Kontakt. Polskie specsłużby w Afganistanie

Ocena: 4.33 (3 głosów)

Wygrane medialne bitwy. Przegrana po cichu wojna.

Procedury przygotowane przez amatorów zza biurek i żółtodzioby na misji. Brak helikopterów, tłumaczy języka, toalety z których nie da się korzystać. Nieznajomość realiów Afganistanu - ludzi, zwyczajów, warunków terenowych. Mit o opanowanym kraju i rebeliantach kryjących się po górach. Niszczenie WSI oraz partactwo i nielojalność Amerykanów.

Jak w takich warunkach zadbać o bezpieczeństwo bazy położonej w samym centrum rozpętanego przez talibów piekła? Jak zdobyć informatorów wśród sterroryzowanej ludności miejscowej i uratować życie kolegów? Polski wywiad, jak zawsze, poradzi sobie w każdej sytuacji.

Wstrząsająca książka, napisana brutalnym, męskim językiem. Nieocenzurowane świadectwo wojny, którą politycy chcieli przedstawić nam jako wielki sukces. Jesteś gotowy na brudną prawdę o polskiej interwencji w Afganistanie? Prawda może być naprawdę bolesna...

Ta książka powstała na podstawie moich wspomnień z Afganistanu.Mogę tylko dodać, że polski żołnierz, mimo rażących braków w nowoczesnym uzbrojeniu, stanął na wysokości zadania i wypełnił je z należytą starannością, płacąc za to najwyższą cenę.

Od autora

Informacje dodatkowe o Kontakt. Polskie specsłużby w Afganistanie:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2018-09-20
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788311155404
Liczba stron: 352

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Kontakt. Polskie specsłużby w Afganistanie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Kontakt. Polskie specsłużby w Afganistanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - andrzejtrojanowski
andrzejtrojanowski
Przeczytane:2020-07-28, Ocena: 5, Przeczytałam,

Kafir to pseudonim literacki polskiego oficera wojskowych służb specjalnych, WSI a potem SKW. Kafir w swojej powieści „Kontakt. Polskie specsłużby w Afganistanie” pokazuje wojnę taką jaką jest, nie medialną, nie stabilizacyjną, qrwa, tam giną ludzie - chciałoby się krzyknąć. Krótko po wojskowemu kreśli swoje przemyślenia, historię kraju czy jego kulturę i obyczaje. Pokazuje od kuchni pracę polskiego Iksa, wychodzi na to, że jak się jest porządnym człowiekiem oraz ma się przygotowanie to masz prze…. Od świtu orka, praktycznie nie ma chwili wytchnienia i oczy trzeba mieć dookoła głowy cały czas, nawet w nocy nastawione uszy. Nie dziwie się, że prokurator razem Żandarmerią Wojskową wysnuli wniosek jakoby zdradził tajemnice państwową pukając o szóstej rano w kwietniu 2019 roku do drzwi mieszkania zabezpieczając nośniki informacji, rękopisy. Ba nawet podobnego żądano od wydawnictwa. Wszak autor napisał prawdę. Prawdę o beznadziejności misji, działań, podbierania owoców pracy przez Aliantów. Prawdę o braku przygotowania ludzi do takich działań, w szczególności leśniczych, pocztowców, strażników miejskich czy harcerzy w nowej Służbie Kontrwywiadu. A prawda w oczy kole, w szczególności polityków i decydentów wszelkich central. Tak na marginesie, żandarmi może się poczuli się urażeni, autor wspomina ich zdaje się tylko dwukrotnie. W następnej powieści też niezbyt łagodnie obchodzi się z żandarmami.

Link do opinii
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2021-03-14, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Autor książki byl żołnierzem z około dwudziesto-letnim stażem, brał udział w misji w Afganistanie w bazie Warrior pełnił funkcję szefa komórki S2X odpowiadającej za zabezpieczenie informacyjne polskich żołnierzy.  W bazie Warrior podejmował działania, które miały zapobiec atakom na bazę polskich żolnierzy, również podczas konwojów oraz pozyskiwał informację na temat lokalizacji talibów.

Cała misja w Afganistanie została przez media przedstawiona jako ogromny sukces, natomiast życie na miejscu i ukrywanie pewnych zdarzeń pokazuje nam inny obraz wojny niż ten sztucznie wykreowany. 

Upał, brak snu, strach, często nieludzkie warunki, żmudna praca wywiadu, bardzo trudne relacje z tubylcami, braki w ludziach i jeszcze większe w sprzęcie. 

Link do opinii
Inne książki autora
Pandemia. Jak przetrwać i nie zwariować
Kafir0
Okładka ksiązki - Pandemia. Jak przetrwać i nie zwariować

Miasto, w którym mieszkasz - na pozór znane, przyjazne i bezpieczne - nagle może się zmienić w dżunglę, w której ludzie walczą o przetrwanie...

Jeremiada
Kafir0
Okładka ksiązki - Jeremiada

Radża zdawał sobie sprawę, że nie istnieje szczęście ani pech, są tylko konsekwencje własnych wyborów. Wiele z nich pojawia się jednak dopiero po bardzo...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Kołatanie
Artur Żak
Kołatanie
W rytmie serca
Aleksandra Struska-Musiał ;
W rytmie serca
Mapa poziomów świadomości
David R. Hawkins ;
Mapa poziomów świadomości
Dom w Krokusowej Dolinie
Halina Kowalczuk ;
Dom w Krokusowej Dolinie
Ostatnia tajemnica
Anna Ziobro
Ostatnia tajemnica
Hania Baletnica na scenie
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica na scenie
Lew
Conn Iggulden
Lew
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Niegasnący żar
Hannah Fielding
Niegasnący żar
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy