Sztauwajery

Tom 3 cyklu Paprocany

Recenzja „Sztauwajery”
„Jeżeli nie zależy ci na niczym, niczego nie można ci zabrać.”
„Sztauwajery” to powieść wydana w 2022r. jej autorką jest, dobrze znana z takich powieści jak „Paprocany” czy „Mala M.” Paulina Świst. Prywatnie adwokat prowadząca własną kancelarię adwokacką we Wrocławiu. Wśród jej książek można znaleźć takie pozycje jak cykl „Prokurator” czy „Karuzela”. Ostatnio wyszła jej najnowsza powieść „Sztauwajery” czyli kontynuacja cyklu „Paprocany”.
Julia Czerny zajmuje się prawem gospodarczym, bo jak sama twierdzi nie nadaje się do prawa karnego. Na studiach jednak zaprzyjaźniła się z Zośka. To ona zajmuje się prawem karnym i przyjaźni z Pauliną. Julia nie ma wątpliwości że nie nadaje się do takiego życia jakie prowadzą dziewczyny, pełne stresów i walki o klientów. Jej zawód jest prostszy, tylko liczby i dokumenty. Niestety kobieta musi się pożegnać ze swoim spokojnym życiem, bo dopuściła do swojego świata nikogo innego jak Lucjana Złockiego zwanego „Lucą”. Wszyscy wiedzą że coś się dzieje, Paulina, Zośka, Marcin czują że Luca coś kombinuje. Nikt jednak nie podejrzewa co to będzie, ale wiedza że ktoś może zginąć. Co Luca zamierza i o co w tym wszystkim chodzi?
„Sztauwajery” to książka lekka i wciągająca. Bardzo lubię takie powieści, kiedy potrzebuje się zrelaksować i odpocząć przy czymś zabawnym. Paulina Świst jak zawsze nie zawodzi. Podaje nam niezłą dawkę humoru jak również wciągającą historię. Myślę że z tej serii książek jest to najlepsza część opowieści.

Informacje dodatkowe o Sztauwajery:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-06-29
ISBN: 9788328719040
Dodał/a opinię: Colibri

Tagi: Thrillery prawnicze i polityczne

Zobacz opinie o książce Sztauwajery

Kup książkę Sztauwajery

Zawsze żałowałam, że nie miałam okazji, żeby się z nim pożegnać. Rozjebał wszystko tak nieoczekiwanie i w tak epickim stylu, że spadło to na mnie jak grom z jasnego nieba.

Czasem miałem dosyć własnych kłamstw. Oblepiały mnie jak jakiś pierdolony kokon. I chwilowo nawet to, że ich cel był słuszny, nie miało wpływu na to, że czułem się jak gnida.

Anyway
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Anyway

Wydaje się, że Ksenia ,,Werner" Wernerowska i Patryk Cebulski żyją w szczęśliwej bańce i nic nie zwiastuje, by coś miało się zmienić... Ale jak to w życiu:...

Incognito
Paulina Świst0
Okładka ksiązki - Incognito

Nieuchwytny seryjny morderca... Przynajmniej do chwili, kiedy pojawi się świadek incognito. Artur Cienowski i Anka Sawicka znają się od lat. Choć...