Miłość ci nic nie wybaczy

Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest... morderstwo? Karolina, młoda mężatka, żyje w przekonaniu, że jej ukochany jest chodzącym ideałem. Niestety, pewnego dnia okazuje się, że to tylko iluzja. Karolina łapie go na skoku w bok, a rychło okazuje się, że jej partner jest nie tylko zdrajcą, ale i... potencjalnym mordercą. A przynajmniej tak podejrzewa policja. Kiedy nad głową jej męża zbierają się czarne chmury, niewierząca w jego winę Karolina, z pomocą swojego szalonego brata, dwóch zwariowanych przyjaciółek i zaprzyjaźnionej autorki kryminałów Róży Krull próbuje zdobyć dowody jego niewinności. Nie będzie to jednak proste zadanie...

Informacje dodatkowe o Miłość ci nic nie wybaczy:

Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2022-06-22

Tagi: Komedie kryminalne

Kup książkę Miłość ci nic nie wybaczy

Miłość ci nic nie wybaczy - opinie o książce

Avatar użytkownika - gania
gania
Przeczytane:2022-06-21, Ocena: 4, Przeczytałem,

Komedia kryminalna z wartką akcją, ale niezbyt ambitna. Nawiązanie do polityki, homoseksualizmu. Raczej nie sięgnę po więcej pozycji tego autora

Ha ha ha parę razy naprawdę śmiechłam na głos :-) Sympatyczna komedia kryminalna, gdzie znajomi Róży Krull, równie pokęceni jak ona sama, próbują rozwiązać zagdkę śmierci lokalnego biznesmena. Karolina podejrzewa męża o zdradę, wiec w towarzystwie przyjaciółek zaczyna go szpiegować. Kiedy jednak małżonek zostaje zatrzymany jako potencjalny zabójca dziewczyny dobierają sobie do pomocy brata Karoliny i jego znajomą Róże, oraz jej znajomego Darskiego. We wszytkich wydarzeniach mają też swój udział rodzice Karoliny oraz kilku polityków :-)

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2021-08-22, Ocena: 3, Przeczytałam,

Czy istnieją ideały? Karolinie wydaje się, że jej mąż do takich należy, gorzko przekonuje się, że jednak tak nie jest, kiedy nakrywa go na zdradzie. Jakby tego było mało w szafie znajduje zwłoki, głównym podejrzanym staje się jej mąż. Karolina pomimo zdrady chce do końca pozostać lojalna, pragnie udowodnić, że jest niewinny, do pomocy ma przy sobie przyjaciółki, brata oraz znaną nam z poprzednich powieści posarkę Różę Krull.

Książka posiada zabawne dialogi, zawiera tajemnicę oraz wiele zaskakujących, niekiedy lekko absurdalnych zdarzeń. Komedia kryminalna z dużą dawką czarnego humoru i przerysowanymi bohaterami.

Avatar użytkownika - nata5551
nata5551
Przeczytane:2021-07-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

Choć na wzmianki o samym autorze trafiłam już dawno temu, to jednak jakoś nie przyciągnęło mnie to do zapoznania się z jego twórczością. Jednak ostatnio na fb natrafiłam na przezabawne posty napisane przez Pana Aleka Rogozińskiego i spodobały mi się do tego stopnia, że postanowiłam sięgnąć po jedną z jego książek. I jak się spodziewałam, nie zawiodłam się, a wręcz byłam pozytywnie zaskoczona, że jest jeszcze lepsza niż tego oczekiwałam (a spodziewałam się, że będzie naprawdę rewelacyjna).
Książka jest przezabawna, tajemnicza i zawierająca wiele zaskakujących, niekiedy z lekka absurdalnych zdarzeń, które sprawiają, że jeszcze przyjemniej spędza się przy niej czas. Wszystkie te zagadki, niewiadome, tajemnice, intrygi oraz zdrady, potrafią zaciekawić czytelnika w taki sposób, że po skończeniu książki można poczuć ogromny niedosyt i chęć sięgnięcia po więcej i więcej. Niekiedy wydarzenia opisane w książce były tak pozytywnie zaskakujące - śmieszne, że aż miałam ochotę tarzać się ze śmiechu.
Choć z początku miałam problem z połapaniem się kto jest kim, co prawdopodobnie jest efektem tego, że zapoznawałam się z książką w formie audiobooka. To książka jest napisana w taki sposób, że po naprawdę krótkim czasie ten problem zniknął. I choć do niedawna nie byłam fanką tej formy "czytania" książek , tak po tej stałam się tego fanką.
Książka jest naprawdę wspaniała i jak najbardziej ją polecam.
A sama jak tylko nadarzy się taka okazja z ogromną chęcią sięgnę po kolejne dzieła z pod pióra tego autora.

Avatar użytkownika - diancia_91
diancia_91
Przeczytane:2020-08-15, Ocena: 3, Przeczytałam,

Zwariowana książka z morderstwem w tle.

Troszkę pokręcona, zagmatwana i momentami przerysowana. Ale pewnie o to chodziło by sarkastycznie podejść do pewnych tematów i ... ministrów ;)
Z początku trudno było mi się w czuć w książkę, bardzo dużo postaci, bardzo dużą wątków które potem utworzyły jedną całość.

To było moje pierwsze spotkanie z Alkiem i jego powieściami i myślę że jeszcze kiedyś sięgnę po jego twórczość.

Historia z pozoru dobrego małżeństwa ze zdradą w tle. Ale z jaką zdradą !
Małżeństwo rodziców Karoliny również nie jest takie idealne jak z pozoru by się wydawało.
a brat? no cóż jego pasja też nie jest taka oczywista.

Karolina nie dość że dowiaduje się że jej idealny maż ją zdradza to jeszcze zaplątany jest w morderstwo. Ale czy na pewno to on zabił? Kto jeszcze zamieszany jest w tą zbrodnie?
Czy prywatne śledztwo pozwoli rozwiązać tę sprawę? Tego dowiecie się z książki :)

Panie Alku dziękuje za te słowa "Muszę nauczyć się kochać samą siebie. (...) Najpierw muszę pokochać siebie, żeby inni mogli mnie pokochać". Chyba każda kobieta powinna je przeczytać iii pokochać

Przeklęta szkatułka
Alek Rogoziński0
Okładka ksiązki -  Przeklęta szkatułka

Hrabianka Julia Zasławska stara się odnaleźć majątek, który jej zmarła tragicznie ciotka ukryła w sekretnym miejscu. Sprawy się komplikują, gdy wierny...

Kto zabił Kopciuszka?
Alek Rogoziński0
Okładka ksiązki - Kto zabił Kopciuszka?

Jeden bal. Jeden martwy Kopciuszek. I dziesięć osób, które miały powód, by zabić. Autorka powieści kryminalnych Róża Krull otrzymuje zaproszenie...