Mamusine dobranocki

Bajeczki i wierszyki dla dzieci do poczytania na dobranoc. Mama Grzesia zawsze wymyśla historie dla synka na dobranoc lub gdy pogoda go zatrzymuje w domu i chłopczyk robi się markotny. Okazuje się, że w ich domu mieszkają również krasnale, które zaprzyjaźniły się z ich psem Gromem. Krasnale uczestniczyły w życiu Grzesia i chciały mieć takie same przygody, jak ludzie. Wynikają z tego same perypetie, które oczywiście zawsze dobrze się kończą. Są też historie z ich życia zupełnie nieznane nikomu prócz mamy Grzesia, który bardzo lubił te historie i dopytywał się często o dalsze losy swoich pupilów.

Poznajemy też zapalczywość witamin schowanych w pudełku w szafce, które przechwalały się, która jest ważniejsza dla ich właścicieli. Literki też znalazły swoje miejsce na tych stronach i przemówiły swoim głosem. Jest też historia o Jędzuni, w której dokonuje się przemiana na lepsze. Okazuje się, że i auta na parkingu nocą mają wiele do powiedzenia, a nieposłuszny niedźwiadek przysporzył swoim rodzicom wielu trosk. Czerwona żabka w swoim środowisku była wytykana palcami, bo była czerwona wśród zielonych żabek. Na szczęście spotkała mądrego jeża, który wszystko jej wyjaśnił i sprawa zakończyła się szczęśliwie. Pojawia się tu też sosna, która nie chciała się z nikim przyjaźnić, więc nie była pożyteczna.

Jest wiele jeszcze innych historii, które ciekawią i przyciągają swoimi historiami. Wszystko poprzeplatana wierszykami. A że to jest książeczka dla dzieci, to rzecz jasna każda z historii — czy to jako bajeczka, czy jako wierszyk — ma swój morał i dobrze się kończy.

Informacje dodatkowe o Mamusine dobranocki:

Wydawnictwo: Goneta.net
Data wydania: 2013-10-28
ISBN: 978-83-63783-25-9

Kup książkę Mamusine dobranocki

Mamusine dobranocki - opinie o książce

Byłam opiekunką
Jolanta Miśkiewicz0
Okładka ksiązki - Byłam opiekunką

Historie, opowiadające przeżycia, związane z pracą jako opiekunka nad osobami w różnym wieku i w różnych warunkach. Autorka zmuszona sytuacją życiową,...