Mężczyzna z tuszem na dłoni

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2019-03-20
Kategoria: Romans
Język oryginału: Polska

„Więc albo będziemy swoim błogosławieństwem, albo utoniemy w morzu własnych porażek”.Kuba, Hania i Olly – gdy byli nastolatkami, podjęli decyzję o wyemigrowaniu z Polski do Zjednoczonego Królestwa Brytyjskiego. Każde z trojga przyjaciół miało własne motywy: Jakub wyjechał z obawy przed ojcem alkoholikiem, Hania chciała towarzyszyć Jakubowi, a Olly zapragnął zostać pilotem brytyjskich linii lotniczych. Los rozdał im sprzyjające karty: Kuba już pierwszego dnia pobytu za granicą zdobył pracę w renomowanym studio tatuażu, Olly i Hania podjęli studia, ale… nieszczęśliwy splot wydarzeń gwałtownie skreślił ich wieloletnią relację i drogi trojga nierozłącznych przyjaciół rozeszły się burzliwie. Spotkali się ponownie – dopiero dwanaście lat później, kiedy Kuba – teraz już znany w Londynie artysta tatuażu – na skutek wypadku trafił do szpitala, w którym… opiekę nad nim przyjęła Hania – teraz utalentowana lekarka.Kuba dowiaduje się, że kobieta, której nigdy nie przestał kochać, planuje ślub z innym. Zdesperowany, proponuje Hani spędzenie wspólnie najbliższych siedmiu dni. W tym czasie zamierza jej udowodnić, że to właśnie nim smakuje jej szczęście. Bo czy można przestać kochać człowieka tylko dlatego, że raz w życiu dokonał błędnego, fatalnego wyboru?Zanurz się w powieści pełnej emocji, która nie pozostawi Twojego serca obojętnego na historię bohaterów!

Kup książkę Mężczyzna z tuszem na dłoni

Opinie o książce - Mężczyzna z tuszem na dłoni

Pierwsze spotkanie z autorką i jestem zadowolona, na prawdę 🙂 Doskonale skonstruowana fabuła, po której widać, że nie są to tanie kluski z makiem, a dobrze napisana powieść o losach młodych ludzi za granicą, bo przecież czy taka sytuacja nie mogła zdarzyć się u nas w Polsce?

Troje młodych ludzi za granicą. Jakub – który zrobił na mnie wrażenie lekkoducha i za wszelką cenę chciał odzyskać Hannę, Olly – twardo stopujący po ziemi, narzeczony Hanny, który tak bardzo ją kochał i Hania – kobieta, która udowodniła, że mimo przeciwności losu można osiągnąć wszystko czego się chce. Nie można też zapomnieć o małym Krzysiu, który 12 lat wcześniej wywrócił do góry nogami życie całej trójce. Słowo daję, że takie historie to nie jakieś tam tanie romansidła to kawał dobrej literatury. Nie spoileruje więcej, bo przecież to wy sami macie sięgnąć po tę książkę i sami musicie ją ocenić, ale zapewniam, że nie będziecie zawiedzeni 🙂

Pani Monika wpuściła nas w spokojną historię, na początku której zamieściła małą retrospekcje, by czarno na białym był wyłożony temat – od razu mogę wspomnieć, że już samo to wspomnienie zaleje nas emocjami jakich mało. Sama nie wiedziałam czy mam się złościć czy płakać, ale wyszło pół na pół. Dalej już mogło być tylko bardziej emocjonalnie. Język jest tak lekki, że nie wiadomo kiedy uciekają karty książki. Historia wciąga, a czas spędzony na czytaniu właśnie tej pozycji, w 100% nie jest czasem straconym 🙂

Z racji tego, że uwielbiam tatuaże, kiedy zobaczyłam tą okładkę książki (chociaż nie ocenia się książki po okładce!) stwierdziłam, że muszę ją mieć i przeczytać, bo może być ciekawa! I nie zawiodłam się:)
W ostatniej chwili załapałam się na książkę z dedykacją od samej autorki (jakże przemiłej!!!) za co jestem bardzo, bardzo wdzięczna Pani Monice Joannie-dziękuję:)
Książka, książka, książka, wydawałoby się, że kolejna książka kolejnej autorki, ale...przeniosła mnie w inny wymiar:)- wspaniała historia trójki "przyjaciół", który wyruszają w świat w poszukiwaniu swojego miejsca.
Hania i Kuba...para ha! prawie stworzona dla siebie (gdyby nie rożne zakręty życiowe!), Olly ich przyjaciel aH! i oH! zawsze stojący na straży, wspaniałomyślny, pomocny (ale czy taki wierny przyjaciel?).
Przepiękna historia o sile miłości, o rozterkach, bólu i żalu i radzeniem sobie ze zwykłą, szarą codzienności, która potrafi zaskoczyć.
Jak silna może być miłość dwojga ludzi? Ile lat można na siebie czekać?
Czytając książkę myślałam jak często jesteśmy łatwowierni wobec bliskich nas osób, jak często dajemy się ponieść własnemu zaufaniu, jak nie potrafimy zauważyć fałszywego zachowania, jak często się zdarza, że jesteśmy zbyt ufni wobec ludzi, z którymi żyjemy bądź którymi się otaczamy.
Polecam, naprawdę polecam, książka pełna emocji.
I żałuje tylko jednego, że jak dla mnie była zbyt krótka.

(moja opinia z LC http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4875233/mezczyzna-z-tuszem-na-dloni/opinia/50770588#opinia50770588)

Sekret Heleny
Lucinda Riley;