Już w maju premiera nowej książki Trudi Canavan! Autorka odwiedzi Polskę!

Data: 2020-01-28 12:06:23 Autor: Sławomir Krempa

Miłośników twórczości Trudi Canavan, autorki „Trylogii Czarnego Maga", z pewnością będą zachwyceni. Ich ulubiona autorka powraca z książką Klątwa Kreatorów, zamykającą cykl Prawo Milenium, uznawany za najbardziej emocjonującą serię Canavan. Polska premiera już w maju 2020. Co ważne: autorka przy okazji promowania nowej książki odwiedzi również Polskę. 

Obrazek w treści

Cykl Prawo Milenium Trudi Canavan

W skład cyklu Prawo Milenium wchodzą książki Złodziejska magiaAnioł burzObietnica następcy oraz mająca się ukazać w maju 2020 roku powieść Klątwa kreatorów. Akcja powieści wchodzących w skład cyklu toczy się w świecie, gdzie magia popycha do przodu rewolucję przemysłową. Tyen, student archeologii, znajduje Vellę – młodą czarodziejkę-introligatorkę, która wiele lat temu została zmieniona w czującą książkę przez wielkiego czarodzieja. Stanie się ona nieocenionym źródłem informacji dla chłopaka. 

Czytaj także: Zmarł Christopher Tolkien

Rielle wpojono z kolei przekonanie, że używanie magii to złodziejstwo, odbieranie czegoś, co prawnie należy do Aniołów. Wie, że ma do tego talent – czy jednak zdecyduje się zaryzykować ściągnięcie na siebie gniewu Aniołów?  

Z czasem młodzi ludzie odkrywają, że świat jest nieco bardziej skomplikowany niż myślą. Że zasady, które im wpojono, nie są tak oczywiste. A także że nie mogą ufać wszystkim ludziom, których uznawali za swoich sojuszników.

Klątwa Kreatorów – opis książki 

Powieść Klątwa Kreatorów to czwarta, ostatnia już odsłona cyklu. To domknięcie losów Rielle, która po latach nauki została Kreatorem. Ratuje światy od zagłady, przywracając w nich magię. Nie zliczy tych, którym już pomogła.

Czytaj także: Cytaty o miłości

Tyen uczy kolejne pokolenia magów. Musi też poradzić sobie z tym, że w kolejnych światach pojawiają się w kolejnych światach. A to nie koniec jego problemów. Świat stoi bowiem w obliczu dużo poważniejszego niebezpieczeństwa. Niewyobrażalnego, nieznanego, takiego, z którym nikt nigdy jeszcze nie musiał się mierzyć. Czy chłopak połączy siły z Rielle? Czy uda im się uratować świat? 

Klątwa Kreatów – kiedy premiera książki?

Wydawnictwo Galeria Książki zapowiedziało, że Klątwa Kreatorów trafi do księgarń w maju 2020 roku. Przy okazji nasz kraj po raz czwarty odwiedzi jej autorka, Trudi Canavan.

Trudi Canavan – autorka Trylogii Czarnego Maga i cyklu Prawo Milenium 

Trudi Canavan urodziła się w roku 1969 i dziś jest jedną z najpopularniejszych autorek fantasy w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych oraz Australii. Jej książki regularnie trafiają na listy bestsellerów również w Polsce. Początkowo była ilustratorką i projektantką, pracowała w czasopiśmie Aurealis, które zajmowało się właśnie fantastyką. Wszystko zmieniło się, gdy wydała Trylogię Czarnego Maga – pierwszym tomem cyklu jest powieść Gildia Magów. Dziś Canavan jest zawodową pisarką i mieszka w Melbourne.  

W Polsce na razie kupić można wcześniejsze tomy cyklu Prawo Milenium. Trzecia część – Obietnica następcy – dostępna jest w popularnych księgarniach internetowych:

 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Klątwa kreatorów
Trudi Canavan0
Okładka książki - Klątwa kreatorów

Ostatnia, czwarta już część serii „Prawo Milenium" autorstwa Trudi Canavan, bestsellerowej autorki fantastyki, która zasłynęła „Trylogią...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo