Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2022-11-23
Kategoria: Literatura pi瘯na
J瞛yk orygina逝: polski

Ocena: 5 (3 g這s闚)

Artur Andrus rusza w trasę z Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem. Wybierz się razem z nimi!

Artur Andrus wyrusza w trasę koncertową z legendarnym artystycznym duetem - Alicją Majewską i Włodzimierzem Korczem. Słuchamy wielkich przebojów: Być kobietą, Odkryjemy miłość nieznaną, Jeszcze się tam żagiel bieli czy uwielbianej przez fanów serialu 07 zgłoś się piosenki Przed nocą i mgłą.

Ta opowieść odkrywa przed nami niezwykłą, ciepłą, przyjacielską i pełną humoru relację tej pary artystów. Z właściwym sobie dowcipem, językową elegancją i brawurą prowadzi nas przez ich artystyczne i życiowe drogi. Drugiej takiej książki nie ma i długo nie będzie!

Wiem z doświadczenia: konferansjer czasem nie tylko zapowie, lecz także przepowie. Wydaje się, że coś palnął, że może to nawet głupie. A potem się okazuje, że miał rację. Za dowód profetycznych zdolności prowadzących niech posłużą autentyczne zapowiedzi występów bohaterów tej książki. Dwóch konferansjerów na dwóch różnych koncertach. Jeden zakończył słowami: ,,To nie żaden pic! To Alicja Majewska!", drugi: ,,A teraz będzie z grubej rury! Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz!". Obaj mieli rację.

Artur Andrus

Kup ksi捫k Koneserzy kolejnego dnia. Alicja Majewska i W這dzimierz Korcz wed逝g Artura Andrusa

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - Koneserzy kolejnego dnia. Alicja Majewska i W這dzimierz Korcz wed逝g Artura Andrusa

Avatar u篡tkownika - ja-carpe_diem
ja-carpe_diem
Przeczytane:2023-01-06, Ocena: 5, Przeczyta豉m,

Pierwsza dama polskiej piosenki (zdania nie zmieni)

Ciesz si z wielu rzeczy, szczeg鏊nie tych ma造ch, ale s pere趾i, kt鏎e zalewaj mnie rado軼i. Tak niew徠pliwie jest ta ksi捫ka. Czyta豉m i s逝cha豉m muzyki w tle, ta鎍zy豉m z kotami, nuci豉m. Pozwoli豉m wch這n望 si jej ca趾owicie.

Rozbawi mnie w徠ek o rowerze; mog zapewni, ze mn Pani Alicja je寮zi豉J #rowerzalicj.

Historia relacji przedstawiona humorystycznie, z dystansem i luzem.

Pani Alicja, nie 穎na W這dzimierza Korcza; zawsze 鄉ieszy這 mnie stwierdzenie, 瞠 ni jest - „ale jak to tr璠owata?”.

Trudno jednoznacznie opisa, o czym jest ta ksi捫ka: wspomnienia, 瘸rt, zabawne historie o tym, co by這 si zdarzy這 (PRL i artystowanie). Opowie軼i o mi這軼i do muzyki, do ludzi, do 鈍iata z jedzeniem w tle.

To ksi捫ka od koneser闚 dla koneser闚.

Historia kariery wspania貫go duetu Majewska – Korcz opowiedziana ich s這wami, z dopowiedzeniem Andrusa.

Ja zakochana w s這wach, jestem absolutnie pod urokiem ksi捫ki i Artyst闚.

Polecam przes逝cha w empikgo.

Alicja Majewska, W這dzimierz Korcz i Artur Andrus to arty軼i. Alicja i W這dzimierz - duet, kt鏎y chyba ka盥y kojarzy. Taka polska muzyczna klasyka - nieco wstyd nie zna ich hit闚, nie kojarzy ich muzyki. To nie s gwiazdki, a gwiazdy. Nie szukaj ani nie szukali skandali. S znani z muzyki, kt鏎a tworz. To arty軼i przez du瞠 A.

Artur Andrus znany przede wszystkim z kabaret闚, z satyrycznych utwor闚. 如iewa, opowiada i pisze teksty piosenek oraz... jak si okazuje... ca趾iem nie幢e mu te wychodzi pisanie ksi捫ki i prowadzenie wywiad闚, kt鏎e bardziej wygl康aj jak rozmowy tr鎩ki znajomych.

Po lekturze zacz窸am zastanawia si nad tytu貫m. Kim jest koneser? Czy mo積a by koneserem kolejnego dnia?

Po przeczytaniu ksi捫ki nieco bardziej pozna豉m Alicj i W這dzimierza. Nie jako artyst闚, kt鏎zy stworzyli niezapomniane piosenki, ale te jako ludzi maj帷ych wady i zalety. Zobaczy豉m, 瞠 nie brakuje im humoru, 瞠 si 鈍ietnie dogaduj i sprawiaj, 瞠 u鄉iech sam pojawia si na twarzy.

Artur Andrus wykona 鈍ietn prac. Pokaza ludzi, kt鏎zy ciesz si 篡ciem, dostrzegaj jego pi瘯no, dostrzegaj te innych ludzi i (tak - mog to powiedzie) - s koneserami kolejnych dni.

Ta ksi捫ka sprawi豉, 瞠 zobaczy豉m Alicj, kt鏎a nie wierzy w siebie, a pomimo to zrobi豉 ogromn karier. Zobaczy豉m W這dka, kt鏎y potrafi doda wiary w siebie. I zobaczy豉m Artura, kt鏎y doskonale kierowa rozmow na w豉軼iwe tory tworzy niezwyk陰 biografi dw鎩ki wspania造ch artyst闚.

Polecam, bo wraz z t tr鎩k odby豉m niezwyk陰 podr騜 w przesz這嗆 i tera幡iejszo嗆 dotycz帷a Alicji Majewskiej i W這dzimierza Korcza.

Avatar u篡tkownika - jf23
jf23
Przeczytane:2023-05-25, Ocena: 6, Przeczyta貫m,
Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Recenzje miesi帷a
Cz這wiek z bursztynu