Kroniki Archeo. Tajemnica klejnotu Nefertiti

"Zaczęło się zupełnie niewinnie od artykułu w gazecie: w Egipcie odkryto nowy grobowiec. Dalej wypadki potoczyły się już lawinowo. Każdy, kto choć trochę interesuje się archeologią, rusza do Kairu. I oto zatłoczone uliczki miasta i bezkresne piaski pustyni, stają się świadkami szaleńczego wyścigu. Kto pozna legendę Nefertiti? Kto wyniósł sarkofag z grobowca? Kim jest tajemnicza Cressida Finch? No i najważniejsze – kto pierwszy dotrze do klejnotu? Pytań coraz więcej, a czas upływa szybciej niż piasek w klepsydrze… „Tajemnica klejnotu Nefertiti” to nie tylko zapierające dech w piersiach przygody piątki przyjaciół. To odkrywanie tajemnic, legend i zapomnianych historii, zaglądanie do zakurzonych ksiąg, tajemniczych komnat i nikomu nieznanych grobowców… Kroniki Archeo to wartka akcja, przygody na miarę Indiany Jones, bohaterowie, z którymi nie będziesz chciał się rozstawać i mnóstwo humoru! Oto książka, którą czyta się jednym tchem! Ilustracje: Jacek Pasternak."

Informacje dodatkowe o Kroniki Archeo. Tajemnica klejnotu Nefertiti:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2011-04-01
Kategoria wiekowa: 13-15 lat
Ilustracje:Bernard Ptaszyński/Jacek Pasternak

Kup książkę Kroniki Archeo. Tajemnica klejnotu Nefertiti

Kroniki Archeo. Tajemnica klejnotu Nefertiti - opinie o książce

Dzieci archeologów, które mają zdolności w rozwiązywaniu zagadek wyruszają wraz z rodzicami do Egiptu. Tam spotyka ich przygoda przy poszukiwaniu skarbu, którym jest sławny klejnot królowej Nefertiti. Zdecydowanie lektura dla młodzieży, ale czasem trzeba oderwać się od fantastyki na wysokim poziomie, żeby docenić jej wartości.
Avatar użytkownika - silwana
silwana
Przeczytane:2017-05-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 100 książek - 2017,
Bardzo przyjemna książka w sumie dla każdego. W książce dużo się dzieje, jest tajemnica, starożytny Egipt więc każdy coś dla siebie znajdzie. W książce są zamieszczone ładne ilustracje i różne ciekawostki ze świata starożytnego Egiptu.
Para polskich i angielskich archeologów wyrusza do Egiptu by zbadać nowo odkrytą piramidę. Zabierają ze sobą swoje dzieci, głodne przygód i wrażeń a jednocześnie zafascynowane odkryciami. Dzieciaki na własną rękę starają się odkryć skarb. Trafiają na mapę piramidy. Świetnie radzą sobie również z zagadką. Teraz wystarczy tylko odnaleźć zaginioną świątynie i skarb Fefretiti.
Avatar użytkownika - ogurek
ogurek
Przeczytane:2016-02-09, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Przyjaciele Ostrowcy i Gardneranowie znów się spotykają! Są archeologami i jadą do Kairu żeby zbadać grobowiec X. Dzieci Ostrowskich i Gardnerów znajdują szlak Tajemniczego Klejnotu Nefertiti. Szlak prowadzi do tajemnej świątyni.Wiedzą jednak że ktoś idzie im po piętach! Czy im się uda? Zapraszam do czytania!
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2015-12-05, Ocena: 5, Przeczytałam, detektyw, kryminał, dla dzieci,
Za sprawą odkrycia groby w Egipcie piątka przyjaciół tam się spotyka. Należą oni do dwóch rodzin: Gardner i Ostrowskich. Razem bez wiedzy rodziców postanawiają odnaleźć zaginiony klejnot Nefertiti, która ma się znajdować z zaginionej świątyni. Jednakże po ich piętach depczą nielegalni handlarze zabytków. Zaczyna się wyścig z czasem. polecam dla wszystkich, którzy lubią nie tylko przezywać przygody, ale tez zdobywać wiedzę, gdyż na marginesach książki są informacje związane z powieścią.
Pełna przygód powieść dla dzieci i młodzieży. Para rodzeństwa, Ania i Bartek udają się wraz z rodzicami do Egiptu. Dzieci przeżywają tam niecodzienne przygody, nawet ocierają się o niebezpieczeństwo. A czytelnicy mogą dowiedzieć się z tej historii wiele ciekawych rzeczy o starożytnym Egipcie, grobowcach faraonów czy egipskich bóstwach. Dla mnie, jako osoby już nieco starszej książka ta nie zaskoczyła niczym nadzwyczajnym, ale myślę, że z pewnością spodoba się młodszym czytelnikom, zwłaszcza lubiącym powieści podróżnicze.
Avatar użytkownika - AMAF12
AMAF12
Przeczytane:2015-06-03, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka jest bardzo podróżnicza.Piątka przyjaciół próbuje znależć zaginiony klejnot Nefertitiu.Książka bardzo mi się podobała ponieważ dużo się w niej dzieło.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2012-04-04, Mam,
Książka super i na temat.

Z tą serią zaprzyjaźniłam się za sprawą mojej koleżanki Martyny. To ona namówiła mnie na przeczytanie pierwszego tomu, a później poszło już z górki…
Mam nadzieję, że pojawienie się nowej serii tej autorki, nie sprawi, iż nie powstanie już więcej książek z serii Kroniki Archeo.

Głównymi bohaterami powieści jest rodzeństwo z Polski: Ania i Bartek Ostrowscy oraz z Anglii: Mary Jane, Jim i Martin Gardner. Dzieciaki poznały się dzięki rodzicom, słynnym archeologom, którzy bardzo często razem pracowali i zabierali swoje pociechy ze sobą na wykopaliska.
Pewnego dnia Ania i Bartek natknęli się na artykuł w gazecie informujący, że w Amarnie odkryto nowy grobowiec. Tak się złożyło, że wraz z rodzicami wyjeżdżają oni do Egiptu, gdzie spotykają się ze swoimi przyjaciółmi. Wspólnie trafiają na trop grobowca i skarbu królowej Nefertiti. W rozwiązaniu zagadki pomaga im starsza pani, Cressinda Finch, która przekazuje dzieciom cenne wskazówki.
Jak skarb to muszą pojawić się przestępcy. I tak dzieje się w tej książce. Nie mają oni dobrych zamiarów wobec dzieci, które mieszają im w ich planach.
Czy bohaterom uda się ujść z życiem? Czy znajdą klejnot Nefertiti?

Plusem powieści są zamieszczone na marginesie notatki, które tłumaczą trudniejsze pojęcia oraz opisy postaci historycznych przywoływanych w książce. Wszystko dopełniają piękne ilustracje.

Gorąco polecam wszystkim lubiącym książki przygodowe i podróżnicze z dreszczykiem emocji ?.

Avatar użytkownika - edith
Przeczytane:2016-12-19, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - AgnieszkaG
AgnieszkaG
Przeczytane:2016-11-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Kto mnie przytuli? Piesek na medal
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Kto mnie przytuli? Piesek na medal

Trzy wzruszające opowieści w jednym tomie Historie piesków i kotów z Przytuliska - schroniska dla zwierząt. Czworonogi najbardziej na świecie...

Odyseusze. Postrach Siedmiu Mórz (t. II)
Agnieszka Stelmaszyk0
Okładka ksiązki - Odyseusze. Postrach Siedmiu Mórz (t. II)

Snop światła rozświetla mrok jaskini. Prześlizguje się po stalaktytach i stalagmitach, z których spływają krople wody... Wreszcie blask latarki pada na...