Maciuś i Leon chcą nową zabawkę

Maciuś i Leon idą z tatą zrobić zakupy. Gdy przechodzą obok działu z zabawkami, Maciuś wpatruje się z zachwytem w półki. Ile tu kolorowych autek, pudełek z klockami, mięciutkich przytulanek! Nagle smoczek widzi na półce niebieskiego robota! Takiego samego Jaś przyniósł ostatnio do przedszkola. Robot potrafi jeździć do przodu i do tyłu. Maciuś nagle czuje, że bardzo, ale to bardzo chce go mieć!

"Maciuś i Leon" to seria stworzona w duchu rodzicielstwa bliskości. Książki zawierają krótkie, napisane prostym językiem teksty oraz urocze, kolorowe ilustracje. Bohaterami opowieści jest rodzeństwo małych smoków. Wspólnie przeżywają różne przygody i mierzą się z problemami, które spotykają każdego malucha.

Informacje dodatkowe o Maciuś i Leon chcą nową zabawkę:

Wydawnictwo: Zielona Sowa
Data wydania: 2023-09-27

Kup książkę Maciuś i Leon chcą nową zabawkę

Maciuś i Leon chcą nową zabawkę - opinie o książce

Avatar użytkownika - mrs_zolza
mrs_zolza
Przeczytane:2023-10-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

"Maciuś i Leon" to seria książek dla najmłodszych, poruszająca tematy im najbliższe. Niedawno swoją premierę miały trzy kolejne tytuły. Dla nas to jednak pierwsze spotkanie z tymi małymi smokami.

"Maciuś i Leon chcą nową zabawkę"
Smoki pomagają tacie zrobić zakupy. W sklepie zauważają zabawkę - robota, którego pragną mieć. Próbują namówić tatę na zakup, ten jednak pozostaje nieugięty i tłumaczy im dlaczego nie mogą go dostać.

Książki są twardostronicowe, o poręcznym, małym formacie. Idealne do zabrania ze sobą w podróż czy na jakiekolwiek inne wyjście. Barwne ilustracje przyciągają uwagę maluchów a małe smoki z łatwością zyskują sobie sympatię czytelników.

Krótkie historie przybliżają maluchowi codzienne sytuacje oraz tłumaczą jak sobie w nich radzić.

Duże troski małych zwierzątek
Katarzyna Wierzbicka0
Okładka ksiązki - Duże troski małych zwierzątek

Jakie myśli zajmują leśne zwierzątka i co koi ich serduszka przed snem? Małe łapki mogą się oprzeć na silnych ramionach. Wiedzą o tym zajączek, który...

Maciuś i Leon chcą iść na plac zabaw
Katarzyna Wierzbicka0
Okładka ksiązki - Maciuś i Leon chcą iść na plac zabaw

Maciuś i Leon uwielbiają zabawę. Nie zawsze jednak jest na nią pora. Czy będą umieli cierpliwie poczekać, aż mama będzie miała czas, by zabrać ich na plac...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;