Michio Kaku, odkrywca i fizyk, autor bestsellerów, w ,,Kosmosie Einsteina" snuje opowieść, w której splata biografię uczonego z jego dziełem, ukazując Wszechświat takim, jakim widział go Einstein, i pozwalając nam na jedyne w swoim rodzaju wniknięcie w sposób myślenia Einsteina. Chociaż teorie Einsteina miały niezwykle rozległe implikacje, on sam myślał właściwie w kategoriach prostych fizycznych obrazów - pędzących pociągów, spadających wind, rakiet, zegarów w ruchu. I rzeczywiście, z dwóch takich obrazów wyłoniła się teoria względności, która wstrząsnęła posadami świata. Einstein pozostaje największym i najbardziej uwielbianym uczonym wszech czasów, ale jego praca i jego dziedzictwo nie zawsze są rozumiane. ,,Kosmos Einsteina" jest wspaniałą nowatorską drogą do poznania idei i życia Einsteina.

Spis treści

Przedmowa. Nowe spojrzenie na dorobek Alberta Einsteina

Podziękowania

Część I. OBRAZ PIERWSZY. W zawody z promieniem światła

Rozdział 1. Fizyka przed Einsteinem

Rozdział 2. Wczesne lata

Rozdział 3. Szczególna teoria względności i ,,cudowny rok"

Część II. OBRAZ DRUGI. Zakrzywiona czasoprzestrzeń

Rozdział 4. Ogólna teoria względności i ,,najszczęśliwsza myśl w moim życiu"

Rozdział 5. Drugi Kopernik

Rozdział 6. Wielki Wybuch i czarne dziury

Część III. NIEDOKOŃCZONY OBRAZ. Zunifikowana teoria pola

Rozdział 7. Unifikacja i kwantowe wyzwanie

Rozdział 8. Wojna, pokój i E = mc2

Rozdział 9. Proroczy dorobek Einsteina

Bibliografia

INDEKS

Michio Kaku - jeden z najbardziej prominentnych i szanowanych uczonych naszych czasów. Piastuje katedrę fizyki w City University of New York. Jest autorem światowych bestsellerów: "Fizyki rzeczy niemożliwych", "Wizji", "Wszechświatów równoległych", "Hiperprzestrzeni" i "Fizyki przyszłości".

Informacje dodatkowe o Kosmos Einsteina. Jak wizja wielkiego fizyka zmieniła nasze rozumienie czasu i przestrzeni:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-11-25
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: Einstein

Kup książkę Kosmos Einsteina. Jak wizja wielkiego fizyka zmieniła nasze rozumienie czasu i przestrzeni

Kosmos Einsteina. Jak wizja wielkiego fizyka zmieniła nasze rozumienie czasu i przestrzeni - opinie o książce

Michio Kaku0
Okładka ksiązki - Przyszłość ludzkości. Podbój Marsa, podróże międzygwiezdne,nieśmiertelność i nasze miejsce poza Ziemią

Autor bestsellerowej "Przyszłości umysłu" wkracza na niezbadane obszary astrofizyki, sztucznej inteligencji i nowoczesnej techniki, by przedstawić...

Wizje, czyli jak nauka zmieni świat w XXI wieku
Michio Kaku0
Okładka ksiązki - Wizje, czyli jak nauka zmieni świat w XXI wieku

Dokąd zmierza współczesna nauka? Jakie odkrycia w genetyce, kosmologii, badaniach nad sztuczną inteligencją przyniesie XXI wiek? Czy uda nam się rozpocząć...