Latarnia umarłych

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2016-11-23
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-287-0394-0
Liczba stron: 600

Ocena: 5 (6 głosów)
Inne wydania:

Akcja "Latarni umarłych" rozgrywa się w rok po wydarzeniach opisanych w "Sedinum – wiadomość z podziemi". Troje młodych ludzi – Paulina, Igor i Johann – zostaje ponownie wplątanych w sensacyjne śledztwo, tym razem dotyczące pewnego morderstwa. Dawno, dawno temu, w pewnym małym miasteczku nad samym morzem, w starym średniowiecznym zamczysku rodzi się chłopiec, który niedługo potem zostaje królem całej Skandynawii, a w ówczesnej Europie jest nazywany Cesarzem Północy. Mijają wieki. Rok 1941. Mroźną listopadową porą, w samo południe, nieopodal miasta dochodzi do potężnej eksplozji, która kładzie pokotem wszystkie drzewa i wybija szyby w oknach w całej okolicy. Fala uderzeniowa odczuwalna jest w promieniu kilkudziesięciu kilometrów, a w pewnej starej kaplicy zapada się posadzka. Blisko osiemdziesiąt lat później pewnego wiosennego dnia do redakcji popularnego, szczecińskiego dziennika przychodzi wiadomość od pewnego staruszka. W jego kolejnych listach nieprawdopodobne wspomnienia i sensacyjne szczegóły przeplatają się z urojeniami z czasów wojennych. Zajmująca się tym tematem dziennikarka Paulina Weber zaczyna wątpić w zdrowie psychiczne nadawcy. Gdy w ostatnim liście zdradza on, że od wielu lat ukrywa zakopane w piwnicy zwłoki, jest już tego pewna… Pozostawione przez niego stare dokumenty z wolna zaczynają jednak odsłaniać mroczne wydarzenia, które za czasów drugiej wojny światowej rozegrały się w sennej, nadmorskiej scenerii...

Kup książkę Latarnia umarłych

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Latarnia umarłych

Morze - otwarte dla wszystkich i nie dochowujące wierności nikomu; - Joseph Conrad
Cześć czołem ❤
Przedstawiam Wam drugą część sensacyjnej powieści #leszekherman #wydawnictwoliterackiemuza ; Latarnia umarłych ; która to rok po wydarzeniach w ; Sedinum ; ma początek nowej historii, wplątując trójkę przyjaciół w kolejne zagadki tym razem dotyczące pewnego morderstwa.
Historia ta zaczyna sie opowieścią prawie bajkową, kiedy to dawno, dawno temu, w małym miasteczku nad morzem, w starożytnym zamczysku rodzi sie chlopiec który potem zostaje królem Skandynawii nazywanym Cesarzem Północy. Kiedy mijają wieki, w roku 1941 dochodzi w mieście do ogromnej eksplozji, która doprowadza do zapadnięcia posadzki kaplicy. W ówczesnych czasach, Paulina dziennikarka dostaje emaila od pewnego pana, z zamieszczonymi informacjami z czasów wojennych. Kiedy zdradza jej, że w piwnicy jego znajduję się radiostacja i zwłoki, uważa go za pomylonego. W tym czasie ktoś staruszka morduje, tym samym rozpoczyna się dochodzenie policji, prokuratury i Igora, Johanna i Paluliny.
Szybka akcja, kolejne odkrycia, tajemnice, szyfry, czas i gangsterzy którzy depczą im po piętach, przeplatane nićmi morskich legend. Płynna narracja nie pozwala na nudę, a brawura tocząca się w powieści jest tak szybka, ciekawa, wywolujaca dreszcz emocji, iż mam wrażenie że książka za szybko się skończyła. Świetna seria którą polecam każdemu.

Link do opinii
Avatar użytkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2016-12-21, Ocena: 5, Przeczytałam, x 52 książki 2016,
Pierwsza część była nieco lepsza. Tu wg mnie trochę za dużo szczegółów technicznych nt statków, jachtów i nurkowania - mnie to przeszkadzało. Początek trochę zbyt rozwlekły, akcja rozkręca się bardzo powoli, momentami wieje nudą. Ale ogólnie jestem na tak, dobra powieść kryminalno-przygodowa z tajemnicami z czasów II wojny i nie tylko. Polecam :) Najpierw warto jednak sięgnąć po pierwszy tom.
Link do opinii
Avatar użytkownika - maja_klonowska
maja_klonowska
Przeczytane:2019-03-17, Ocena: 5, Przeczytałam, ROK 2019,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2018-03-07, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - ElzbietaDega
ElzbietaDega
Przeczytane:2017-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2017, Mam,
Avatar użytkownika - mag-maggie
mag-maggie
Przeczytane:2016-12-28, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Przygody Dirka Pitta w polskim wydaniu. Część akcji dzieje się nawet na morzu. Klasyczna powieść przygodowa o poszukiwaniu skarbu.
Link do opinii
Inne książki autora
Sieci widma
Leszek Herman0
Okładka ksiązki - Sieci widma

Jeden prom, kilku bohaterów i wzburzone morze. Napięcie, sensacja i trudna do rozwikłania zagadka. Leszek Herman - autor bestsellerowych powieści "Sedinum"...

Sedinum
Leszek Herman0
Okładka ksiązki - Sedinum

W spokojny, piątkowy wieczór, w samym centrum miasta zapada się parking podziemny niedawno wzniesionego biurowca. Katastrofa budowlana odsłania nieznane...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy