Między życiem a śmiercią. Pamiętnik z Powstania Warszawskiego

Unikatowy zapis aktywnej uczestniczki powstańczego zrywu – kurierki Komendy Głównej AK i łączniczki Janiny Köszeghy o pseudonimie „Bronka”, która przed śmiercią przekazała go Panu Grzegorzowi Łubczykowi, byłemu Ambasadorowi RP w Budapeszcie. Przypadająca w tym roku 70. rocznica Powstania Warszawskiego ’44 jest ważnym powodem, by ten dziennik ujrzał światło dzienne. Jego walorem jest osobista relacja, opis udziału w 63 dniach chwały i dramatu mężnej, dwukrotnie rannej podczas ciężkich walk młodej wówczas warszawianki. To nie opracowanie historyka, ale poruszająca serce i umysł relacja powstańczej łączniczki. W przygotowywanej książce odnotowana też zostanie działalność kulturalno-społeczna Pani Janiny na Węgrzech, w tym wieloletnie prowadzenie z wielkim powodzeniem i sukcesami zespołu tanecznego w Stowarzyszeniu „Bema”, aktywne członkostwo w Stowarzyszeniu „Św. Wojciecha” i kierowanie węgierskim Kołem Oddziału Kombatantów w Wiedniu. Swym życiem Pani Janina „Bronka” zasłużyła, by uhonorować Ją tą książką.

Informacje dodatkowe o Między życiem a śmiercią. Pamiętnik z Powstania Warszawskiego:

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Rytm
Data wydania: 2014-07-21
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Między życiem a śmiercią. Pamiętnik z Powstania Warszawskiego

Między życiem a śmiercią. Pamiętnik z Powstania Warszawskiego - opinie o książce