Laura i Świąteczny Anioł

Bożonarodzeniowa książeczka z serii „Aniołki”, stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach przez Lucindę Riley - uwielbianą autorkę bestsellerowej serii obyczajowej „Siedem Sióstr” - i jej syna Harry’ego Whittakera, we współpracy z ilustratorką Jane Ray.

Dodająca otuchy opowieść o przezwyciężaniu dziecięcych lęków.

Książka idealna na prezent, wypełniona magicznym duchem Świąt.

„Gdzieś tam zawsze jest anioł, gotów by cię wysłuchać…”

Nadeszła Wigilia. To wielki dzień dla Laury. Pod udekorowanym drzewkiem leżą już prezenty, opakowane w błyszczący, kolorowy papier. Dziewczynka zaśpiewa dziś w jasełkach, a jej tata, który jest rybakiem, obiecał, że skończy połów wcześniej, żeby jej posłuchać. Na morzu panuje jednak sztorm, więc kiedy Laura wchodzi na scenę, bardzo się martwi, że wciąż nie ma go na widowni.

Na szczęście Laura nie jest sama, ktoś nad nią czuwa i słyszy nawet najcichsze życzenia…

Czy Nadzieja, Świąteczny Anioł, pomoże ojcu Laury bezpiecznie dotrzeć do domu i spotkać się z córką, gdy dziewczynka obudzi się w bożonarodzeniowy poranek?

Kojąca, ponadczasowa opowieść - w pięknej edycji upominkowej ze wspaniałymi ilustracjami Jane Ray w twardej oprawie z wstążką-zakładką.

Każda książeczka z serii „Aniołki” odnosi się do lęków, zmartwień lub problemów, które mogą dręczyć małe dziecko, i pomaga mu się z nimi zmierzyć.

Idealna dla najmłodszych czytelników, którzy właśnie samodzielnie zaczęli sięgać po książki, a także dla młodszych dzieci, które lubią słuchać, gdy czytają im rodzice.

Lucinda Riley urodziła się w Irlandii.

Jej książki - głównie powieści obyczajowe - tłumaczone już na trzydzieści siedem języków, sprzedały się na całym świecie w trzydziestu milionach egzemplarzy i trafiły na prestiżowe listy bestsellerów „Sunday Times’a” i „New York Times’a”. Seria „Aniołki” to jej pierwsza propozycja dla najmłodszych czytelników.

Informacje dodatkowe o Laura i Świąteczny Anioł:

Laura i Świąteczny Anioł - opinie o książce

Avatar użytkownika - Nie_tylko_o_ksia
Nie_tylko_o_ksia
Przeczytane:2022-12-18,

Po niektóre książki dla dzieci, mogłyby sięgać również osoby dorosłe. Bez wątpienia książką niosącą proste, a zarazem głębokie przesłanie dla wszystkich jest „Laura i Świąteczny Anioł”. Dzieciom i dorosłym uświadamia, że cuda się zdarzają jeśli w nie wierzymy.

Tytuł ukazał się jako drugi w cyklu Aniołki, by pokazać nie tylko najmłodszym, że działania aniołów są obecne w naszym życiu, choć nie zawsze dostrzegamy moc ich pomocy. Kiedy się boimy, czy nie potrafimy poradzić sobie z trudną sytuacją, oprócz wsparcia bliskich osób potrzebujemy nadziei, która pozwoli nam przejść przez trudny etap. A wypowiadane życzenia, nawet te najcichsze, trafiają wprost do czuwającego nad nami anioła.

„Laura i Świąteczny Anioł” to magiczna świąteczna opowieść, niosąca nadzieję, potrzebną nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Przepiękne ilustracje zamknięte w twardej oprawie, dopełniają opowieść i pobudzają wyobraźnię do wyobrażenia o nadprzyrodzonej mocy aniołów. Ta historia, podarowana w prezencie z pewnością zachwyci obdarowaną osobę i pozostanie w sercu na zawsze.

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2022-12-04, Ocena: 6, Przeczytałem,

„Gdzieś tam zawsze jest anioł, gotów by cię wysłuchać…”

„Laura i świąteczny Anioł” to druga propozycja dla dzieci z serii Aniołowie Stróże, którą Lucinda Riley stworzyła wraz ze synem Harrrym.

Jak wskazuje sam tytuł bohaterką opowieści jest Laura, kilkuletnia dziewczynka, która chce, aby jej tatuś pracujący na morzu bezpiecznie wrócił do domu. A jeżeli ma się Anioła Stróża o imieniu Nadzieja to przecież wszystko jest możliwe.

Muszę przyznać, że jestem naprawdę zauroczona historią, która niesie za sobą wiele ciepła i nadziei. Jest to świetny przykład tego, że dzieci także mają wiele lęków, o których my dorośli czasami nie wiemy. To właśnie takie książki pomagają dzieciakom się z nimi zmagać i jestem wdzięczna, że na naszym rynku wydawniczym pojawia się ich coraz więcej.

Dopełnieniem pięknej całości są barwne ilustracje wykonane przez Jane Ray, które dodają książeczce jeszcze większego uroku i wprowadzają nas w świąteczną atmosferę morskiego miasteczka.

"Laura i Świąteczny Anioł" to niezwykła opowieść z serii "Aniołki". Stworzyli ją Lucinda Riley i jej syn Harry Whittaker. Czy wiedzieliście, że Anioły nas słyszą? Czy czasami prosicie je o pomoc? Bohaterka książki "Laura i Świąteczny Anioł" prosiła swojego Anioła Stróża o pomoc. Jesteście ciekawi czy ją usłyszał, wysłuchał i spełnił jej prośbę? W jakiej sprawie do niego się modliła? Zachęcam do przeczytania tej magicznej opowieści. Starsze dzieci mogą ją przeczytać same, a młodsze mogą słuchać, jak czytają im ich rodzice lub starsze rodzeństwo. Czy nadzieja umiera ostatnia? Czy magia świąt zawsze działa, a świąteczne życzenia zawsze się spełniają? Czy można przełamać swoje lęki? "Laura i Świąteczny Anioł" to idealna książka nie tylko na świąteczny prezent. Okładka jest cudowna i przyciąga wzrok. Twarda oprawa sprawia, że idealnie prezentuje się w biblioteczce. W książce znajdziecie cudowne ilustracje, które stworzyła Jane Ray. Mój synek był bardzo zainteresowany tą historią. Z uwagą słuchał, jak czytałam. Martwił się tak samo, jak główna bohaterka Laura. Po przeczytaniu idealnie odpowiadał na pytania, które mu zadawałam. Książka bawi i uczy. Pokazuje, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Z całego serca polecamy, mommy_and_books i syn.
Siostra burzy
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Siostra burzy

Ally D'Aplièse przygotowuje się właśnie do udziału w jednym z najbardziej niebezpiecznych wyścigów jachtów na świecie, gdy otrzymuje...

Sekret listu
Lucinda Riley0
Okładka ksiązki - Sekret listu

Zakazana miłość, niebezpieczny list i historia, która się powtarza. Śmierć wielkiego aktora Jamesa Harrisona wywołuje poruszenie nie tylko w Wielkiej...