Ocena: 5 (3 g³osów)

Artur Andrus rusza w trasê z Alicj± Majewsk± i W³odzimierzem Korczem. Wybierz siê razem z nimi!

Artur Andrus wyrusza w trasê koncertow± z legendarnym artystycznym duetem - Alicj± Majewsk± i W³odzimierzem Korczem. S³uchamy wielkich przebojów: Byæ kobiet±, Odkryjemy mi³o¶æ nieznan±, Jeszcze siê tam ¿agiel bieli czy uwielbianej przez fanów serialu 07 zg³o¶ siê piosenki Przed noc± i mg³±.

Ta opowie¶æ odkrywa przed nami niezwyk³±, ciep³±, przyjacielsk± i pe³n± humoru relacjê tej pary artystów. Z w³a¶ciwym sobie dowcipem, jêzykow± elegancj± i brawur± prowadzi nas przez ich artystyczne i ¿yciowe drogi. Drugiej takiej ksi±¿ki nie ma i d³ugo nie bêdzie!

Wiem z do¶wiadczenia: konferansjer czasem nie tylko zapowie, lecz tak¿e przepowie. Wydaje siê, ¿e co¶ paln±³, ¿e mo¿e to nawet g³upie. A potem siê okazuje, ¿e mia³ racjê. Za dowód profetycznych zdolno¶ci prowadz±cych niech pos³u¿± autentyczne zapowiedzi wystêpów bohaterów tej ksi±¿ki. Dwóch konferansjerów na dwóch ró¿nych koncertach. Jeden zakoñczy³ s³owami: ,,To nie ¿aden pic! To Alicja Majewska!", drugi: ,,A teraz bêdzie z grubej rury! Alicja Majewska i W³odzimierz Korcz!". Obaj mieli racjê.

Artur Andrus

Informacje dodatkowe o Koneserzy kolejnego dnia. Alicja Majewska i W³odzimierz Korcz wed³ug Artura Andrusa:

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2022-11-23
Kategoria: Literatura piêkna
Jêzyk orygina³u: polski

wiêcej

Kup ksi±¿kê Koneserzy kolejnego dnia. Alicja Majewska i W³odzimierz Korcz wed³ug Artura Andrusa

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Koneserzy kolejnego dnia. Alicja Majewska i W³odzimierz Korcz wed³ug Artura Andrusa - opinie o ksi±¿ce

Avatar u¿ytkownika - ja-carpe_diem
ja-carpe_diem
Przeczytane:2023-01-06, Ocena: 5, Przeczyta³am,

Pierwsza dama polskiej piosenki (zdania nie zmieniê)

Cieszê siê z wielu rzeczy, szczególnie tych ma³ych, ale s± pere³ki, które zalewaj± mnie rado¶ci±. Tak± niew±tpliwie jest ta ksi±¿ka. Czyta³am i s³ucha³am muzyki w tle, tañczy³am z kotami, nuci³am. Pozwoli³am wch³on±æ siê jej ca³kowicie.

Rozbawi³ mnie w±tek o rowerze; mogê zapewniæ, ze mn± Pani Alicja je¼dzi³aJ #rowerzalicj±.

Historia relacji przedstawiona humorystycznie, z dystansem i luzem.

Pani Alicja, nie ¿ona W³odzimierza Korcza; zawsze ¶mieszy³o mnie stwierdzenie, ¿e ni± jest - „ale jak to trêdowata?”.

Trudno jednoznacznie opisaæ, o czym jest ta ksi±¿ka: wspomnienia, ¿art, zabawne historie o tym, co by³o siê zdarzy³o (PRL i artystowanie). Opowie¶ci o mi³o¶ci do muzyki, do ludzi, do ¶wiata z jedzeniem w tle.

To ksi±¿ka od koneserów dla koneserów.

Historia kariery wspania³ego duetu Majewska – Korcz opowiedziana ich s³owami, z dopowiedzeniem Andrusa.

Ja zakochana w s³owach, jestem absolutnie pod urokiem ksi±¿ki i Artystów.

Polecam przes³uchaæ w empikgo.

Alicja Majewska, W³odzimierz Korcz i Artur Andrus to arty¶ci. Alicja i W³odzimierz - duet, który chyba ka¿dy kojarzy. Taka polska muzyczna klasyka - nieco wstyd nie znaæ ich hitów, nie kojarzyæ ich muzyki. To nie s± gwiazdki, a gwiazdy. Nie szukaj± ani nie szukali skandali. S± znani z muzyki, która tworz±. To arty¶ci przez du¿e A.

Artur Andrus znany przede wszystkim z kabaretów, z satyrycznych utworów. ¦piewa, opowiada i pisze teksty piosenek oraz... jak siê okazuje... ca³kiem nie¼le mu te¿ wychodzi pisanie ksi±¿ki i prowadzenie wywiadów, które bardziej wygl±daj± jak rozmowy trójki znajomych.

Po lekturze zaczê³am zastanawiaæ siê nad tytu³em. Kim jest koneser? Czy mo¿na byæ koneserem kolejnego dnia?

Po przeczytaniu ksi±¿ki nieco bardziej pozna³am Alicjê i W³odzimierza. Nie jako artystów, którzy stworzyli niezapomniane piosenki, ale te¿ jako ludzi maj±cych wady i zalety. Zobaczy³am, ¿e nie brakuje im humoru, ¿e siê ¶wietnie dogaduj± i sprawiaj±, ¿e u¶miech sam pojawia siê na twarzy.

Artur Andrus wykona³ ¶wietn± pracê. Pokaza³ ludzi, którzy ciesz± siê ¿yciem, dostrzegaj± jego piêkno, dostrzegaj± te¿ innych ludzi i (tak - mogê to powiedzieæ) - s± koneserami kolejnych dni.

Ta ksi±¿ka sprawi³a, ¿e zobaczy³am Alicjê, która nie wierzy w siebie, a pomimo to zrobi³a ogromn± karierê. Zobaczy³am W³odka, który potrafi dodaæ wiary w siebie. I zobaczy³am Artura, który doskonale kierowa³ rozmowê na w³a¶ciwe tory tworzyæ niezwyk³± biografiê dwójki wspania³ych artystów.

Polecam, bo wraz z t± trójk± odby³am niezwyk³± podró¿ w przesz³o¶æ i tera¼niejszo¶æ dotycz±ca Alicji Majewskiej i W³odzimierza Korcza.

Avatar u¿ytkownika - jf23
jf23