Ostatni, który umrze

Tom 10 cyklu Jane Rizzoli / Maura Isles

Po raz drugi w ciągu swego krótkiego życia Teddy Clock ocalał w masakrze. Dwa lata wcześniej cudem uciekł, gdy zamordowano całą jego rodzinę. Teraz, w wieku czternastu lat, koszmarna przeszłość powraca echem i Teddy jako jedyny unika śmierci, kiedy ginie jego rodzina zastępcza. Zostawszy ponownie sierotą zszokowany nastolatek nie ma dokąd pójść, dopóki Wydział Policji w Bostonie nie przydziela tej sprawy detektyw Jane Rizzoli. Zdecydowana chronić chłopca, Jane odkrywa, że przypadkowe rzekomo wydarzenie stanowi w istocie przerażające ogniwo bezwzględnej misji okrutnego zabójcy. Wysyła Teddy'ego do ekskluzywnej szkoły Evensong, w której młode ofiary zbrodni uczą się sekretów i umiejętności przetrwania w niebezpiecznym świecie. Ale Jane obawia się, że nawet za zamkniętymi bramami i w otoczeniu wielu hektarów lasów stanu Maine, dzieci są pod obserwacją nie tylko swoich tajemniczych dobroczyńców. Kiedy na gałęzi drzewa ktoś zawiesza dziwne, spryskane krwią lalki, Jane wie, że instynkt jej nie zawodzi. A gdy spotyka Willa Yablonskiego i Claire Ward, uczniów, których tragiczna przeszłość szokująco przypomina losy Teddy'ego, staje się przerażająco jasne, że krążący w okolicy drapieżca czyha na więcej niż jedną ofiarę.

Połączywszy siły ze swą zaufaną partnerką, lekarzem sądowym Maurą Isles, Jane postanawia zrobić wszystko, by sierot nie spotkała krzywda. Ale z powodu tajemnic z przeszłości los dzieci będzie przesądzony, o ile Jane i Maurze nie uda się w końcu zniweczyć planu obsesyjnego zabójcy.

Informacje dodatkowe o Ostatni, który umrze:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2013-06-05
Tytuł oryginału: Last to Die
Tłumaczenie: Żebrowski Jerzy

Kup książkę Ostatni, który umrze

Ostatni, który umrze - opinie o książce

"Ostatni, który umrze" to kolejna już powieść Tess Gerritsen, którą miałam przyjemność czytać i kolejna z serii Rizzoli & Isles. Zdecydowanie jest to moja ulubiona seria, po której dalsze tomy sięgam z wielkim zaciekawieniem i przyjemnością. Autorka jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, tak było i tym razem.
Tonny to czternastoletni chłopiec, który raz już stracił rodzinę, a teraz tą tragedia spotkała go po raz drugi. Egzekucja jego rodziny, bo nie można inaczej powiedzieć o zastrzeleniu wszystkich jej członków, poza jednym chłopcem, to jednak dopiero początek okrutnych wydarzeń. Jane, z uwagi na to iż została matką i w nadziei na lepsze porozumiewanie się z chłopcem, po tak traumatycznych przeżyciach zostaje przydzielona do sprawy i to właśnie na nią spada obowiązek znalezienia dla Tedyego bezpiecznego miejsca. Za takie pani detektyw uznaje specjalna szkołę, gdzie jednak Tedy  spotyka dwójkę znajomych, którzy w równie tragiczny sposób stracili swoje rodziny. Jane i Maura zaczynają doszukiwać się sensu całej układanki i stopniowo składają w całość porozrzucane puzzle.
Tess Gerritsen rewelacyjnie potrafi nas przenieść do świata Jane i Maury, które same również z każdą kolejną częścią serii nawiązują lepszy kontakt. Uwielbiam czytać i poznawać ich dalsze, prywatne losy, których jednak autorka nie wpłata w nadmiarze w każdą kolejną część serii.
Akcja książki jest dynamiczna, a autorka tak dozuje napięcie, że nie można się dosłownie od niej oderwać, gdyż zawsze pozostaje pytanie, które niezwykle nas nurtuje. To sprawia, że książki Tess Gerritsen czyta się jednym tchem i z ogromnym zaciekawieniem.
Książka to psychologiczny thriller, którego głównymi bohaterami są dzieci, a to zawsze sprawia, że czytelnikowi w pamięci książka zostanie zdecydowanie na dłużej. Dzieci w thrillerze wzbudzają wiele emocji, szczególnie, gdy to im dzieje się krzywda.
Osobiście uważam, że jest to jedna z lepszych części tej serii, choć ciężko zdecydować, która uwielbiam najbardziej, gdy poprostu pokochałam twórczość Autorki.

Avatar użytkownika - Eirene
Eirene
Przeczytane:2017-01-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Tess Gerritsen wciąż na dość wysokim poziomie. Tym razem intryga jest skupiona na tajemniczych śmierciach całych rodzin, z których ocalały jedynie dzieci. Każde z nich trafia do rodziny zastępczej, która po kolejnych 2 latach znowu ginie. Czy te rodziny miały ze sobą coś wspólnego? Czy ktoś jest na tyle okrutny, że chce wymazać 3 rody z powierzchni ziemi w ramach tajemniczej zemsty? Dzieci trafiają do prywatnej, odizolowanej szkoły, gdzie dość specyficzni nauczyciele będą próbowali przystosować ich do życia w świecie, w którym zło podąża za nimi krok w krok. Czy ochronią je przed tajemniczym mścicielem? Jaką tajemnicę kryje jedno z tych dzieci i co ma z tym wspólnego CIA? Policjantka Jane Rizzoli i doktro Maura Isles również będą próbowały ochronić dzieci. Czy im się uda? Polecam na zimowy wieczór.
Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2016-09-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Trójka dzieciaków dwukrotnie przeżywa masakrę. Dwukrotnie giną ich rodzice, najpierw biologiczni, później adopcyjni. Wszyscy szukają związku miedzy nimi. A zakończenie jest trochę zaskakujące. Świetnie się czyta tę książkę.
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2016-03-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Cholera, tego się nie spodziewałam! Zdecydowanie jest to powieść z górnej półki, jeśli chodzi o dorobek Gerritsen. Całość wyśmienita, pogmatwana, wciągająca; jednak końcówka - zwaliła mnie z nóg. Żadną miarą nie domyśliłabym się, kim jest tajemniczy sprawca oraz jak wielka jest skala tego dochodzenia. Nawet ja, oswojona już z Gerritsen, jestem w szoku, co dowodzi tylko tego, że królowa kryminału nie traci werwy!
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-11-11, Ocena: 5, Przeczytałam, z_52 książki 2015 (181), Mam,
Kolejna część z niezrównanym duetem Jane Rizzoli i Maura Isles, choć już nie robi na mnie takiego wrażenia, jak "Chirurg", "Skalpel" i "Grzesznik" to jednak przeczytałam ją z przyjemnością. Bezkompromisowa detektyw bostońskiej policji i dociekliwa patolog spotykają się na miejscu zbrodni, gdzie zamordowano rodziców zastępczych i trzy dziewczynki przebywające pod ich opieką. Jedynym ocalałym jest Teddy Clock. Dwa lata wcześniej przeżył podobną tragedię, jego rodzice i siostry zostali zamordowani na jachcie. Maura bierze urlop i jedzie do Maine odwiedzić Juliana i Niedźwiedzia, chłopca, który w "Dolinie umarłych" uratował jej życie oraz jego nieodłącznego psa. Po przybyciu do szkoły z internatem Evensong, obwarowanej niczym wymyślna twierdza, kobieta poznaje innych uczniów Claire i Willa, których życiorys przypomina jej Teddy'ego. Tak jak on, dwa lata wcześniej stracili rodziny, a przed dwoma miesiącami zamordowano ich rodziców zastępczych. Rizzoli i Isles próbują odkryć powiązanie między nastolatkami, ochronić je przed zagrożeniem i odkryć prawdę o śmierci ich rodzin. Tymczasem nad rodziną Rizzolich zbierają się gradowe chmury. Frank senior porzucony przez kochankę zamierza wrócić do Angeli, która jest szczęśliwa z Korsakiem i planuje z nim ślub. Bombardowana naciskami ze strony synów, księdza i sąsiadów głowa rodziny Rizzolich ma przed sobą trudny wybór. Gdy z dachu szkoły Evensong spada szkolna pani psycholog początkowo sprawę uznaje się za samobójstwo, jednak podczas sekcji wychodzi na jaw, że kobieta była w przeszłości torturowana. Maura i młodociany klub pod wodzą Juliana prowadzą śledztwo na własną rękę, a Jane z Bostonu po kolei odkrywa kolejne powiązania między rodzicami trójki ocalałych. Za Rizzoli i Frostem podążają agenci CIA, pojawiają się nielegalne podsłuchy i pogróżki. Akcja pędzi coraz szybciej, by znaleźć krwawy finał w murach Evensong. Sprawa łączy się z wydarzeniami sprzed kilkunastu lat rozegranymi w Rzymie, kiedy to CIA porwało mężczyznę finansującego terrorystów, zwanego Ikarem oraz doprowadziło do śmierci jego żony i dzieci. Po 13 latach Ikar zbiegł z więzienia i przepadł bez śladu, ale to nie on w szale zemsty zabija rodziny nastolatków. Ojciec Teddy'ego, ojciec Claire i matka Willa brali udział w pojmaniu Ikara, a później odkryli oszustwa innej agentki, która by zatuszować swoje zbrodnie ucisza po kolei wszystkich uczestników wydarzeń z przeszłości. Początek trochę mało spójny, zupełnie nie rozumiem konfliktu między Rizzoli i Isles. Jane zachowuje się zbyt impulsywnie i zbędnie krytykuje, to Maura po raz kolejny wykazuje się rozsądkiem i opanowaniem. Akcja rozkręca się, kiedy na scenę wkraczają agenci CIA i dopiero wtedy naprawdę wkręciłam się w całą historię. Zabrakło mi Maury w swoim stałym otoczeniu, przeprowadzającej skomplikowaną sekcję i wyciągającą wnioski, choć cieczy jej więź z Julianem, bo to zdecydowanie najbardziej samotna postać z książek Gerristen. Autorka zgrabnie wplata wydarzenia z przeszłości w teraźniejszość, gdzie prosty motyw zbrodni ma przerażające skutki, razi bezsensownością śmierci ofiar i pokazuje jak chciwość opętuje umysł.
Jedna z tych książek o której wciąż się myśli po zakończeniu. Opowiada historię tragedii trojga nastolatków, którzy przeszli podobny dramat w brutalny sposób stracili swoich rodziców a potem opiekunów zastępczych. Po tym tragicznym wydarzeniu dzieci zostają umieszczone w prywatnej szkole Evensong,która zajmuje się nauką dzieci po urazach psychicznych. W sprawie morderstw nic nie jest oczywiste i na jaw wychodzą coraz nowsze fakty. Książka wciągnęła mnie od momentu, kiedy zaczęłam czytać. Autorce udało się stworzyć klimat tajemniczy pełen grozy i napięcia. Chociaż zabrakło tutaj Maury przeprowadzającej sekcje książka w moim odczuciu nic nie straciła. Są brutalne morderstwa, intrygi, Evensong, miejsce odludne , tajemnicze i powodujące strach oraz zaskakujące zakończenie a to cenię w thrillerach. Cykl z Jane Rizzoli i Maurą Isles czytam nie po kolei, ale to nie stanowi żadnej przeszkody. Naprawdę polecam a wielbicielom tajemniczych intryg tym bardziej.
Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2015-01-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2015,
Emocjonujący dzień? Więcej adrenaliny we krwi? Tylko z książką Tess Gerritsen, mistrzynią w swoim gatunku, jak twierdzi Harlan Coben. I ja się zgadzam z jego opinią. Dla mnie Tess jest lepsza od niego i Robina Cooka. A ta trójka autorów należy do moich ulubieńców. W zeszłą sobotę zaczytałam się w powieści Ostatni, który umrze. Wprawdzie jest to dziesiąty tom serii Rizolli i Isles, jednak książkę można czytać oddzielnie. Autorka postarała się o to, by wydarzenia wywołane w toku akcji z poprzednich tomu, zostały przedstawione w ogólnym zarysie i czytelnik mógł się zorientować w sytuacji. Patolog sadowy Maura Isles i policjantka Jane Rizzoli były skłócone, ich przyjaźń wisi na włosku. Obie wiedzą, że siebie potrzebują, że ich przyjaźń jest im potrzebna w codziennym życiu, jednak trudno im się przemóc i zaufać ponownie. Szczere rozmowy, wyznanie uczuć i wątpliwości może im w tym pomóc. Ale najbardziej zbliży je do siebie praca. Tym razem zajmują się dziećmi, bardzo szczególnymi dziećmi, które, jak się okazało w toku śledztwa, dwukrotnie przeżyły zamachy na ich rodziny. Dwa lata wcześniej w tym samym tygodniu zabito całe rodziny, a teraz w odstępie kilku tygodni giną ich prawni opiekunowie. Ale dzieciaki ocalały, więc ich sprawy po prostu muszą być ze sobą powiązane. A są to: Claire Ward - ostrzelanie auta w Londynie, rodzice zginęli od strzałów w głowę, staranowaniu auta przyjaciół rodziny i zabicie ich, Will Yablonski - prywatny samolot rodziców wysadzony w powietrze w Marylandzie tuż po starcie, dom wujostwa wyleciał w powietrze w New Hampshire, Teddy Clock - rodzina zamordowana na pokładzie jachtu koło wyspy Saint Thomas, cała rodzina zastępcza Ackermanów zastrzelona nocą w domu. Te powtórne ataki są zastanawiające, jakby ktoś za wszelką cenę chciał ich zabić, a oni cudem wciąż żyją. W dodatku za drugim razem Claire i Willa ratuje tajemnicza kobieta anioł. Potem szybko znika. Wydaje się, że nie istniała... Ta trójka trafiła różnymi drogami do prywatnej szkoły Evensong, szkoły Klubu Mefista, która zapewnia dzieciom wszystko. ,,Ta szkoła istnieje po to, by dzieci mogły odnaleźć swoje miejsce w świecie. W świecie, który nie był dla nich łaskawy". ,,To było miejsce, gdzie leczono rany, a okaleczeni przebywali wśród tych, którzy och rozumieli". Szkoła jest znakomicie chroniona, oddalona od siedzib ludzkich i bez zasięgu komórek, na szczęście intrenet działa. Tylko inne ofiary mogły zrozumieć cierpienie, dlatego i grono nauczycielskie jest specyficzne, każdy stracił kogoś bliskiego w dramatycznych okolicznościach. Każdy boryka się z traumą, z cierpieniem, z różnymi fobiami. Prawdę o morderstwach swych rodziców te dzieci mają wyrytą w pamięci, zaś nauczyciele mówią: ,,Pomagamy odzyskać równowagę dzieciom, które przeżyły tragedię z powodu przemocy. Dajemy im oparcie, poczucie bezpieczeństwa i doskonałe wykształcenie. Przygotowujemy je do studiów albo realizacji innych celów, jakie sobie wytyczą". Po prostu uczą dzieci jak przetrwać, np. zapoznają z trującymi roślinami. A i uczniowie są ambitni i bystrzy. Część z nich działa w Klubie Szakali jako młodzi detektywi. Oni też mają coś do powiedzenia w tej sprawie. Na urlop do szkoły przyjechała doktor Maura Isles, by spędzić czas z nastolatkiem, który kilka miesięcy wcześniej uratował jej życie. Z kolei detektyw Rizzoli prowadzi śledztwo w sprawie wymordowania rodziny Ackermanów. Pomaga jej Frost. Ta trójka ma nie lada orzech do zgryzienia, bo na terenie szkoły zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Laleczki woo doo, samobójstwo jednej nauczycielki itd. Żeby dociec prawdy, trzeba się cofnąć w czasie i nie zważać na to, że szef zamiótł sprawę pod dywan. Za cichym przyzwoleniem swego przełożonego Rizzoli drąży temat, zadaje pytania, węszy i szpera, szuka powiązań, kopie tam, gdzie innym się nie chce. Jest po prostu dobra w swoim fachu. Nie tylko analizuje fakty, lecz też słucha swej intuicji, która jej podpowiada, że coś jest nie w porządku. Agentka FBI skomplementowała Rizzoli, nazywając ją suką! ,,Tak nazywają kobiety naszego pokroju. Ponieważ nie uznajemy kompromisów, nie stosujemy półśrodków. Wkopujemy piłkę wprost do bramki. (...) Suki mają swój honor". Ale mają też problemy rodzinne, bo nie samą pracą człowiek żyje. Autorka nie oszczędza głównej bohaterki, kobieta ma sporo problemów na głowie, i zawodowych, i prywatnych, ale jest silna. Opoką jest dla niej mąż. Wątek rodzinny pozwala inaczej spojrzeć na problem miłości w związku, rodziny i jej szczęścia. Powieść zaczyna się dość drastycznie i trzyma w napięciu do samego końca. Zaskakującego końca! Dosłownie! W trakcie czytania czytelnik próbuje odgadnąć, kto stoi za sprawą morderstw, ale za każdym razem autorka wywodzi go w pole. Tropy prowadzą do różnych miejsc, do różnych osób. Zagadka goni zagadkę. Niewiadoma niewiadomą. Gdy już się wydaje, że akcja została rozwiązana i można odetchnąć, znów następuje gwałtowny zwrot akcji, a tych w książce nie brakuje. Do samego końca adrenalina krąży we krwi, a serducho bije szybciej z emocji. Autorka za sprawą wszechwiedzącego narratora przedstawia bohaterów, buduje napięcie, a tym samym miesza w głowie czytelnikowi i trzyma go w niepewności. A i tytuł intryguje, bo człek się zastanawia, kto będzie tym ostatnim... Akcja toczy się szybko, w ciągu kilku dni, w różnych miejscach. Jest ona spójna i przemyślana. Fabuła wciąga od pierwszej strony. Doskonała intryga sprawia, że nie sposób oderwać się choć na chwilę. Nie ma tu zbędnych szczegółów, dialogi są zrównoważone z opisami, zaś wątek rodziców Rizzoli też ma swoją rolę do spełnienia, by podkreślić, jak ważna jest rodzina i więzy z bliskimi w życiu każdego człowieka. Rzeczowy i konkretny, a zarazem prosty w przekazie styl autorki wynika z jej zawodu, co też nadaje autentyczności wydarzeniom, zwłaszcza opisy autopsji czy miejsc zbrodni. Tess zna się na swojej robocie. Książkę polecam dla ludzi o mocnych nerwach i lubiących gdybać nad zagadkami i tajemniczymi morderstwami.
Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2014-10-11, Ocena: 5, Przeczytałam,
Troje nietypowych dzieci trafia do elitarnej szkoły, w której każdy z uczniów naznaczony jest różnego rodzaju tragediami z przeszłości. Co łączy tych troje wychowanków? Wszyscy stracili swoje rodziny dwa lata wcześniej w podejrzanie wyglądających wypadkach. Tera trafili do szkoły po tym, jak i ich rodzinom zastępczym przydarzyły się śmiertelne wypadki. Kto za nimi stoi? Kto chce uśmiercić ostatnich, którzy przeżyli? Jak zwykle Tess Gerritsen snuje zawiłą, wielowątkową historię, której zwroty akcji i nowe fakty co rusz zaskakują czytelnika. Naprawdę niełatwo się oderwać od kart jej książek, a ta część serii była wyjątkowo interesująca. Polecam!
Avatar użytkownika - Tosia1996
Tosia1996
Przeczytane:2014-03-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Kolejny fantastyczny thriller medyczny Tess Geritsen. Historia trójki dzieci - Teddy,ego Will'a i Clarie, którzy w niespodziewanych okolicznościach traca rodziców. Trafiają do tego samego ośrodka opieki nad dziećmi, ponieważ ponownie giną ich rodziny, tym razem zastępcze. Zaskakujące jest czy dzieci coś ze sobą łączy, ponieważ ich rodziny się wcale nie znały, wszyscy mieszkali bardzo daleko. Dzieci same próbują docieć prawdy i odkrywają w albumie rodzinnym stare zdjęcie, na którym okazuje się, że rodzice się znali. W sprawie działają również detektyw Jane oraz lekarka Maura. Ich życie również znajduję się w niebezpieczeństwie. Nie będę zdradzać rozwiązania, ponieważ książka do samego końca trzyma w napięciu i jest pełna niesamowitych zwrotów akcji. Czytelnik dopiero na kilku ostatnich stronach dowiaduje się jakie jest finalne rozwiązanie tej niesamowitej historii. Gorąco polecam !
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2014-02-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Troje dzieci, trzy tragedie, trzy smutne historie. To właśnie to łączy te dzieci. Teddy, Will i Claire przeżyły dwukrotnie śmierć swoich rodzin. Czyha na nich jakieś niebezpieczeństwo, ale nie wiadomo dlaczego. Detektyw Jane Rizzoli postanawia dowiedzieć się prawdy. Gdyby ktoś kazałaby mi wybrać jednego autora, którego książki miałabym czytać do końca życia to wybrałabym Tess Gerritsen. Nie jestem fanką jej thrillerów romantycznych, ale za serię z Rizzoli i Isles (thrillery medyczne) ją uwielbiam. W tym gatunku faktycznie nie ma nikogo lepszego. Jest to dziesiąta książka z serii Rizzoli&Isles. Śledzimy dalsze losy głównych bohaterek, ich życie prywatne i rodzinne.Książki tej nie nazwałabym thrillerem medycznym, bo właściwie mało tutaj medycyny sądowej. Trochę szkoda, bo uwielbiam takie tematy, ale książka i tak jest fantastyczna. Tess Gerritsen ma naprawdę ogromny talent do pisania, uwielbiam jej styl. Akcja książki jest niezwykle dynamiczna, nie ma czasu na odłożenie powieści, jest mnóstwo zagadek i tajemnic, które trzeba odgadnąć. Napięcie nie opuszcza ani na chwilę. Ostatnie strony mnie zaskoczyły i siedziałam przez chwilę z otwartymi ustami. Za to właśnie kocham panią Gerritsen. Książka jest fantastyczna i gwarantuję, że nie będziecie mogli się od niej oderwać. Oczywiście zachęcam do przeczytania poprzednich części z tej serii, bo bywa tak, że autorka delikatnie do nich nawiązuje. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam! kingaczyta.blogspot.com
Avatar użytkownika - mmpola
mmpola
Przeczytane:2014-01-16, Ocena: 4, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Moja pierwsza przeczytana książka tej autorki. Można ją porównać raczej do Cobena i Cooka niż do Mankella. Kryminał lżejszego kalibru, niezbyt krwisty i brutalny. Fabuła ciekawa, zmyślnie uknuta i intrygująca od pierwszej strony aż do ostatniego wyrazu. W ciągu jednego tygodnia dochodzi do morderstw na trzech rodzinach, z których żywo uchodzą tylko dzieci. Trójka tych nastolatków po raz drugi wymyka się śmierci, mogą więc mówić o wielkim szczęściu. Jednak tylko pozornie. Gdy śledztwo trafia pod lupę detektyw Rizzoli i jej koleżanki doktor Isles okazuje się, że losy młodych bohaterów są ze sobą powiązane. Kobiecy duet podejrzewa, że zabójca jeszcze nie powiedział ostatniego słowa i jego celem będą dzieci. Zaczyna się dochodzenie do prawdy, szperanie w przeszłości ofiar, narażanie się "niewidzialnej sile", która nie chce aby drążyć tę sprawę. Co typowe dla takich powieści, jest tu motyw amerykańskich służb, które są ponad prawem i prowadzą swoje operacje w tajemnicy - pilnie strzeżonej należy dodać, co ma wpływ na całokształt fabuły. Podobało mi się, że nastąpił zwrot akcji i autorka zaskoczyła czytelnika niespodziewanym zakończeniem. Bardzo szybko i przyjemnie czyta się takie powieści, nie gubi się wątku, język jest przyswajalny. Zwolenników mocnej literatury uprzedzę jednak aby lepiej nastawili się tylko na powieść sensacyjną z dreszczykiem po której będą mogli spokojnie zasnąć.
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2013-07-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Bardzo dobra powieść sensacyjna. Troje nastolatków przeżyło podobną tragedię rodzinną, najpierw zamordowani zostają ich rodzice biologiczni, a dwa lata później "przyszywani" rodzice. Wydawałoby się, że pobyt w szkole Evensong pozwoli im wrócić do równowagi psychicznej. Mimo, że teren jest odizolowany i pod ochroną grozi im niebezpieczeństwo. Autorka znakomicie buduje napięcie, a rozwiązanie jest zaskakujące.
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2022-06-05, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2022,

Bardzo dobra część kryminalnych spraw detektyw Rizzoli i doktor Isles. Tym razem rzecz dotyczy dzieci. Trójka nastolatków w odstępie dwóch lat traci rodziców, a następnie opiekunów. Wszyscy zostają zamordowani.

Dobrze napisana historia, bardzo wciągająca. Na tyle, że wciągnąłem ją "na raz" w niedzielę między 7.00 a 17.00.

Gerritsen to jednak świetnie - lekko pisząca autorka i z pewnością zakorzeniła się w mojej świadomości jako mój autorski top.

Avatar użytkownika - lokesh
lokesh
Przeczytane:2020-10-21, Ocena: 3, Przeczytałem, 26 książek 2020,

Lubie kryminaly i thrilleery,ale kobiety ktore naprawde potrafie odnalezc sie w tych gatunkach,moge policzyc na palcach jednej reki.A i tak chyba nie wykorzystam wszystkich! :) To moje pierwsze spotkanie z tworczoscia tej poczytnej autorki i moge powiedziec jedno-nie jest dobrze! Papierowi i irytujacy bohaterowie,bardzo przewidywalna fabula i emocji jak na lekarstwo.Wszystko to sprawia,ze zachwyty nad tworczoscia tej autorki,budza moje zdziwienie.Dam jej jeszcze jedna szanse-w koncu kazdy ma prawo do napisania slabszej ksiazki-ale cudow sie nie spodziewam.

Troje dzieci .Trzy rodziny .Trzy sprawy w trzech częściach świata .Czy detektyw Rizolli pomimo że otoczenie jest nieprzychylne zdoła rozwiązać zagadkę trojga dzieci połączonych rzekomo tylko tym , że zamordowano ich rodziców? Wartka akcja dużo zwrotów i nieoczekiwany finał .Serdecznie polecam .Przeczytajcie

Avatar użytkownika - milord
milord
Przeczytane:2019-06-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Pierwsza pozycja autortki - oceniam na plus. odłączyłam się od świata czytając a o to przecież chodzi. Treść wspaniała - jako powieść obyczajowa super, niestety (jak w przypadku wielu autoów ...) zawiodłam się co do thrilleru - no niestety moi drodzy artyści - pomysłu na thriller to wy nie macie. Zakończenia są jakby wymyślały je dzieci z przedszkola.. Czasem mam wrażenie, że te końcówki to są już tak na odpier... ;) ale nie było źle, czasu nie zmarnowałąm i odprężyłam się torchę. Na pewno sięgnę po inną pozycję tejże autorki.

Avatar użytkownika - marcinpyrczak
marcinpyrczak
Przeczytane:2023-07-19, Ocena: 4, Przeczytałam,
Autopsja
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Autopsja

Lekarz sądowy, Maura Isles, sądziła, że w pracy nic jej już nie zaskoczy. Gdy zapakowana w plastikowy worek piękna kobieta otwiera nagle oczy, problemy...

Girl Missing
Tess Gerritsen0
Okładka ksiązki - Girl Missing

THE FIRST BODY IS A MYSTERY. She’s young. She’s beautiful. And her corpse, laid out in the office of Boston medical examiner Kat Novak,...

Forget Me Not
Julie Soto