Kto tym wszystkim kręci?

Kto dzisiaj twierdzi, że szatan istnieje, ma kłopoty z nowoczesną teologią. Kto zaś twierdzi, że go nie ma, zaprzecza Biblii. Na corocznych międzynarodowych spotkaniach egzorcystów prezentowane są doświadczenia setek tysięcy księży mówiących o tym, że szatan istnieje i coraz nowszymi sposobami nas okłamuje.

Pewien ordynator w znanej klinice psychiatrii w Niemczech powiedział: Gdybyśmy mieli w naszym szpitalu księdza, który jest egzorcystą, moglibyśmy wypuścić jedną trzecią pacjentów. Jednak proszę o tym nie mówić głośno, bo wtedy moja kariera będzie w poważnym niebezpieczeństwie. DSM to klasyfikacja zaburzeń psychicznych Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego opisująca kryteria diagnostyczne pozwalające na ich zidentyfikowanie. Jej pierwsza wersja została opublikowana w 1952 r.

Składała się ona ze 130 stron i wymieniała 106 zaburzeń. Ostatnia edycja DSM-V wymienia blisko 300 zaburzeń i opisuje je na 886 stronach. W tej wersji zawarte są również zaburzenia transowe i opętaniowe.

Skoro wielcy uczeni mieli odwagę umieścić w swym klasyfikatorze zaburzenia transowe i opętaniowe, to czy nie powinniśmy i my zacząć podchodzić do nich inaczej i rozpatrywać je również w kategorii duchowej?

Odpowiedź na to pytanie pozostawiam czytelnikom...

Autorka książki jest absolwentka studiów doktoranckich na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie (absolutorium) oraz Studium Religioznawstwa na Wydziale Filozofii i Socjologii UW. Posiada certyfikat umiejętności trenerskich oraz uprawnienia do realizowania kilkunastu programów profilaktycznych. Uczestniczka szkoleń z dziedziny psychoterapii i hipnozy klinicznej, od kilkunastu lat wspiera duchowo osoby chore i zniewolone. Współpracuje zarówno z lekarzami, jak i z księżmi egzorcystami.

Informacje dodatkowe o Kto tym wszystkim kręci?:

Wydawnictwo: Poligraf
Data wydania: 2017-02-15
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7856-565-9
Tytuł oryginału: Kto tym wszystkim kręci?

Kup książkę Kto tym wszystkim kręci?

Kto tym wszystkim kręci? - opinie o książce

Avatar użytkownika - podroznik
podroznik
Przeczytane:2017-05-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Niezwykła książka o niezwykłych treściach. W bardzo przystępny sposób opisane skutki praktyk okultystycznych. To powinna być obowiązkowa lektura dla młodzieży. Aż trudno uwierzyć, że ludzie mogą być tak nieodpowiedzialni, zwłaszcza w stosunku do swoich bezbronnych dzieci. Matki wykorzystujące swoje maleństwa do praktyk, chociażby spirytystycznych, powinny być karane prawnie! Polecam tę arcyciekawą książkę każdemu, bez wyjątku.
Avatar użytkownika - Montgomery
Montgomery