Łatwo nie będzie

Wydawnictwo: Białe Pióro
Data wydania: 2018-05-30
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788366004092
Liczba stron: 300

Ocena: 5.67 (3 głosów)

Nie zawsze to, co widzimy, jest dokładnie takie, jakie nam się wydaje. Pozory mylą, to stara prawda, którą poznajemy często zbyt późno. Zranione serce gna nas czasami bardzo daleko od rodzinnych stron w nadziei na ukojenie, na lepsze jutro, w pogoni za szczęściem. Ślubu nie będzie! Ale co w zamian? Jak potoczą się losy Hanny, zranionej przez narzeczonego w najważniejszym dniu jej życia, w dniu, który powinien być najszczęśliwszym? Jak poradzi sobie z dala od rodziny i przyjaciół? Czy odnajdzie swoje miejsce na obcej ziemi, w innym kraju? Czy może będzie niczym żuraw z jej rodzinnych stron, który po dalekiej wędrówce zawsze wraca do domu.

Wartka akcja rozgrywająca się na Kurpiach i we Frankfurcie nad Menem. Postacie, których nie da się nie pokochać. Wzruszająca, chwytająca za serce powieść, obok której nie można przejść obojętnie.

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Łatwo nie będzie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Emigracja zarobkowa Polaków od dawna inspirowała pisarzy. Problem ten szczególnie mocno poruszano w XIX i na początku XX wieku. O emigracji pisali Henryk Sienkiewicz i Zofia Nałkowska, a od czasów, gdy Sławomir Mrożek napisał Emigrantów a Edward Redliński wydał Szczuropolaków – satyryczną powieść o Polakach-emigrantach w Stanach Zjednoczonych, literatura poruszająca problemy ludzi szukających szczęścia w obcym kraju nabrała nieco innego niż uprzednio wymiaru. Spoza ludzkich dramatów, ukrytych w codziennych wyborach, przenikały niezamierzone, humorystyczne opowieści o pomyłkach, które były udziałem rodaków, wyjeżdżających za granicę bez znajomości języka i podstawowych zasad obowiązujących w krajach, do których emigrowali. Słynna już pomyłka z kupowaniem psiego jedzenia zamiast pasztetu przeszła do kanonu żartów z zagubionych w dużych miastach Europy i Ameryki Polaków. Małgorzata Urszula Laska opisała losy Hanki, młodziutkiej dziewczyny z małej kurpiowskiej wsi, która podjęła decyzję o wyjeździe do Frankfurtu. Dzisiejsze możliwości, jakie daje Polakom Unia Europejska, a przede wszystkim prawo do pracy w każdym kraju Unii, jeszcze dwadzieścia lat temu były niewyobrażalnym luksusem i marzeniem każdego nielegalnie pracującego w Niemczech Polaka i Polki. Ciągły strach przed deportacją, oszustwa pośredników oferujących pracę i ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Łatwo nie będzie

Avatar użytkownika - Jarecka
Jarecka
Przeczytane:2019-04-15, Ocena: 6, Przeczytałam,

Bardzo spodobała mi się ta podróż w czasie, lata 90 - te, kryzys i emigrujący ludzie za chlebem. Ale bez pozwolenia na pobyt, pracę, bez pieniędzy i kontaktów? Łatwo nie było jak mówi sam tytuł. Interesująca fabuła, wartka akcja, realni bohaterowie. Warta przeczytania. 

Link do opinii
Inne książki autora
Dziewcak. Dziewczyna z puszczy
Małgorzata Urszula Laska0
Okładka ksiązki - Dziewcak. Dziewczyna z puszczy

Losy bohaterów rozgrywają się w otoczeniu przyrody, w pięknym miejscu jakim są Kurpie Zielone. Ich problemy, miłości, smutki i radości osadzone...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzowisko
Aleksandra Katarzyna Maludy;
Gruzowisko
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Raróg
Anna Sokalska
Raróg
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Pokaż wszystkie recenzje