Klucze do więzienia demonów

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2013-04-17
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788377478424
Liczba stron: 544
Tytuł oryginału: Keys to the Demon Prison
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Rafał Lisowski

Tom 5 cyklu Baśniobór

Ocena: 5.63 (8 głosów)
Inne wydania:

Dzięki Zzyzxowi, więzieniu demonów, w którym zamknięto niezliczone hordy najpotężniejszych istot ciemności, świat od tysiącleci był bezpieczny. Teraz jednak Sfinks, przywódca Stowarzyszenia Gwiazdy Wieczornej, jest od krok od zebrania wszystkich pięciu kluczy-artefaktów. Jeśli wiezienie zostanie otwarte, cała ziemia pogrąży się w chaosie. Kendra, Seth oraz Rycerze Świtu podejmują ostatnią, desperacką próbę pokrzyżowania planów wroga. Tym razem muszą podróżować po całym świecie, by uprzedzić Sfinksa, zdobyć brakujące artefakty i uratować kilkoro Wiecznych, których śmierć to warunek oswobodzenia demonów. Jeśli im się nie powiedzie, pozostanie już tylko rozpaczliwa konfrontacja z uwolnionymi bestiami na Bezbrzeżnej Wyspie. Jakich sprzymierzeńców znajdą Rycerze Świtu w decydującej walce o losy świata?

Kup książkę Klucze do więzienia demonów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika -

Przeczytane:,
Baśniobór to magiczny rezerwat, w którym magiczne stworzenia ukrywają się przed wzrokiem zwykłych śmiertelników. Opiekunem jednego z amerykańskich baśnioborów jest dziadek Kendry i Setha, Stan Sorenson. Dla rezerwatów nastały teraz trudne czasy: Stowarzyszenie Gwiazdy Wieczornej wprowadza w życie ostatni etap do otwarcia Zyzzxu. Kendra i Seth muszą uratować świat, zanim demony wyjdą na powierzchnię. Mijają trzy miesiące od misji w smoczym azylu. Seth i Kendra wraz z towarzyszami wybierają się z misją do Obsydianowego Pustkowia, by znaleźć najważniejszy artefakt, Translocator. Na miejscu muszą stoczyć walkę z Szarym Zabójcą, czarodziejem Miravem i hordą zombie. Rycerze Świtu zdobywają Translocator, ale Stowarzyszenie porywa Setha i ukrywa go w piątym, tajnym rezerwacie, Żywym Mirażu. W Stowarzyszeniu zachodzą pewne zmiany, które odsuwają Sfinksa od władzy, a jego następcami zostają dwa potężne demony, Nagi Luna i Graulas. Rozpoczyna się wyścig z czasem, od wyniku którego zależą losy świata i całej ludzkości. Sprawy coraz bardziej się komplikują, a demony rosną w siłę... Czy rodzeństwu uda się uratować świat, nim więzienie demonów zostanie otwarte? Kim są owiani tajemnicą Wieczni? Kim tak naprawdę jest Królowa Wróżek?   Ale więzienia są konieczne. Chronią wolność wielu przed jednostkami, które nadużywają wolności.    Podczas ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Klucze do więzienia demonów

Avatar użytkownika - Hell-and-Heaven
Hell-and-Heaven
Przeczytane:2016-07-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki- konkurs, Mam,
Misternie utkana fabuła, pełna dramatycznych zdarzeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji... Walka dobra ze złem, światła z mrokiem... Prawdziwi bohaterowie, którzy dla ratowania świata gotowi dać wszystko. Jesto najlepsza część całej serii, po przekroczeniu progów tego cudownego, baśniowego rezerwatu trudno oderwać się od lektury, która potrafi zauroczyć i wciągnąć w wir niezwykłych wydarzeń.
Link do opinii
Ostatnia część Baśnioboru jest równie dobra jak jej poprzedniczki. Młodzi Sorensenowie mają śmiertelnie trudne zadanie do wykonania. Nikt się nie spodziewa,że od tych młodych zależy tak wiele. Książka jest niezwykle wciągająca. Zaczynając trzeba mieć na uwadze, że książkę odkłada się dopiero na ostatniej stronie... Wraz z moim synem połknęliśmy ją na zmianę.
Link do opinii
Extra! Wciąga jak każda książka baśnioboru
Link do opinii
Avatar użytkownika - smerfetka728
smerfetka728
Przeczytane:2016-02-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
To mnie już trochę zaczyna przerażać. W jeden dzień czytam książki, które mają po 500 stron. Bardzo dziwne, ale i jak wciągające. Koniec tej serii, niestey przeczytałam już wszystkie książki, a zakończenie jest nioesłychanie zaskakujące. Serdecznie zachęcam wszystkich do przeczytania całej serii.
Link do opinii
Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2015-05-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Ostatnia część tego fajnego zbioru przeczytana. "Klucze do więzienia demonów" to ostatnia część bestsellerowego cyklu. W życiu każdego dziecka przychodzi czas, gdy baśnie i bajki przestają go interesować. Sięga po lektury przybliżone swojemu życiu, gdzie poruszane są problemy mu bliskie. Zdarza się, że starsze dzieci i młodzież pragną powrócić do świata baśni. Takim powrotem jest "Baśniobór". Seth, Kendra oraz Rycerze Świtu wyruszają na poszukiwania piątego artefaktu, który znajduje się w rezerwacie w Australii. Muszą pokonać pułapki, a także uciec członkom Stowarzyszenia, depczącym im po piętach. Sfinks ma już trzy artefakty, jest bardzo bliski otwarcia Zzyxu. Staje się jeszcze bliższy, gdy niespodziewanie akcja ratunkowa zamienia się w pułapkę, a w jego ręce wpada Translocator. Czy dzielnym Rycerzom Świtu uda się ocalić świat? Jaką tajemnicę skrywa Vanessa? W jakie kłopoty wpakuje się Seth?
Link do opinii
Avatar użytkownika - kasiarej123
kasiarej123
Przeczytane:2016-03-27, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Nimphelos
Nimphelos
Przeczytane:2015-10-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 2015, Mam,
Avatar użytkownika - zwiadowca3428
zwiadowca3428
Przeczytane:2013-10-11, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - teano
teano
Przeczytane:2013-07-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Wyzwanie - 52 książki 2013,
Inne książki autora
Gwiazda Wieczorna wschodzi
Brandon Mull0
Okładka ksiązki -  Gwiazda Wieczorna wschodzi

W poprzednim tomie przygód Kendrze i Sethowi udało się uratować Baśniobór przed Stowarzyszeniem Gwiazdy Wieczornej, które zamierzało...

Smocza Straż
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Smocza Straż

Długo oczekiwana kontynuacja bestsellerowego Baśnioboru. Po pokonaniu demonów następuje pozorny pokój. Tymczasem król smoków...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;
Dzieci, których nie ma
Zamieć
Gabriel Dylan
Zamieć
Raptus
Magdalena Kulus
Raptus
Złodziejka truskawek
Joanne Harris
Złodziejka truskawek
Piętno dzieciństwa
Katarzyna Kielecka;
Piętno dzieciństwa
Indigo
Patrice Lawrence
Indigo
Baba Blaga
Joanna Wachowiak
Baba Blaga
Pokaż wszystkie recenzje