łapki wpadł pierwszy tom nowej trylogii nie wahałam się ani chwili. Byłam bardzie ciekawa czy autorka utrzymała styl i sposób przelewania słów na papier, czy może poszła w innym kierunku. Fabuła trzyma się nadal kurczowo prokuratury, policji oraz światka przestępczego. Jest masa określeń fachowych i slangów. Także możemy się dokształcić, jeśli ktoś czegoś nie wie. Bardzo podobały mi się te "wstawki" z wersami utworów. Dobrane w punkt. Trafione w sam środek tarczy. Świetnie utrzymana akcja. Niestety bohater w ogóle mi nie podszedł. Był specyficzny w odbiorze i zachowaniu. To jak odbierał ludzi i cały ten "problem". A tym bardziej swoją żonę. Mógł rozegrać chociaż to tak jak należy. Ogromny plusik w moim odczuciu należy się Oli. Kobiecie, która mimo wszystko ma głowę na karku i która wie, kiedy powiedzieć pass. Nie zabrakło zagrywek ze światka przestępczego. A ogniste sceny uniesień oblewały szkarłatem policzki. Jestem ciekawa o kim będzie drugi tom tej serii.

W nowej trylogii Paulina Świst prezentuje nam to, co się stanie, gdy zechcemy zejść na złą drogę. Ilość zer na koncie pozyskanych na dokładkę nielegalnie, nie zawsze jest powodem do dumy. Poza żądzą pieniądza mamy tu także zdrady, światek przestępczy, spektakularne ucieczki i miłość. Ale taka, o której mówi się cicho bądź wcale. To tylko pożądanie i żar. A nazywanie sprawy po imieniu zdaje się być kłopotliwe, zawstydzające i ... wiążące. Deklaracja miłości równa się złote kajany na palcach. Przerażająca wizja? Dla loverboya na pewno. Te wszystkie wydarzenia są niczym tytułowa karuzela. Nie do końca spodobał mi się ten tom. Wszystko przez Orła. Mam nadzieję, że druga część będzie lepsza. Jeśli czytaliście poprzednią serię autorki i podobała wam się, to myślę, że śmiało możecie czytać i tą. Dać jej szansę. Przecież każdy z nas ma inny gust. Przekonajcie się sami, jakimi zasadami rządzi się świat bohaterów i co z tego wszystkiego wyniknie.

Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2019-06-30, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Karuzela to pierwsza część świetnie zapowiadającego się cyklu o tym samym tytule. Jako że bardzo dobrze wspominam całą poprzednią serię autorki Prokurator, to po jej najnowszą książkę sięgnęłam w ciemno. Było to na zasadzie: „O!. Paulina Świst wydaje nową książkę. Super.Biorę!”. I nie żałuję ani chwili spędzonej w towarzystwie Olki i Piotrka.

Spodobał mi się pomysł na fabułę, bo autora tym razem postanowiła ukazać świat prawników (a, jakże!), aleskorumpowanych, dla których jedną z ważniejszych wartości jest pieniądz, bo lubią żyć w świecie przepełnionymluksusem. To prawda, że wizerunek bohaterów nie jest kryształowy, bo Świst odarła ich z idealizmu i ukazaławszystkie wady, dlatego moim zdaniem są oni bardziej realni. A przy tym polubiłam Olkę, która okazała się charakterną babką i w dodatku pyskatą. Natomiast w kolejnych tomach bliżej chciałabym przyjrzeć się „policyjnej Madonnie” – uwielbiam tego gościa!

„Ja nie nawalam. Jestem niezastąpiony i jedyny w swoim rodzaju. Jak Madonna. Tylko że policyjna”.

Lubię styl, jakim posługuje się autorka. Jest wciągający, lekki, zabarwiony humorem, a pod osłoną słownych przepychanek bohaterów tworzy nutkę pikanterii. Uważam, że jak zwykle bardzo dobrze wyszło połączenie wartkiej akcja sensacyjnej z gorącym romansem. Mimo iż fabuła jest nieco naciągana i oderwana od rzeczywistości, to potrafi zainteresować. A krótkie rozdziały i dużo żywych dialogów powoduje, że książkę czyta się bardzo szybko. Pojawia się też romans, miłość, zdrada, hazard i chęć zemsty. Co tu wiele mówić, lubię to i czekam na kolejne tomy. Polecam.

Avatar użytkownika - Jadziulec101
Jadziulec101
Przeczytane:2020-06-28, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Całkiem dobra książka. Czyta się bardzo szybko. Jestem cekawa kolejnego tomu.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2020-06-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

"Człowiek jest jak świnia, do wszystkiego jest w stanie się przyzwyczaić."

"Karuzela" jest pierwszym tomem cyklu z dwójką adwokatów: Piotrem i Olką. Niedawno premierę miała filmowa część serii, ale niem Wam o niej opowiem chciałabym, abyście poznali moje zdanie o dwóch wcześniejszych.

To, co można zauważyć już od pierwszych stron, to naszpikowanie tekstu licznymi wulgaryzmami. Mnie to w sumie nie przeszkadza aż tak bardzo w książkach, ale jednak było tu tego zbyt dużo. Drugą sprawą jest to, iż fabuła ucieka obrazowymi scenami seksu. Zważywszy na to, iż mamy zapowiedź tego na okładce, nie powinniśmy być zaskoczeni. Jeśli zaś chodzi o wątek tzw. karuzeli podatkowej, to nie wybija się ponad dwa wcześniej wspomniane przeze mnie aspekty. Wszystkiego jest tu po równo.

Podobał mi się cięty, ironiczny, miejscami slangowy język między bohaterami. Zresztą Paulina Świst posiada dosadny, luźny, powiedziałabym nawet specyficzny styl wyrażania myśli. Nie każdemu przypadnie do gustu. Krótkie rozdziały, dwutorowa narracja i żywe dialogi napędzają akcję do przodu.

"Zawsze kiedy już wydaje mi się, że widziałam dno ludzkiej głupoty, spotykam kogoś, kto puka w nie od spodu."

Ta historia pokazuje, że przeszłość ma niebagatelny wpływ na teraźniejszość. Brutalnie daje nam odczuć, że kto ma pieniądze, ten może wszystko. Uświadamia również, że nie każdy z bliskiego kręgu naszych znajomych zasługuje na zaufanie.

"Wielka kasa budzi wielkie namiętności. I wielkie pożądanie. Czasem otumania i ogłupia. Zupełnie jak seks, albo jeszcze bardziej."

Wielkie pieniądze, intryga, namiętność, pożądanie, zdrada, chęć zemsty - świat skorumpowanych prawników wciąga! Jeżeli oczekujecie typowego kryminału, to niestety lub stety nie ten adres. Jeśli lubicie misz-masz gatunkowy - czytajcie. To jest przede wszystkim rozrywka. Książka idealna, aby wytchnąć po ciężkim dniu pracy. Ja z "Karuzeli" nie wysiadłam, więc chyba nie było tak źle. ?

Avatar użytkownika - ewia101
ewia101
Przeczytane:2020-01-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Fabula zakrecona. Intryg pełno. Historia prawników Piotra i Oli ze skomplikowaną sytuacją prywatną, którzy komplikuja sobie jeszcze życie zawodowe. W tej części duuuzo seksu.

Karuzela
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Karuzela

Wielka kasa budzi wielkie namiętności. I wielkie pożądanie. Czasem otumania i ogłupia. Zupełnie jak seks, albo jeszcze bardziej. Dwoje młodych adwokatów...

Przekręt
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Przekręt

Gdzie jest granica chciwości? Nie ma jej? A może po prostu jej nie widać, kiedy oczy przesłania mgła pożądania? Kilka osób będzie musiało poważnie...

W głębi lasu
Harlan Coben