Kołysanka dla czarownicy

Jagoda, specjalistka od klątw, przez złośliwych zwana Wilczą Jagodą, ma trzy problemy. Młodą czarownicę, chcącą zostać jej uczennicą, krewnych mających skłonności do pakowania się w kłopoty oraz klątwę, która, choć rzucona przed laty, może mocno namieszać w życiu wiedźmy.

Jagoda musi odkryć, jakie sekrety skrywała jej prababka, powstrzymać pewną potężną i złaknioną krwi czarodziejkę, a w przerwach jeszcze ułożyć plan nauczania dla młodej czarownicy. Na dodatek w Warszawie dochodzi do fali zbrodni, w którym o mały włos nie zostaje zabity brat Jagody. Czy sprosta tym zadaniom, zachowując życie oraz zdrowe zmysły?

Informacje dodatkowe o Kołysanka dla czarownicy:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2022-02-16

Kup książkę Kołysanka dla czarownicy

Kołysanka dla czarownicy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mal
Mal
Przeczytane:2022-06-22, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Już jakiś czas szykowałam się na książkę Kubasiewicz. Jak dotąd przeczytałam tylko jeden tom bliźniaczej serii autorstwa jej pokrewnej czarownicy, Anety Jadowskiej i być może nie było to literackie arcydzieło, ale czytało mi się dobrze i wyszłam z tej konfrontacji zadowolona. Tak więc zachęcona licznymi pozytywnymi recenzjami i porównaniami, zakupiłam, zasiadłam, pomiąchałam łapkami i zabełtałam w kotle, niczym prawdziwa wiedźma.

Kubasiewicz stworzyła dość prosty czarowny świat; prosty, ale urokliwy. Każda obdarzona magią osoba może zająć się odrębną dziedziną magii, taką jak magia destrukcji, klątwy, uzdrawianie... jest tego dosyć sporo, chociaż każda z tych profesji - za wyjątkiem klątw - została opisana dość pobieżnie. Jednak same klątwy, wokół których kręci się cała intryga, są tak malowniczo pokazane, że prawie czułam ich mroczne nitki wchodzące mi pod skórę.

Powieść to intryga kryminalna osadzona w magicznym świecie warszawskich czarownic i magów. Jest ona dość tajemnicza, ociera się o fascynującą przeszłość rodziny bohaterki, która zmierza do nas z rozwianym włosem i żądzą pomsty w postaci rewanżu sprzed stu lat. Mamy tutaj nie tylko dość zgrabnie zarysowaną warstwę kryminalną, ale w miarę, jak stron ubywa, robi się coraz bardziej bajkowo. Jest to bardzo dobry zabieg, pokazuje nam, że mimo, że jest to kryminał, to stanowczo jest w nim sporo magii i na dodatek beczka czarnej jej odmiany, która niszczy wszystko na swojej drodze.

Główna bohaterka nie jest sympatyczna, nie jest miła ani układna. To buntownicza dusza, która zawsze musi postawić na swoim. Gdy trzeba, wredna, gdy sytuacja wymaga, straszliwie profesjonalna. Jej moc jest duża, jednak ograniczona, przez co jest bardziej wiarygodna. I jest, w zasadzie, pomijając moc i magię, bardzo podobna do mnie. Sądzę, że polubilibyśmy się, w innym, alternatywnym świecie. Zapałałam do niej niesamowicie silną sympatią, która rosła z każdym przeczytanym rozdziałem.

Styl jest lekki, prosty, ale wciągający. Pełen czaru, mimo, że akcja mknie przed siebie szybko, zwalniając jedynie czasem, ale i tak na krótko. Jestem raczej miłośniczką wolnego tempa, ale tutaj nie przeszkadzało mi to ani trochę. "Kołysanka dla czarownicy" to uroczy kryminał, magiczne urban fantasy, którego nie sposób nie polubić. Na pewno fani Jadowskiej znajdą tu coś dla siebie. Myślę nawet, że proza Kubasiewicz może zdetronizować panią Anetę, bo według mnie jest lepsza. Polecam czytelnikom nie bojącym się sięgać po lekkostrawną literaturę i rodzime klimaty.

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2022-06-05,

Moje pierwsze spotkanie z autorką i bohaterką jej powieści Jagodą Wilczek i zdecydowanie nie ostatnie! Fani urban fantasy - będziecie zachwyceni! Lekka, ciepła i łatwa w odbiorze książka, to zdecydowanie idealna lektura na teraz!

Jagoda Wilczek od lat kształci się w magii. Ta młoda czarownica, ma niesamowity dar, którego tak naprawdę jeszcze sama nie jest w pełni świadoma. Na co dzień, nie rzucając się w oczy, żyje w Warszawie i za mała opłatą kształci swoją uczennicę Sonię. W mieście dochodzi do zbrodni i morderstw. Autorka z gracją wplotła nam tutaj odrobinę baśni i słowiańskich klimatów. Ja kocham je w powieściach i dzięki temu z tą książką polubiłam się jeszcze bardziej! Akcja jest naprawdę szybka, a Wy spokojnie możecie pochłonąć tę książkę w jeden wieczór!

Ja nie mogłam się od niej oderwać, a całość jest bardzo klimatyczna i napisana barwnym językiem. Czy dzięki swojej mocy Jagoda będzie mogła pomóc i ocalić kilka istnień? Przekonajcie się sami! Ja już czekam na tom drugi, który swoją premierę będzie miał 15 czerwca i jestem pewna, że ta część to tylko mały przedsmak przed tym co szykuje dla nas autorka

Avatar użytkownika - aaniaa1912
aaniaa1912
Przeczytane:2022-06-05,

Lubię czytać książki fantasy. Nigdy nie twierdziłam, że jakaś kategoria z tego gatunku pasuje mi bardziej, a inna mniej. Książki o przeróżnej tematyce okazywały się dobre. Mam jednak wrażenie, że dawno nie sięgałam po lektury z wiedźmami. Jak się dłużej nad tym zastanowiłam to przyszła mi tylko jedna. Nie wiem dlaczego je omijałam, ale postanowiłam to zmienić. Z pomocą przyszła mi Magdalena Kubasiewicz i jej książka „Kołysanka dla czarownicy”.

Muszę się przyznać, że sięgnęłam po tę książkę ze względu na okładkę. Nazwiska autorki wcześniej nie kojarzyłam, a opis brzmiał jak każdej innej książki fantasy. Nie przyciągał mnie jakoś szczególnie. Teraz, muszę złożyć duże podziękowania tym, którzy zdecydowali o takiej, a nie innej okładce. Dzięki niej miałam okazję zapoznać się z cudowną historią. Bardzo spodobało mi się, że osoby magiczne zostały podzielone tutaj ze względu na swoje umiejętności. Każdy miał swoją specjalizację. Nasza główna bohaterka specjalizuje się w klątwach, co sprawia, że nie jest zbyt popularna w społeczeństwie. To właśnie dzięki swoim umiejętnościom Jagoda przeżywa takie, a nie inne przygody. Przygody, które mnie zaintrygowały i wciągnęły. Każda kolejna strona książki „Kołysanka dla czarownicy” powodowała, że jeszcze bardziej nie mogłam się oderwać od Jagody.

„Kołysanka dla czarownicy” okazała się dla mnie strzałem w dziesiątkę. Klątwy, magia, wydarzenia sprzed stu lat wpływające na teraźniejszość – to wszystko tworzy zgraną i ciekawą całość. Zakończenie mnie zasmuciło, gdyż musiałam rozstać się z Jagodą. Na szczęście już niedługo ma premierę druga część, po którą na pewno sięgnę.

Nie ukrywam, lubię urban fantasy. I jakoś tak się składa, że polskie nawet bardziej, niż zagraniczne. Do takich wniosków doszłam właśnie podczas lektury "Kołysanki dla czarownicy". Trochę mi przeszkadzało, że ta seria ma opowiadanie prequelowe i tak jak znamy mniej więcej to, co się w nim działo, tak wynikające z niego zależności między bohaterami czasem są jasne, a czasami trzeba zgadywać. Co nie zmienia faktu, że książkę czytało się świetnie. Z jednej strony była lekka i przyjemna, z wartką akcją, ale z drugiej miała w sobie coś więcej. Odpowiedni ładunek emocjonalny w książce fantasy to też ważna rzecz. Na pewno sięgnę po więcej.

Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2024-02-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2024,

Jagoda,specjalistka odklątw , przez złośliwych zwana Wilczą Jagodą,ma trzy problemy. Młodą czarownicę chcącą zostać jej uczennicą,krewnych mających skłonności do pakowania się w kłopoty oraz rzuconą przed laty klątwę,która może mocno namieszać w życiu wiedźmy.

Jagoda musi odkryć,jakie sekrety skrywała  jej prababka,powstrzymać pewną potężną i złaknioną krwi czarodziejkę,a w przerwach jeszcze ułożyć plan nauczania dla młodej czarownicy. Na dodatek w Warszawie dochodzi do fali zbrodni,a brat Jagody o mały włos nie zostaje zabity. Czy wiedźma sprosta tym zadaniom,zachowując życie oraz zdrowe zmysły?

Świetna historia. Myślę, że to solidna konkurencja Anety Jadowskiej.  Dora Wilk - Jagoda Wilczek i chyba w tym starciu wygrywa Jaga. Bardziej przystępna i mniej pokręcona. Wszystko to sprawia, że historia przypadnie do gustu miłośnikom urban fantasy.

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2023-07-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

W magicznej enklawie Warszawy, po stuletnim śnie budzi sie czarodziejka, obłożona Klątwą Śpiącej Królewny. Wściekła jak diabli, nie mogąc dopaść osoby, która ją zaklęła, postanawia wytępić potomków tejże. Jagoda, prawnuczka wspomnianej czarownicy staje na rzęsach, żeby ochronić rodzinę i poznać sekret, który poróżnił dwie przyjaciółki 100 lat temu.

"Zawsze postrzegała klątwy i zaklęcia jako nici w różnych barwach, zależnych od rodzaju magii oraz od tego, kto je rzucił". Zaczynam przygodę z Wilczą Jagodą. I po przeczytaniu pierwszego tomu wiem, że to będzie niesamowita przygoda Bo czy może być coś lepszego niż połączenie fenomenalnego urban fantasy z baśniami? W "Kołysance dla czarownicy" mamy nawiązanie do Śpiącej Królewny oraz Pięknej i Bestii. Jeżeli jeszcze nie znacie Jagody Wilczek to koniecznie musicie ją poznać.
Czarodziejka z ulicy Reymonta
Magdalena Kubasiewicz0
Okładka ksiązki - Czarodziejka z ulicy Reymonta

Czarodziejka Natasza ,,Lady" Ladowska niecierpliwie wyczekiwała momentu, w którym rozpocznie studia na najlepszej magicznej uczelni w kraju. Nie spodziewała...

50 wesel i pogrzeb
Magdalena Kubasiewicz0
Okładka ksiązki - 50 wesel i pogrzeb

Była biała suknia, huczne wesele, a na końcu... padł trup. Monikę, świeżo upieczoną pannę młodą, znaleziono martwą w wannie w kilka godzin po ślubie....