Kroniki Diuny (#6). Kapitularz Diuną

Ocena: 3.78 (9 głosów)
Inne wydania:

Oszałamiające połączenie przygody oraz mistycyzmu, ekologii i polityki.

Kapitularz przechodzi z wolna transformację, w wyniku której Bene Gesserit mają nadzieję wznowić zbiory melanżu i zdobyć dominującą pozycję we wszechświecie. Toczy się jednak walka z czasem - dostojne matrony zaciskają pętlę wokół głównej siedziby zgromadzenia. Dręczona wizjami własnej śmierci, matka przełożona Darwi Odrade robi wszystko, by ocalić siostry, i kładzie na szali swe ostatnie atuty: gholę baszara Tega, byłą dostojną matronę Murbellę oraz obdarzonego niezwykłymi zdolnościami Duncana Idaho.

Tymczasem gdzieś w oddali czai się wróg stokroć potężniejszy i zarzuca swą sieć...

Dom Wydawniczy REBIS oddaje czytelnikom nowe, poprawione wydanie cyklu ,,Kroniki Diuny", który tworzą: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną.

Najnowszą ekranizację Diuny wyreżyserował Denis Villeneuve (Blade Runner 2049, Sicario). Autorami scenariusza są Eric Roth (Forrest Gump), Jon Spaihts (Doktor Strange) i Denis Villeneuve, a muzyki - Hans Zimmer (Gladiator, Incepcja, Dunkierka). W obsadzie znalazły się takie gwiazdy światowego kina, jak Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgard, Jason Momoa, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Josh Brolin, Zendaya i Oscar Isaac.

Informacje dodatkowe o Kroniki Diuny (#6). Kapitularz Diuną:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2020-11-17
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788381881401
Liczba stron: 624
Tytuł oryginału: Chapter House: Dune

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Kroniki Diuny (#6). Kapitularz Diuną

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Kroniki Diuny (#6). Kapitularz Diuną - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-06-30, Ocena: 4, Przeczytałem,

NOWA DIUNA

 

,,Kapitularz Diuną" to ostatni tom klasycznej ,,Diuny", dla wielu tej jednej, jedynej słusznej. Wielki finał (choć nie tak do końca) dzieła życia Franka Herberta, kontynuowanego potem przez jego syna, który na spółkę z innym autorem, podjął się rozwijania spuścizny ojca. I to finał równie udany, co poprzednie tomy i wart polecenia, jak cała seria, każdemu miłośnikowi dobrej, świetnie napisanej fantastyki.

 

Nadchodzi ciężki czas dla planety Bene Gesserit, Kapitularza. To ona stać ma się nową Diuną, przekształconą w pustynię i rodzącą przyprawę. A tymczasem zgromadzenie żeńskie chce zaatakować świat Dostojnych Matron, a ich działania pogrążają kosmos w chaosie. Czym skończy się całe to szaleństwo?

 

https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2022/06/kapitularz-diuna-frank-herbert.html

Link do opinii
Avatar użytkownika - Vejne
Vejne
Przeczytane:2022-01-19, Ocena: 2, Przeczytałam, 26 książek 2022,

Coś się kończy, coś się zaczyna. I w tym wypadku dzieło wieńczące sagę Franka Herberta, przewrotnie otwiera przed czytelnikiem szereg nowych bram, prowadzących na zupełnie nieznane piaski Kapitularza.
Śmierć, która przynosi odrodzenie, nieuchronność zmian, a wreszcie motywy decydowania o własnym losie i przywiązaniu stanowią główny trzon powieści. Zerwawszy więzy przeszłości, bohaterowie decydują się podporządkować sobie nową planetę i nowe okoliczności pod budowanie przyszłości dla ocalałych. Czy im się to uda? Tego nie zdradzę, musicie przeczytać sami.
Szkoda nieco, że za pięknym przesłaniem nie stało równie wspaniałe wykonanie. W tej części nie czuć już zupełnie ducha ,,pierwszej Diuny", a niektóre wątki zostały wymęczone na potęge i zmarnowane w zupełności poprzez chaotyczne i moim zdaniem momentami zupełnie nieprzemyślane prowadzenie akcji.
Seria szczęśliwie zamknęła się pozwając bohaterom na rozpoczęcie nowej przygody w odmienionym anturażu. Zainteresowanym kolejnymi powieściami ze świata Diuny pozostaje przenieść się w świat wykreowany przez Briana Herberta.
Gotowi na nowy początek? Ja chyba jeszcze nie teraz, ale kto wie, dokąd zaprowadzą mnie czytelnicze kroki w przyszłości.

Link do opinii

Zakończenie nie jasne. Ale poza tym wciągająca i zaskakująca.

Link do opinii

Wielowarstwowa i głęboka opowieść o Diunie zabrała czytelnika na wyprawę w odległą przyszłość pełną rozważań o filozofii, moralnych dylematach i zawiłościach ludzkich charakterów. W finale dramatyczna, pełna zwrotów akcja jest zrównoważona fragmentami rozmyślań o istocie polityki, historii i władzy, o wzajemnych powiązaniach między siłami działającymi w świecie, których równowaga bądź nierównowaga decyduje o losie miliardów ludzi.

Link do opinii
Inne książki autora
Opowiadania zebrane, tom 1
Frank Herbert0
Okładka ksiązki - Opowiadania zebrane, tom 1

„Wytrwać w tej pracy pomagało mi przeświadczenie, że mój trud może być przydatny dla innych osób, które pragną się poświęcić pisarstwu”. -...

Kroniki Diuny (#4). Bóg Imperator Diuny
Frank Herbert0
Okładka ksiązki - Kroniki Diuny (#4). Bóg Imperator Diuny

IV tom cyklu ,,Kroniki Diuny" Doskonały towar... Wręcz uderzający do głowy. - ,,Los Angeles Times" Pokonawszy Alię i podporządkowawszy sobie ród...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Meduzy nie mają uszu
Adle Rosenfeld
Meduzy nie mają uszu
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy