Klatka (audiobook)

Upajał się świadomością, że jest panem życia i śmierci, że od niego zależy los człowieka.

W Puławach w tajemniczych okolicznościach giną ludzie. Śledczy szukają wspólnego mianownika dla okrutnych morderstw. Co łączy zamordowane osoby? Co wydarzyło się na hucznej urodzinowej imprezie przed dwudziestu laty?

Policja próbuje rozwiązać zagadkę, ale pojawia się coraz więcej wątpliwości.

kim jest wyjątkowo okrutny morderca i dlaczego się mści?

Informacje dodatkowe o Klatka (audiobook):

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021 (data przybliżona)

Kup książkę Klatka (audiobook)

Klatka (audiobook) - opinie o książce

Trzymająca w napięciu, aczkolwiek od początku trochę zagmatwana i nie było wiadomo o co chodzi. Zakończenie mnie zaskoczyło. Do końca typowałam innego mordercę, niż ten, który okazał się w ostateczności.

Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2023-04-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

Tytułowa "Klatka" jest narzędziem przygotowanym do zadawania bólu i odebrania życia. A motywem, jak w wielu innych pozycjach, jest hodowana przez lata, dokarmiana i pielęgnowana zemsta. Książka jest mniej krwawa niż poprzednie autora, która czytałam ale także są mocne, brutalne wątki. Fabuła oparta na wydarzeniach sprzed dwudziestu lat, które wywarły ogromne piętno na ich uczestnikach a nawet zmieniły bieg życia niektórych. Ciekawa książka  z zaskakującym zakończeniem. Kim okazał się mściciel? I za co właściwie zmienił życie kilku osób w piekło? Ano czytajcie i znajdujcie odpowiedzi.

Na facebooku i instagramie wszędzie pojawiają się świetne opinie i recenzje książek Krzysztofa Jóźwika. Każda kolejna uświadamiała mnie w fakcie, że muszę je przeczytać. Przecież to nie możliwe, że wszyscy chwalą a ja nie wiem o czym oni piszą. I w taki właśnie sposób rozpoczęłam swoją przygodę z twórczością Jóźwika. Na pierwszy ogień poszła ,,Klatka".   Akcja tej historii umiejscowiona jest na Puławach. To właśnie tu w dziwnych okolicznościach zaczynają znikać ludzie. Policja zaczyna swoje śledztwa, bo oczywiście każde zdarzenie ma swoje osobne śledztwo. W którymś momencie jeden z poszkodowanych obywateli stwierdza, że zdarzenia, które mają ostatnio miejsce w Puławach łączy jeden epizod z przeszłości, była to huczna impreza urodzinowa sprzed dwudziestolaty. Policja zaczyna łączyć swoje zawiłe śledztwa skupiając się na uczestnikach wspomnianej imprezy. Świadków jest sporo, jednak nie wszyscy chcą rozmawiać z policją szczerze. Komisarze sami w końcu wpadają na ślad mordercy, ale decyzję jakie podejmą nie będą łatwe i już na zawsze odcisną piętno na ich duszach.   To była dobra książka. Akcja rozkręcała się powoli, tak jakby autor chciał przygotować czytelnika na najgorsze. Początkowo poznajemy wszystkich bohaterów zamieszania, i to było trochę nudne wg mnie. Dopiero jak jeden z bohaterów stwierdza, że wszystkie zaginięcia mają wspólny mianownik w przeszłości, zaczyna akcja przyspieszać. Od tej pory w mojej głowie co chwila widnieje morderca a i tak moje przypuszczenia nie są prawdziwe. Mogę powiedzieć, że zakończenie mnie zaskoczyło, bo dopiero przy samym końcu odgadlam tożsamość mordercy.   Jak napisałam wyżej początek książki trochę mnie znudził. No wiem, że ważne było wprowadzenie czytelnika w fabułę, ale jakoś strasznie to długo trwało. Wciąż czekałam jak zacznie się coś dziać. Jednak jak już ruszyło, to poszło bardzo szybko i równie szybko dotarłam do końca książki. Biorąc pod uwagę całą powieść, uważam że jest to dobra książka, ale czy taka super jak niektórzy piszą? Dla mnie chyba jednak nie do końca, choć uważam że była to dobra pozycja. Na pewno przeczytam inne pozycje, żeby dokładniej poznać styl autora.
Avatar użytkownika - elninka
elninka
Przeczytane:2022-09-12, Ocena: 5, Przeczytałam,

Bardzo mocny kryminał, a może bardziej thriller. Dobre pióro, aż chciało się czytać więcej i więcej. Po lekturze wskazana jest dłuższa przerwa - tak dla higieny mózgu.

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2021-06-29, Ocena: 5, Przeczytałem,

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Krzysztofa Jóźwika i muszę przyznać,że jest rewelacyjne."Klatka" to doskonałe połączenie thrillera i kryminału.Doskonale skonstruowana fabuła,mroczne i drastyczne opisy tortur ,gęsta i mroczna atmosfera sprawiają,że książkę trudno odłożyć na chwilę.Szkoda czasu na odpoczynek by nie umknęło coś szczególnego .No i do tego tajemniczy Pan Życia ,który czuje się Bogiem by wiedzieć kiedy kto ma ponieść śmierć.W jaki sposób maja zginać poszczególne osoby?Te metody morderca znajduje w tajemniczym zeszycie,który staje się jego przewodnikiem.Szczerze mówiąc,kto jest tym zwyrodnialcem domyśliłam się gdzieś w połowie książki ale to w niczym nie przeszkadzało mi by czytać do końca.
Jeśli macie ochotę dowiedzieć się kto za tym stoi i dlaczego mści się na tylu osobach polecam "Klatkę",która z ogromną siłą zelektryzuje czytelnicze emocje.

Złotowłosa
Krzysztof Jóźwik0
Okładka ksiązki - Złotowłosa

"Złotowłosa" to pasjonująca powieść obyczajowa. Zaskakującymi ścieżkami ludzkiego losu prowadzi przez miłość, zdradę i przyjaźń, wplatając w stronice doświadczeń...

Chwasty
Krzysztof Jóźwik0
Okładka ksiązki - Chwasty

Seria brutalnych morderstw dokonanych ze szczególnym okrucieństwem jest zmorą dla prowadzących w Warszawie śledztwo policjantów i prokuratury. Zabójca...