Kłamczuch

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2021-01-27
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788381911429
Liczba stron: 296
Język oryginału: polski

Ocena: 4.6 (5 głosów)

Komisarz Nina Warwiłow wraca w Beskid Niski. Razem z córką Milą planuje spędzić spokojny urlop w sielskiej wsi Pyrowa. Odpoczynek zostaje niespodziewanie zakłócony, gdy jeden z mieszkańców pada ofiarą morderstwa. Cień podejrzenia rozciąga się na całą okolicę. Nina nie może oprzeć się pokusie rozwiązania tej zagadki. Podążając śladami zabójcy, będzie musiała odnaleźć ziarno prawdy w krążących po wsi legendach, a mieszkańcy zrobią wszystko, by jej to utrudnić. Nina czuje także, że ktoś obserwuje każdy jej ruch. Tym razem komisarz musi jednak pamiętać, że nie przyjechała w góry sama...

Tagi: Europa - góry wzgórza równiny wybrzeża

Kup książkę Kłamczuch

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Kłamczuch

Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2021-03-23, Ocena: 4, Przeczytałam, 2021,

Trochę bardziej mnie zainteresowała w porównaniu z poprzednim tomem. Może ze względu na niezłą charakterystykę pazerności, zakłamania, hipokryzji polskiej wsi. Oczywiście sięgnę po następny tom, jak powstanie. Ze względu na Ninę Warwiłow. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2021-01-27, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Kłamczuch” Jędrzeja Pasierskiego to czwarty tom cyklu kryminalnego o Ninie Warwiłow. Tym razem bohaterka wraca w Beskid Niski, ale w odróżnieniu do akcji z „Roztopów” nie wybiera się tam sama – jedzie na letnie wakacje z swoją 3letnią córką. Dzięki temu obraz policjantki w końcu zostaje rozszerzony o postać matki, w końcu Nina zaczyna się zmieniać i poczuwać do macierzyństwa, co w tym tomie zostało dobrze oddane. Ich sielskie wakacje nie trwają jednak długo, bo już kilka dni po przyjeździe pani detektyw odnajduje trupa – zamordowany został pewien starszy pan, który chciał opowiedzieć jej o kilku zbrodniach miasteczka zamiecionych pod dywan. Nina go nie słuchała, bo cała wieś twierdziła, że mężczyzna nałogowo kłamie. Teraz jednak kobieta nabiera wątpliwości, które motywują ją do przeprowadzenia w tym temacie śledztwa. I tak dostajemy tu znowu wątki historyczno-polityczne o sytuacji Łemków i ich przesiedleniach. Jest też tutaj trochę o zmianie systemu w latach 90tych XX wieku i o tym jak wpłynęło to na okoliczne biznesy. Poza tym jest też ciekawe spojrzenie na małą wieś, którą dzieli plotka. Ogólnie to dobry, dopracowany kryminał, ale w moim prywatnym rankingu nie przebił tomu poprzedniego pt. „Czerwony świt”.

Link do opinii

Komisarz Nina Warwiłow razem ze swoją córką Milą przyjeżdża do Pyrowa.W tej spokojnej wsi w Beskidzie Niskim próbuje spędzić swój urlop.
Czy będzie jej to dane?
Niekoniecznie.
Przypadkowa rozmowa z jednym z mieszkańców,a potem jego tajemnicza śmierć sprawiają,że kobieta nie może oprzeć się pokusie rozwiązania zagadki- co takiego kryje w sobie ta sielska prowincja.
Mieszkańcy zrobią wszystko,aby jej utrudnić pracę,ale Nina, niczym rasowy śledczy podąża śladami zabójcy,odkrywając po drodze wiele niewygodnych prawd.
Czy kobieta i jej córka mogą czuć się bezpiecznie?
Ktoś przecież z ukrycia ciągle je obserwuje...

To było moje pierwsze spotkanie z tą panią detektyw i moim zdaniem,udane.
Książka była ciekawa i bardzo dobrze mi się ją czytało.
Mimo,że domyśliłam się kim jest jeden z bohaterów,to już osoba w roli zabójcy Barnasia była dla mnie zaskoczeniem.
Ja z całą pewnością sięgnę po pozostałe książki autora,a Wy,jeśli lubicie lekkie,ale niebanalne kryminały z interesującą zagadką w tle,to zapraszam Was do czytania.

Link do opinii
Inne książki autora
Roztopy
Jędrzej Pasierski0
Okładka ksiązki - Roztopy

Joanna Pascho zostawia swoje poukładane warszawskie życie – odchodzi z pracy, sprzedaje mieszkanie i przenosi się do Bukowców, malutkiej wioski...

Czerwony świt
Jędrzej Pasierski0
Okładka ksiązki - Czerwony świt

20 marca 2015 roku cała Polska wpatruje się w niebo i podziwia zaćmienie słońca. W tym czasie w swoim lofcie na warszawskiej Pradze umiera Sara Kosowska...

Zobacz wszystkie książki tego autora