Loteria

Iloraz inteligencji Perry’ego wynosi tylko 76 punktów, ale Perry nie jest głupi. Umie notować, by nie zapominał. Umie też grać co tydzień na loterii. A co najważniejsze – wie, komu ufać. Ukochana babcia nauczyła go wszystkiego, czego potrzebuje, by przetrwać. \r\n\r\nBabcia umiera, 31-letni Perry zostaje sam. Wkrótce potem wygrywa na loterii dwanaście milionów dolarów. I oto nagle okazuje się, iż jego los całkowicie się odmienił, że ma znacznie większą rodzinę, niż przypuszczał, i zupełnie nie wie, jak sobie z nią poradzić. \r\n\r\nCzy sprzyjające Perry’emu szczęście uchroni go przed niebezpiecznym światem? Co tak naprawdę decyduje o tym, czy radzimy sobie w życiu? Jaka rolę odgrywa przypadek?\r\n\r\nLoteria to niezwykła debiutancka powieść o naturze szczęścia i roli przypadku, zaufaniu i lojalności.. \r\nPrawa do jej publikacji sprzedano do 25 krajów, a autorka była nominowana do prestiżowej nagrody literackiej ORANGE BROADBAND PRIZE for FICTION 2008.\r\n\r\n\r\nPatricia Wood urodziła się i wychowała w Seattle. Służyła w wojsku, pracowała jako technik analityki medycznej, była instruktorem jazdy konnej, a ostatnio uczyła oceanografii w liceum publicznym w Honolulu – jej uczniami byli młodzi ludzie z grup wysokiego ryzyka. Jako zapalony płetwonurek uczestniczyła w badaniach nad rekinami. Wygrała Hawajskie Zawody Hippiczne na grzbiecie swojego konia Airborne’a i odbyła rejs z Honolulu do San Francisco na pokładzie 12-metrowej żaglówki. Obecnie robi doktorat na Uniwersytecie Hawajskim. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół niepełnosprawności i odmienności. Mieszka z mężem Gordonem na 15-metrowym jachcie, zacumowanym w przystani Ko Olina na Hawajach. Ma syna Andrew, który mieszka w Everett w stanie Waszyngton, gdzie osadzona jest akcja powieści „Loteria”.\r\n\r\nhttp://www.patriciawoodauthor.com/\r\n\r\n „Wspaniały debiut, urzekająca powieść”.\r\nWashington Post\r\n\r\n„Patricia Wood wywołuje wzruszenie za pomocą prostych słów. Loteria to prawdziwy diament”.\r\nJacquelyn Mitchard\r\n\r\n„Stworzony przez Patricię Wood portret Perry’ego jest tak żywy, zabawny, wzruszający i radosny, że broni się przed banałem i przewidywalnością”.\r\nWashington Post\r\n\r\n „Ta zabawna i wzruszająca powieść to hołd złożony przyjaźni i odkupieńczej sile miłości. Wielbiciele Dziwnego przypadku psa nocną porą Marka Haddona czy Kwiatów dla Algernona Daniela Keyesa powinni sięgnąć po ten znakomity debiut. Jestem zachwycona tą książką!”.\r\nMartha O’Connor \r\n\r\n„Podnosząca na duchu historia, która wciąga od pierwszej strony. Loteria to świetna powieść”.\r\nKate Jacobs\r\n

Informacje dodatkowe o Loteria:

Wydawnictwo: Promic
Data wydania: 2011-04-01

Kup książkę Loteria

Loteria - opinie o książce

Avatar użytkownika - anka920
anka920
Przeczytane:2015-11-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Wspaniała historia opowiedziana z perspektywy osoby niepełnosprawnej. Prostota myślenia głównego bohatera książki jest bardzo poruszająca, a jednak wydaje mi się on najmądrzejszym spośród wszystkich wszystkich postaci
Avatar użytkownika - bzium
bzium
Przeczytane:2014-12-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Książka troche inna niż wszystkie, które czytałam do tej pory ale była dla mnie całkiem lekka, przyjemna i momentami zabawna. Mam nawet spisane na kartce najlepsze powiedzenia głównego bohatera. Polecam :)