Klucze do więzienia demonów

Tom 5 cyklu Baśniobór

Dzięki Zzyzxowi, więzieniu demonów, w którym zamknięto niezliczone hordy najpotężniejszych istot ciemności, świat od tysiącleci był bezpieczny. Teraz jednak Sfinks, przywódca Stowarzyszenia Gwiazdy Wieczornej, jest od krok od zebrania wszystkich pięciu kluczy-artefaktów. Jeśli wiezienie zostanie otwarte, cała ziemia pogrąży się w chaosie. Kendra, Seth oraz Rycerze Świtu podejmują ostatnią, desperacką próbę pokrzyżowania planów wroga. Tym razem muszą podróżować po całym świecie, by uprzedzić Sfinksa, zdobyć brakujące artefakty i uratować kilkoro Wiecznych, których śmierć to warunek oswobodzenia demonów. Jeśli im się nie powiedzie, pozostanie już tylko rozpaczliwa konfrontacja z uwolnionymi bestiami na Bezbrzeżnej Wyspie. Jakich sprzymierzeńców znajdą Rycerze Świtu w decydującej walce o losy świata?

Informacje dodatkowe o Klucze do więzienia demonów:

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2013-04-17
Tytuł oryginału: Keys to the Demon Prison
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Rafał Lisowski

Kup książkę Klucze do więzienia demonów

Klucze do więzienia demonów - opinie o książce

Avatar użytkownika - Hell-and-Heaven
Hell-and-Heaven
Przeczytane:2016-07-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki- konkurs, Mam,
Misternie utkana fabuła, pełna dramatycznych zdarzeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji... Walka dobra ze złem, światła z mrokiem... Prawdziwi bohaterowie, którzy dla ratowania świata gotowi dać wszystko. Jesto najlepsza część całej serii, po przekroczeniu progów tego cudownego, baśniowego rezerwatu trudno oderwać się od lektury, która potrafi zauroczyć i wciągnąć w wir niezwykłych wydarzeń.
Ostatnia część Baśnioboru jest równie dobra jak jej poprzedniczki. Młodzi Sorensenowie mają śmiertelnie trudne zadanie do wykonania. Nikt się nie spodziewa,że od tych młodych zależy tak wiele. Książka jest niezwykle wciągająca. Zaczynając trzeba mieć na uwadze, że książkę odkłada się dopiero na ostatniej stronie... Wraz z moim synem połknęliśmy ją na zmianę.
Extra! Wciąga jak każda książka baśnioboru
Avatar użytkownika - smerfetka728
smerfetka728
Przeczytane:2016-02-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
To mnie już trochę zaczyna przerażać. W jeden dzień czytam książki, które mają po 500 stron. Bardzo dziwne, ale i jak wciągające. Koniec tej serii, niestey przeczytałam już wszystkie książki, a zakończenie jest nioesłychanie zaskakujące. Serdecznie zachęcam wszystkich do przeczytania całej serii.
Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2015-05-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Ostatnia część tego fajnego zbioru przeczytana. "Klucze do więzienia demonów" to ostatnia część bestsellerowego cyklu. W życiu każdego dziecka przychodzi czas, gdy baśnie i bajki przestają go interesować. Sięga po lektury przybliżone swojemu życiu, gdzie poruszane są problemy mu bliskie. Zdarza się, że starsze dzieci i młodzież pragną powrócić do świata baśni. Takim powrotem jest "Baśniobór". Seth, Kendra oraz Rycerze Świtu wyruszają na poszukiwania piątego artefaktu, który znajduje się w rezerwacie w Australii. Muszą pokonać pułapki, a także uciec członkom Stowarzyszenia, depczącym im po piętach. Sfinks ma już trzy artefakty, jest bardzo bliski otwarcia Zzyxu. Staje się jeszcze bliższy, gdy niespodziewanie akcja ratunkowa zamienia się w pułapkę, a w jego ręce wpada Translocator. Czy dzielnym Rycerzom Świtu uda się ocalić świat? Jaką tajemnicę skrywa Vanessa? W jakie kłopoty wpakuje się Seth?

Uwielbiam całą serię o Baśnioborze, wspaniale wykreowany świat i bohaterowie, niesamowite zwroty akcji, zagadki i magia. Polecam każdemu.

Avatar użytkownika - kalcia1998
Przeczytane:2015-10-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 2015, Mam,
Pozaświatowcy. Tom 3. W pogoni za proroctwem. Audiobook
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Pozaświatowcy. Tom 3. W pogoni za proroctwem. Audiobook

Dramatyczne zakończenie bestsellerowej trylogii fantasy Jason i Rachel uzbrojeni w proroctwo wygłoszone przez umierającą wyrocznię, wyruszają...

Strażnicy Kryształów
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Strażnicy Kryształów

Kolejny, wyczekiwany tom popularnej serii autora bestsellerowego ,,Baśnioboru". Cole Randolph wciąż nie może uwierzyć w to, jak bardzo jego życie stanęło...