Komórka. Audiobook

Do autora komiksów Claya Riddella wreszcie uśmiechnęło się szczęście - udało mu się podpisać w Bostonie lukratywny kontrakt wydawniczy. Wracając ze spotkania, jest świadkiem dziwnego zdarzenia. Kupująca lody kobieta i dwie nastolatki wpadają w krwiożerczy szał. Szybko okazuje się, że nie tylko one. Ulice zapełniają się bełkoczącymi ludźmi, przechodnie bez powodu rzucają się na siebie, z nieba spadają samoloty. Clay z przerażeniem obserwuje, że szaleństwo ogarnia tych, którzy używali telefonów komórkowych. Chaos błyskawicznie ogarnia kraj. Nie minie wiele godzin, by z cywilizacji, jaką znamy, pozostała ruina. Gdzieś poza Bostonem znajdują się żona i syn Riddella. Piesza wędrówka do nich będzie prawdziwym koszmarem. Jedynym bezpiecznym miejscem jest centrum stanu Maine, obszar znajdujący się poza zasięgiem telefonii komórkowej. Ostatnia enklawa ludzkości, czy przemyślnie skonstruowana pułapka?

Informacje dodatkowe o Komórka. Audiobook:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2008-01-02
ISBN: 978-83-7359-745-7
Czas trwania:14 godz.34 min min.
Czyta: Zbigniew Zapasiewicz

Kup książkę Komórka. Audiobook

Komórka. Audiobook - opinie o książce

Kolejna powieść Mistrza Gatunku. Jak zawsze - niezawodna. Obowiązkowa lektura dla miłośników Kinga. I kolejny raz po przeczytaniu Czytelnik zadaje sobie pytanie "Czy to faktycznie jest niemożliwe? A może to już się dzieje?"
Krwawa,wciągająca książka.Opowiada o młodym rysowniku Clay'u który jest świadkiem chaosu wywołanego telefonami komórkowymi.Każdy kto odbierze telefon zamienia się w zabójczego szaleńca lub samobójcę.Clay jest z dala od swojej rodziny i musi szybko odnaleźć byłą żonę i synka.Z pomocą nowo poznanych osób wyrusza na poszukiwanie bliskich.Czy uda mu się odnaleźć rodzinę?Czy są bezpieczni czy może także stali się bezwzględnymi mordercami? I czy uda im się powstrzymać ten koszmar?Krwawa książka choć początek bardziej interesujący niz dalsza część powieści.
Jak zwykle mistrz horrorów Stpehen King intryguje nas swoją wspaniałą wyobraźnią i pomysłami. Utwór super. Czytałem go z wielką ciekawością i zaskoczeniem przewracając kartki z niepewnością i wizją ,,komórkowego" świata. Nigdy nie zapomnę opisów zachowania ludzi, którzy odebrali połączenie z komórki. Niezła rozwałka miasta z początku. Książka godna uwagi.
Jak dla mnie jedna z mniej ciekawych pozycji tego autora. Zaczęłam, skończyłam i tyle. Książka ta nie zostawiła nic po sobie, jak np "Sklepik z marzeniami", który utkwił mi w pamięci jeszcze na długo po przeczytaniu.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2011-10-03,
Bardzo "taka sobie" książka. Owszem, wciąga, i nic poza tym.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-12-06,
Fantastyczna książka! Wciągnęła mnie na całego i bardzo szybko ją przeczytałam! Jest troszkę inna od pozostałych dzieł Kinga, ale bardzo mi się spodobała... ta aura grozy...
Książke czytało mi się znakomicie, aczkolwiek myślę,że jest przeznaczona nie dla każdego. Ale ogólnie jest ok.
Avatar użytkownika - kamkap
kamkap
Przeczytane:2010-02-01,
Mnie najbardziej rozczarowało zakończenie. Poza tym OK, w stylu Kinga.
Książkę czyta się łatwo, i nawet wciąga, ale moim zdaniem "Komórka" nie należy do najwybitniejszych książek Kinga, są lepsze tego autora.
Avatar użytkownika - SaszkaSara
SaszkaSara
Przeczytane:2020-01-31, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jedna z lepszych tego autora. Nie była przewidywalna, co wpłynęło bardzo na ogólną ocenę. Szybko się czyta, napisane w bardzo przystępnej formie. Zdecydowanie polecam, nie mogłam się oderwać od niej.

Avatar użytkownika - Glowworm
Glowworm
Przeczytane:2019-06-20, Ocena: 4, Przeczytałam,

Na początku poznajemy głównego bohatera, Claytona Riddela, który jest świadkiem i uczestnikiem krwawego chaosu, który powoduje tajemniczy "Puls" rozsyłany przez telefony komórkowe. Ludzie nagle tracą świadomość, zdolność mówienia i racjonalnego myślenia, a opętała ich całkowita żądza mordu. Stają się zombie. Ludzie rzucają się sobie do gardeł, mężczyzna odgryza psu ucho, rozbijają się samoloty i samochody. Clay oczywiście nie posiada komórki. Dlatego wraz z jemu podobnymi ludźmi ukrywa się, a potem podejmuje wędrówkę, aby odnaleźć swojego synka i żonę.

Drugim ogromnym atutem jest ciągłe napięcie, mimo nielicznych fragmentów, które mogą nużyć czytelnika.

Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2017-11-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

Clay Riddel własnie wraca do domu.Idac ulica obserwuje cos co wprawia go nagle w oslupienie.Wokol niego wszyscy ludzie ktorych telefony komorkowe dzwonia zaczynaja sie dziwnie zachowywac.Jedni rzucaja sie na drugich przegryzajac gardla lub odgryzajac poszczegolne czesci ciala.Ridel nie ma przy sobie telefonu wiec jego zachowanie nie zmienia sie.Okazjuje sie ,ze szal dopadl tylko tych ktorzy odebrali dzwoniacy telefon.Od tej pory on i kilkoro innych ludzi bez komorek staraja sie przetrwac i walcza o zycie.Telefon komurkowy ,taki maly przedmiot a potrafi tak wiele.Ksiazka przeraza i zachwyca zarazem.Ksiazka raczej dla osob o mocniejszych nerwach bopelna jest przerazajacych opisow.

Avatar użytkownika - Geronimo26
agnieszkablaurok
Przeczytane:2022-04-28, Przeczytałam,
Serca Atlantydów
Stephen King0
Okładka ksiązki - Serca Atlantydów

W swojej najnowszej książce Stephen King proponuje czytelnikom pięć wypraw w niezbyt odległą przeszłość. Senna atmosfera amerykańskich prowincjonalnych...

Podpalaczka
Stephen King0
Okładka ksiązki - Podpalaczka

Andy McGee, zachęcony możliwością szybkiego zarobienia dwustu dolarów, decyduje się uczestniczyć w ryzykownym eksperymencie. Zastrzyk testowanego...