Anyway

Ocena: 4.89 (18 g這s闚)

Wydaje si, 瞠 Ksenia ,,Werner" Wernerowska i Patryk Cebulski 篡j w szcz窷liwej ba鎍e i nic nie zwiastuje, by co mia這 si zmieni... Ale jak to w 篡ciu: nic nie idzie tak, jak powinno. Pol Werner zalewa fala hejtu, a Patryk zostaje zamieszany w zab鎩stwo. Na pomoc przyjacio這m wyrusza zesp馧 adwokat闚 NRJ z szefem i za這篡cielem Krystianem Ragowskim na czele i nowym nabytkiem kancelarii Ig Mianowsk. Historia Krisa i Igi zacz窸a si gor帷o, ale po膨danie nie zawsze zgadza si z sercem, za to serce zawsze k堯ci si z rozumem. Najwa積iejsze, 瞠by jak najszybciej wydosta Patryka na wolno嗆; wszystkie r璚e na pok豉d, i tak dalej, ale co zrobi, kiedy obecno嗆 Igi i Krisa w tym samym pokoju grozi eksplozj, kt鏎a mo瞠 unicestwi planet... Mo瞠 na przyk豉d zapomnie o urazach i da drug szans? Czasem warto, zw豉szcza kiedy gra toczy si o najwy窺z stawk.

Informacje dodatkowe o Anyway:

wi璚ej

Kup ksi捫k Anyway

Cytaty z ksi捫ki

Wi璚ej

Pewno嗆 siebie i arogancj oddziela cienka linia. Nie wywal si o ni.

Wi璚ej
Wi璚ej cytat闚 z tej ksi捫ki

Zobacz tak瞠

Anyway - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2023-03-27, Ocena: 6, Przeczyta貫m, Mam,

“W sieci intryg trudno odr騜ni ofiary od drapie積ik闚. Zw豉szcza, 瞠 cz瘰to ko鎍z tak samo.”

Po Fighterze czas na Anyway - kolejna szalon histori, z niepowtarzalnym humorem, gor帷ym romansem i w徠kiem wr璚z kryminalnym, kt鏎y niesamowicie intryguje. Jak poprzednia seria naszej tajemniczej autorki, tej cz窷ci 陰czy jeden element - tu jest nim VeroMax. Firma kt鏎ej interesy 鄉ierdz na kilometr. I ewidentnie jej cz這nkowie podpadli, zaszli za sk鏎, lub napsuli w 篡ciu bohaterom tych ksi捫ek.

Poprzednio, w Fighterze, poznali鄉y Kseni i Patryka, kt鏎zy tu ponownie si pojawiaj, lecz ju nie jako g堯wni bohaterowie. Na pierwszy plan wysuwa si Pani adwokat - Iga Mianowska oraz kolega po fachu, Krystian Ragowski zwany Ragnarem.

Ogl康ali軼ie “Wiking闚” ? Ragnar to bohater, dla kt鏎ego warto pozna ten serial, a tutejszy Ragnar, w Idze znalaz swoj Laghert :)

“Zna貫m dziewczyny 豉dniejsze od niej, ale takiej mieszanki bystro軼i, ironii, perwersji i seksapilu nie widzia貫m u 瘸dnej innej kobiety.”

Chcia j tylko sprawdzi, pozna jako anonimowy facet z baru zanim j zatrudni. Ale chemii by這 mi璠zy nimi tyle, 瞠 po prostu musieli sko鎍zy w 堯磬u. Nie by這 innej opcji.

“To sko鎍zy si 幢e… Za pi耩 minut si zaurocz, za kilka godzin puszcz, za trzy miesi帷e zakocham, a za rok b璠 siedzia豉 na wygodnym fotelu psychoterapeutki i opowiada豉 jej z p豉czem, co tym razem posz這 nie tak.”

Czy ten scenariusz sprawdzi si w ca這軼i ? Bez w徠pienia, szybko przekonamy si, 瞠 Iga ma marny gust w kwestii facet闚. Ale mo瞠 tym razem trafi豉 lepiej ni poprzednio ? Z pocz徠ku wszystko wskazuje na to, 瞠 wr璚z przeciwnie i nie do嗆, 瞠 nici z potencjalnej mi這軼i ale i z nowej posady. Jednak gdy wsp鏊ny znajomy Igi i Ragnara zostaje zatrzymany z zarzutem zlecenia zab鎩stwa, ekipa zwarta i gotowa staje do walki z niesprawiedliwo軼i.

Stracili czujno嗆. Ksenia i Patryk zaszyli si w swoim gniazdku, a VeroMax dzia豉 w tym czasie na ca貫go. Kto wygra to starcie ? I jakie do鈍iadczenia maj z t firm Iga i Krystian ? Czy b璠 w stanie wszyscy razem ich pokona ?

Ksi捫ki Pauliny 安ist charakteryzuje niezwyk貫 poczucie humoru. Tym razem ju przed premier, jeden 瘸rt, wzbudzi liczne kontrowersje i niema貫 oburzenie. Paulina chyba przewidzia豉 jak to si sko鎍zy, o czym 鈍iadcz rozdzia造 bezpo鈔ednio do tego nawi您uj帷e. Ja rozumiem - powinni鄉y by tolerancyjni, homofob闚 nie brakuje, trzeba z tym walczy. Ale trzeba te umie wypo鈔odkowa. Mam wra瞠nie, 瞠 w pewnych kwestiach ju jeste鄉y wr璚z przewra磧iwieni. I ten szum, to zbulwersowanie jest na to dowodem. Bo 瘸rt, kt鏎ego to dotyczy, jest stary jak 鈍iat, wi璚 po co zaraz robi z tego afer ?

“Anyway” to kolejna ksi捫ka Pauliny 安ist przy kt鏎ej si doskonale bawi豉m. Ciekawi mnie jak sko鎍zy si ta historia, co b璠zie z tym VeroMaxem , jaki spotka go fina ? Mam podejrzenia co do tego kogo lepiej poznamy w kolejnej cz窷ci, na kt鏎 ju niecierpliwie czekam. Ale z t autork nigdy nie wiadomo, kiedy kolejna dawka emocji, trafi w nasze pazerne 豉pki. Pewnie zn闚 z zaskoczenia, na ostatni chwil. Ale nie wa積e kiedy, wa積e 瞠by by豉.

Te tak macie ? Ka盥a jej ksi捫ka jest dla Was t, kt鏎 koniecznie musicie przeczyta ? Wyczekiwana i niepowtarzalna.

Dzi瘯uj za egzemplarz do recenzji Wydawnictwu Akurat .

Chyba nie ma w鈔鏚 nas nikogo, kto by nie zna wspania貫j autorki. Jej tw鏎czo嗆 intryguje, porusza, rozpala, wci庵a i rozbawia do 貫z.

Jest to drugi tom serii Fighter. Znany nam ju Patryk i Pola s razem i ciesz si sob nawzajem. Niestety ich szcz窷cie nie trwa d逝go, gdy Cebulski zostaje oskar穎ny o morderstwo i aresztowany. Dobrze, 瞠 ma znajomych adwokat闚, kt鏎zy zrobi wszystko, by mu pom鏂.

Krystian Ragowski zanim zatrudni u siebie w kancelarii Ig Mianowsk, pozna j na prywatnej stopie i wyl康owali w hotelowym pokoju. Kolejne ich spotkanie by這 jak zderzenie si 篡wio堯w, kt鏎e za nic nie ust徙i. Dopiero wsp鏊ny cel uniewinnienia Patryka pozwala im si jako dogada.

Czy dwa tak przeciwstawne charaktery b璠 potrafi造 na d逝窺z met si dogada? Czy oczyszcz z zarzut闚 przyjaciela? Kto stoi za wszystkimi aferami i przekr皻ami?

Cudownie bawi豉m si z najnowsz powie軼i pani 安ist. Lubi jej charakternych, wybuchowych bohater闚, nieust瘼liwych i o ci皻ych j瞛ykach. Dialogi to istne mistrzostwo 鈍iata. Momentami, a mnie brzuch bola i 鄉ia豉m si w g這s.

Fabu豉 jest ciekawie poprowadzona, w徠ki g堯wne i poboczne, klucz oraz wprowadzaj nas na mylne tropy. Akcja jest dynamiczna, a czasami tak przy酥iesza, 瞠 trzeba naprawd dobrze si skupi, by si nie pogubi. Zako鎍zenie okaza這 si zaskakuj帷e i zapowiada kontynuacj historii.

Jestem zachwycona kolejn lektur, kt鏎a wysz豉 spod lekkiego pi鏎a autorki. Czyta這 mi si j w ekspresowym tempie i poch這n窸am wszystkie stronice w cztery godziny. 奸edzi豉m z zapa貫m losy bohater闚, obserwowa豉m ich poczynania i prze篡wa豉m bardzo, gdy na ich drodze pojawia造 si przeciwno軼i. Na plus zaliczam fakt, i pisarka ograniczy豉 ilo嗆 erotycznych scen, ale za to postawi豉 na jako嗆 ich opis闚. Atmosfera zdecydowanie wrza豉, a moje zmys造 jak i wyobra幡ia wr璚z szala造.

Po陰czenie romansu z erotyk i gatunkiem kryminalnym to genialna kompozycja. Tre嗆 jest nieprzeci皻na, intryguj帷a, bohaterzy daj si lubi, a z niekt鏎ymi si nawet uosabiam. Uwielbiam jak kobiece postaci s silne, nieustraszone i walcz o swoje prawa.

Nie wahajcie si i nie zwlekajcie!

Po przeczytaniu "Fightera" mia豉m wielkie oczekiwania wzgl璠em drugiego tomu. Zadawa豉m sobie mas pyta, czy pi鏎o Autorki porwie mnie ponownie? Czy mo瞠 tym razem si zawiod? Ja naprawd mia豉m wielkie obawy, poniewa pierwszy tom mnie zachwyci i nie chcia豉m si rozczarowa. Rozpoczynaj帷 przygod z "Anyway" moje obawy si rozwia造 i ze spokojem w sercu, mog豉m zacz望 czyta.

Pocz徠ek od razu wstrzeli si idealnie w m鎩 gust i praktycznie od pierwszego momentu u鄉iech pojawi si na mojej twarzy. Co prawda, mia豉m delikatny problem, by ogarn望 przeskoki pomi璠zy bohaterami, gdy ksi捫k s逝cha豉m w Audiobooku. Mimo i za ka盥ym razem przed rozdzia貫m by豉 mowa o tym, kto jest w danej chwili na tapecie, ja jeszcze do ko鎍a nie ogarnia豉m. Z racji tego, 瞠 min窸o sporo czasu, od lektury pierwszego tomu, musia豉m na spokojnie oswoi si z bohaterami i przypomnie sobie, kto by kim. Jak ju sobie wszystko uporz康kowa豉m w g這wie, mog豉m bez 瘸dnego problemu wr鏂i do zachwycania si skonstruowan przez Autork histori.

I w tym momencie dos這wnie odlecia豉m. S逝cha豉m tego audiobooka i u鄉iecha豉m si od ucha do ucha, gdy poczucie humoru Autorki by這 wr璚z cudowne! Po raz kolejny zdo豉豉 w kilka chwil sprawi, i lektura jej ksi捫ki b璠zie sprawia mi przyjemno嗆. Bardzo polubi豉m jej pi鏎o, ten unikalny styl, w kt鏎ym 陰czy ze sob romans, krymina oraz komedi. Tworzy azyl, w kt鏎ym ka盥y mi這郾ik literatury znajdzie co dla siebie, jak dla mnie by這 to porz康ne combo! "Anyway" czyta si naprawd przyjemnie, nie ma tu miejsca na nud, gdy ca造 czas co si dzieje, nawet w momentach, w kt鏎ych wydaje nam si, 瞠 powinno by spokojnie. Tu jednak Autorka znowu wszystko pl帷ze i sprawia, 瞠 akcja ca造 czas trwa. Kolejnym atutem powie軼i s bohaterowie, ka盥y z nich ma w sobie co, co przyci庵a. S r騜ni, cho jednocze郾ie do siebie podobni, damskie postacie zdecydowanie nadrabiaj poczuciem humoru, kt鏎y jest fenomenalny, za to m瘰kie, no c騜, przyci庵aj do siebie niczym magnes. Krystian pomimo swojej pochopnej decyzji, ca貫 szcz窷cie wyszed obronn r瘯, co mi ul篡這, gdy od chwili, w kt鏎ej si pojawi, zaj掖 moje my郵i...

Historia, kt鏎 mia豉m okazj czyta, by豉 dla mnie idealnym sposobem na oderwanie si od wszystkiego wok馧. Bawi豉 mnie od samego pocz徠ku, kusi豉 bli窺zym poznaniem, a w niekt鏎ych momentach sprawia豉, i wstrzymywa豉m oddech. Nie pozwala si od siebie oderwa, jak ju si do niej przysiad豉m, tak raz-dwa uda這 mi si j sko鎍zy. Drugi tom zdecydowanie utwierdzi mnie w przekonaniu, 瞠 koniecznie musz nadrobi pozosta貫 ksi捫ki Autorki. W szczeg鏊no軼i b璠 teraz wypatrywa kolejnego tomu z wielk niecierpliwo軼i, gdy koniec nie pozostawi mi 瘸dnej w徠pliwo軼i, i takowy b璠zie. Ju zacieram na niego r璚e!

Dzi瘯uj serdecznie Autorce oraz wydawnictwu za egzemplarz recenzencki! Bawi豉m si cudownie przy "Anyway" i ju nie mog si doczeka kolejnej cz窷ci! Polecam ogromnie!

Avatar u篡tkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-01-08,

"Nawet wtedy, kiedy mia豉m wyb鏎. Teraz go nie mia豉m i nie zamierza豉m oszukiwa samej siebie, 瞠 jest inaczej. Nie mia豉m zamiaru wybrzydza na pomoc zaoferowan mi przez kumpli. Kumpli, u kt鏎ych niebawem mia豉m pracowa…"

Iga Mianowska ma k這poty, kto doni鏀 na ni do Rady Adwokackiej. Pomoc oferuj jej kumple Maniek i Staszek. Pracowa ma z nimi w kancelarii NRJ. Co robi nasza bohaterka przed pierwszym dniem w pracy? Idzie do baru na drinka. 😅 Przypadkowe spotkanie z pewnym przystojniakiem ko鎍zy si wizyt w jego mieszkaniu. Najwi瘯szego szoku Iga doznaje rano, gdy okazuje si, i 闚 przystojniak jest jej przysz造m szefem. Najlepsze, 瞠 ci庵nie ich do siebie, a iskry lec. Czy nasi prawnicy b璠 w stanie oprze si po膨daniu? 😁

W mi璠zyczasie wracaj nasi ulubieni bohaterowie Pola Werner i Cwibel. Kto pr鏏uje wrobi Patryka w morderstwo. Walka z dawnym wrogiem rozpoczyna si na nowo. Czy naszym bohaterom uda si wyj嗆 ca這 z kolejnych k這pot闚? 🤔

Autorka znana jest z ci皻ych tekst闚, ostrego j瞛yka, ripost cytowanych do dzi i ostrej akcji. My郵, 瞠 ka盥y cho raz spotka si z jej tw鏎czo軼i. 安ist powraca z kolejn par bohater闚, kt鏎a skrad豉 nasze serca. Wykreowanych postaci przez pisark nie spos鏏 zapomnie. Zostajemy uwik豉ni w tajemnicz spraw, kt鏎a kr璚i si wok馧 znanego nam ju z poprzednich cz窷ci wroga. Na 鈍iat這 dziennie wychodz nowe w徠ki, kt鏎e mog du穎 wnie嗆 do sprawy. Z zainteresowaniem 郵edzi豉m wszystkie poczynania naszych bohater闚. Ciekawa by豉m, do jakich wniosk闚 dojd a ja razem z nimi. 😊

Od ksi捫ek autorki nie spos鏏 si oderwa. Histori Anyway poch這n窸am na raz, tak bardzo wci庵n窸a mnie akcja. Fabu豉 ju od samego pocz徠ku p璠zi i nie zatrzymuje si, cho na chwil. Zako鎍zenie pozostawia nas z jedn wielk niewiadom. Koniec jednej historii to tak naprawd pocz徠ek kolejnej 😁 Zawsze wyczekuje kolejnych pozycji od pisarki. I wiem, 瞠 si nie zawiod. 🥰

Oczekuje z niecierpliwo軼i kolejnego dzie豉. 😊

Avatar u篡tkownika - czytasylwia
czytasylwia
Przeczytane:2022-12-12, Ocena: 4, Przeczyta豉m, Mam, 2022,

Anyway jest drug cz窷ci cyklu Fighter. W tej cz窷ci postaciami, kt鏎e b璠 gra造 pierwsze skrzypce b璠zie Iga i Krystian. Oczywi軼ie Ksenia i Patryk te b璠 wyst瘼owa, lecz ta cz窷 bardziej si skupi na tych pierwszych bohaterach.

Patryka sielanka nie trwa zbyt d逝go, gdy zostaje oskar穎ny o morderstwo, dzi瘯i czemu trafia za kratki.

Iga jest przyjaci馧k Cwibla. Prawniczka, kt鏎a dzia豉豉 na 奸御ku. Niestety pewne pom闚ienia jej by貫go sprawi造, 瞠 jej kariera jest tam spalona. Nie ma czego szuka na swoim terenie. Z pomoc przychodz jej przyjaciele, kt鏎zy tworz kancelarie NRJ. Proponuj jej prac. Iga musi zacz望 wszystko od nowa, przeprowadzka do Warszawy. Jej przyjaciele, wiedz, 瞠 to za co zosta豉 zawieszona w swoich obowi您kach to jedynie pom闚ienia.

Iga dzie przed rozmow z g堯wnym za這篡cielem kancelarii NRJ udaje si do baru. Tam poznaje m篹czyzn, z kt鏎ym odnajduje wsp鏊ny j瞛yk. Jeden drink za du穎 i l康uj razem w 堯磬u. Oczywi軼ie jest to dla niej niezapomniane prze篡cie. Lecz to co dzieje si nad ranem sprawi, 瞠 dziewczyna b璠zie czu豉 si oszukana. Czy Iga odnajdzie si w nowej rzeczywisto軼i? Co jeszcze j spotka? Czy udowodni swoj niewinno嗆 i b璠zie mog豉 wr鏂i na sw鎩 ukochany 奸御k?

Oczywi軼ie ten tom kupi mnie tak samo jak poprzedni. Nie zabrak這 ciekawych zwrot闚 akcji. Nic nie jest pewne. A zaskoczenie, kt鏎ym jeste鄉y poddawani sprawia, 瞠 strony ksi捫ki uciekaj nam same sprzed nosa. Ci皻y j瞛yk bohater闚, wulgaryzm i seks, du穎 dobrego seksu.

Ksi捫ka podzielona jest na perspektywy r騜nych bohater闚, dzi瘯i czemu jeste鄉y w stanie pozna my郵i ka盥ego z nich, co uwa瘸m za ciekawe rozwi您anie.

Lubi powie軼i Pauliny 安ist, zawsze si przy nich 鈍ietnie bawi. Wiem, 瞠 nie ka盥y polubi豚y do嗆 specyficzny j瞛yk autorki. Lecz Ci co znaj i lubi, to zach璚am do przeczytania r闚nie tej serii.

Avatar u篡tkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2022-12-10, Ocena: 4, Przeczyta豉m, Mam,

ANYWAY jest drugim tomem z cyklu Fighter, w kt鏎ym ponownie spotkamy si z bohaterami ze wcze郾iejszej powie軼i Kseni i Patrykiem, lecz w tym przypadku b璠 to postacie drugoplanowe. W tej historii poznamy kogo nowego, a mianowicie Ig i Krystiana, adwokat闚 z Warszawskiej kancelarii, kt鏎zy mimo kr鏒kiej, ale p這miennej znajomo軼i po陰cz si造, aby wyci庵n望 Patryka z tarapat闚. Czy im si to uda? Komu zale篡, by zaszkodzi Patrykowi?

ANYWAY to gor帷y romans, kt鏎y rozgrzeje was do czerwono軼i za spraw gor帷ych scen i p璠z帷ej akcji.

Z tw鏎czo軼i Pauliny 安ist jest tak, 瞠 jej ksi捫ki czyta si b造skawicznie za spraw prostego i lekkiego stylu oraz akcji utrzymanej w szybkim tempie. Dzieje si du穎, mi璠zy bohaterami sypi si iskry, a fabu豉 okraszona jest ostrym j瞛ykiem oraz gwarantuje gor帷y seks. To powie嗆, dos這wnie na raz. 安ietnie si te sprawdzi na zimowy wiecz鏎 przy lampce wina 🍷, a pewno pogrzeje temperatur.

A do czego mog si przyczepi? Do charakterystyki postaci, autorka przewa積ie kobiece bohaterki przedstawia jako chryzmatyczne i pi瘯ne kobiety bez skazy, natomiast rola m瘰ka zawsze przypada m篹czy幡ie przystojnemu, umi窷nionymi i w豉dczemu. Taka schematyczno軼i postaci, powoduje, 瞠 powie軼i nie r騜ni si od innych pozycji autorki.

Ksenia i Patryk zrobili sobie d逝gie wakacje. Maj nadziej, 瞠 co z貫 ju za nimi, a przed nimi same dobre. No c騜, myl si i to bardzo. M篹czyzna zostaje oskar穎ny o morderstwo, a na ni spada spory.
Iga jest prawniczk, do tej pory mieszka豉 i pracowa豉 na 奸御ku. Jednak pewne sprawy, pom闚ienia jej by貫go faceta, donos, jaki zosta na ni z這穎ny, to wszystko sprawia, 瞠 jest spalona w swoim zawodzie. Wtedy z pomoc przychodz jej przyjaciele z kancelarii NRJ, proponuj帷 prac. Dw鏂h z nich znaj j od dawna i wiedz, 瞠 jest niemo磧iwe, 瞠by zrobi豉 to, o co jest oskar瘸na. Przed kobiet nie豉twy czas, kiedy wszystko musi zacz望 od nowa. Na dodatek poznaje m篹czyzn, z kt鏎ym sp璠za wspania造 czas, kt鏎y okazuje si kim zupe軟ie innym, ni pocz徠kowo my郵a豉m. To jednak nie koniec k這pot闚, jakie na ni czekaj. Co takiego si stanie? Jak kobieta zaaklimatyzuje si w Warszawie? Kim oka瞠 si nowo poznany m篹czyzna i co ich po陰czy? Jak potoczy si sprawa Patryka? Czy udowodni swoj niewinno嗆?

Pierwszy tom zdecydowanie mi si podoba豉 i nie b璠 ukrywa, 瞠 nie bardzo si ucieszy豉m, kiedy si okaza這, 瞠 b璠zie kolejny. Z przyjemno軼i wr鏂i豉m do 鈍iata Kseni i Patryka, a tak瞠 pozna豉m Ig. Tom drugi okaza si tak samo ciekawy i wci庵aj帷y jak poprzedni. Z ogromnym zainteresowaniem czyta豉m ksi捫k od pierwszych stron, nie mog si oderwa a do samego ko鎍a. Oczywi軼ie nie zabrak這 niebanalnych dialog闚, ci皻ego j瞛yka i nami皻nych scen, kt鏎e s specyficzne dla ksi捫ek tej autorki.
Ksi捫k czytamy z perspektywy kilku bohater闚, co wed逝g mnie jest ogromn zalet ksi捫ki. Dzi瘯i takiemu rozwi您aniu poznajemy ich bli瞠j, dowiadujemy si, jak wygl康a ich punkt widzenia, co my郵 i czuj.

Bohaterowie ciekawi, wed逝g mnie dobrze wykreowani. Ksenia i Patryk nie wiele si zmienili, co mnie osobi軼ie si podoba這. Mamy te nowych bohater闚 pierwszoplanowych – Ig oraz pewnego m篹czyzn (o nim nie mog wam wi璚ej zdradzi, jednocze郾ie nie zdradzaj帷 zbyt wiele z fabu造).
Iga jest m這d prawniczk ze 奸御ka. By豉 w zwi您ku, kt鏎y nie tylko zako鎍zy si niemi這, a jednocze郾ie sprawi, 瞠 musi zmieni ca貫 篡cie. To kobieta odwa積a, kole瞠雟ka, 鈍ietna w swoim zawodzie. Zdecydowanie j polubi豉m.

„Anyway” to wed逝g mnie 鈍ietna ksi捫ka, z kt鏎 bardzo mi這 sp璠zi豉m czas. Z przyjemno軼i polecam.

Recenzja ksi捫ki pojawi豉 si r闚nie na moim blogu - Mama, 穎na - KOBIETA

Avatar u篡tkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2022-12-04,

„M闚i貫m ci wiele r騜nych rzeczy. Wspomina貫m te, 瞠 ci kocham…zapomnia貫m tylko doda, 瞠 pieprzy.”

Paulina 安ist jest znana ze swojego poczucia humoru i nie ma ukrywa, ale jej ksi捫ki czyta si naprawd 鈍ietnie i szybko.

Ksenia z Patrykiem 篡j w szcz窷liwej ba鎍e, kt鏎e p瘯a i to oczywi軼ie za spraw VeroMaxu. Tutaj wkraczaj przyjaciele pary, czyli adwokaci z NRJ z szefem Krystianem Rogowskim na czele i nowym nabytkiem Ig Mianowsk. To w豉郾ie historia Igi i Krisa wiedzie tutaj g堯wne skrzypce.

„Anyway” ma do siebie wszystko to co poprzednie ksi捫ki autorki, czyli wci庵aj帷 fabu喚, kt鏎a sprawia 瞠 odk豉damy j dopiero po przeczytaniu. Jednak musz stwierdzi, 瞠 czego mi tutaj brakowa這. Wszystko bardzo szybko przelecia這, a chyba jednak wola豉bym aby kilka w徠k闚 zosta這 bardziej rozbudowanych. Relacja Igi i Krystiana odrazu wystrzeli豉 w kosmos i wszystko dzia這 si bardzo szybko. Dlatego najzwyczajniej czu豉m ogromny niedosyt, bo w moim odczuciu mo積a by這 z tej fabu造 wyci庵n望 znacznie wi璚ej. Oczywi軼ie bohaterowie ksi捫ki niezmiennie maj te same charaktery co w innych, ale mo積a to ju potraktowa jako znak rozpoznawczy autorki i kompletnie mi to nie przeszkadza. Idealnie wstrzeli豉 si w moje gusta. Ca豉 ksi捫ka ocieka seksem i bad boyami. Nie brakuje pikantniejszych scen, kt鏎e autorka pisze 鈍ietnie. Wszystko to okraszone jest poczuciem humoru i tworzy ze sob 鈍ietn ca這嗆.

Co mam Wam wi璚ej powiedzie? Nie chc spojlerowa. Zreszt wiecie, 瞠 ksi捫ki Pauliny bior w ciemno, wi璚 nie mog napisa niczego innego jak polecam i czekam na wi璚ej. Mam nadziej, 瞠 kontynuacja wpadnie w moje r璚e ju nied逝go.

"Na mentalno嗆 鈍ini, musisz mie mentalno嗆 rze幡ika. Trzeba si dopasowa do przeciwnika."
Paulina 安ist jest jedn z tych autorek, kt鏎ej ksi捫ki zawsze bior w ciemno. Wiem, 瞠 niekt鏎zy uwa瘸j je za do嗆 niskiego lotu, ale ja lubi czasem zmieni sobie nastr鎩, czytaj帷 inny rodzaj literatury ni zazwyczaj. A ksi捫ki Pauliny 安ist s kr鏒kie, akcja zawsze dosy szybka, wi璚 i lektura przebiega bardzo szybko, cz瘰to wystarcza jedno popo逝dnie z kawa趾iem. Dodatkowo gwarantuj niewyszukany humor i niez陰 rozrywk.
"Anyway" to kontynuacja „Fightera”, i chocia w tej cz窷ci autorka bardziej skupi豉 si na Idze Mianowskiej, skompromitowanej przez firm VeroMax, to jednak nie zabraknie tak瞠 Kseni Wernerowskiej i Patryka Cebulskiego (Cwibla). Iga zosta豉 skompromitowana na 奸御ku, wi璚 przyjaciele proponuj jej zatrudnienie w stolicy.

"Maniek i Staszek, czyli moi koledzy, byli warszawskimi pouk豉danymi mecenasami. Ale w przeciwie雟twie do wi瘯szo軼i koleg闚 po fachu nie mieli kija w dupie."
Pierwsze spotkanie ze swoim nowym szefem Iga ma nast瘼nego dnia rano, wieczorem zatem postanawia odpr篹y si w barze. Nie podejrzewa豉 nawet tego, co mo瞠 si tam wydarzy i jak wieczorne zdarzenia wp造n na jej przysz陰 prac. Krystian Ragowski postanowi pozna sw鎩 nowy nabytek polecany mu przez znajomych na neutralnym terenie. Uda si do baru i przysiad do Igi. Nie鈍iadoma kobieta czuje, 瞠 ten m篹czyzna wart jest zachodu...
W tym samym czasie Patryk zostaje oskar穎ny o zab鎩stwo. Z pomoc rusza ca造 zesp馧 adwokacki zabieraj帷 ze sob Ig, gdy Cwibel to jej dobry przyjaciel, wi璚 mo瞠 si ona tam przyda. Ju przed spotkaniem z prokuratorem adwokaci domy郵aj si, kto spowodowa to ca貫 zamieszanie z tym zab鎩stwem, lecz trzeba to jeszcze udowodni.

"Czu貫m si troch jak w Procesie Kafki. Od kilku godzin usi這wa貫m wyt逝maczy wszystkim, 瞠 nie jestem wielb陰dem. A ci debile nie do嗆, 瞠 mnie nie s逝chali, to jeszcze chcieli posadzi mi na plecach ameryka雟kiego turyst i wys豉 na spacer wok馧 piramid."
Sytuacja wymyka si spod kontroli i ju nic nie jest tak proste i oczywiste jak si pocz徠kowo wydawa這. Akcja ksi捫ki przyspiesza, a gra zaczyna si toczy o naprawd bardzo wysok stawk.
Kr鏒ka, ale dosy g瘰ta fabu豉 pozwala na szybk lektur, lecz wymaga nieco skupienia na bohaterach, bo jest ich troch i niemal wszyscy z wy窺zej p馧ki: adwokaci, prokurator, policjanci, lecz to w ksi捫kach Pauliny 安ist norma, bo w ka盥ej prym wiod w豉郾ie tego typu postacie.
Historia do嗆 wci庵aj帷a, dobrze wymy郵ona z pewnym polotem i pikanteri, kt鏎ej czasem mi potrzeba.
My郵, 瞠 to nie b璠zie koniec tej serii, gdy nie wszystkie w徠ki zosta造 rozwi您ane a powiem nawet wi璚ej, 瞠 zapowiadaj kontynuacj i w kolejnej powinno by chyba jeszcze wi璚ej niespodziewanych zwrot闚 ni tutaj.
Na koniec dodam cytat, kt鏎y autorka zamie軼i豉 w Podzi瘯owaniach:

"Mniej powa積ie. Dzi瘯uj sobie, 瞠 da豉m rad. Jak by za酥iewa nasz wieszcz narodowy Zenek: "Jak do tego dosz這, nie wiem", ale zn闚 si uda這."

Avatar u篡tkownika - aggusia
aggusia
Przeczytane:2022-12-03, Ocena: 3, Przeczyta豉m,

„Anyway” powi您ana jest z poprzedni ksi捫k cyklu osob Patryka „Cwibla” Cybulskiego i firm VeroMax. W tej cz窷 spotykamy r闚nie postaci znane z serii „Prokurator”, czyli pierwszego cyklu autorki. Na kr鏒ko na scen wkracza gliwicki prokurator ㄆkasz Zimnicki oraz jego brat, Tomasz. Fabu豉 w tej powie軼i 陰czy si ze spraw VeroMaxu i klub闚 Anyway, kt鏎e prowadzi w豉郾ie brat prokuratora.

Jak lubi tw鏎czo嗆 Pauliny 安ist i zaliczam j do ksi捫ek, kt鏎e zazwyczaj mnie odpr篹aj, a przy tym s interesuj帷o napisane, tak tym razem, czytaj帷 „Anyway” odnios豉m wra瞠nie, 瞠 autorka niebezpiecznie zbli篡豉 si do granicy, za kt鏎 jest ju tylko pisanie o niczym. Fabule zdecydowanie zabrak這 balansu. Po這wa powie軼i to w徠ki o seksie, wewn皻rzne przemy郵enia bohater闚 dotycz帷e fizycznej atrakcyjno軼i partner闚 i pysk闚ki. Bardzo lubi dowcip i sarkazm 安istowej, nie przeszkadza mi wulgarny j瞛yk, docinki bohater闚 zazwyczaj s bardzo w punkt, tyle 瞠 tutaj fabu豉 opiera si g堯wnie na tym. Kiedy stanowi one dodatek urozmaicaj帷y j瞛yk powie軼i to jest to ok, ale kiedy stanowi w徠ek sam w sobie, to ju zaczynam czu przesyt. Zamiast w徠ku kryminalnego dominuje erotyka i seks lub my郵enie o nich. Jedna scena seksu rozpisana by豉 na OSIEM!!! rozdzia堯w. Owszem, kr鏒kich, ale mimo wszystko to nadal osiem rozdzia堯w. Naprawd? Ja wiem, 瞠 Paulinka potrafi to rozpisa nawet na sto rozdzia堯w, tylko po co? Romans kryminalny to nie to samo co erotyk, ale mo瞠 ksi捫ka jest po prostu upchni皻a w z陰 kategori?

Oko這 po這wy powie軼i (kt鏎a liczy sobie ledwie 320 stron), co wreszcie zacz窸o si dzia, akcja nabiera kszta速闚 i do g這su dochodzi kryminalna cz窷 historii. Niestety na kr鏒ko i jakby by豉 na jakim speedzie, bo wszystko dzieje si w takim tempie, 瞠 jest to a trudne do uwierzenia. Bum, bum! i po zawodach. Fina這we rozwi您ania s spektakularne i nast瘼uj po sobie jako zbyt liniowo i metodycznie. Jak w bajce o zb鎩ach i pi瘯nej ksi篹niczce, gdzie dobro zawsze zwyci篹a… Na to mog豉bym spu軼i zas這n licentia poetica, bo to poj璚ie zdaje si mie szeroki zakres zastosowa i mo積a w nie upchn望 niemal wszystko, ale nie mog przej嗆 oboj皻nie obok faktu, 瞠 na dobr spraw nie wiem, o czym jest ta powie嗆? Czy chodzi o dalsze dzia豉nia VeroMaxu w kontek軼ie klub闚 Anyway i Cwibla, czy mo瞠 jest to historia Igi i Ragnara? Oni zdecydowanie wysuwaj si na plan pierwszy, a to, co powinno by kluczowym w徠kiem, gubi si w skot這wanej po軼ieli, w kt鏎ej bohaterowie daj upust swoim 膨dzom.

Czekam na cz窷 trzeci, kt鏎a by musi, bo VeroMax jeszcze definitywnie nie zszed z wokandy. Mam nadziej, 瞠 seks nie przy熤i krymina逝 i nie wszystko p鎩dzie tak g豉dziutko zanim nasz dzielny wymiar sprawiedliwo軼i rozwi捫e spraw.

Ave Cezar! (ko鎍z, id帷 z duchem fabu造…)

Avatar u篡tkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2022-11-23, Ocena: 4, Przeczyta豉m,

Recenzja „Anyway”
„M闚i豉m ci wiele r騜nych rzeczy. Wspomnia貫m te, 瞠 ci kocham… zapomnia貫m tylko doda, 瞠 pieprzy.”
„Anyway” to powie嗆 wydana w 2022r. Jej autork jest Paulina 安ist. Prywatnie adwokat prowadz帷a w豉sn kancelari adwokack we Wroc豉wiu. W鈔鏚 jej ksi捫ek mo積a znale潭 takie pozycje jak cykl „Prokurator” czy „Karuzela”. Ostatnio wysz豉 jej najnowsza powie嗆 „Anyway”, kt鏎a jest kontynuacj powie軼i „Fighter”.
Iga jest adwokatk kt鏎a chwilowo wyl康owa豉 na bezrobociu. W celu znalezienia innej pracy i potrzeby wyjazdu ze swojego miasta, kobieta l康uje w Warszawie, to tu ma podpisa umow z nowa kancelari. Krystian jest szefem NRJ kancelarii w kt鏎ej pracowa ma Iga. Ich pocz徠ki s nami皻ne, burzliwe i nerwowe i koniec ko鎍闚 nie wr騜y dobrze ich przysz貫j wsp馧pracy. Postanawiaj jednak po陰czy si造 by pom鏂 Patrykowi Cebulskiemu, kt鏎ego w豉郾ie oskar穎no w sprawie o zab鎩stwo. Oboje zar闚no Iga, kt鏎a przyja幡i si z Cwiblem, jak i Krystian kt鏎y ma na pie鎥u z oskar篡cielem Patryka, postanawiaj od這篡 niesnaski na bok i stan望 rami w ramie, aby obroni przyjaciela.
„Anyway” to kolejna wspania豉 ksi捫ka Pauliny 安ist. Znajdziemy w tej histori mas r騜nych emocji, od nami皻no軼i po strach. Powiem szczerze 瞠 ksi捫k poch這n窸am praktycznie w jeden dzie, a pisze „praktycznie” tylko dlatego 瞠 nie mia豉m czasu sko鎍zy jej za pierwszym razem. 疾by jednak nie by這 tak s這dko, mam pewne „ale”, mam wra瞠nie, 瞠 akcja ksi捫ki dzieje si za szybko i jest jej za du穎. Czytaj帷 j nie potrafi豉m do ko鎍a wczu si w jedn sytuacj, kiedy ona si ko鎍zy豉 i zaczyna豉 si nowa. Nie m闚i 瞠 to co z貫go, bo jak ju pisa豉m bardzo mi這 mi si czyta這 t powie嗆, ale osobi軼ie rozci庵n窸a bym troch t akcje i mo瞠 doda豉 troch wi璚ej interakcji mi璠zy bohaterami, aby by這 wida jak zbli瘸j si do siebie. Brakowa趾 mi napi璚ia mi璠zy g堯wnymi bohaterami, ogl康ania jak powoli ich uczucia si zmieniaj. Jak ju jednak pisa豉m, ksi捫k czyta這 mi si bardzo mi這, a rzeczy o kt鏎ych m闚i, po prostu by poprawi造 moj ocen, jednak jest to moja opinia, wy przeczytajcie sami, bo na pewno 瘸這wa nie b璠ziecie.

Avatar u篡tkownika - lettoaletto
lettoaletto
Przeczytane:2022-11-27,

❤️🅡🅔🅒🅔🅝🅩🅙🅐❤️

Jak wiadomo, Paulina 安ist to nie imi i nazwisko autorki. Wed逝g mnie to tak瞠 nie pseudonim. To ju jest, moi drodzy, marka. 😁 Dos這wnie wszystko, co jest sygnowane tym podpisem, jest dobre. I by mo瞠 kiedy to si sko鎍zy, by mo瞠 si znudzi lub wyczerpie, ale jak do tej pory, ka盥a kolejna ksi捫ka autorki jest naprawd 鈍ietna.😊
Mam wra瞠nie, 瞠 moje recenzje s nudne, no bo ile mo積a powtarza w k馧ko, 瞠 by這 super, zabawnie i gor帷o? No widocznie tyle, ile b璠zie super, zabawnie i gor帷o. 😁

"Anyway" pi瘯nie 陰czy si z "Fighterem", kontynuuj帷 losy Patryka i Ksenii, ale te rozpoczynaj帷 now histori kolejnej wybuchowej pary- Igi Mianowskiej i Krystiana Ragowskiego.
Prawniczka ma pewne k這poty w pracy, ale na szcz窷cie ma te 鈍ietnych kumpli, kt鏎zy chc j przygarn望 do swojego biura w Warszawie. Dzie przed podpisaniem umowy z kancelari NRJ postanawia si nieco odstresowa i l康uje w klubie, w kt鏎ym poznaje Ragnara.😈

Uwielbiam w ksi捫kach Pauliny to, 瞠 potrafi tak zbudowa postaci i relacje, 瞠 ja w nie automatycznie wierz. Spotykaj si, co klika i od razu wida, 瞠 idealnie do siebie pasuj. Tak by這 i tym razem, wystarczy這 par drink闚, par s堯w, par 瘸rt闚 i ju by這 wiadomo, 瞠 Ragnar spotka swoj Laghert. 😍

"– Jeste 穎naty? –Wzrok jej si wyostrzy.
– Nie. –Parskn掖em 鄉iechem. –Nigdy nie spotka貫m takiej dziewczyny, kt鏎a by豉by warta zrezygnowania ze wszystkich innych.
Z豉pa豉 moj twarz wd這nie.
– Dot康. –U鄉iechn窸a si szeroko."

Szkoda tylko, 瞠 nie powiedzia jej, kim stanie si dla niej jutro. 😉
Czy Iga poradzi sobie z tym "zatajeniem"?
Czy odnajd si w tych wszystkich powi您anych ze sob sprawach i b璠 potrafili pom鏂 Patrykowi oskar穎nemu o zab鎩stwo?😬
Wiadomo! 🥰

Niezmiennie podziwiam autork za to, 瞠 potrafi stworzy tak szczeg馧ow i skomplikowan sie wydarze, relacji i intryg oraz tak sp鎩nie i p造nnie porusza si mi璠zy nimi.
Dzi瘯i temu pami皻am dos這wnie wszystko z jej ksi捫ek, a mimo to kolejne odkrywane fakty, sekrety i powi您ania sprawiaj, 瞠 wci庵am si w akcje g喚biej i g喚biej. 😊
To chyba jedyna pisarka, kt鏎a potrafi stworzy tak z pozoru podobnych do siebie bohater闚, bo przecie w ka盥ej z ksi捫ek pojawiaj si pyskate i odwa積e kobiety z dupkowatymi, m瘰kimi i piekielnie inteligentnymi facetami, a jednak ka盥y z nich jest wyj徠kowy i w ka盥ym na nowo si zakochuj. 😁
Humor to poniek康 podstawa u 安ista, wi璚 oczywi軼ie i tu go nie zabraknie i ponownie- wydawa這by si, 瞠 w ko鎍u mi si znudzi to cytowanie film闚, piosenek i innych kultowych tekst闚 kultury i niekultury (😉), ale nic bardziej mylnego! Znowu 鄉ia豉m si jak idiotka, dlatego nigdy nie bior tych ksi捫ek do pracy. 😁

"– Nie mam zamiaru si ztob przespa, nie b鎩 si. –Ragnar poda mi r瘯.
Unios豉m na niego zdumiony wzrok. Zdumiony i… nieco rozczarowany. Jak to nie masz zamiaru, 鈍inksie? To ja mia豉m nie mie zamiaru, anie ty!"

No i zosta ostatni sta造 element w powie軼iach autorki, czyli tzw. SMUTne sceny, kt鏎ych tutaj naprawd mog nazwa si wielk fank. 😁 Po pierwsze, s w idealnej proporcji do reszty w徠k闚. Po drugie, s idealnej d逝go軼i, nie przewa瘸j w fabule i nie ci庵n si w niesko鎍zono嗆. Po trzecie, s naprawd zaskakuj帷e! I nie chodzi mi o czynno軼i, tylko spos鏏 ich opisania. 😉 Za ka盥ym razem wida niesamowit chemi mi璠zy bohaterami, ich niewerbalne porozumienie i perfekcyjne dopasowanie, co zawsze odbija si pozytywnie na takich scenach.
Wybaczam par liter闚ek, kt鏎e gdzie tam si wkrad造, a za jedyny minus tej ksi捫ki uwa瘸m jej d逝go嗆. C騜 mog powiedzie? Zawsze mi ma這! 😊
"Anyway" l康uje wysoko w鈔鏚 moich ulubionych ksi捫ek z ocen 9/10. ❤️

„Dawno si tak nie czu豉m. Tak jakbym wysz豉 z siebie i stan窸a obok. Niestety moje s造nne umiej皻no軼i wr騜ki nie zadzia豉造. Nie by bandziorem, nie by przypadkowym kolesiem.(…)Gdybym w tym momencie mia豉 w d這ni bro paln,sztylet albo kurwa, chocia szpadel, to zosta豚y te kastratem. Jak mo積a by tak pozbawionym zasad, zimnym i wrednym chujem?”

Iga przenosi si z 奸御ka do Warszawy z przyczyn zar闚no zawodowych jak i osobistych. Na szcz窷cie wymarzona praca w jednej z najskuteczniejszych sto貫cznych kancelarii ma os這dzi gorycz ostatnich wydarze z jej 篡cia.

Pierwsza noc w Warszawie, klub, morze a nawet ocean alkoholu i wiecz鏎 z mega przystojnym nieznajomym ko鎍zy si orgazmami i … wkurwem roku.

C騜, tak to jest kiedy my郵i si nie t g這w co trzeba. A tak samo m瘰ki, ostry co czaruj帷y Ragnar, obie g這wy ma, perfekcyjne, ale czy uda mu si „nimi”b康 w innym konkretny spos鏏 udobrucha Ig, o tym musicie przekona si sami. Ma gosciu panoramiczny rozmach w tej kwestii, trzeba mu przyzna.

Jedno jest pewne, pomimo wszystko, Iga zrobi wszystko, 瞠by pom鏂 dawnemu przyjacielowi, wyjs z opresji, prze造kaj帷 gorycz „totalnej pora磬i” przys這ni皻 totalnym wku…iniem.
Bo w pojedynk nic tu nie zdzia豉.
A Team to Team.

Jednak gdy poci庵, po膨danie i fascynacja wchodz w gr, mo瞠 by trudno oj bardzo trudno.
I to dla obu stron.

#ostryj瞛yk
#ostryseks
#ostrajazda

Jak wiecie ksi捫ki Pauliny 安ist si po prostu poch豉nia,nie czyta i tym razem w mig poch這n窸am i totalnie si nie zawiod豉m na najnowszej.

Takiej ilo軼i humoru, sarkazmu, seksu, sensacji i tego jednego w swoim rodzaju j瞛yka pisarskiego, nie ma u 瘸dnej innej autorki.

Ksi捫ki Pauliny 安ist por闚na豉bym do ogromnego domu, w ka盥ym pokoju akcja, goni akcj, po膨danie przy熤iewa rozs康ek, i nawet jak rodz帷e si mi璠zy bohaterami uczucia, pr鏏uj uciec przez okno, to i tak, cz瘰to nie da si go otworzy, by zwia.

No i najlepsze w tym wszystkim jest to, 瞠 mi璠zy histori g堯wnych bohater闚, autorka zawsze idealnie wplata, bohater闚 innych swoich ksi捫ek, zar闚no tych pozytywnych jak i negatywnych, co poci庵a za sob wiele nowych w徠k闚, zagadek, ale te kolejnych znak闚 zapytania oraz zatrwa瘸j帷ych i szokuj帷ych historii, kt鏎e znowu, miejmy nadziej s preludium do nowej ksi捫ki, na kt鏎 ju od dzi czekam z ut瘰knieniem!

I jeszcze ta umiej皻no軼i wplatania w fabu喚 tera幡iejszych wydarze i bycia na czasie i na bierz帷o z tym co aktualne dzieje si zar闚no w Polsce jak i na 鈍iecie.
A to autorka potrafi idealnie.

No i te cytaty z film闚 i piosenek - to jest strza w dziesi徠k bez dw鏂h zda.

No i te rozmowy bohater闚 samych ze sob, no po prostu sztosik.

W „Anyway” jest wszystko, do czego przyzwyczai豉 nas Paulina w swoich ksi捫ka : dwoje bohater闚, kt鏎zy znowu 幢e zacz瘭i ;-), ich docieranie w sensie mentalnym, fizycznym i psychicznym, a to ju wy窺za szko豉 jazdy dla wielu.
Czyli ostro, pikantnie, sensacyjnie, szokuj帷o, brutalnie, ale te uroczo i s這dko.

Ja ze swojej strony, dzi瘯uj, autorce, za epizodyczne pojawienie si Zimnego w „Anyway”, a otrzymuj帷 od wydawnictwa Muza przesy趾 z koszulk „Ups Anyway”, zapowiadaj帷 najnowsz ksi捫k Pauliny 安ist, po prostu wiedzia豉m, no wiedzia豉m, 瞠 tym razem mog liczy chocia na malutki fragmencik z udzia貫m Zimnego ❤, mojego ulubionego bohatera wszystkich jej ksi捫ek.
I ku mojemu szcz窷ciu, w kolejnej ksi捫ce na bank b璠zie go du穎 wi璚ej i mog si za這篡, 瞠 jeszcze w bardziej zimnym i wku…innym wydaniu.

Moje pro軸y zosta造 w ko鎍u wys逝chane i pewnie nie tylko moje #teamZimny❤

Reasumuj帷, polecam gor帷o to cudo, jak i ka盥 poprzedni i ka盥 nast瘼n Pauliny 安ist.

Je郵i dopiero zaczynacie czyta 安ista, to zanim zaczniecie czyta „Anyway” zabierzcie si za „Figter’a” bez tego ani rusz.

A potem bezapelacyjnie polecam ka盥 poprzedni ksi捫k. Moim skromnym zdaniem, strzalem w dziesi徠k przed nast瘼n ksi捫k autorki b璠zie kolejno „Prokurator”, „Komisarz” i „Podejrzany” i tym sposobem powi瘯szy nam si fanklub pana Prokuratora ㄆkasza Ziemnickiego vel Zimnego.

Avatar u篡tkownika - krzysztofadamski
krzysztofadamski
Przeczytane:2023-01-01, Ocena: 5, Przeczyta貫m, 52 ksi捫ki 2023,

安ietna kontynuacja Fightera. S bandziory i policja. Momentami miesza si jedno z drugim. S porwania, bitki i wiele pikantnych scen. A przede wszystkim zako鎍zenie wskazuj, 瞠 ci庵 dalszy nast徙i... Polecam

Avatar u篡tkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2022-12-11, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Mam,

? RECENZJA ?

"M鎩 ex twierdzi, 瞠 ma wobec mnie uczciwe zamiary. A potem si okaza這, 瞠 ma charakter niczym syn diab豉 i motopompy."

@paulina_swist

Ksenia wraz z Patrykiem kolejny raz wpadaj w tarapaty. Droga zn闚 prowadzi do sprawy firmy, kt鏎a jest przykrywk do wielu paskudnych spraw. Patryk zostaje zatrzymany, a Kseni na pomoc ruszaj przyjaciele, kt鏎ych grono powi瘯sza si o jeszcze jedn osob. Grono adwokat闚 zasili ma nowy kobiecy nabytek, Iga Mianowska. Zmuszona do zmiany miejsca zamieszkania i podj璚ia nowej pracy kobieta, nie spodziewa豉 si, 瞠 w stolicy czeka na ni wiele fascynuj帷ych niespodzianek. Szef Igi postanawia przyjrze si jej bli瞠j na neutalnym gruncie. Chce wybada zamiary Igi, nim wkroczy w ich szeregi. Szybko 豉pi wsp鏊ny j瞛yk i nie tylko, i tutaj w豉郾ie zaczynaj si pierwsze komplikacje, potem jest ju coraz gor璚ej, ciekawiej i bardziej niebezpiecznie, a Iga okazuje si kluczem do najwa積iejszej sprawy o czym zupe軟ie nie mia豉 poj璚ia. Komplikacje si pi皻rz, temperatura ro郾ie, a akcja ci庵le nabiera tempa.

Kolejna rewelacyjna na jej koncie ksi捫ka, kt鏎 si albo kocha, albo nienawidzi. Paulina p璠zi i nie zwalnia tempa. Bohaterowie znani z poprzedniej cz窷ci Ksenia i Patryk kolejny raz popadaj w tarapaty. Sprawy zaczynaj si 陰czy z innymi, a grono sprzymierze鎍闚 zasila Iga. Kobieta z piek豉 rodem, ci皻a w s這wach, sprytna w zmaganiach, magnes przyci庵aj帷y problemy. Nim wejdzie do grona prawnik闚 ekipy NRJ, przejdzie egzamin. Tak wpadnie w ramiona Konrada, szefa i najwi瘯szego niedowiarka. Nim padn sobie w ramiona na dobre, musz rozwi您a skomplikowan spraw, kt鏎a 陰czy w jedn wiele innych. Zabior nas w niesamowit podr騜, pe軟 moment闚 rozmawiaj帷ych do 貫z, szokuj帷ych, niebezpiecznie gor帷ych i zawi造ch. 畝逝j tylko jednego, 瞠 ksi捫ki Pauliny s tak cienkie, akcja p璠zi szalenie, ani si nie spostrzeg豉m jak ju by豉m na ko鎍u. Troch jakby wi璚ej rozpisywa豉 niekt鏎e momenty, jakby te ksi捫ki by造 ciut grubsze, by鄉y mogli d逝瞠j si nimi nacieszy. Historia jest wspania豉, j瞛yk ci皻y, mega ostre sceny, histore z 篡cia wzi皻e, nie owijane w pi瘯ne papierki, lecz pokazywane z tej bardziej mrocznej i brutalnej, prostej strony, ale z tego Paulina jest znana, za to kocham jej ksi捫ki. Bardzo polecam i czekam na wi璚ej.

Inne ksi捫ki autora
Komisarz
Paulina 安ist0
Ok豉dka ksi您ki - Komisarz

Zuzanna Kadziewicz 篡je jak pod kloszem. Kochaj帷y ojciec-biznesmen trzyma nad ukochan jedynaczk parasol finansowy...

Occulta
Paulina 安ist0
Ok豉dka ksi您ki - Occulta

Przez chwil wydaje si, 瞠 篡cie ca貫j tr鎩ki wr鏂i這 na w miar normalne tory... Ale tylko przez chwil. Znowu zaczynaj gin望 ludzie, znowu ka盥y...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Nielat