Sztauwajery

Tom 3 cyklu Paprocany
Ocena: 5 (24 g這s闚)

Po bestsellerowych ,,Paprocanach" i ,,Chechle" intryguj帷a prawniczka prezentuje kolejny tom serii - ,,Sztauwajery". Na czytelnik闚 czekaj bezb喚dne dialogi, wyraziste postaci i niespodziewane zwroty akcji!

Julia Czerny nie nadaje si do tych wszystkich gier i podchod闚. Zawsze dobrze o tym wiedzia豉, dlatego nie zaj窸a si prawem karnym, a przejrzystym i jasnym prawem gospodarczym. W tej dziedzinie wszystko oparte jest na liczbach i dokumentach. I to ceni豉 w tej robocie najbardziej. I pewnie wiod豉by wyj徠kowo spokojne 篡cie, gdyby na jej drodze zn闚 nie stan掖 on. Lucjan ,,Luca" Z這cki - samiec alfa, z這 w czystej postaci.

I teraz dopiero zacznie si prawdziwe 篡cie. Przekonaj si o tym nie tylko Julka, ale te Marcin, Zo鄂a i Paulina. Wszyscy podejrzewali, 瞠 pr璠zej czy p騧niej przyjdzie pora by wyr闚na rachunki z Luc. Wyj徠kowo mocne przeczucie podpowiada im, 瞠 ten moment nadszed w豉郾ie teraz. I 瞠 nieuniknionym jest, 瞠 kto po瞠gna si z 篡ciem. Luca ,,uwzgl璠ni to w kosztach" ca貫j operacji. Planu, nad kt鏎ym pracowa po這w swojego 篡cia...

W co Luca zamierza ich wmanewrowa? I jak to si mo瞠 dla nich sko鎍zy? Zajrzyjcie do Doliny Trzech Staw闚 i przekonajcie si sami!

Informacje dodatkowe o Sztauwajery:

Tagi: Thrillery prawnicze i polityczne

wi璚ej

Kup ksi捫k Sztauwajery

Cytaty z ksi捫ki

Zawsze 瘸這wa豉m, 瞠 nie mia豉m okazji, 瞠by si z nim po瞠gna. Rozjeba wszystko tak nieoczekiwanie i w tak epickim stylu, 瞠 spad這 to na mnie jak grom z jasnego nieba.

Wi璚ej

Wi璚ej
Wi璚ej cytat闚 z tej ksi捫ki

Zobacz tak瞠

Tytu: "Sztauwajery"
Autor: Paulina 安ist
Data premiery: 29.06.2022r.
Wydawnictwo: Muza

Lubicie czyta ksi捫ki, kt鏎e dziej si w Waszym mie軼ie? Opisuj tereny, kt鏎e znacie?
Ja TAK!
Moja wyobra幡ia dzia豉 wtedy na najwy窺zych obrotach😁

"Sztauwajery" to kolejny tom serii zaraz po "Paprocanach" i "Chechle". Fajnie jest mie te trzy stawy na swojej p馧ce! By豉m na ka盥ym i osobi軼ie najbardziej lubi Paprocany w Tychach 💚
Ale ja nie o stawach chcia豉m pisa🙈
Julia Czerny to prawniczka zajmuj帷a si prawem gospodarczym. Samotnie wychowuje swojego syna ㄆkasza. Ojca nigdy nie pozna, a ona nie chcia豉 z nim na ten temat rozmawia.
Sytuacja szybko si zmienia kiedy ㄆkaszowi kto zaczyna grozi.
Wtedy do akcji wkracza Lucjan Z這cki... czyli... ojciec ㄆkasza.
Dla bezpiecze雟twa syna rodzice musz zakopa top鏎 wojenny i zapewni mu schronienie.
Czy im si uda?
Przesz這軼i nikt nie zmieni, za to przysz這嗆 stoi przed nimi otworem...
Czy skorzystaj z szansy, kt鏎 szykuje dla nich los?
Ostry j瞛yk...
Ci皻e riposty...
Ostra jazda...
I...ostry seks.
Tym charakteryzuj si ksi捫ki Pauliny 安ist.
Tym razem by這 tak samo.
Nie lubi tylu przekle雟tw w ksi捫ce. Dra積i mnie i jest to niesmaczne.
I to chyba jedyny minus.
Do niczego innego nie mog si przyczepi, bo ksi捫k czyta si bardzo szybko i przyjemnie.
Napomn jeszcze, 瞠 tym razem mi璠zy akcj przeplatana jest historia Lucjana z dzieci雟twa. Dzi瘯i niej mo瞠my go bli瞠j pozna:)
Jest to taka ma豉 odskocznia od tego, co dzieje si "wok馧" ;)

Dobra ksi捫ka musi mie w sobie r闚nowag, fajnie, jak du穎 si dzieje, ale nie mo瞠 te by to za bardzo przesadzone, nie jest dobrze te, kiedy w徠ki nie s odpowiednio poci庵ni皻e, wi璚 tak naprawd napisa ciekaw histori nie jest tak 豉two.
Sztauwajery to opowie嗆, kt鏎a wci庵a ju na pierwszej stronie i nie puszcza a do przeczytania ostatniego zdania, a nawet i wtedy tkwi ona ca造 czas w nas. Lucjan Z這cki to posta, kt鏎a wydaje si, by z豉 i wyrachowana, ale najcz窷ciej za takimi osobami stoi trudna przesz這嗆, kt鏎a zmusi豉 ich do bycia takimi. M篹czyzna, chocia na pocz徠ku bywa trudny, pozytywnie zaskakuje, kiedy Julia i Lucjan trafiaj pod ten sama dach, zaczyna odradza si stara mi這嗆 i wtedy zaczyna by naprawd ciekawie.
Podczas tej ksi捫ki do鈍iadczy豉m chyba wszystkich emocji, by豉m z豉, a nawet w軼iek豉, potem mia豉m wypieki na twarzy, czytaj帷 o nami皻nych chwilach dw鎩ki bohater闚, nast瘼nie nasta trudny czas, kiedy czu豉m starach, niemoc i wsp馧czucie, a ostatecznie poczu豉m pustk i smutek, 瞠 tak to musia這 si sko鎍zy.
Najtrudniej jest pisa o ksi捫kach, kt鏎e zrobi造 na czytelniku ogromne wra瞠nie, poniewa wszystkie s這wa wydaj si blade i nijakie, podczas gdy chcia這by si tyle przekaza. Ta historia pokazuje, 瞠 da si opisa sceny seksu tak, 瞠 s one pikantne, ale jednocze郾ie subtelne, takie, 瞠 rozbudzaj zmys造, a nie odruch wymiotny, tutaj wszystko by這 wywarzone, sprawia這, 瞠 mia豉m wypieki na twarzy i rozmarzony u鄉iech. Podoba mi si te sam pomys na fabu喚, jest to co nowego, nieszablonowego i bardzo pobudzaj帷ego, bo na wszystko, co dzieje si w ksi捫ce reagujemy emocjonalnie i czujemy si zwi您ani z bohaterami.
Pomimo tego, 瞠 nie czyta豉m poprzednich cz窷ci, to 鈍ietnie odnalaz豉m si w tej i jestem zachwycona t ksi捫k, autorka stworzy豉 naprawd wspania陰 histori i ch皻nie przeczytam r闚nie inne jej ksi捫ki.

Julia Czerny wiedzie stabilne i spokojne 篡cie. Mo瞠 liczy na wsparcie niezast徙ionej tr鎩cy: Pauliny Maxellon, Zo鄂i Bojarskiej i Marcina Szewerskiego. Niestety spok鎩 dobieg ko鎍a - przysz豉 pora na rewolucj. Na czas, by w jej 篡ciu ponownie za鈍ita ON.
Lucjan "Luca" Z這cki. To on b璠zie chcia wyr闚na rachunki. Ma plan, kt鏎y jest do嗆 ryzykowny. Ale w jego profesji ryzyko jest wliczone w cen.
Co to za plan? Co kieruje Lucjanem? Jaki to ma zwi您ek z Juli?

Paulina 安ist do嗆 mocno wesz豉 w 鈍iat ksi捫ek. Jej debiut i ca豉 pierwsza seria bardzo mi si podoba豉. P騧niej niestety by豉 r闚nia pochy豉. Nie do ko鎍a przypad造 mi do gustu kolejne powie軼i a moment, gdy z duetu zrobi這 si solo by這 dla mnie najs豉bsz histori. Ale maj帷 na uwadze dobry start daj kolejne szanse tw鏎czo軼i autorki.
Tym razem to by豉 dobra decyzja. I dobra lektura, cho nadal nie pobi豉 pierwszej serii. Ale jest progres i to si liczy.
W powie軼i wysuwa si humor. Tak dobrze mi znany i tak bardzo poszukiwany. Mamy r闚nie niezwykle gor帷e i ostre sceny uniesie. Zdecydowanie oddzia逝j帷e na zmys造. I oczywi軼ie znajdziemy tu tak瞠 niebezpiecze雟two.
Wszystkie elementy zosta造 fajnie ze sob po陰czone. Mo瞠 tylko odrobin zabrak這 mi wi瘯szej powagi przy tych w徠kach, kt鏎e wymaga造 zwolnienia tempa wydarze i chwili zadumy. Ale to z drugiej strony komedia kryminalna a ona rz康zi si swoimi prawami.
Super, 瞠 niezawodne trio mecenas闚 i tutaj mia這 kluczow rol do odegrania.
Na uwag zas逝guje fakt, 瞠 autorka zadba豉 o elementy zaskoczenia. O rozbudowanie fabu造 i nadanie jej odpowiedniego wyd德i瘯u. Jak chocia瘺y przesz這嗆, kt鏎a zosta豉 umiej皻nie zapl徠ana z tera幡iejszo軼i. Dzi瘯i temu zabiegowi mog豉m z bliska przyjrze si temu, co doprowadzi這 do aktualnej sytuacji.
Lektur przeczyta豉m na raz. Wczyta豉m si. Dostarczy豉 mi odpowiedniej porcji rozrywki. Idealna na reset czy odstresowanie si. My郵, 瞠 warto po ni si璕n望. Dla mnie nie by豉 w pe軟i satysfakcjonuj帷 lektur ale wiem, 瞠 s fani autorki a dla nich ta pozycja b璠zie strza貫m w dziesi徠k.

Wsp馧praca Wydawnictwo MUZA S.A.

Avatar u篡tkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2022-08-14, Ocena: 6, Przeczyta貫m, Mam,

“Sztauwajery“

Niedaleko pada jab趾o od jab這ni...

Stara mi這嗆 nie rdzewieje...

A na zemst zawsze przyjdzie czas, cierpliwo軼i...

Trzy zdania, kt鏎e mog w pe軟i podsumowa ten tom moim zdaniem 😊

Nie ukrywam, 瞠 wielbi tw鏎czo嗆 tajemniczej Pani 安ist, ka盥 jej ksi捫k wr璚z po造kam i musz uwa瘸, 瞠by si nie zakrztusi przy atakach 鄉iechu. O ile ka盥a z jej ksi捫ek by豉 鈍ietna, ta by豉 chyba najlepsza ze wszystkich dotychczasowych jakie zaliczy豉m.

Sztauwajery to fina這wy tom serii Paprocany i musia豉m si璕n望 po dwa poprzednie, 瞠by sobie nieco odkurzy zwoje m霩gowe. W ko鎍u troch czasu od premier min窸o, kilkadziesi徠 ksi捫ek przewin窸o si w mi璠zyczasie i musia豉m przypomnie sobie, kto z kim, po co i dlaczego. Bo tu s wszyscy w stanie gotowo軼i, w oczekiwaniu na ostateczn walk. Tu si dowiadujemy co konkretnie maj ze sob wsp鏊nego Ramzes, Ksenon i Luca, dlaczego ich sprawami zajmuje si Zosia i Paulina oraz jaki zwi您ek ma z tym Julka z ㄆkaszem.

Jak zawsze ksi捫ka przepe軟iona jest humorem, tym wyj徠kowym, 瞠 tak powiem - typowo 鈍istowym. Mam wra瞠nie, 瞠 ta kobieta ma ripost na wszystko i jej ksi捫ki powinno si mie zawsze pod r瘯, pe軟e znacznik闚. I korzysta, gasi ka盥ego kto si nam postawi, z ich pomoc.

Jednak jest tu te powa積ie i niebezpiecznie. Nami皻no嗆 oczywi軼ie r闚nie mamy jednak chyba w sumie mniej ni zwykle.

Paulina pokazuje w tym tomie, 瞠 potencjalne marginesy spo貫czne z o鈔odk闚 wychowawczych w jakich sp璠zili lata nasi gangsterzy, niekoniecznie musz by tymi czarnymi charakterami. Bo nie raz osoby z pozoru nadaj帷e si na wz鏎, obsadzone na wysokich stanowiskach, maj wi璚ej na sumieniu o ile je w og鏊e posiadaj.

Czas na zemst, czas na uwolnienie przyjaci馧, wiernych i lojalnych przez lata i odzyskanie mi這軼i, mo瞠 nawet stworzenie rodziny ?

Powa積ie to brzmi co ? Tak a dziwnie nie pasuje to do ksi捫ek Pauliny 😅 ale pod t grub warstw humoru i sarkazmu, jest mocna i trzymaj帷a w napi璚iu historia.

Lucjan Z這cki vel Luca ma na sumieniu nie ma這, jednak formalnie jest czysty. Nie mo積a mu nic zarzuci. Nie ma go za co posadzi jak Ramzesa j Ksenona. Jednak maj wsp鏊n przesz這嗆 i wsp鏊ny cel.

W mi璠zyczasie Luca pozna Julk. Owocem tej intensywnej znajomo軼i jest wr璚z klon Luki - ㄆkasz, kt鏎y a si prosi by po鈍i璚i mu chocia jeden osobny tom 😈 jednak na 18 lat ich drogi si rozesz造. Teraz gdy Julka z ㄆkaszem s w niebezpiecze雟twie, Luca na nowo pojawia si w ich 篡ciu 瞠by ich chroni. Sk康 to zagro瞠nie ?

Ot騜 autorka daje nam tu odpowiedzi na wszystkie niejasno軼i, w徠pliwo軼i i pytania z poprzednich tom闚 oraz wiele tych, kt鏎e nawin si tu. Stworzy豉 zawi陰 i skomplikowan histori wr璚z kryminaln, kt鏎e szokuje i trzyma w napi璚iu. To nie tak lekka i zabawna historia jak zwykle. Wg mnie to taka wisienka na torcie tej serii. I podoba這 mi si to niezmiernie cho pod koniec by豉m przekonana, 瞠 b璠 zmuszona wysy豉 pewne gro嬌y karalne pod adresem autorki. Nie do嗆, 瞠 Julka prawie nerwowo wysiad豉 to i ja. Jednak zako鎍zenie w pe軟i mnie usatysfakcjonowa這 . Mo瞠 nie tak jak Luca Julie, nie krzycza豉m w ekstazie 😂 ale b璠 te to d逝go pami皻a ❤️

Pani 安ist - nale郾iki si nale膨 😊 tak jak inni - czekam na wi璚ej i oczywi軼ie tak瞠 nie grzesz cierpliwo軼i. Jerzy Walenta ju mnie zaciekawi . Kiedy poznamy go bli瞠j ? I Ramzes - jego kontynuacja mi wr璚z pilnie potrzebna. Wierz, 瞠 si doczekam 😊 serdecznie polecam ka盥emu kto lubi ksi捫ki z humorem i w徠kiem kryminalnym, takie jedyne w swoim rodzaju, ka盥 z ksi捫ek autorki. I dzi瘯uj Wydawnictwu Akurat oraz Paulinie 安ist za t dawk wra瞠 i emocji 🔥👏👏👏

Julia Czerny, prawniczka od prawa gospodarczego wraz z synem wiod豉 spokojne 篡cie, wiadomo ㄆkasz jak to nastolatek wpada nie raz i nie dwa w jakie tarapaty. Jednak tym razem wszystko zasz這 troch dalej. Syn g堯wnej bohaterki nigdy nie wiedzia, kto jest jego ojcem, matka postanowi豉 nie wyjawia mu tej prawdy. Julia w sprawie ㄆkasza postanawia uda si po pomoc do kole瘸nki ze studi闚, jednak z przesz這軼i pojawia si kolejna osoba, a mianowicie Luca. To w豉郾ie on zn闚 namiesza w 篡ciu Julii, ale i nie tylko w jej, bo w spraw b璠 wci庵ni璚i r闚nie prawnicy. Lucjan Z這cki ma do wyr闚nania rachunki z przesz這軼i i to oni maj mu pom鏂 tym razem.

Co 陰czy這 Luc i Juli? W co rzeczywi軼ie wpakowa si ㄆkasz Czerny? Czy pozna w ko鎍u swojego ojca? Oraz co to za sprawa z przesz這軼i, kt鏎 Z這cki musi doprowadzi do ko鎍a?

Mam jaki sentyment do tej serii, gdy tylko widz, 瞠 pojawia si nowa cz窷 to wiem, 瞠 koniecznie musz j przeczyta.

Tym razem dok豉dnie poznajemy losy Julii i Lucjana, ich przesz這嗆, to, co ich 陰czy這 oraz dzieci雟two i m這do嗆 Z這ckiego. Luca jest przebieg造 i po latach postanawia wyr闚na porachunki a do tego niezb璠ni b璠 mu Zo鄂a, Paulina oraz Marcin, jednak nie przewidzia, 瞠 w jego 篡ciu pojawi si kto, na kim b璠zie mu zale瘸這 i to w豉郾ie ich b璠zie chcia chroni za wszelk cen.

Julia zawsze wola豉 jasne i klarowne sytuacje, temu zaj窸a si prawem gospodarczym, a nie karnym. Sama wychowuj帷 syna nie owija w bawe軟, jednak do tej pory uda這 jej si zatai przed swoim dzieckiem, kto jest jego ojcem, mimo i s do siebie tak bardzo podobni. To, co zaczyna dzia si w jej 篡ciu przechodzi jej naj鄉ielsze oczekiwania, a wszystko toczy si w zawrotnym tempie.

Zawsze z przyjemno軼i si璕am po ksi捫ki Pauliny 安ist. Wiem, 瞠 znajd w nich du膨 dawk humoru, ci皻e riposty i fabu喚, kt鏎a wci庵nie mnie ju od pierwszych stron. Czasami, gdy w ksi捫kach pojawiaj si wulgaryzmy, to szalenie mnie to dra積i, jednak autorka w swoich historiach wszystko 陰czy z rewelacyjnym poczuciem humoru, 瞠 bez tego ci篹ko mi sobie wyobrazi by ta ksi捫ka mog豉 si uda bez tych przerywnik闚. W g堯wnej mierze to one nadaj tej historii lekko軼i i sprawiaj, 瞠 czyta si to wszystko przyjemnie. Oczywi軼ie zdaj sobie spraw, 瞠 nie ka盥emu mo瞠 to odpowiada i niekt鏎e osoby mog uzna, 瞠 wulgaryzmy ca趾owicie nie powinny si tam znale潭. 安ietnie, 瞠 autorka w tekst wplot豉 wiele utwor闚 muzycznych, uwielbiam takie zabiegi.

Jest to trzeci tom z serii Paprocany i je郵i jeszcze nie czytali軼ie poprzednich cz窷ci a ta was zainteresowa豉 to zach璚am do zapoznania si z ksi捫k „Paprocany” oraz „Chech這” przed si璕ni璚iem po t histori. Gwarantuj, 瞠 nie b璠ziecie si nudzi.

Avatar u篡tkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2022-07-18, Ocena: 6, Przeczyta豉m,

Julia Czerny wiedzie sobie spokojne 篡cie i zajmuje si sprawami prawnymi sp馧ek. K這poty zaczynaj si gdy jej nastoletniemu synowi grozi sprawa karna za pobicie. Nasza bohaterka potrzebuje adwokata z prawdziwego zdarzenia, kt鏎y zna si na takich rzeczach. I gdzie trafia ? Do znanej ju wszystkim kancelarii Maxellon & Bojarska. Okazuje si i zachowanie syna Julki ma zwi您ek z jego ojcem, kt鏎ego ch這pak szuka. Matka nie powiedzia豉 mu do tej pory kim on jest. Wi璚 ㄆkasz postanowi sam go odnale潭 i przez to znalaz si w niebezpiecznym towarzystwie. Jak to si dla niego sko鎍zy ? Znajdzie to czego szuka ? Dlaczego Julka ukrywa to窺amo嗆 ojca ?

„Luca” Lucjana Z這tnickiego mieli鄉y okazj pozna go w poprzednich tomach wi璚 co nieco o nim wiemy. Niby biznesmen ale tak naprawd cz這wiek gro幡y i tajemniczy. Nikt nie jest wstanie przeszkodzi mu w realizacji swego planu. Od wielu lat 篡j swoj misj i musi doprowadzi j do ko鎍a. Co takiego si wydarzy這 瞠 do tej pory nie mo瞠 przesta o tym my郵e. Jaki to ma zwi您ek z Julk i jej synem ? I co maj do tego Ksenon i Ramzes ?

Kolejna ksi捫ka autorki, kt鏎 musia豉m mie jak tylko si o niej dowiedzia豉m. Bohaterowie jak zwykle s 鈍ietnie wykreowani i maj swoje charaktery. Potrafi walczy o swoje i utwierdzaj nas w przekonaniu i poradz sobie w wielu trudnych sytuacjach. Nie mog這 oczywi軼ie zabrakn望 naszych ulubie鎍闚 z poprzednich cz窷ci co bardzo mnie to cieszy. Tajemnica z jeziorami otrzyma豉 sw鎩 fina. Czeka豉m i si doczeka豉m. Ale takiego obrotu spraw si nie spodziewa豉m. Jestem zaskoczona i nadal my郵 o zako鎍zeniu ca貫j historii. To by豉 niesamowita przygoda i szkoda 瞠 ju dobieg豉 ko鎍a.

Avatar u篡tkownika - aggusia
aggusia
Przeczytane:2022-07-11, Ocena: 4, Przeczyta豉m,

„Sztauwajery” stanowi trzeci cz窷 paproca雟kiego cyklu i fabu豉 wszystkich tom闚 軼i郵e si ze sob 陰czy. Kolejny tom jest zasadniczo kontynuacj poprzedniego. W徠ki rozpracowywane we wcze郾iejszych tomach, w tr鎩ce znajduj dope軟ienie i rozwi您anie.

Tym razem autorka wzi窸a na tapet Lucjana „Luk” Z這ckiego, gangstera i filantropa (wiem, dziwnie to brzmi), z kt鏎ym cofamy si do o鈔odka wychowawczego w 安ierkla鎍u, gdzie w latach dziewi耩dziesi徠ych, zacz窸a si przyja潯 Luki, Ksenona i Ramzesa (znanych z poprzednich tom闚, a tak瞠 z Mali M.), i ca豉 tragiczna historia, kt鏎ej fina otrzymujemy w „Sztauwajerach”.

Paulina 安ist trzyma sw鎩 specyficzny sarkastyczno-podw鏎kowy styl pisarski, cho tym razem troch jej posz這 w stron ckliwego romansu. Poznajemy te Julk, wielk i jedyn mi這嗆 Lucjana i jego nastoletniego syna, kt鏎ego odrzuci jeszcze przed urodzeniem. Obserwujemy, ich rozwijaj帷 si relacj oraz nawr鏒 romansu z Julk.

Og鏊nie jestem na „tak” i nie powiem, 瞠by fabu豉 mi si nie podoba豉. W徠ek kryminalny i og鏊nie ca豉 historia trzyma si kupy, jest ciekawa i dobrze rozpracowana. Uwa瘸m nawet, 瞠 ze wszystkich cz窷ci trylogii ta jest najlepsza. Ale… nie wiem, czy ja mam chwilowy przesyt pani 安ist (niedawno czyta豉m „Fightera”) czy co, ale tutaj jako bardziej mierzi mnie ten wsz璠obylski wulgaryzm. Ja rozumiem, 瞠 dla autorki jest to typowy styl, rozumiem, 瞠 pisze o 鈔odowisku, w kt鏎ym bluzgi s na porz康ku dziennym i powiedzmy, 瞠 jest to ich naturalny j瞛yk porozumiewania, ale czasem s sytuacje, 瞠 ten j瞛yk po prostu nie pasuje. By造 momenty, w kt鏎ych wyra幡ie odczuwa豉m, 瞠 mi wulgaryzmy nie pasuj i s wsadzone na si喚, 瞠by by造, a przez to wysz這 sztucznie.

Tym razem seksu nie by這 za wiele, ale kilka scen, kt鏎e si pojawi造 by造 rozci庵ni皻e na kilkana軼ie stron. Nie wiem, czy a tak szczeg馧owo interesuje mnie gangstersko-prawnicza alkowa :)

Druga sprawa: bardzo ten prawniczy 鈍iat pani 安ist jest wyidealizowany. Jako wierzy mi si nie chce, 瞠 ca豉 palestra to mega laski, pi瘯ne, zgrabne, wiotkie, s這dkie i powabne i wszystkie z d逝gimi nogami i rozbudowane z przodu. Albo autorka ma kompleks ma這軼i, albo ja nie wiem... :))) ka盥a prawniczka u pani 安ist ma mega gabaryt. I nie wierz te w to, 瞠 wszystkie prawniczki do brzytwy intelektualne. Mam przeczucie granicz帷e z pewno軼i, 瞠 wiele z nich to po prostu zwykli przeci皻niacy, ko鎍z帷y prawo si陰 rozp璠u, na przeci皻nych stopniach i zajmuj帷y si potem ca趾iem przeci皻nymi sprawami, a nie kombinowaniem, jak w majestacie prawa wypu軼i gangusa na wolno嗆 nie udowadniaj帷 mu niczego.

Zasadniczo wola豉bym ludzi mniej cukierkowych ludzi w mniej r騜owym 鈍iecie.

Trzecia sprawa: akcja powie軼i toczy si bardzo wsp馧cze郾ie. Wsp馧cze郾ie niemal co do dnia, ale zako鎍zenie dzieje si w przysz這軼i: jedno we wrze郾iu 2022, a drugie w czerwcu 2023... a takie przewidywanie przysz這軼i to ju bym panu Jackowskiemu zostawi豉, nie tworzy豉 w豉snych przypuszcze bo to ju tr帷i fantastyk. Nikt nie wie, co si wydarzy jutro, a Paulina 安ist si璕n窸a a do czerwca przysz貫go roku... Nawet je郵i podoba mi si kierunek fina逝, w jaki posz豉 autorka, to nie podoba mi si fakt takiego wybiegania w przysz這嗆.

Jak zwykle plus za t這 muzyczne, humorystyczne dialogi i niebanalne por闚nania.

Avatar u篡tkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2022-07-09, Przeczyta豉m, Mam, 2022,

„Sztauwajery” – Paulina 安ist

Sztauwajery stanowi trzeci tom serii „Paprocany”. Wyra瘸j帷 swoj opini uwa瘸m, 瞠 ta cz窷 by豉 najlepsz. Tym razem poznajemy bli瞠j Lucjana Z這ckiego oraz Juli Czern.

Lucjan Z這cki „Luca” – gangster, kt鏎y wi瘯szo嗆 dzieci雟twa sp璠zi w M這dzie穎wym O鈔odku Wychowawczym w 安ierkla鎍u, gdzie wi瘯szo嗆 lat by豉 spowita czerni, b鏊em i walk o przetrwanie. Tworzy zgrany zesp馧 razem z Ramzesem i Ksenonem. Jakie wydarzenia mia造 tam miejsce? Do dnia dzisiejszego musz mierzy si z konsekwencjami i na w豉sn r瘯 chc wymierzy sprawiedliwo嗆.

Julia samotnie wychowuje nastoletniego syna ㄆkasza. B璠 w ci捫y – Luca j zostawi. Czy mia powody? Ba si odpowiedzialno軼i? Nie, podejmuj t decyzj kierowa si zupe軟ie czym innym. ㄆkasz w ostatnim czasie pobi si z koleg. Od tej pory zacznie szuka swojego ojca, kt鏎ego ani razu nie widzia na oczy.

Od tego momentu ruszy machina. ㄆkasz spotka si z Lucjanem, a gdyby tego by這 ma這 w to wszystko r闚nie zostanie wpl徠ana Julia. B璠 u Lucjana, wybuchnie 豉dunek, kt鏎y Julia mia豉 pod這穎ny pod samoch鏚.

Luca za wszelk cen postanawia chroni ㄆkasza i Juli. Wywozi ich w bezpieczne miejsce. Nie pozwoli ich ponownie skrzywdzi. Dzi瘯i temu zbli瘸 si do Julii. Wyczu mo積a niezwyk陰 nami皻no嗆, dawne uczucia od篡造. Czy postanowi tym razem nie zaprzesta szansy i by razem?

Lucjan musi wymierzy sprawiedliwo嗆. Zako鎍zy to co mia這 miejsce w 安ierkla鎍u. Zawsze jest o krok przed wszystkimi. Czy tym razem te tak b璠zie? A i owszem, lecz jego 鄉ier niejednego zaskoczy…

Akcja powie軼i toczy si w tera幡iejszo軼i, wspomniany jest konflikt mi璠zy Rosj a Ukrain. Nie brakuje dobrego seksu, 鈍ietnych dialog闚 i akcji, kt鏎a nie zwalnia tempa. M鎩 m霩g po raz kolejny zosta rozwalony, uwielbiam powie軼i 安ist. To jak z jedzeniem orzeszk闚, bierzesz jednego a kolejne jesz z zamkni皻ymi oczami.

"Kiedy nie zale篡 ci na niczym, niczego nie mo積a ci zabra."

Zako鎍zenie cyklu Pauliny 安ist "Paprocany" jest po prostu rewelacyjne. Niemal wszystko zosta這 wyja郾ione, na nud nie by這 tu miejsca, a dzia這 si naprawd du穎. Przygotowywana latami zemsta jednego z bohater闚 na swoich prze郵adowcach, tak perfekcyjnie przeprowadzona, 瞠 a za idealnie, nie wiem czy da這by si tak zrobi w rzeczywisto軼i, no ale jak wiemy, pieni康ze rz康z 鈍iatem, wi璚 wszystko jest mo磧iwe...
Ja s逝cha豉m sobie tej opowie軼i a przy okazji robi豉m drobne porz康ki w domu. To jest naprawd rewelacyjne po陰czenie przyjemnego z po篡tecznym. Lecz gdy przypomn sobie jak si przed tym broni豉m, to a mi 瘸l, 瞠 straci豉m sporo czasu bez s逝chania ksi捫ek...
Tytu這we "Sztauwajery" to 郵御ka nazwa parku nazywanego r闚nie Dolin Trzech Staw闚 na katowickim osiedlu. W pi瘯nym apartamentowcu mieszka znany nam z poprzednich cz窷ci Luca, czyli Lucjan Z這cki, bardzo wa積y i znany w 鈔odowisku gangster. W tej cz窷ci mamy okazj bardziej go pozna oraz cofamy si w minione lata, w kt鏎ych pozna Ramzesa i Ksenona. Teraz ju wiemy co ich po陰czy這 i 陰czy do dzisiaj oraz dlaczego.

"Czasem mia貫m dosy w豉snych k豉mstw. Oblepia造 mnie jak jaki pierdolony kokon. I chwilowo nawet to, 瞠 ich cel by s逝szny, nie mia這 wp造wu na to, 瞠 czu貫m si jak gnida."
Poznajemy tu r闚nie syna Z這ckiego - ㄆkasza, kt鏎ego matk jest Julka Czerny, kt鏎 po obwieszczeniu Luce, 瞠 jest w ci捫y, us造sza豉 od niego, 瞠 ma si pozby problemu. Nie zrobi豉 tego i s康zi豉, 瞠 nikt nie domy郵i si, kto jest ojcem jej dziecka. Jednak ch這pak jest tak 逝dz帷o podobny do ojca, 瞠 sam zaczyna szuka z nim kontaktu. Mi這嗆 Julki do Luki by豉 szcz窷liwym okresem dla nich obojga, lecz jednocze郾ie dosy burzliwym, lecz ich rozstanie do dzisiaj siedzi w kobiecie jak zadra. Nie jest w stanie wybaczy mu takiego post瘼owania.
Luka planuje zemst na ludziach, kt鏎zy wyrz康zili krzywd nie tylko jemu, ale r闚nie jego przyjacio這m. Cz窷ciowo dokonali zemsty ju jaki czas temu, lecz teraz chc wyr闚na wszystkie rachunki. Jego misterny plan przez Julk i ㄆkasza, kt鏎zy przypadkiem wtargn瘭i w wir wydarze mo瞠 si nie uda.

"Wszyscy pope軟iamy b喚dy. Oby twoim wrogom zdarza這 si to cz窷ciej ni Tobie."
Cz瘰to zastanawiam si dlaczego czasem kibicuje si osobom, kt鏎e 篡j na bakier z prawem, lecz czytaj帷 t ksi捫k, a w豉軼iwie to s逝chaj帷 jej, u鈍iadomi豉m sobie, 瞠 nie zawsze osoby niby praworz康ne lub pilnuj帷e przestrzegania prawa s uczciwsze od niekt鏎ych gangster闚...
Styl Pauliny 安ist jest niezmienny, motto autorki: "ostry seks, ostry j瞛yk, ostra jazda" jest zachowane. Ja mog doda jeszcze do tego, 瞠 jej ksi捫ki s uzale積iaj帷e jak na堯g. Mo瞠 dotyczy to tylko mnie, ale gdy szukam czego co roz豉duje moje emocje, to lektura autorstwa pani Pauliny jest do tego dobrym wyborem. A tak na koniec, to chcia豉bym zobaczy jej wyst瘼 na 篡wo na sali s康owej. Powinno by do嗆 ciekawie...

Avatar u篡tkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2022-07-14, Ocena: 4, Przeczyta豉m,

Recenzja „Sztauwajery”
„Je瞠li nie zale篡 ci na niczym, niczego nie mo積a ci zabra.”
„Sztauwajery” to powie嗆 wydana w 2022r. jej autork jest, dobrze znana z takich powie軼i jak „Paprocany” czy „Mala M.” Paulina 安ist. Prywatnie adwokat prowadz帷a w豉sn kancelari adwokack we Wroc豉wiu. W鈔鏚 jej ksi捫ek mo積a znale潭 takie pozycje jak cykl „Prokurator” czy „Karuzela”. Ostatnio wysz豉 jej najnowsza powie嗆 „Sztauwajery” czyli kontynuacja cyklu „Paprocany”.
Julia Czerny zajmuje si prawem gospodarczym, bo jak sama twierdzi nie nadaje si do prawa karnego. Na studiach jednak zaprzyja幡i豉 si z Zo鄂a. To ona zajmuje si prawem karnym i przyja幡i z Paulin. Julia nie ma w徠pliwo軼i 瞠 nie nadaje si do takiego 篡cia jakie prowadz dziewczyny, pe軟e stres闚 i walki o klient闚. Jej zaw鏚 jest prostszy, tylko liczby i dokumenty. Niestety kobieta musi si po瞠gna ze swoim spokojnym 篡ciem, bo dopu軼i豉 do swojego 鈍iata nikogo innego jak Lucjana Z這ckiego zwanego „Luc”. Wszyscy wiedz 瞠 co si dzieje, Paulina, Zo鄂a, Marcin czuj 瞠 Luca co kombinuje. Nikt jednak nie podejrzewa co to b璠zie, ale wiedza 瞠 kto mo瞠 zgin望. Co Luca zamierza i o co w tym wszystkim chodzi?
„Sztauwajery” to ksi捫ka lekka i wci庵aj帷a. Bardzo lubi takie powie軼i, kiedy potrzebuje si zrelaksowa i odpocz望 przy czym zabawnym. Paulina 安ist jak zawsze nie zawodzi. Podaje nam niez陰 dawk humoru jak r闚nie wci庵aj帷 histori. My郵 瞠 z tej serii ksi捫ek jest to najlepsza cz窷 opowie軼i.

Wiedzieli, 瞠 nadejdzie moment, w kt鏎ym Luca si upomni o sp豉cenie d逝gu, tacy ludzie nie robi nic za darmo. Przed Marcinem, Zo鄂a i Paulin nie豉twy czas, pe貫n niedom闚ie, domys堯w i decyzji, od kt鏎ych wiele b璠zie zale瞠.
Julia i Lucjan kiedy si spotykali, jednak to by這 dawno temu, a po ich wielkiej mi這軼i zosta tylko syn. Od lat nie maj ze sob kontaktu, kobieta wychowuje ch這paka sama i jest jej z tym dobrze. Pouk豉da sobie 鈍iat na nowe, bez niego, pogodzi豉 si z rozczarowaniem, poradzi豉 sobie bez niego. Tak mia這 ju pozosta. Jednak pewne zdarzenia, a tak瞠 ich syn, kt鏎y zacz掖 poszukiwa ojca, wiele zmieniaj. Luca pojawia si w 篡ciu Juli na nowo, jednak to nie jest ten sam ch這pak, kt鏎ego zna豉 przed laty i chocia czuje do niego przyci庵anie, nie zamierza pozwoli si zrani ponownie.
Lucjan jako ch這piec trafi do o鈔odka wychowawczego, gdzie pozna Ramzesa i Ksenona. To miejsce go zmieni這, a rzeczy, kt鏎e tam odkry, sprawi造, 瞠 zapragn掖 zemsty. Min窸o wiele lat, przez kt鏎e planowa, zdobywa znajomo軼i, umacnia swoj pozycj. Teraz nadszed czas na zemst, na rozliczenie przesz這軼i.
Dolina Trzech Jezior to miejsce skrywaj帷e wiele tajemnic. Jakich? Co sta這 si wiele lat wcze郾iej? Dlaczego Luca tak bardzo pragnie zemsty? Czego b璠zie oczekiwa od Marcina, Zo鄂i i Pauliny? Jak potocz si losy Juli? Jak potoczy si jej znajomo嗆 z Luc?

Dwa pierwsze tomy podoba造 mi si, jednak moim zdecydowanym faworytem jest tom trzeci. Wed逝g mnie jest w nim du穎 wi璚ej akcji, jest bardziej zaskakuj帷y. Ksi捫k czyta這 si szybko, a podczas czytania towarzyszy這 wiele emocji. Poznajemy dok豉dnie histori Lucy i Juli, ale r闚nie pojawiaj si bohaterowie z poprzednich tom闚. Wszystkie w徠ki zostaj wyja郾ione, wszystkie sprawy pozamykane.

Bohaterowie ciekawi, dobrze wykreowani. Tym razem poznajemy bli瞠j Luce, m篹czyzn, o kt鏎ym nie mia豉m za dobrego zdania wcze郾iej. To gangster, bezwzgl璠ny, bez uczu. Tylko czy aby na pewno? To musicie odkry sami. Ja zdradz tylko tyle, 瞠 swoje zdanie o nim zmieni豉m, kiedy pozna豉m jego histori.
Julia jest prawniczk zajmuj帷 si prawem gospodarczym i mam nastolatka. To kobieta z mocnym charakterem, pyskata, potrafi帷a pokaza pazury. Zdecydowanie j polubi豉m.

„Sztauwajery” to ksi捫ka, kt鏎a mnie si podoba豉, najbardziej z ca貫go cyklu i z przyjemno軼i polecam.

Recenzja pojawi豉 si r闚nie na moim blogu - Mama, 穎na - KOBIETA

Avatar u篡tkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2022-07-03, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

Po "Paprocanach" i "Chechle" przyszed czas na "Sztauwajery", Dolin Trzech Staw闚. To miejsce znane jest ka盥emu katowiczanowi. Kilka staw闚, du穎 zieleni, miejsce na odpoczynek, trasa rowerowa, rolkowa, miejsce na grilla, lody i piwo. Idealnie?
A co b璠 tam robili Paulina, Zo鄂a, Marcin, Julia Czerny i... Luka? Co 陰czy Juli Czerny i Luk? Na pewno wydarzenia, kt鏎e maj miejsce ju na pocz徠ku ksi捫ki, ale historia ta si璕a prawie dwadzie軼ia lat wstecz. Musz ratowa swoj sk鏎, poniewa przesz這嗆 wraca w nieskromne progi Lucjana Z這ckiego. Przyszed czas na wyr闚nanie rachunk闚. Zamieszani w spraw s tak瞠 Ramzes i Ksenon, a wszystko sko鎍zy si w jednym miejscu...
Od razu zrzuc bomb i przyznam, 瞠 to najlepsza cz窷 serii. Nie tylko ze wzgl璠u na to, 瞠 g堯wny bohater wygl康a jak ameryka雟ki siatkarz Matt Anderson, kt鏎y nie jedno z豉mane serce ma na koncie w gronie fanek. Grzech tak wygl康a! Wracaj帷 do ksi捫ki, to w豉郾ie posta Luki jest tu najciekawsza. Intryguje jego historia i postawa wobec os鏏, na kt鏎ych z pozoru mu nie zale篡. Jego przesz這嗆 mia豉 du篡 wp造w na to, w jakim miejscu obecnie si znajduje. Facet ma 貫b na karku i potrafi wszystko skrupulatnie zaplanowa, nawet najdrobniejszy szczeg馧, a plan闚 awaryjnych ma a do ko鎍a alfabetu.
Nie brakuje ostrego j瞛yka, ale i zabawnych tekst闚, kt鏎e nie raz wywo造wa造 parskni璚ie pod nosem w trakcie nocnego czytania. Cholera, 安istowa to powinna podr璚znik napisa, jak rzuca zabawnymi tekstami, anegdotkami, jak odgry潭 si tak, 瞠by nie dosta za to w twarz. Haha! Jak wida przyci庵aj ca趾iem niez貫 ciacha, tylko troch hm, niebezpieczne.
Nie b璠zie nowo軼i, i napisz, 瞠 "Sztauwajery" to jazda bez trzymanki, kt鏎a ko鎍zy si szybciej, ni litr czystej w upalny wiecz鏎 gdzie w krzakach mi璠zy jednym a drugim stawem w Dolinie Trzech Staw闚. Zaskoczy這 mnie, 瞠 poczu豉m pewien "smutek" ko鎍z帷 t ksi捫k. Idealna na letnie wieczory, daj帷a rozrywk i wytchnienie od mocniejszych gatunk闚. Co czuj, 瞠 to nie koniec. Dlaczego? Przeczytajcie, dobrnijcie do ko鎍a, to znajdziecie odpowied. Polecam!

Avatar u篡tkownika - lettoaletto
lettoaletto
Przeczytane:2022-07-10,

🍒🅁🄴🄲🄴🄽🅉🄹🄰🍒

"Sztauwajery", czyli zako鎍zenie serii o 郵御kich jeziorach (swoj drog, te nazwy s coraz lepsze!), to d逝go wyczekiwana historia chyba najbardziej tajemniczego z bohater闚 Pauliny 安ist- Lucjana Z這ckiego. 🥰
Luca, odk康 go poznali鄉y, jawi si nam jako niewiarygodnie sprytny i inteligentny gangster, maj帷y wtyki wsz璠zie i potrafi帷y wykaraska si z ka盥ych k這pot闚, ale i wci庵aj帷y innych w kolejne.
W ko鎍u nadszed czas na wyja郾ienie ca貫j jego historii i pokazanie, dlaczego jest, jaki jest i, no w豉郾ie, jaki naprawd jest.🤔

On i Julka maj wsp鏊n przesz這嗆. Ta przesz這嗆 ma teraz kilkana軼ie lat i twarz, kt鏎 豉two rozpozna, je郵i zna si Luc.
M這dy ma te wyj徠kowe zami這wanie do k這pot闚 i to dzi瘯i nim drogi by造ch partner闚 si ze sob po陰cz, a tak瞠 przybli膨 nas do prawdy z przesz這軼i, kt鏎ej zajawki mogli鄉y zobaczy w poprzednich tomach cyklu.
Na nowo spotkamy Paulin, Marcina i reszt adwokackiej bandy, uwik豉nej w skomplikowany plan Lucjana.
Machlojki, przekr皻y i niebezpieczne akcje b璠 tu gra造 g堯wne skrzypce, a w徠ek romantyczny b璠zie tym razem nieco z boku, ale i tak b璠zie si dzia這! 😊
Wyobra瘸cie sobie Luc prosz帷ego Julk o wybaczenie i staj帷ego si nagle przyk豉dnym tatusiem, a mo瞠 i m篹em? No nie s康z.😄
To dobrze, bo takich akcji tu nie b璠zie. Luca wie, jaki jest i nie zamierza udawa, 瞠 chce wszystko naprawi. Co nie oznacza, 瞠 nie chce zdoby jedynej kobiety, do kt鏎ej co czu. Tylko czy mu si to uda?😈
Czy b璠zie potrafi jednocze郾ie prowadzi swoje biznesy i chroni rodzin, kt鏎a nagle zacz窸a by na widoku?🥺
C騜, je郵i jest jaki m霩g, kt鏎y potrafi to wszystko ogarn望, to jest to m霩g Luki. 😄

Troch si rozpisa豉m nad fabu陰, mam nadziej, 瞠 nie uznacie tego za spojlery. 😊
A jak oceniam ca這kszta速?
C騜, ksi捫ki Pauliny 安ist maj to do siebie, 瞠 s gwarancj dobrze sp璠zonego czasu i tak te by這 tym razem. Autorka nadal rozbawia swoim poczuciem humoru, chocia ta cz窷 wydaje mi si nieco powa積iejsza. Nie b璠zie tu a tylu kultowych tekst闚 piosenek czy film闚, ale bohaterowie nadal b璠 bawi swoim charakterem i wrodzonym "urokiem". 😄
Jedyne zastrze瞠nie, jakie mam, to to dotycz帷e samej nowej relacji Luki i Julki. Ja wiem, 瞠 wyj徠kowe warunki, no i 瞠 to jest Luca, ale jednak, w mojej opinii, troch za 豉two mu to wszystko posz這. 😄 Kawa z niego drania i chocia poznajemy te jego inn stron, to nie wymazuje to wielu jego czyn闚 z przesz這軼i.
Ksi捫ka jest idealnym podsumowaniem, dope軟ieniem i zako鎍zeniem serii, w ko鎍u wszystko wskakuje na swoje miejsce, dowiadujemy si prawdy o przesz這軼i kilku z bohater闚 i poznajemy ca這軼iowy obraz sytuacji. Mia豉m jednak wra瞠nie, 瞠 jest tu mniej "鈍ista w 鈍i軼ie", ale mimo to, bardzo mi si podoba這.😊
Czekam na kolejne ksi捫ki autorki i przysi璕am, 瞠 kiedy zajrz nad te pi瘯nie brzmi帷e jeziora! 😊
7,5/10❤

💋RECENZJA PRZEDPREMIEROWA💋

Premiera najnowszej ksi捫ki Paulina 安ist ju jutro,a ja ju dzi chcia豉bym napisa Wam,o moich wra瞠niach po lekturze tego cuda.
Po”Paprocanach” i „Chechle”, „Sztauwajery”,s fina貫m wydarze,kt鏎e mogli鄉y 郵edzi w dw鏂h poprzednich ksi捫kach.
W tym tomie,autorka bierze pod lup Lucjana Z這ckiego, vel niejakiego Luc,jego przesz這嗆, tera幡iejszo嗆 oraz ogromny znak zapytania nad jego przysz這軼i.
Niewyja郾ione i nieza豉twione sprawy z przesz這軼i.Zbrodnie, kt鏎e nale篡 bezwarunkowo ukara i pom軼i,a 瞠 jak wiadomo zemsta najlepiej smakuje na zimno, przygotowanie jej,cz瘰to zajmuje lata.
Luca….
„Czasem mia貫m dosy w豉snych k豉mstw.Oblepia造 mnie jak jaki pierdolony kokon.I chwilowo nawet to,瞠 ich cel by s逝szny,nie mia這 wp造wu na to, 瞠 czu貫m si jak gnida”
Jednak,opr鏂z tych mrocznych spraw, Luca powinien za豉twi, jeszcze jedn,tak najwa積iejsz w 篡ciu, a jak przed laty spierdoli koncertowo.
Julka…
„Nie mia豉m zamiaru my郵e o tym,co najlepszego wyrabiam. Ubiczuj si za to jutro.Zawsze 瘸這wa豉m,瞠 nie mia豉m okazji, 瞠by si z nim po瞠gna. Rozjeba wszystko tak nieoczekiwanie i w tak epickim stylu,瞠 spad這 to na mnie jak grom z jasnego nieba.”
Jednak dla obojga,im bardziej b璠zie to przera瘸jace i zagmatwane,tym finalnie oka瞠 si prostsze,ni my郵eli od pocz徠ku.
Ale czy autorka zaskoczy nas Happy Endem,czy wr璚z przeciwnie,musicie przekona si sami.
I jak zawsze z wypiekami na twarzy czeka豉m na epilog,kt鏎y bezapelacyjnie zwiastuje nam kolejn ksi捫k autorki 🤩
Znowu g堯wni bohaterowie nie zawiedli,nawet mam wra瞠nie,瞠 Luca, to daleki kuzyn Zimnego 🤣🤣🤣 chocia瘺y przyszywany,bo „niecnie” mi go przypomina😈
Julka-鈍ietna babka, skrzy穎wanie anio豉 z diab貫m i policjantem.
No i oczywi軼ie postacie z poprzednich dw鏂h cz窷ci, trzymaj form i humor i sarkazm na wysokim poziomie.
Tak瞠 znowu jestem oczarowana i czekam na wi璚ej i WIECIE co?
Nawet gdyby Paulina 安ist, sko鎍zy豉 z pisaniem ksi捫瘯, gdzie kr鏊uje #ostrysex #ostryj瞛yk #ostrajazda i zacz窸a pisa instrukcje obs逝gi ci庵nik闚 rolniczych,czo貪闚 czy innych po膨danych obecnie pojazd闚,to i tak,na bank,by造 by to bestselery i sprzedawa造 si jak gor帷e bu貫czki w Empiku🔥

I to plasuj帷 si w Top 100🔥

Nie da si zaprzeczy, 瞠 jej styl, pe貫n humoru, sarkazmu, pikantnego seksu, a przede wszystkim aktualnych wydarze, jest literackim strza貫m w dziesi徠k.
Jej ksi捫ki charakteryzuj si tym, 瞠 pisane s tu i teraz, a mieszanka gor帷ych gangster闚 z mega przystojnymi str騜ami prawa, a to wszystko pod czujnym i jak瞠 seksownym okiem 郵御kiej palestry, w postaci mecenas闚 w sp鏚nicy i nie tylko, jest po prostu literackim strza貫m w dziesi徠k!
Ja wiem, 瞠 do czytania ksi捫ek Pauliny 安ist nie trzeba nikogo namawia, bo „po造ka” si je w dwie godziny, ale je郵i jest jeszcze kto kto nie zna jej chocia瘺y jednej ksi捫ki to natychmiast powinen to naprawi i da si ponie嗆 jej jedynego w swoim rodzaju stylowi.

Pi瘯nie dzi瘯uje Grzeszne ksi捫ki Wydawnictwo MUZA SA i @paulina_swist za mo磧iwo嗆 przedpremierowego przeczytania i zrecenzowania kolejnego ksi捫kowego SZTOSU autorki ❤

Avatar u篡tkownika - _read_andzia_
_read_andzia_
Przeczytane:2022-06-29, Ocena: 6, Przeczyta貫m,

36/110/2022

Premiera 29.06.2022

Ojej co wczoraj by za dzie!
Chcia豉m doda recenzj Sztauwajer闚 ale nie dzia豉 mi instagram. Nie mog豉m ani doda postu ani relacji...
To chyba by這 celowe zagranie, 瞠by nie by這 za du穎 opinii w dniu premiery 🤣. Paulina 安ist mo瞠 to Twoja sprawka? 🤔

Jak widzicie na zdj璚iu, jestem z ka盥 ksi捫k Pauliny na czasie. Uwielbiam jej styl pisania, zawsze jest "ostry seks, ostry j瞛yk, ostra jazda" 😁. Dlatego je郵i lubicie ksi捫ki przyprawiaj帷e o szybsze bicie serca i wypieki na twarzy, to daj gwarancj, 瞠 ksi捫ki autorki Was zachwyc.

Nie umiem wybra ulubionej. Ka盥a z ksi捫ek ma w sobie "to co" co mnie zachwyca i wyr騜nia spo鈔鏚 pozosta造ch. Sztauwajery, po raz pierwszy, zosta造 napisane g堯wnie oczami Lucjana. Poznajemy jego wybory, kt鏎e nie zawsze by造 dobre, czasy dzieci雟twa i to kim by za ma這lata. Mimo, 瞠 teraz jest kim bogatym i szanowanym, kryminalna przesz這嗆 i niewyja郾ione sprawy nadal si za nim ci庵n.
Dochodzi do tego jego by豉 partnerka, kt鏎 nadal kocha i ch這pak, kt鏎y jest 1:1 podobny do Luki.
Czyha na nich ogromne niebezpiecze雟two. A to co stanie si pod koniec.... Ja si pop豉ka豉m. Ciekawa jestem jak t scen odbierzecie Wy.

Lubicie ksi捫ki 安ist? Czytali軼ie ju jak捷?
Podzielcie si tym w komentarzach ❤.

A autorce serdecznie gratuluj kolejnej, ju 10 premiery swoich ksi捫ek. Oby tak dalej😍.

Avatar u篡tkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2023-11-10, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2023,

Trzeci tom serii "Paprocany" i doskona造 finisz. Najlepsza cz窷 cyklu. Opr鏂z postaci z poprzednich cz窷ci, poznajemy Juli Czerny, dawn partnerk Zab這ckiego. Zastosowane zosta造 dwie p豉szczyzny czasowe. Aktualne wydarzenia przeplatane s rozdzia豉mi z przesz這軼i Lucjana Z這ckiego, jego pobytu w o鈔odku wychowawczym. Przed Juli odkrywa r闚nie swoje mroczne strony z dzieci雟twa. Okazuje si inn osob ni zosta przedstawiony w poprzednich tomach. 安i皻ne dialogi, b造skotliwe i z humorem. Doskona豉 charakterystyka postaci. Mamy ostry seks, ostry j瞛yk i ostr jazd.

Avatar u篡tkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2022-07-19, Ocena: 6, Przeczyta豉m, Mam,

? RECENZJA ?

"Trudno si dziwi, 瞠 by taki, jaki by. Mimo, 瞠 teoretycznie by panem 鈍iata, to dzieci雟two musia這 zostawi na nim 郵ady."

@paulina_swist

Skomplikowany 鈍iat, brutalno嗆, przest瘼czo嗆 zorganizowana, korupcja, perwesje, molestowanie i gwa速y, kontrowersja, bardzo wulgarny j瞛yk, ci皻e riposty i niesamowicie wyraziste postacie, b喚dy, kt鏎e ci庵n si latami. Wszystko to, ukrywa tom sztauwajery. Niesamowicie zagmatwane 篡cie Lucjana ma w ko鎍u szans si unormowa, jednak nim to nadejdzie, nast徙i kumulacja wszystkich problem闚. D逝go realizowany plan wreszcie ma szanse si zi軼i. Przesz這嗆 musi si zmierzy z tera幡iejszo軼i. Julia odk康 zosta豉 m這d mam, sama wychowywa豉 dziecko, stawia sobie wysoko poprzeczk. Nie czeka na ksi璚ia a twardo st徙a po ziemi. Przesz這嗆 zamkn窸a dawno temu, zostawi豉 za sob jednak ta franca w豉郾ie powraca i nie幢e namiesza. Luca, bo w豉郾ie tak si ona nazywa wr鏂i niczym najgorszy koszmar, kt鏎y tak jak sen lubi si zmienia w ma陰 chwil. Porywaj帷a historia idealna dla wszystkich fan闚 安ist.

Oblicza polskiej sceny s pe軟e przest瘼c闚, str騜闚 prawa, szarych , dobrych, z造ch, nijakich ludzi i zwyrodnialc闚. Nigdy nie wiesz na kogo trafisz. W ma貫j sekundzie twoje 篡cie z u這穎nego, mo瞠 przewr鏂i si do g鏎y nogami, sta si niebezpieczne i potwornie skomplikowane. Luca, lata temu zawi鏚 wiele os鏏, w tym ukochan i syna. Latami planowana zemsta, naprawienie b喚d闚 i pomoc dawnym przyjacio這m w豉郾ie ma szans si zi軼i. Jednak nim wszystko wejdzie na w豉軼iwe tory, bardzo si skomplikuje. Ca這嗆 bardzo daje wgl康 w ca這kszta速 historii rozbitych na poprzednie tomy. Wiele wyja郾ia, du穎 klaruje i wszystko zbiera w jedn 軼is陰 ca這嗆. Cho jest r闚nie ostra, skomplikowana, niebezpieczna i kontrowersyjna, to tego, nam brakowa這 do zebrania chaosu. Rewelacyjna ksi捫ka, kt鏎 pokocha豉m i jest zdecydowanie potrzebna do zrozumienia sensu ca貫j serii. Hate-love, przest瘼cza kariera i droga do wybawienia i odkupienia b喚d闚 przesz這軼i. Mi這嗆 bez granic, ostra gra o najwy窺z stawk, jak jest 篡cie, spok鎩 i rozgrzeszenie dawnych win. Zdecydowanie polecam, jest niesamowita.

,,Czasem mia貫m dosy w豉snych k豉mstw. Oblepia造 mnie jak jaki pierdolony kokon. I chwilowo nawet to, 瞠 ich cel by s逝szny, nie mia這 wp造wu na to, 瞠 czu貫m si jak gnida."

@paulinaswist nie zwalnia tempa. Kolejna cz窷 przyg鏚 bohater闚 serii Paprocany w豉郾ie dobi豉 do brzegu, gdy jest to ostatni tom tej serii.

W tej cz窷ci autorka postanowi豉 pokaza nam Luke, z troch innej strony, ni mieli鄉y okazj pozna go wcze郾iej. Tutaj odkrywamy jego sekrety, te, kt鏎e ukry na dnie swojej duszy i nigdy nie chcia do nich wraca. Jednak rachunki nale篡 wyr闚nywa.

Pi鏎o autorki wi瘯szo軼i z was jest ju znane. Jej ci皻e, ale 鄉ieszne riposty i dialogi, kt鏎e rozbawi nawet najwi瘯szego ahnedonia i lekko嗆 w przekazie s堯w. To wszystko sprawia, 瞠 przez jej ksi捫ki si dos這wnie p造nie. Z ka盥 kolejn stron pozwala ona nam ukrywa tajemnice, zawi這軼i mi璠zy bohaterami. Nic nie podaje nam na tacy, nie od razu. Na wszystko potrzeba chwili.

Dynamiczna fabu豉, wci庵aj帷a akcja i czyhaj帷a bomba, kt鏎a czeka, aby wybuchn望. Takimi s這wami mo積a opisa t ksi捫k.

Nie dostaniecie tu ty逝 intryg, jakie oplata造 poprzednie cz窷ci, ale sam Gangster si przed wami ods豉nia, m闚i帷 o swoim dzieci雟twie i drodze, jak musia pokona.

Troszk by這 dla mnie niepotrzebne tu wmieszanie konfliktu rosyjsko-ukrai雟kiego. Si璕aj帷 po literatur, staramy si, chocia na chwil odci望 od otaczaj帷ych nas problem闚. Jednak nie dla ka盥ego z was mo瞠 by to nie smaczkiem. Dobrze, 瞠 by這 to tylko chwilowe.

Avatar u篡tkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2022-07-15, Ocena: 6, Przeczyta貫m, Recenzenckie,

Ta Pani wie jak rozwali system i zrzuci bomb, kt鏎a zrobi z naszych rozum闚 sieczk.

Ka盥a jej ksi捫ka to totalny sztos, kt鏎y zawdzi璚za nie tylko 鈍ietnej akcji, ale i genialnym bohaterom.

Kobiety, kt鏎e maj jaja i znaj swoj warto嗆, a ich pyskate bu嶔i stanowi idealn maszyn do selekcji idiot闚.

Mezczyzni, na opis kt鏎ych czekamy, 郵ini帷 si jak pies na widok w璠zonki. Ich niepowtarzalny styl i zab鎩czy wyglad potrafi zmi瘯czy kolana najwi瘯szej twardzielki.

Czy i tym razem mo瞠my liczy na istn petard?

Po co pytam...

To oczywiste!

Julk Czerny poznali鄉y, jako specjalistk w prawie karnym, kt鏎a stroni豉 od zagmatwanych spraw. Nie by豉 potuln paniusi. Oj, nie. Potrafi豉 zmia盥篡 mentallnie jaja nie jednego kolesia, kt鏎y bra lekcje w wakacyjnej szkole podrywu.

Lucjan "Luca" Z這cki - tak, to ten przystojniak, kt鏎y ostatnio zabawi si w dobrego porywacza. Brzmi grzecznie? Mo瞠. Jednak to ostatnie s這wo, jakim mogliby鄉y opisa tego Pana. By bezwzgl璠ny i wytwarza wok馧 siebie aur tajemnicy, co przyci庵a這 jak magnes nie tylko inteligentne panienki.

Cho mi璠zy t dw鎩k obecnie jest przepa嗆, to niespe軟a osiemna軼ie lat temu po陰czy這 ich co, co mia這 ponownie ich do siebie przyci庵n望

Jednak czy u Pauliny 安ist mo瞠my spodziewa si ckliwego romansu? Zdecydowanie nie.

Dolina Trzech Jezior przyci庵a nie tylko wczasowicz闚, ale tak瞠 szajbusow, kt鏎zy potrafi w jednej chwili zniszczy komu 篡cie i plawic si w tej chwale przez lata.

Autorka po raz kolejny wprowadza swoje ksi捫ki na wy窺zy level zajebisto軼i, rozbawiaj帷 czytelnik闚 do 貫z.

Z豉pa豉m si na tym, 瞠 otwieraj帷 ksi捫k by豉m ciekawa, jaki tekst tym razem posk豉da mnie po ca這軼i.

Nie zawiodlam si. Ale czy mo積a si zawie嗆 czytaj帷 dzie豉, wychodz帷e spod takiego pi鏎a?

Zdecydowanie nie!

To ju trzeci zako鎍zona seria autorki i podesz豉m do niej z ogromn nostalgi. By這 mi strasznie przykro, 瞠 b璠 musia豉 po瞠gna si z bohaterami, kt鏎ych 篡ciem 篡豉m przez ostatnie miesi帷e.

Dzi瘯uj @wydawnictwomuza za egzemplarz recenzencki.

#sztauwajery #paulinaswist #maratonwakacyjny #wsp馧praca #wydawnictwoakurat #zakochajsienalato #mroczniezpaulin #nadrabiamyulubione

Inne ksi捫ki autora
Facet na wakacje
Paulina 安ist0
Ok豉dka ksi您ki - Facet na wakacje

Jedena軼ie pikantnych mi這snych historii, kt鏎e zapewni niezapomnian podr騜 do krainy rozkoszy. Niezobowi您uj帷y flirt z atrakcyjnym nieznajomym w...

Karuzela
Paulina 安ist0
Ok豉dka ksi您ki - Karuzela

Wielka kasa budzi wielkie nami皻no軼i. I wielkie po膨danie. Czasem otumania i og逝pia. Zupe軟ie jak seks, albo jeszcze bardziej. Dwoje m這dych adwokatów...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Zagraj ze mn mi這嗆
Robert D. Fija趾owski ;
Zagraj ze mn mi這嗆
Kto tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Kto tak blisko
R騜a Napoleona