Kryjówka

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2020-09-16
Tytuł oryginału: Hideaway

Jeden dzień, pomyślała, jedna chwila, jedna niewinna zabawa. Jak to jest, że ten dzień, ta chwila, ta zabawa wydają się nie mieć końca?

Caitlyn Sullivan ma zaledwie dziesięć lat, gdy zabawa w chowanego podczas rodzinnego spotkania na zawsze zmieni jej los.

Zdrada, której wtedy doświadczy, nada kształt jej życiu i sprawi, że następne lata będą nieustanną ucieczką przed następstwami traumy. Mimo to przyjdzie moment, gdy Caitlyn zda sobie sprawę, że jeśli nie chce po prostu przetrwać, lecz rozkwitnąć, powinna wrócić do rodzinnego domu i zmierzyć się z przeszłością.

Wspomnienie tamtego wieczoru być może nigdy nie przestanie jej ścigać, jednak Caitlyn musi zdecydować, czy liczy się to, przed czym uciekamy, czy to, kto nas znajdzie.

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna

Kup książkę Kryjówka

Opinie o książce - Kryjówka

Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2022-05-09, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2022,

To książka bardzo amerykańska, bardzo hollywoodzka i niestety bardzo przewidywalna. Nie jest to też absolutnie żaden thriller, może trochę sensacja i trochę kryminał, bo były i jakieś intrygi i knowania i jakieś zwłoki.

Zaczyna się mocnym akcentem porwania dziesięcioletniej Caitlyn Sullivan, która w iście filmowym stylu wydostaje się z miejsca uwięzienia. Można powiedzieć, że w zasadzie nie ma się czemu dziwić, wszak Cate wychowuje się w rodzinie wszelkiej maści filmowców. Reżyserów aktorek i aktorów i producentów,  więc filmowe zachowania ma niejako we krwi.

Jednak jest to tylko początek, zarzewie całej fabuły. Potem śledzimy losy Caitlyn i jej rodziny przez kolejne ponad dwadzieścia lat. Cała rodzina Sullivanów, to po prostu aniołowie w ludzkich skórach, poza jednym czarnym charakterem, reszta rodziny, oraz bliżsi i dalsi zaufani znajomi (łącznie ze służącymi) to cud miód, wprost jedzą sobie z dziobków i przeskakują w sprawianiu sobie radości i przyjemności. Egzaltowana "miłość" w stanie czystym.

Zupełnie nie tego się po tej książce spodziewałam, okładka oraz opis z tyłu książki sugerował naprawdę świetną lekturę, niestety skończyło się na bardzo przeciętnym i przewidywalnym czytadle, w dodatku z zakończeniem, które też nie sprostało moim oczekiwaniom.

Avatar użytkownika - gosiaczeq
gosiaczeq
Przeczytane:2020-11-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2020,

Czytałam już kilka powieści tej autorki. Ma ładny styl pisania. Ta książka jednak mi się trochę dłużyła. Trochę za dużo niepotrzebnych - moim zdaniem - opisów. Niektóre sytuacje wykreowane trochę sztucznie. Najciekawszy wątek szybko urwany. Nie jest to najlepsza z powieści Roberts, które do tej pory miałam w ręku.

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2020-10-23, Ocena: 1, Przeczytałem, Posiadam, 52 książki 2020,

Przeczytałam sporo książek Nory Roberts i były one tak porywające,że nie chciało się oderwać od stron."Kryjówka"na tle pozostałych słabo wypada.Nie wiem jak to wytłumaczyć ale im więcej czytam N.Roberts tym bardziej jej książki mnie denerwują.Zdecydowanie ta książka, to ta z tych średnich i przeczytałam ją dla zabicia czasu ale przyznaję,że był to czas zmarnowany.Pomimo informacji,że jest to niby thriller ja tu nie zauważyłam elementów grozy i niepokoju.Wszystko tu jest na siłę budowane i bardzo rozciągnięte.Jest to zwykła obyczajówka z aspiracjami bycia thrillerem.Poza tym gdy czytałam, miałam odczucie jakby tą powieść autorka pisała tylko dla amerykańskich odbiorców,gdzie wszystko jest wielkie, wspaniałe i bogate – taka „Dynastia” na sterydach.
Podsumowując ,osobiście nie polecam "Kryjówki"

Przebudzenie. Dziedzictwo Smoczego Serca
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Przebudzenie. Dziedzictwo Smoczego Serca

W krainie Talamh nastoletni wojownik imieniem Keegan wyłania się z głębin jeziora, dzierżąc miecz - symbol władzy i odpowiedzialności za bezpieczeństwo...

Noc na bagnach Luizjany
Nora Roberts0
Okładka ksiązki - Noc na bagnach Luizjany

Mroczna historia rodzinna, która powraca po 100 latach. Declana Fitzgeralda zawsze uważano w rodzinie za dziwaka. Tym razem jednak sam nie rozumiał, dlaczego...

Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska