Mężczyzna z tuszem na dłoni

Tom 1 cyklu Niepokorni

"Tuląc cię w ramionach, czuję, że jestem w posiadaniu całego świata."

Przyjaźń z piaskownicy. Fajna, bo zna się wtedy człowieka od podszewki. Jak łyse konie. Poza tym dzieci nie patrzą na płeć. Nasi bohaterowie to: Hanna Malicka, Jakub Jasiński i Olly Zawada. Po latach ich przyjaźń nadal trwa a Hania i Kuba są parą. Po osiągnięciu pełnoletności wyjeżdżają za granicę. Kuba zatrudnia się w studiu tatuażu a Hania i Olly zaczynają studia. Ambitni, ciekawi świata i otwarci. Niestety coś idzie nie tak i wszystko legnie w gruzach. Hani przewraca się cały świat a chłopcy muszą się zmierzyć z nowym. Z tym co na nich teraz czeka. Drogi trójki przyjaciół po latach ponownie się przecinają. Czy tydzień wystarczy, by odzyskać miłość swego życia? Czy Hania na pewno już nie kocha Kuby? Czy Olly'ego decyzje były właściwe? Czy uda się im wszystkim dojść do porozumienia? Czy są w stanie wybaczyć sobie to, co się zdarzyło dwanaście lat temu? Jak zakończy się historia trójki przyjaciół?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i było nad wyraz udane. Opis niewiele mi zdradzał i zupełnie nie spodziewałam się tego, że w środku znajdę taką emocjonalną bombę. Historia przyjaciół od początku chwyta za serce. Wciąga w świat bólu, smutku, żalu i kłamstw. Moją uwagę od razu przyciągnął sposób, w jaki każdy rozdział jest zaczynany. Dogłębnymi przemyśleniami, miłosnymi wyznaniami nieszczęśliwego człowieka, który żałuje. Jedna decyzja, te kilka słów a zaważyło na wszystkim. Zrujnowało przyjaźń, rozrzucając bohaterów po świecie. Autorka stworzyła realną historię wręcz przesiąkniętą emocjami. Spójnie prowadzi wydarzenia stale podsycając ciekawość. Pokazała prawdziwych bohaterów. Nie przesadzonych w żadną ze stron. Takich realnych, jakby mieszkali tuż obok nas. Popełniają błędy, kierują się uczuciami i emocjami oraz starają się walczyć o szczęście. Oni sami dość szybko zresztą na początku zaskarbili sobie moją sympatię. W tym wieku, jakim wtedy byli mieli pełne prawo zareagować tak, jak właśnie zrobili. Każdego mogło to zaskoczyć i każdy reaguje inaczej na szok. Bardzo współczułam głównej bohaterce. Tego, ile musiała się nacierpieć i jak nadal jest jej ciężko, mimo wsparcia ukochanego. Jest spokojną, skromną, empatyczną i po części zamkniętą w sobie kobietą. Kuba był swego czasu jej przeciwnością i jednocześnie uzupełnieniem. Niczym jing jang. Dwie połówki jabłka. Narwany, przeklinający niczym szewc i odważny. Nie miał w sobie nic, co by wzbudziło we mnie do niego jakąkolwiek niechęć. Nakręcony adrenaliną potrafił wpakować się w kłopoty. Jest przez to podobny do Olly'ego. Tylko tego mężczyzny najmniej polubiłam z całej trójki. Przez to czym się kierował i jaki się stał w finałowych scenach. Nie będę Wam zdradzać o co chodzi ale będziecie zaskoczeni. Mi osobiście opadła szczęka. Moje serce kołatało jak oszalałe a cierpliwość była wystawiana na próbę. Pokochałam styl w jakim autorka przedstawiła swoją powieść. Analizowała dogłębnie wszystkie czynniki niczym fachowiec. Niczym psycholog pokazując nam, jak pochopność podejmowanym decyzji potrafi zniszczyć cały świat. Co się dzieje, gdy zabraknie spokoju, rozmowy, zaufania i wiary. Do ostatniego zdania czułam niepokój i niepewność. Już nie mogę się doczekać kontynuacji. Wierzę bowiem, że po tym wszystkim przyjdą chwile spokoju. Tylko czy aby na pewno?

Autorka napisała emocjonalną, przepiękną i prawdziwą do bólu historię. Ukazująca wszystkie odcienie miłości i przyjaźni. Każdy z nas zapewne marzy o tej jednej, jedynej i prawdziwej miłości na całe życie. Takiej, co ją widać w oczach drugiej połówki. Niestety nie zawsze marzenia idą zgodnie z naszymi planami. Tu dużo do powiedzenia ma los, który jest przewrotny i trudny do przewidzenia. Ta książka właśnie to wszystko pokazuje. Mimo piękna uczuć są też ciemne strony. A to rozbija serce w drobny mak. Wyczerpała mnie emocjonalnie, a z oczu nawet popłynęły łzy. Przepiękna, bolesna ale i niosąca nadzieję. Ta książka w moi odczuciu jest pozycją must have fana literatury, która została napisana niczym przez samo życie. Nie można obejść wokół niej obojętnie. A jak się ją przeczyta to zostanie w sercu na długo - jeśli nie na zawsze.

Polecam.

Informacje dodatkowe o Mężczyzna z tuszem na dłoni:

Wydawnictwo: Inanna
Data wydania: 2020-08-15
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Zobacz opinie o książce Mężczyzna z tuszem na dłoni

Kup książkę Mężczyzna z tuszem na dłoni

Miłość szeptem mówiona
Monika Joanna Cieluch0
Okładka ksiązki - Miłość szeptem mówiona

Historia przyjaźni ubranej we wszystkie odcienie miłości. Margaret Megan Murphy to młoda, zbuntowana Brytyjka, która nie lubi przyznawać się do...