Klątwa kreatorów

Tom 4 cyklu Prawo Milenium

Ostatnia, czwarta już część serii „Prawo Milenium" autorstwa Trudi Canavan, bestsellerowej autorki fantastyki, która zasłynęła „Trylogią Czarnego Maga".

W książce powracają bohaterowie wcześniejszych części cyklu. Rielle wreszcie została Kreatorem, zajmuje się przywracaniem magii poszczególnym światom. Ocaliła ich już w ten sposób bardzo wiele.

Tyen zrezygnował z pracy w charakterze szpiega. Teraz jego głównym zajęciem jest kształcenie młodych magów. Jako że w kolejnych światach pojawia się coraz więcej urządzeń bojowych, musi znaleźć rozwiązanie i tej kwestii.

Jednak przed obojgiem stoi o wiele poważny problem do rozwiązania. Ludzkość znów jest zagrożona – i tym razem stoi w obliczu niewyobrażalnego wręcz niebezpieczeństwa. Niebezpieczeństwa, z jakim nikt jeszcze nie musiał się mierzyć. Tylko razem Rielle i Tyen będą w stanie uratować wszystkie światy.

Informacje dodatkowe o Klątwa kreatorów:

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2020-05-06
Język oryginału: Angielski

Kup książkę Klątwa kreatorów

Klątwa kreatorów - opinie o książce

Znowu rzeczy czytane po latach od poprzednich części... Czy to dobrze? W przypadku tej serii trochę pamiętałam i chyba wystarczyło do takiego właśnie odbioru. Gorzej, bo mimo iż była to pierwsza od dawna czytana przeze mnie książka dla przyjemności, to momentami była po prostu nudnawa. Owszem, czytałam ją z zainteresowaniem, bo długo miałam posuchę. Ale nie zmienia to faktu, że to powieść jest dość powolna, ani nie idąca w akcję, ani w relacje między bohaterami. Konflikt jest na tyle odległy, że rzadko ma się wrażenie, że bohaterom grozi jakieś realne zagrożenie. Nawet bohaterowie są bardzo odlegli od problemów swojej powieści, choć powinni być ich częścią. Tę serię Canavan chyba lubię najmniej, choć trzeba jej przyznać, że ją dopracowała. Po prostu to nie moja dynamika na obecne potrzeby.

Uwielbiam światy kreowane przez Trudi Canavan! Jak zwykle - nie zawiodła mnie. To już zakończenie losów Rille i Tayena, oraz ich przyjaciół. Ale nie będzie łatwo, kiedy na plan wysunie się wojna światów. Czy dawni wrogowie mogą stac się sojusznikami a nawet przyjaciółmi? Przekonajcie się sami :)

Avatar użytkownika - Roksana
Przeczytane:2021-06-22, Ocena: 4, Przeczytałam, Wyzwanie - 52 książki 2021 rok,
Misja Ambasadora
Trudi Canavan0
Okładka ksiązki - Misja Ambasadora

Sonea jest przerażona, kiedy jej syn, który właśnie ukończył studia, postanawia dołączyć do grupy Ambasadorów Gildii, wybierających się do...

Królowa Zdrajców
Trudi Canavan0
Okładka ksiązki - Królowa Zdrajców

Wydarzenia w Sachace zmierzają do punktu kulminacyjnego, gdy Lorkin powraca po kilku miesiącach spędzonych wśród buntowników. Królowa...