Klub Mefista

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2007-11-16
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7359-587-3
Liczba stron: 368
Tytuł oryginału: Mephisto Club
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Jerzy Żebrowski
Ilustracje: -

Tom 6 cyklu Jane Rizzoli / Maura Isles

Ocena: 5.26 (43 głosów)

Łacińskie słowo "Zgrzeszyłam", zapisane krwią w miejscu brutalnego zabójstwa młodej kobiety, to w dzień Bożego Narodzenia ponure motto dla lekarza sądowego Maury Isles i detektyw Jane Rizzoli. Obie kobiety szybko ustalają powiązania ofiary z psychiatrą Joyce O`Donnell, członkinią tajnego stowarzyszenia „Klub Mefista”. W ekskluzywnej rezydencji na Beacon Hill członkowie klubu zajmują się analizą zła. Czy można je naukowo wyjaśnić? Czy ma fizyczną postać? Czy szatan i jego demony naprawdę żyją wśród nas? Kolejne zwłoki znalezione tuż przed wejściem do rezydencji przewodniczącego klubu, historyka Anthony`go Sansone`a, nie pozostawiają wątpliwości, że pojawił się nowy seryjny morderca. Czy należy do stowarzyszenia? Czy Maura Isles, na której drzwiach ktoś wymalował te same symbole, co przy zamordowanych, będzie kolejną ofiarą?

Kup książkę Klub Mefista

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Klub Mefista

Avatar użytkownika - Aksyd
Aksyd
Przeczytane:2017-05-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2017,
Tess Gerritsen z zupełnie innej perspektywy. Tajemne znaki, rytuały. Czytało się przyjemnie i z nutką napięcia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Eirene
Eirene
Przeczytane:2017-01-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Doktor Jane Rizzoli i patolog Maura Isles po raz kolejny zostają wciągnięte w sensacyjny wir wydarzeń. Przybywają na miejsce zbrodni, gdzie znajdują zamordowaną kobietę z odciętą głową i dłonią, otoczoną satanistycznymi symbolami. W następnej kolejności giną młoda policjantka, oraz pani psycholog, która specjalizowała się w pracy i obronie morderców. Co łączy te wszystkie ofiary? Ostatnia z nich należała do tajemniczego "Klubu Mefista". Czy ktoś pragnie za wszelką cenę dostać się do niego i zlikwidować wszystkich członków? Czym on tak naprawdę się zajmuje? I czy zło w czystej postaci naprawdę istnieje? Tess Gerritsen w najlepszym wykonaniu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - zksiazkawreku
zksiazkawreku
Przeczytane:2016-07-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
http://z-ksiazka-w-reku.blogspot.com/ _______________________________________________________________________ "Klub Mefista" to już 6 część z cyklu książek o losach detektyw Rizzoli i doktor Isles. Muszę przyznać, że ta książka jest inna od poprzednich - nie trzyma tak bardzo w napięciu, podejmuje tematykę satanizmu, która jeszcze nigdzie nie była wykorzystywana, co sprawia, że książka jest naprawdę oryginalna i... dobra bo Ci co czytają książki Tess Gerritsen wiedzą, że w świecie tej autorki możliwe są nawet najstraszniejsze scenariusze. Detektyw Rizzoli i doktor Isles nawet świąt Bożego Narodzenia nie mogą spędzić w spokoju. Kobiety są wezwane na miejsce wyjątkowo krwawej zbrodni. Dodatkowo zauważalne są okultystyczne symbole narysowane kredą i krwią ofiary, co kieruje uwagę Rizzoli i Isles nie tylko na Fundację Mefista - stowarzyszenie ezoteryków, które od lat działa w Bostonie, ale także na psychiatrę Joyce O'Donnell. W Beacon Hill, w ekskluzywnej rezydencji, prowadzone są badania nad złem - jego naukowym wytłumaczeniem oraz możliwością przybierania fizycznej postaci. Psychiatra wypiera się związków z morderstwem, jednak niedługo po pierwszy zabójstwie na progu rezydencji pojawia się kolejne okaleczone ciało... Śledztwo jest naprawdę niepokojące i nietypowe. Maura i Jane muszę odbyć podróż do samego serca zła po to, aby odnaleźć przeciwnika groźniejszego niż wszyscy, z którymi dotychczas walczyły. W książce można wyodrębnić trzy historie. Pierwsza to krwawe zabójstwa i śledztwa. Druga to historia chłopca, który stracił ojca. Natomiast trzecia to historia młodej dziewczyny - Lily, której życiem jest ucieczka. Z niecierpliwością czekałam aż te trzy wątki się połączą, choć wszystkie trzy były równie interesujące. "Klub Mefista", jak wskazuje powyższy cytat, jest kryminałem bardzo krwawym i przerażającym. Bo jak tu nie mieć gęsiej skórki, kiedy na miejscu zbrodni znajduje się poćwiartkowane ciało, każda kończyna leży w innym miejscu, natomiast głowa na środku stołu? Brrr... Jak już wspomniałam, ta część znacznie różni się od pozostałych. Nie czytałam jej z wypiekami na twarzy pomimo tego, że historia jest naprawdę ciekawa. Znajdziemy w niej również mniej medycznych spraw, mniej opisów sekcji zwłok. Natomiast ta część jest bogata w temat satanizmu, okultystycznych symboli, ale także w rozwój przyjaźni Rizzoli i Isles oraz w aspekty ich życia prywatnego. Podsumowując, "Klub Mefista" to bardzo dobry kryminał, który różni się od poprzednich części cyklu. Jednak trzeba przyznać, że podobnie jak poprzednie, czyta się go szybko i bezproblemowo, z dużą ciekawością i zaangażowaniem. Zdecydowanie polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - Margarita1980
Margarita1980
Przeczytane:2015-01-10, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2015,
Kolejny, szósty już tom, cyklu Rizolli&Isles. Tym razem Rizolli musi zmierzyć się demonem zabijającym kobiety i pozostawiającym na miejscu zbrodni satanistyczne symbole. Co ma wspólnego z tymi zbrodniami apokryficzna księga Echona, tajemniczy Klub Mefista badający i śledzący działania sił ciemności na świecie i pozornie nie związanymi ze sobą zbrodniami? Dlaczego ktoś wymalował na drzwiach dr Isles "Zgrzeszyłam"? Tego można się dowiedzieć tylko czytając tę książkę - gorąco polecam nie tylko fanom twórczości Tess Gerritsen.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Madlene
Madlene
Przeczytane:2014-10-19, Ocena: 6, Przeczytałam,
Wciagająca i tajemnicza. Jak wiekszośc książek Tess ;) Polecam wszystkim zafascynowanym tego typu thrillerami ;) Oraz lubiącym stałe postacie Gerritsen, tj. Maure Isles, Jane Rizzoli, ojca Brophiego i całą bande ;)
Link do opinii
Avatar użytkownika - SteveS
SteveS
Przeczytane:2014-01-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2014,
Niesamowity świat medycznych okrucieństw idzie w parze z wiarą człowieka w to, co wieczne - anioły, demony. Co jednak bardziej przeraża - opowieści biblijne, które dla wielu są fikcją, czy prawdziwy morderca, czyhający na swoje ofiary? Opowieść o psychice, wychowaniu, które może mieć zgubny wpływ na człowieka; o strachu sprawiającym, że człowiek ucieka przed własnym życiem; a w końcu również o zmaganiach znanej już pary Rizzoli&Isles w poszukiwaniu odpowiedzi - i ratunku dla kolejnych potencjalnych ofiar.
Link do opinii
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2011-09-17, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka ciekawa, wciąga ja każda powieść tej pisarki.
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 52 książki 2013,
"Klub Mefista" polecam tym, którzy czytając lubią poczuć chwile mrożące krew w żyłach i dreszczyk emocji. Tess Gerritsen opiera całą fabułę na mitycznym wątku zaczerpniętym z apokryficznej "Księgi Enocha", który wprowadza czytelnika w świat demonów i odwiecznie panującego zła. Książka ta, to niesamowita historia przepełniona bestialskimi zabójstwami a ślady i znaki pozostawione przy ofiarach świadczą o ich satanistycznym podłożu. Czy założona na początku XX wieku fundacja - zajmująca się analizą i genezą zła - ma coś wspólnego z tajemniczymi morderstwami? Świetny thriller z elementami horroru. Wartka, trzymająca w napięciu akcja, zaskakujące i nieprzewidywalne zakończenie. A dodatkowo dla wielbicieli doktor Maury Isles i detektyw Jane Rizzoli trochę szczegółów z ich prywatnego życia.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Hypnose
Hypnose
Przeczytane:2013-07-17, Ocena: 5, Przeczytałam, przeczytane, 52 książki 2013,
Książka wciągająca - jak większość dzieł Gerritsen. W końcu rozwinięty wątek Maury i księdza :) Jedynie komentarze Jane w trakcie podróży z Maurą do Nowego Jorku jakoś mi nie pasują do tej bezkompromisowej bohaterki.
Link do opinii
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-04-10, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Jestem wielką fanką pani Gerritsen. Jeszcze nigdy nie zawiodłam się na jej książkach. Gdy tylko zobaczyłam "Klub Mefista" w bibliotece nawet bez czytania opisu z tyłu ją wypożyczyłam. Detektyw Jane Rizzoli i doktor Maura Isles prowadzą sprawę zabójstwa młodej kobiety. Znaleziono ją w domu z odciętą głową i dłońmi, a na ścianie widniał napis Zgrzeszyłam. Dziwne symbole narysowane przy ofierze, odwrócone krzyże i inne znaki wskazują, że zabójca może być satanistą. W książce mamy sporo wątków pobocznych i bardzo mnie to ucieszyło, bo jest to już kolejna książka z serii Rizzoli&Iles. W tej części pojawiają się problemy w rodzinie pani detektyw, a w życiu Maury pojawia się mężczyzna i problemy miłosne. Zdradzać juz więcej nie będę, by niespodzianki nie psuć. Z jednej strony jestem zadowolona, a z drugiej nie. Co mi się nie podobało? Wprowadzenie wątku satanistycznego według mnie nie było dobrym pomysłem. Owszem autorka sporo nam na ten temat przekazuje , ale wydaje mi się, że czasami było to napisane na siłę. Mnie ten temat kompletnie nie interesuje i zdecydowanie bardziej wolałabym trochę więcej medycyny. Nie oznacza to jednak, że książka mi się nie podobała, bo była świetna. We wszystkich książkach Gerritsen, które dotychczas czytałam akcja wciągała mnie od pierwszych stron. Tak też było w tym przypadku. Autorka nie przedłuża i już na początku mamy zabójstwo. Książka wciągnęłam mnie tak mocno, że przeczytałam ją w jeden dzień. Oczy bolały, spać mi się chciało, ale czytałam dalej, bo nie potrafiłam się oderwać. Mamy mnóstwo napięcia, jest też groza. Spokojnie nazwałabym tę książkę horrorem ( oczywiście nie takim mocnym, ale jednak). Autorka nie żałuje nam brutalnych opisów i scen i właśnie za to ją lubię. Nie ma natomiast wielu opisów psychologicznych bohaterów i jednak trochę mi tego brakowało. Uwielbiam styl Gerritsen. Jej książki są napisane tak lekko i przyjemnie, że czyta się je błyskawicznie. Źródło: http://kingaczyta.blogspot.com/2013/04/tess-gerritsen-klub-mefista.html
Link do opinii
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2013-03-09, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Kolejna odsłona cyklu z Maurą Isles i Jane Rizzoli. Tym razem muszą zmierzyć się ze złem w czystej postaci Nefilim. Jedna ze słabszych książek Gerritsen. Dużo krwi, okrutne morderstwa, ale akcja i konstrukcja fabuły średnia. Niemniej jak zwykle czyta się dobrze.
Link do opinii
Avatar użytkownika - kamkap
kamkap
Przeczytane:2011-01-06, Ocena: 5, Przeczytałam,
Czytałam lepsze książki tej pani, ale i ta mi się podoba.
Link do opinii
Avatar użytkownika - wioletasorowka
wioletasorowka
Przeczytane:2021-10-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2021,
Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2020-11-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,
Inne książki autora
Nosiciel
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Nosiciel

Położone nad jeziorem Locust miasteczko Tranquility wydawało sie oaza spokoju. Doktor Clair Elliot osiedla sie tutaj wraz ze swoim nastoletnim synem Noahem...

Infekcja
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Infekcja

Na ostry dyżur do szpitala Springer trafia staruszek z objawami choroby Alzheimera. Doktor Toby Harper podejrzewa wirusowe zapalenie mózgu i nakazuje...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska
Klejnot z Bizancjum
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy