Kolejność uczuć

Wydawnictwo: Magia Słów
Data wydania: 2010-04-01
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-923909-5-4
Liczba stron: 160

Ocena: 5 (3 głosów)

"Każdego ranka, po przebudzeniu, otrzymujemy kredyt w wysokości osiemdziesięciu sześciu tysięcy czterystu sekund życia na dany dzień. Kiedy wieczorem kładziemy się spać, niewykorzystana reszta sekund nie przejdzie na następny dzień; to, czego nie przeżyliśmy w ciągu dnia, jest na zawsze stracone, pochłonięte przez wczoraj. Każdego następnego ranka rozpoczyna się ta sama magia, znowu otrzymujemy taką liczbę sekund życia i wszyscy zaczynamy grać w tę nieodwracalną grę: bank może zamknąć nam konto w najbardziej nieoczekiwanym momencie, bez żadnego ostrzeżenia - w każdej chwili może zatrzymać nasze życie..." (Marc Levy) KOLEJNOŚĆ UCZUĆ to zbiór historii prawdziwych o miłości, życiu i śmierci. o człowieczeństwie i jego braku. o miłości, która jest ślepa, czasem niesprawiedliwa, kapryśna i zaskakująca, daje nam sile i przyprawia skrzydła, ale także sprawia ból, a my chcemy ją mimo to, przeżyć. o życiu, które jest darem i jedyną okazją , by czas, jaki został nam podarowany, wykorzystać jak najpiękniej. o śmierci, która wkrada sie w nasze życie i wydziera z naszych objęć tych, których kochamy. O tym, jak żyć po stracie dziecka, którego się nigdy nie widziało i dziecko, które przez wiele lat było całym naszym światem. O tym, skąd wziąć siłę gdy odchodzi męźczyzna, kobieta, których kochamy do utraty tchu. Odchodzi różnie. Ale na zawsze. O tym, że życie nas zawodzi, wystawia na próbę, wymaga podejmowania decyzji, które wydają się ponad nasze siły, ale także przynosi szczęście. O tym, że wszystko jest względne i w każdej chwili może nabrać innego wymiaru. O radości z promieni słońca o świcie i z blasku księżyca nocą. W drugiej części książki pt. po drugiej stronie tęczy" znajdują się przepiękne, wzruszające listy, w których CZYTELNICY dzielili się z autorka refleksjami po lekturze jej wcześniejszych książek.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Kolejność uczuć

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Kolejność uczuć

Avatar użytkownika - ksiazkowo_czyta
ksiazkowo_czyta
Przeczytane:2011-10-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 2011, Mam,
Książkę pochłonęłam w jeden wieczór, po prostu mnie urzekła... Napisana prosto, a jednocześnie niezwykle emocjonalnie opowiada o blaskach i cieniach życia... O tym jak splatają się w naszej codzienności miłość, wiara i nadzieja... Autorka pokazuje nam, iż pomimo wszelkich przeciwności możemy iść przez życie z podniesioną głową, gdyż wbrew pozorom wiele zależy od nas samych. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością Moniki Sawickiej lecz na pewno nie ostatnie. Gorąco polecam!
Link do opinii
Avatar użytkownika - sylwiaws
sylwiaws
Przeczytane:2013-06-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Pierwsze opowiadanie powala na kolana. Cos niesamowitego. Okładka mogła by być troszkę inna, bo stwarza wrażenie innej książki...ale jak to się mówi:nie oceniaj książki po okładce.
Link do opinii
Avatar użytkownika - siloe
siloe
Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Dostałam ją jako nagrodę w konkursie radiowym. Na początku okładka nie zaciekawiła mnie. Tytuł i dwa nagie ciała, "matko! znów jakieś romansidło". Powiem szczerze, że nie sięgnęłabym po nią gdybym zauważyła ją na półce w księgarni. Koleje losu jednak potrafią być bardzo zaskakujące. Bóg jeden wie, że jak już trafia coś do mojej kolekcji książek to musi zostać przeczytane, nawet jeśli to zwykła instrukcja obsługi. Bo jak można ocenić coś czego się nie przeczytało? Więc zaczęłam czytać... I ucieszyło mnie jak zobaczyłam iż to zbiór opowiadań. Czytałam jedno za drugim i każde naznaczało mnie fają emocji, większych bądź też mniejszych. Były takie, które sprawiały mi przykrość, budziły jakiś żal lub tęsknotę ale były też i takie, które mnie szokowały i wywoływały niepohamowany płacz. Były takie momenty, w których rzucałam ją w kąt z obrzydzenia lub nadmiaru rozpaczy pochłaniającej moje serce. Czym jest ta książka? Zwykłym zbiorem opowiadań? Różni autorzy i różne punkty widzenia zamknięte pod jednym tytułem. Można ich nie rozumieć, ale jak można przejść obojętnie obok czyjegoś dramatu?
Link do opinii
Na pewno któregoś dnia sięgnę po nią
Link do opinii
Avatar użytkownika - KasiaiDaniel
KasiaiDaniel
Przeczytane:2014-10-18, Przeczytałem, 2014, Posiadam,
Inne książki autora
O Kajtku szczęściarzu
Monika Sawicka0
Okładka ksiązki - O Kajtku szczęściarzu

Pewnego zimowego dnia moja córka przyniosła do domu maleńkiego pieska, który mieścił się na otwartej męskiej dłoni. Powiedziała, że to nowy psiak jej kolegi...

Znajdź mnie jeszcze raz
Monika Sawicka0
Okładka ksiązki - Znajdź mnie jeszcze raz

Książki Moniki Sawickiej są jak spotkania z dobrą przyjaciółką, która wysłucha, pocieszy, przyniesie otuchę i pomoże ponieść największe...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy