Kroniki Jakuba Wędrowycza

ISBN: 978-83-7574-015-8
Czas trwania:6 godz.55 min
Czyta: Grzegorz Pawlak
Dodał/a książkę: Magdalena Galiczek-Krempa

Polscy autorzy raczej unikają tematyki polskiej, a nawet scenografii kraju ojczystego. Jeśli już popełnią utwór fantastyczny, którego akcja rozgrywa się w Polsce, to po pierwszej próbie z ulgą odskakują od niewygodnego tematu. Po Weselu w Atomicach Mrożka niełatwo jest ulokować się na serio, a i na wesoło w Tu i Teraz. Andrzej Pilipiuk jest chlubnym wyjątkiem który nie przestraszył się starcia ze skrzeczącą rzeczywistością. Stworzył postać filozofa chwilami oscylującego w stronę menela, dziwaka i geniusza rycerza i dowcipnisia Polaka-Który-Potrafi, i Polaka któremu się chce. Do tego szlachetnego altruisty, który za trudy dla świata chce tylko dobrego słowa. I dobrego trunku.

Kup książkę Kroniki Jakuba Wędrowycza

Opinie o książce - Kroniki Jakuba Wędrowycza

Pierwszy tom cyklu o Jakubie Wędrowyczu. Jest to wiejski egzorcysta i bimbrownik, nie dbający o kulturę i wygląd. Potrafi rozwiązać najdziwniejsze problemy. Wie jak przegonić ducha oraz jak  rozpoznać czarownicę. W książce nie brakuje zabawnych momentów, które skutecznie umilają czas osobom czytającym tę książkę.

Avatar użytkownika - Mmyszunia
Mmyszunia
Przeczytane:2016-06-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Pilipiuk jak zwykle nie rozczarowuje. Przy opowiadaniach o Jakubie Wędrowyczu, egzorcyście i bimbrowniku można się pośmiać i odprężyć. Wiejska rzeczywistość jest tu komicznie przemieszana z fantazją i granice trudno dostrzec. Jedno jest pewne, stary mieszkaniec Wojsławic potrafi w interesujący sposób poradzić sobie w każdej sytuacji i z każdym zagrożeniem, czy to utopce, duchy, piekielne moce, czy tylko wojsławicka policja...
Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2015-06-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Pocieszna książka :) Dużo humoru, wszystko z przymrużeniem oka, ładny obraz wsi. Jedyne, co mi przeszkadza to osadzenie tej historii w dzisiejszych realiach. Spodziewałam się, że będą to jakieś dawniejsze czasy i czasami ta współczesność przeszkadza. Najulubieńszy rozdział-o zakładaniu hotelu- naprawdę się ubawiłam :)
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2015-09-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Zachęcam do zapoznania się z moją recenzją na moim blogu :) http://magicznyswiatksiazki.pl/kroniki-jakuba-wedrowycza-andrzej-pilipiuk/
Avatar użytkownika - Almiria
Almiria
Przeczytane:2014-08-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Opowieści o przygodach Jakuba Wędrowycza bawią niezmiennie od wielu lat. Miło i przyjemnie jest spojrzeć na postać chodzącego chwiejnym krokiem staruszka, który niczego się nie boi, wszystko w życiu przeżył, a z każdych kolejnych tarapatów potrafi wybrnąć w spektakularny sposób. Piękno tej książki tkwi zarówno w prostocie (przecież Ciapuś to takie piękne, proste imię dla domowego zwierzaka), jak i w szczegółach (któż by się spodziewał że Ciapuś to ani piesek, ani nie kotek). Czytając znajdziemy wiele wątków kryminalnych, fantastycznych, wakacyjnych przygód, rodzinnych opowieści a nawet bajek. Dla każdego coś dobrego, nic tylko wybierać. A wszystko mocno zakrapiane oczywiście legalnymi, najlepszymi na świecie trunkami własnej produkcji.
Avatar użytkownika - littlelinette
littlelinette
Przeczytane:2013-12-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jak dzisiaj pamiętam pierwsze spotkanie z Jakubem. Jestem nim zauroczona do tej pory, niezmiennie od kilku lat. Z całego serducha polecam na jesienno-zimową chandrę, przeminie jak ręką odjął. Zamiast bimbru albo z małą szklaneczką ;)
Avatar użytkownika - antypater
antypater
Ocena: 6, Czytam,
Świetne humorzaste opowieści.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2008-10-15, Ocena: 5, Przeczytałam,
Stary dziadyga znów w akcji :)))
Avatar użytkownika - pawel90119
pawel90119
Przeczytane:2011-07-16, Przeczytałem,
Książka mocna niczym bimber pędzony przez Jakuba :) Bardzo dobra propozycja na długie jesienne wieczory.
Avatar użytkownika - Sumire
Sumire
Przeczytane:2010-06-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Bardzo dobra ksiazka
Avatar użytkownika - granat86
granat86
Przeczytane:2010-02-23, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Pierwszy tom opowiadań o niesamowitym bimbrowniku i egzorcyście amatorze na którego nie ma mocnego. Książka lekka i pełna humoru. Polecam.
Avatar użytkownika - AsiaSobieraj
Przeczytane:2015-09-25, Ocena: 4, Przeczytałam,
Aparatus
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Aparatus

Aparatus. Twoja przepustka do świata ludzi i zdarzeń, których istnienia nawet nie podejrzewasz. To nie portal do fantastycznych krain. Kiedy nasz świat...

Kuzynki
Andrzej Pilipiuk0
Okładka ksiązki - Kuzynki

“Kuzynki” zaistniały najpierw jako opowiadanie, nominowane zresztą w roku 2002 do nagrody im. Janusza Zajdla. Kim są? Katarzyna Kruszewska...

Escape book
Ivan Tapia