Komórka

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
Kategoria: Horror
Tytuł oryginału: Cell
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki

Do autora komiksów Claya Riddella wreszcie uśmiechnęło się szczęście - udało mu się podpisać w Bostonie lukratywny kontrakt wydawniczy. Wracając ze spotkania, jest świadkiem dziwnego zdarzenia. Kupująca lody kobieta i dwie nastolatki wpadają w krwiożerczy szał. Szybko okazuje się, że nie tylko one. Ulice zapełniają się bełkoczącymi ludźmi, przechodnie bez powodu rzucają się na siebie, z nieba spadają samoloty. Clay z przerażeniem obserwuje, że szaleństwo ogarnia tych, którzy używali telefonów komórkowych. Chaos błyskawicznie ogarnia kraj. Nie minie wiele godzin, by z cywilizacji, jaką znamy, pozostała ruina. Gdzieś poza Bostonem znajdują się żona i syn Riddella. Piesza wędrówka do nich będzie prawdziwym koszmarem. Jedynym bezpiecznym miejscem jest centrum stanu Maine, obszar znajdujący się poza zasięgiem telefonii komórkowej. Ostatnia enklawa ludzkości, czy przemyślnie skonstruowana pułapka?

Kup książkę Komórka

Opinie o książce - Komórka

Avatar użytkownika - Lady_Mary
Lady_Mary
Przeczytane:2016-04-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku :),
Kolejna powieść Mistrza Gatunku. Jak zawsze - niezawodna. Obowiązkowa lektura dla miłośników Kinga. I kolejny raz po przeczytaniu Czytelnik zadaje sobie pytanie "Czy to faktycznie jest niemożliwe? A może to już się dzieje?"
Avatar użytkownika - kocik83
kocik83
Przeczytane:2015-04-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, Stephen King,
Krwawa,wciągająca książka.Opowiada o młodym rysowniku Clay'u który jest świadkiem chaosu wywołanego telefonami komórkowymi.Każdy kto odbierze telefon zamienia się w zabójczego szaleńca lub samobójcę.Clay jest z dala od swojej rodziny i musi szybko odnaleźć byłą żonę i synka.Z pomocą nowo poznanych osób wyrusza na poszukiwanie bliskich.Czy uda mu się odnaleźć rodzinę?Czy są bezpieczni czy może także stali się bezwzględnymi mordercami? I czy uda im się powstrzymać ten koszmar?Krwawa książka choć początek bardziej interesujący niz dalsza część powieści.
Avatar użytkownika - pabelkopablo
pabelkopablo
Przeczytane:2015-04-01, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Jak zwykle mistrz horrorów Stpehen King intryguje nas swoją wspaniałą wyobraźnią i pomysłami. Utwór super. Czytałem go z wielką ciekawością i zaskoczeniem przewracając kartki z niepewnością i wizją ,,komórkowego" świata. Nigdy nie zapomnę opisów zachowania ludzi, którzy odebrali połączenie z komórki. Niezła rozwałka miasta z początku. Książka godna uwagi.
Avatar użytkownika - ewmar333
ewmar333
Przeczytane:2013-02-04, Ocena: 3, Chcę przeczytać, Czytam regularnie w 2013 r.,
Jak dla mnie jedna z mniej ciekawych pozycji tego autora. Zaczęłam, skończyłam i tyle. Książka ta nie zostawiła nic po sobie, jak np "Sklepik z marzeniami", który utkwił mi w pamięci jeszcze na długo po przeczytaniu.
Avatar użytkownika -

Bardzo "taka sobie" książka. Owszem, wciąga, i nic poza tym.
Fantastyczna książka! Wciągnęła mnie na całego i bardzo szybko ją przeczytałam! Jest troszkę inna od pozostałych dzieł Kinga, ale bardzo mi się spodobała... ta aura grozy...
Avatar użytkownika - maddziaa
maddziaa
Książke czytało mi się znakomicie, aczkolwiek myślę,że jest przeznaczona nie dla każdego. Ale ogólnie jest ok.
Avatar użytkownika - kamkap
kamkap
Przeczytane:2011-01-06, Ocena: 4, Przeczytałam,
Mnie najbardziej rozczarowało zakończenie. Poza tym OK, w stylu Kinga.
Avatar użytkownika - granat86
granat86
Przeczytane:2010-02-01, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Książkę czyta się łatwo, i nawet wciąga, ale moim zdaniem "Komórka" nie należy do najwybitniejszych książek Kinga, są lepsze tego autora.
Avatar użytkownika - Kalinka89
Kalinka89
Przeczytane:2021-07-18, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,
Avatar użytkownika - SaszkaSara
SaszkaSara
Przeczytane:2020-01-31, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jedna z lepszych tego autora. Nie była przewidywalna, co wpłynęło bardzo na ogólną ocenę. Szybko się czyta, napisane w bardzo przystępnej formie. Zdecydowanie polecam, nie mogłam się oderwać od niej.

Na początku poznajemy głównego bohatera, Claytona Riddela, który jest świadkiem i uczestnikiem krwawego chaosu, który powoduje tajemniczy "Puls" rozsyłany przez telefony komórkowe. Ludzie nagle tracą świadomość, zdolność mówienia i racjonalnego myślenia, a opętała ich całkowita żądza mordu. Stają się zombie. Ludzie rzucają się sobie do gardeł, mężczyzna odgryza psu ucho, rozbijają się samoloty i samochody. Clay oczywiście nie posiada komórki. Dlatego wraz z jemu podobnymi ludźmi ukrywa się, a potem podejmuje wędrówkę, aby odnaleźć swojego synka i żonę.

Drugim ogromnym atutem jest ciągłe napięcie, mimo nielicznych fragmentów, które mogą nużyć czytelnika.

Avatar użytkownika - riviera24
riviera24
Przeczytane:2018-03-31, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Kup książkę Komórka

Dziewczyna, która pokochała Toma Gordona
Stephen King0
Okładka ksiązki - Dziewczyna, która pokochała Toma Gordona

Jest to historia kilku dni życia dziewięcioletniej dziewczynki imieniem Trisha. Niedługo po trudnym rozwodzie rodziców, opętana manią pieszych...

Marzenia i koszmary
Stephen King0
Okładka ksiązki - Marzenia i koszmary

Dziennikarz poszukujący sensacyjnego tematu do reportażu natrafia na ślad pilota-wampira, którego zagadkowe pojawienia się na odległych od siebie...

Orkiestra z Auschwitz
Informacja zwrotna
Uważaj, czego pragniesz
Anna Szafrańska
Uważaj, czego pragniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch