Miasto mafii 2

mamaczytelniczka
Przeczytane:2022-01-23,

Tytuł: Miasto Mafii 2
Autor: Kinga Litkowiec

Uwielbiam książki tej autorki. Biorę wszystko w ciemno i nigdy nie żałuję.
Miasto Mafii 2 to druga i ostatnia część o braciach Rossi.
Chociaż szkoda bo został jeszcze jeden brat 😂

Wszystko zaczyna się od jednej koperty....

Hope, dziewczyna pracująca w klubie, odważna, wyszczekana z ciętym językiem.
Lukas, Boss mafii i najmłodszy z braci..

Historia wydawałaby się banalna: ona znajduje się w złym miejscu i w złym czasie.
On ten zły, zmusza ją do udawania jego dziewczyny.

Jednak jest w niej coś co nie pozwala odłożyć jej na półkę..
Czytelnik ani na chwilę nie nudzi się czytając ( w sumie nie ma co się dziwić skoro pisała ją samą królowa mafijnych romansów ❤️)
Książka pełna kłamstwa, intryg, przeciwności losu ale również smutku.
Pełna humoru i sexu.
A w Vegas ? Co się dzieje w Vegas zostaje w Vegas

Ig mama.czytelniczka

Avatar użytkownika - Ksiazkasercemwdl
Ksiazkasercemwdl
Przeczytane:2022-01-09,

🌃Recenzja🌃

"Widziałam jego zakochanych braci i ich dziewczyny, dla których porzucili to życie. Widziałam dobro w ich oczach, chociaż w plotkach twierdzono, że pozbawieni są jakichkolwiek uczuć."

Miasto mafii 2 to kolejny tom serii Miasto mafii, a zarazem zakończenie historii.

W tej książce poznajemy historię Lucasa oraz Hole. Są oni bardzo podobni do bohaterów z poprzedniej części. Ona pracuje w barze, a jej kontakty z mamą są ograniczone. On niebezpieczny i przystojny mężczyzna, którego zdanie jest najważniejsze i nieznoszące sprzeciwów. Tutaj również bohaterka jest świadkiem zdarzenia, które sprawia, że trafia na celownik jednego z braci. Od tego momentu jej życie się zmieni i będzie podporządkowane woli Lucasa. Zmieni się na lepsze? Jak zakończy się jej historia ? Czy mężczyzna pokaże swoje serce?

Jak dla mnie ta książka jest jedną z wielu o podobnej tematyce i nie wyróżnia się niczym szczególnym. Ta seria nie sprawiła, że myślałam o niej po zakończeniu. Nie miała w sobie tego czegoś, co mnie w niej przyciągało i sprawiało, że nie chciało się jej wypuszczać z rąk. Jest to książka, która nie koniecznie stanie się moją ulubioną, ale też doceniam autorkę za lekki styl pisania, który sprawia, że historię czyta się bardzo szybko. Jest to zdecydowanie na plus. Porównując te części, mogę stwierdzić, że ta podobała mi się bardziej niż poprzednia. Było to moje drugie spotkanie z autorką, ale nie ostatnie, bo, mimo że seria nie zawładnęła moim sercem, to jestem ciekawa kolejnych historii.

Pamiętajcie, to jest tylko moje skromne zdanie i każdy z nas powinien wyrobić sobie własną opinię. Polecam wam zapoznać się z tą książką.

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2021-12-26,

Kinga Litkowiec „Miasto mafii 2” ❤️

Hope jest przypadkowym świadkiem zabójstwa swojego szefa klubu. Aby skutecznie wyperswadować dziewczynie ucieczkę i pomoc glinom, Lucas Rossi, niebezpieczny szef mafii postanawia ją zaszantażować. Hope nie chcąc być wrobiona w morderstwo godzi się na udawanie jego partnerki. Czy będzie w stanie grać osobę zakochaną? Czy kłamstwo wyjdzie na jaw? Jakie będą tego konsekwencje?

„Udawanie jego dziewczyny zaczyna mi się podobać, co trochę mnie przeraża. Zaczynam go lubić i dostrzegać szczegóły, na jakie wcześniej byłam ślepa. On wcale nie jest zły. W końcu przyszedł po mnie do klubu. Może nawet zawdzięczam mu życie. Uratował mnie i choć był wściekły, nie zrobił mi krzywdy. Coś w nim jest. Coś tajemniczego.”

Przeczytałam cztery książki Litkowiec, które w żaden sposób nie przypadły mi do gustu. Już miałam porzucić twórczość ale postanowiłam jeszcze dać szansę. Nie ta, to inna pozycja. Czy też tak macie? Dajecie szansę autorom, jeśli jakaś lektura wam się nie spodoba? Czy już nie sięgacie po nic więcej?
„Miasto mafii 2” to kolejna książka autorki, jaka trafiła w moje ręce. I... uważam, że jest najlepsza pod każdym względem:
🔺bohaterów, których polubiłam a w szczególności główne postacie: Hope wykreowana jest na normalną dziewczynę, a Lucas na skrytego ale wrażliwego faceta mimo, że jest trochę narwany (ale to ma swój powód), on jest najfajniejszy z braci; nawet ci z pierwszej części mnie nie irytowali,
🔻relacji samej w sobie kobiety i mężczyzny, nie odczułam sztucznego przedstawienia,
🔺gangsterskiej intrygi, co prawda jest ona tłem, jak to bywa w romansach mafijnych ale ładnie wpleciona w fabułę, i ma sens,
🔻erotyzmu i zmysłowości, tu nie ma perwersyjnych scen,
🔺dramatu rodzinnego, bardziej ze strony Lucasa (uroniłam kilka łez 😢🥺).

Oceniam bardzo wysoko i zaliczam ją do ulubionych. ❣️

Avatar użytkownika - ksiazka_pachnie_
ksiazka_pachnie_
Przeczytane:2021-10-16, Ocena: 5, Przeczytałam,

RECENZJA
Dzień dobry Kochani. Co słychać? Jak tam Wasze samopoczucie? Ja oczywiście jak zwykle nadrabiam zaległości recenzenckie. Tak to jest jak sie wszystko zostawia na ostatnia chwilę :) . Przychodzę do was z recenzją książki Kingi Litkowiec "Miasto mafii 2" Bardzo dziękuje wydawnictwu Muza — Grzeszne książki za egzemplarz recenzencki.
"Miasto mafii 2" to drugi o ostatni tom serii o tym samym tytule. Tym razem to historia ostatniego z braci Rossich — Lucasa. Hope Clarke jest zadowolona z życia w Nowym Jorku. Do czasu. Staje się świadkiem zabójstwa, którego dopuścił się sam Lucas Rossi. Od tej chwili Hope musi udawać jego kobietę, choć kolejne kłamstwa Lucasa utrudniają zadanie im obojgu. Nadzieja na dobre zakończenie z każdym dniem staje się coraz mniej realna, ale tych dwoje łączy coś, czego nie mogą się wyprzeć. Czy istnieje ucieczka z labiryntu kłamstw?
"Miasto mafii 2" jest książka , która łapie czytelnika w swoje sidła już od pierwszych stron. To opowieść nie tylko o porachunkach mafijnych i życiu tego półświatka. To również historia o mężczyźnie, który stoi na rozdrożu: z jednej strony chce pozostać w tym świecie, pełnym rozlewu krwi, ale z drugiej strony nie chce narażać życia swojej ukochanej. W tej książce akcja dzieje się powoli. Razem z bohaterami kroczymy drogą ich emocji iw wyborów. Jesteśmy świadkami rozwijania się relacji pomiędzy głównymi bohaterami — od nienawiści po miłość do grobowej deski. Książka poświęcona jest Lucasowi i Hope, ale bohaterowie poprzedniej części również przewijają się przez karty tej historii. Narracja trzecioosobowa, którą uwielbiam, bo pozwala poznać odczucia z perspektywy każdego z bohaterów. "Miasto mafii 2" pochłonęłam w jeden wieczór i ubolewam nad tym, że to już koniec. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, są inne książki tej autorki, po które z wielką przyjemnością sięgnę. Jeśli jeszcze nie znacie tej serii "Miasto mafii" to nie zwlekajcie i bierzcie się za nią, bo jest warta przeczytania. Polecam wam ją z czystym sumieniem.

Bardzo lubię zaczytywać się romansami mafijnymi i czuć dreszczyk grozy, poznając brutalny świat gangsterów. Jak już pisałam, pierwszy tom przypadł mi do gustu i polubiłam trzech braci. W tomie drugim poznajemy kolejnego z braci, który twardą ręką rządzi miastem, z zimną krwią zabija, ale jednak coś ukrywa za zasłoną ciemnych okularów.

Podczas jednej z akcji, Lucas zabija szefa klubu, w którym pracuje Hope. Na swoje nieszczęście dziewczyna staje się świadkiem tego zajścia i by uniknąć podejrzeń policji, szantażowana decyduje się na układ z mafiozą. Ten ich udawany związek uruchamia lawinę kłamstw i oboje muszą zmierzyć się z ich konsekwencjami.

Czy ta tak odmienna dwójka znajdzie nić porozumienia i znajdzie wspólny język? Czy nie pozabijają się nawzajem? Czy stanowisko Lucasa jest zagrożone i jaką traumę skrywa ten mężczyzna?

Autorka nie zawiodła mnie tworząc dużo ciekawszą i trzymającą w napięciu powieść, w której zatraciłam się, nie przerywając czytania, aż dotarłam do finału. Czy był on radosny czy też bolesny? Tego wam nie zdradzę. Musicie przekonać się sami.

Zapewniam, że ta pozycja jest warta uwagi, fabuła jest świetnie dopracowana, wartkie wątki i sceny akcji pobudzają ciekawość, aż zżera nas ona od środka. Dialogi i utarczki bohaterów są rewelacyjne. Uparta, pyskata i na pewno nie potulna barmanka nieraz, dała popalić gangsterowi, aż wybuchałam śmiechem w głos.

Na moje uznanie zasługują sceny erotyczne, które są namiętne, zmysłowe i ociekają chemią. Jednak pisarka napisała je z klasą, bez wulgarności i przesady. Sam styl i cudowne pióro autorki jest przystępne i bardzo go lubię. Książkę czyta się niezwykle szybko i mega przyjemnie a emocje trzymają od pierwszych stronic aż do ostatnich. Przecież zimny, okrutny i bez skrupułów Rossi był nieobliczalny, nie wiadomo było co zrobi i jak postąpi z dziewczyną. Gdy ona była blisko niego to aż iskrzyło i nie było pewne czy nie straci życia.

Zachęcam do przeczytania jeśli jesteście zwolennikami tego gatunku, gdyż wspaniała lektura zaintryguje, nieraz zaskoczy i pozwoli przeżyć niesamowitą przygodę. Polecam zwłaszcza w jesienne wieczory.

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2021-09-26,

glinka_54_czyta
🏘🏘🏘Recenzja przedpremierowa 🏘🏘🏘

Premiera 29.09.2021

"Miasto mafii 2" - Kinga Litkowiec

Dalsza przygoda, tylko tym razem z Lucasem. Niefortunne spotkanie, które doprowadza do dziwnego układu a w konsekwencji pojawia się niechciane uczucie.

Hope, młoda dziewczyna z wielkimi marzeniami ale niestety z ciężkimi do zrealizowania. Pracuje w barze, lubi swoją prace ale chce czegoś innego. Przez niefortunny przypadek zostaje zmuszona do układu z mafiosem. Nie jest zachwycona i nie udaje, że jej się to podoba. Wręcz przeciwnie walczy o swoje i nie boi się mówić tego co myśli.
W swoim życiu przeżyje kilka niezbyt ciekawych przygód, które dla normalnego człowieka były by traumą z którą walczył by przez długi okres czasu, za to ona zapomina o tym w kilka minut czasem godzin. Takie zachowanie bardzo mnie  irytowało i denerwowało, bo można było trochę inaczej pokazać jej postępowanie.

Lucas, zimny i zdystansowany mafioso. Nie jest miłym gościem. Nie lubi okazywać emocji. Zawsze dostaje to czego chce. Nie wszystko ma przemyślane i czasem jego plany nie wypalają. Jednak potrafi być kochany i dawać dużo bezpieczeństwa. Ma też traumę, która cały czas ma wpływ na jego życie.

Układ, który ich połączył jest specyficzny ale powoli zaczyna rodzić owoce miłości.
Między nimi można zauważyć chemię przez duża ilość rozmów i kłótni. Będzie także gorąco. Ich dwa wybuchowe charaktery prowadzą do niemiętnych scen z dużą dawką pikanterii. Na tak zimny dzień będą idealne.

Jeśli chodzi o mafię, to bedzie jej w umiarkowanej ilości. Będą porachunki, morderstwa i różne rozmowy o tym. Jednak dla mnie to trochę za mało. Liczyłam na trochę więcej akcji mafijnej.
Za to autorka nadrabia inną akcją. Głównie przy ich relacji. Będzie wiele nieoczekiwanych i zwariowanych przygód. Dzięki tej dwójce można  się nieźle bawić. Nigdy nie wiadomo co się wydarzy I co czeka naszych bohaterów.

Ostatnim słowem, książka jest ciekawa I bardzo przyjemna. Lubię kiedy bohaterowie powoli się poznają i przydarzają się im ciekawe przygody a to wszystko jest otoczone niebezpiecznym światem w jakim przyszło im żyć.
Lekka lektura na jesienny wieczór ❤

7,5/10❤

Cześć książkoholicy 🎶❣️

Przychodzę dzisiaj do Was z recenzją najnowszej książki Kingi Litkowiec czyli "Miasto Mafii" tom 2. Jest to książka z gatunku tych, które czytają się same! Dzięki bohaterom tej powieści przez książkę się po prostu płynie. Śmiałam się nie jeden raz w głos jak tych dwoje zaczynało ze sobą rozmawiać, a także podkopywać pod sobą dołki. Ten duet jest po prostu nie do podrobienia, a łącząc to z lekkim piórem Kingi Litkowiec konto sami możecie się domyślić, że ta powieść to cudo. Nie bez powodu już po paru godzinach przedsprzedaży w @empikcom trafiło na pierwsze miejsce w TOP100 prawda??
Jest to książka namiętności, dobrego humoru, ale także chwil, w których adrenalina podskoczy niejednemu czytelnikowi 😈

Jeśli czytaliście pierwszy tom i Wam się podobało to koniecznie musicie sięgnąć także po historię najmłodszego z braci Rossi. Jeśli natomiast czytaliście pierwszy tom i nie do końca Wam przypadł do gustu to także Wam polecę tą historię, bo moim zdaniem jest o wiele lepsza (choć miasto mafii 1 też mi się podobało). Ci co nie czytali to.... Ja doprawdy nie wiem na co Wy jeszcze czekacie 🤣🤣🤣 polecam ogromnie, a ja już nie mogę się doczekać kolejnych powieści autorki.

Ta część jest jeszcze lepsza niż pierwsza więc nie ma się co zastanawiać tylko trzeba czytać.

Pomijając fakt, że w książce jest dużo erotyzmu oraz to, że autorka opisuje życie mafii bez owijania w bawełnę, czytając ją czułam jakby to była bajeczka z szczęśliwym zakończeniem. Oczywiście, nie mówię, że to było złe, tylko poprostu tak się to lekko czytalo, że nie można było się oderwać od lektury i ciekawiło jak potoczą się losy Hope i Lucasa

[...] Daję słowo, że nigdy nie widziałam piękniejszych oczu , a to sprawia, że przez chwilę mam wrażenie, jakby chciał mnie nimi zahipnotyzować[...]

Magiczna, hipnotyczna, wciągająca i powodująca histeryczny śmiech.

Oto historia o Hope Clark i ostatnim z trzech braci Rossi, Lucasie. Hope, młoda, pogodna i ładna dziewczyna, pracuje na co dzień w klubie Black Royal. Nie znosi swego szefa, ale wie, że musi zarabiać , aby utrzymać się w Nowym Jorku. Pewnego dnia na jej nieszczęście widzi coś czego nie powinna. Za cenę udawania dziewczyny Rossiego, dziewczyna unika karę więzienia. Od tego momentu zaczyna się spirala kłamstw, niechęci, ale też przyciągania. A Lucas? Stara się za wszelką cenę wyjść z twarzą. Czy uda mu się? Czy będą potrafili okiełznać kłamstwa, którymi karmią innych? O tym przekonajcie się sami.

Jestem pod olbrzymim wrażeniem tej pozycji. To była mega dobra książka wręcz pokuszę się o stwierdzenie zaczepista (żeby nie przeklinać). Było w niej coś tak magnetycznego, że nie pozwoliło Ci na moment zamknąć książki. Akcja płynęła swobodnie, ale głównymi momentami, które grały pierwsze skrzypce, była ta chemia i te docinki pomiędzy bohaterami. Ich teksty powodowały niekontrolowany śmiech. Łzy normalnie płynęły momentami zamazując litery w tekście, a brzuch dalej boli z tego śmiechu. Ale Kinga nie byłaby sobą gdyby nie zaserwowała również chwil grozy gdzie moje włoski stawały dęba, a szczęka opadała w dół z nadmiaru szoku jaki mi zaserwowała. Z powodu tych wszystkich chwil przerażających momentami miałam ochotę zabić autorkę :P A te sceny erotyczne tak wysublimowane, tak gorące i konkretne bez udziwnień, że moje uda mimowolnie się zaciskały z nadmiaru podniecenia i pożądania, a wykwit na policzkach wciąż jest i gorąc. Ah :P

To było coś niesamowitego móc znowu przeczytać o braciach. Móc znowu przeżywać ich rozterki i problemy. Chociaż droga autorko Lucas od początku działał mi na nerwy i miałam ochotę go udusić, to jednak w końcu się zrehabilitował. Dziękuję Ci, że mogłam uczestniczyć w ich historii. Kocham Twoje pióro i styl. Jest taki lekki, pełen zwrotów i niespodzianek, że z przyjemnością czyta się twe książki

Fantastyczna książka. Głównych bohaterów Lucasa i Hope uwielbiam. Ciągłe przekomarzania ich i docinki bardzo mnie rozśmieszały. Również sceny erotyczne były dobrze napisane. Książka ciekawa, nie pozwalała oderwać się od czytania. Polecam

Avatar użytkownika - zaczytana_sowka
zaczytana_sowka
Przeczytane:2021-10-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Miasto Mafii 2 to kolejna część bestsellerowej powieści mafijno-romantycznej. Główna bohaterka Hope Clark jest świadkiem zabójstwa. Ofiarą jest jej szef, a ona znalazła się w nieodpowiednim momencie i czasie. I tak właśnie poznaje bezwzględnego, porywczego szefa mafii Lucasa Rossi, najmłodszego z braci Rossi, który ma znaczną władzę w Nowym Jorku. Czy tych dwoje coś połączy ? Czy można zbudować uczucia na kłamstwie i szantażu? Jeśli jesteście ciekawi losów Hope i Lucasa, gorąco zachęcam do sięgnięcia po tę o to książkę. Uwielbiam niesamowicie lekki i oryginalny styl autorki. Książkę czyta się zdecydowanie za szybko z wypiekami na twarzy. W książce najbardziej podobało mi się te napięcie oraz dialogi między głównymi bohaterami.
Moja ocena 100/10 zdecydowanie polecam.

Malutki fragmecncik:
"-Chodź- Ciągnie mnie za rękę po czym otwiera dzwi i puszcza mnie przodem. -A! I jeszcze jedno. Zatrzymuje mnie w holu i zbliża swoje usta do mojego ucha. - W łóżku jestem zajebisty- szepcze."

,,MIASTO MAFII 2"

Kinga Litkowiec Wydawnictwo Akurat

Kinga Litkowiec szaleje. To nie jest zwykła książka - to arcydzieło. Wow co to jest za powieść. Wielkie brawa dla autorki. Jeszcze do teraz nie mogę ochłonąć.
Przypadkowy świadek morderstwa staje się przymusową dziewczyną gangstera. Jakie to niesie ze sobą konsekwencje? Czy będzie potrafiła udawać przed wszystkimi zakochaną kobitę? Czy będzie potrafiła okłamać swoją najlepszą przyjaciółkę?
Lucas Rossi - jego nie wolno kochać. On nie jest człowiekiem zdolnym do miłości. Jest głową mafijnej rodziny. Ma sporo obowiązków z tym związanych. Ma przyjaciół i jeszcze więcej wrogów. Jest narwany. Często nie myśli co robi. Działa pod wpływem impulsu. Miłość to dla niego kula u nogi i potencjalny słaby punkt. Czy mimo wszystko ma szanse na miłość?
Hope Clarke - przypadkowy świadek morderstwa. Zostaje w nie wrobiona. Ma wybór. Może iść do więzienia lub przez jakiś czas udawać kobietę Lucasa Rossi. To co wybierze będzie miało swoje konsekwencje. Pamiętajcie z gangsterami się nie dyskutuje. Tylko czy ona o tym wie?
,,Miasto mafii 2" to drugi tom niesamowitej mafijnej historii. Tutaj życie rozgrywa się na pograniczu prawa i bezprawia. Bardzo niebezpieczny i mroczny klimat. Akcja goni akcję i ani na chwilę nie zwalnia. Fabuła wyśmienita. Bohaterowie palce lizać. Pierwsza klasa.
Tutaj rządzą emocje - od nienawiści aż do uwielbienia.
Czy można pokochać i pożądać własnego kata?
Wyśmienite sceny przeznaczone tylko dla dorosłych czytelników.
Czy prawda ujrzy światło dzienne? Czy życie Hope będzie zagrożone? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w powieści Kingi Litkowiec ,,Miasto mafii 2".
Czy polecam - oczywiście. Idealna pozycja na długie jesienne wieczory. Jestem tą powieścią oczarowana. Mam nadzieje, że autorka jeszcze kiedyś powróci z Hope i Lucasem.
Jeżeli uwielbiacie lub chociaż lubicie romanse mafijne to śmiało sięgnijcie po tą książkę. Jeżeli jeszcze nigdy nie czytaliście romansów mafijnych to tym bardziej zachęcam do przeczytania.

Pole Girl. prywatny taniec
Kinga Litkowiec 0
Okładka ksiązki - Pole Girl. prywatny taniec

Kolejny romans o dziewczynie tańczącej w klubie?Nie tym razem. Nicole Read nie ma w życiu lekko. Uciekając od toksycznej rodziny, postanowiła zamieszkać...

Jacob
Kinga Litkowiec0
Okładka ksiązki - Jacob

Avery Stone rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy. Jest gotowa pracować nawet jako prostytutka, by tylko przetrwać. Mogłoby się wydawać, że los się do niej...