Miłość na wrzosowisku

Wydawnictwo: Damidos
Data wydania: 2012-04-25
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7855-001-3
Liczba stron: 231
Język oryginału: polski

Tom 2 cyklu Wrzosowisko

Ocena: 4.75 (12 głosów)
Inne wydania:

W życiu Basi zachodzą spore zmiany. Przeprowadza się do uroczego angielskiego miasteczka, otwiera wymarzoną kawiarnię, remontuje dom, opiekuje się synkiem, przeżywa kłopoty dorastających córek, stara się być oparciem dla męża. Nie zawsze jest łatwo, ale wszystko wskazuje na to, że trudności związane z odnalezieniem się w emigracyjnej rzeczywistości ma już za sobą, a Haworth to jej miejsce na Ziemi. Poznaje sąsiadów, ich sekrety, kłopoty, ich romantyczne historie sprzed wielu lat... Powoli wrasta w przyjazną rzeczywistość małej społeczności. Każdy jej dzień jest starannie zaplanowany i wypełniony po brzegi obowiązkami. Nie ma w nim miejsca na niespodzianki, bo Basia nie znosi niespodzianek! I wtedy nadchodzi miłość, a wraz z nią namiętność i spełnienie, ale też niepokoje, obawy, i dylematy. Coś się zaczyna i coś się kończy... Siłą tej powieści jest szczerość. Autorka nie ucieka w oderwany od realiów świat marzeń o idealnej miłości. To, co przeżywa jej bohaterka, jest niezwykłe, a jednocześnie wiarygodne; opowiedziane odważnie, szczerze, przekonująco i ciepło.

Kup książkę Miłość na wrzosowisku

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - Sabinka
Sabinka
Przeczytane:,
W powieści Miłość na wrzosowisku, kontynuacji Pensjonatu na wrzosowisku, powracamy do Anglii, do małego uroczego miasteczka, które utrzymuje się głównie z turystyki. Życie Basi i Marka zmienia się całkowicie. Basia odnajduje swoje miejsce na Ziemi. Kupuje dom, w którym na piętrze planuje urządzić mieszkanie, na parterze zaś wyremontować kawiarnię. Mąż zostaje w starym miejscu, dopóki nie skończy się okres wypowiedzenia i nie pozamyka zaległych spraw. Basia sama walczy z remontem, dokumentacją, ale także z pracownikami budowlanymi, którzy nie zawsze wywiązują się należycie ze swoich obowiązków. Z odsieczą, tak jak poprzednio, przybywa sąsiad jej przyjaciółki, Charoll - James. To on wspiera kobietę zawsze, kiedy ta tego potrzebuje. Jest jak dobry duch, który doskonale wie, kiedy powinien się pojawić.   Do kłopotów remontowych dochodzi opieka nad dzieckiem, ale także problemy z nastolatkami. Pogodzić obowiązki z pewnością nie jest łatwo. Oparcie nasza bohaterka znajduje u Charoll, a także w Jamesie. Z czasem do nowego domu (wreszcie) wprowadza się Marek, ale jego najbardziej interesuje i pochłania nowa praca... Basia jest na granicy wytrzymałości. Swój czas dzieli między pracę, dzieci, dom, męża... Tymczasem na jej drodze staje miłość. Jak w tej sytuacji zachowa się nasza bohaterka? Co wybierze? Miłość czy lojalność? Anna Łajkowska napisała ...
(czytaj dalej)

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:,
Wybory w kolorze wrzosu   Czym tak naprawdę jest miłość? Czy rodzi się powoli, dojrzewając, czy może wystarczy jedno spojrzenie, jeden dotyk, aby owładnęła ona nasze ciała i umysły? Czy do tego, aby się rozwijała, konieczna jest obecność drugiej osoby, czy też wystarczy zaledwie jej wyobrażenie, pamięć i tęsknota? Te pytania nasuwają się podczas lektury powieści Miłość na wrzosowisku, będącej kontynuacją Pensjonatu na wrzosowisku Anny Łajkowskiej. Odpowiedzi nie znajdziemy w lekturze, ale w naszych sercach, zaś książka może stać się inspiracją do przemyśleń, refleksji oraz bodźcem do tego, by na miłość sobie w ogóle pozwolić. Autorka, operując z wyczuciem słowem, portretuje ludzi i ich tęsknoty, rozterki, problemy dnia codziennego w taki sposób, że czujemy się z nimi emocjonalnie związani, a - co więcej - sami stawiamy się na ich miejscu, rozważając kolejne kroki i życiowe wybory. Spotykamy Basię, która po przeżyciach w krainie sióstr Brönte postanawia ostatecznie zerwać ze swoim dotychczasowym życiem i marazmem, który ją ogarniał po przeprowadzce z Polski do Ashford. W podjęciu decyzji pomogła sytuacja zawodowa Marka oraz awans, który przypadł w udziale innej osobie, jak również odszkodowanie za wypadek z psem, które wywalczył dla Basi James. Dzięki temu mogła ona zrealizować swoje wielkie marzenie i nie tylko kupić w Haworth dom, ale również otworzyć ...
(czytaj dalej)

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - Alex9
Alex9
Przeczytane:,
I żyli długo i szczęśliwie... Tak kończy się wiele historii, resztę czytelnik może dopowiedzieć sobie sam. A gdyby twórca rozwinął swoją opowieść od momentu, kiedy wydawało się, że już wszytko zostało powiedziane? Jak mogą potoczyć się losy bohaterów, gdy znamy już ich... finał? Był początek, rozwinięcie i epilog, ale zamknięcie czasem wymaga dopowiedzenia tego, co wydarzyło się pomiędzy ostatnimi wydarzeniami i tym, jakie skutki wydarzenia te przyniosły. Podjęte decyzje czasem są punktem wyjścia dla czegoś, co nie było zaplanowane, ale nie stanowiło również niespodzianki. Po prostu takie były koleje losu lub czyjeś pragnienia. Zanim nastąpiło długo i szczęśliwie - to drugie rozumiane różnie - miały miejsce sprawy mające wpływ na przyszłość, pozwalające spojrzeć inaczej na przeszłość i zrewidować ocenę tego, co niegdyś wydarzyło się pomiędzy dwojgiem ludzi. Kolejne marzenia Basi zaczynają się spełniać. Rzecz w tym, że zgodnie ze znanym powiedzeniem, trzeba wówczas uważać na to, czego się chce, bo realizacja pragnień może przynieść wiele niespodzianek. To, co początkowo wydawało się jedynie mrzonką, nabiera realnych kształtów, jednak nie zawsze okazują się one zgodne z oczekiwaniami. Niełatwo jest pogodzić życiowe i zawodowe zmiany. Po raz kolejny bliscy zostają zepchnięci na dalszy plan - tak, jakby zaległości w tym zakresie można było kiedyś nadrobić. Co tak naprawdę ważne jest w ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Miłość na wrzosowisku

Avatar użytkownika - rama83
rama83
Przeczytane:2015-09-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Poznajemy dalsze losy bohaterów. historię zakazanej miłości Basi do kochanke. Współodczuwamy jej emocje. Czytelnik może też zobaczyć jak traktowani są Polacy w małej społeczności. Jakie są ich relacje z sąsiadami. Stosunki między Basią, a mężem są coraz chłodniejsze. Oboje uciekają w pracę.
Link do opinii
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2015-02-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Romans Basi rozwija się. Tytułowa miłość wprost wylewa się ze stronic książki, lecz ..... No właśnie zaczynają się pojawiać wątpliwości.
Link do opinii
Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2014-11-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Kontynuacji "Pensjonatu na wrzosowisku" rozpoczyna się niezwykle pozytywnie, w życiu Basi zachodzą zmiany, zawitało szczęście, kobieta postanawia zakupić dom w którym ma postać jej kawiarenka. Bardzo szybko jej spokój zostaje naruszony, w rodzinie powstają niedomówienia, mąż pozostaje w starym mieszkaniu, skupiając się na swojej pracy, pozostawia Basię samą z nadzorem budowy, dziećmi, jej małżeństwo wisi na włosku. W tym niepewnym dla kobiety czasie, pomoc i oparcie znajduje w innym mężczyźnie Jamesie. Z czasem Basia zaczyna darzyć mężczyznę głębszym uczuciem niż przyjaźń... Czy Basi uda się uratować swoje małżeństwo, czy rzuci się w ramiona innego mężczyzny?
Link do opinii
Avatar użytkownika - mirabell3012
mirabell3012
Przeczytane:2013-11-21, Ocena: 5, Przeczytałam,
Podoba mi się ten angielski klimat książki.
Link do opinii
Avatar użytkownika - jasmin79
jasmin79
Przeczytane:2013-01-01, Ocena: 5, Przeczytałam,
„Miłość na wrzosowisku” to kontynuacja książki „Pensjonat na wrzosowisku”. Poznajemy w niej dalsze losy Basi. Widzimy jak próbuje ustabilizować sobie życie osobiste, a także zawodowe. W obu dziedzinach całkiem nieźle jej idzie. Najstarsza córka wyjeżdża do szkoły z internatem. Młodzież też całkiem nie najgorzej sobie radzi. Nawet najmłodszy coraz rzadziej choruje. Kawiarnia też prosperuje z powodzeniem. Basia zatrudnia dwie pracownice, dzięki czemu ma więcej czasu dla siebie. Mimo, że wszystko zdaje się wydawać w porządku nie czuje się ona szczęśliwa. Mąż bezgranicznie oddany pracy zaczyna się od niej oddalać. Coraz więcej w ich związku nieporozumień, raniących słów i zachowań, które ciężko wybaczyć. To wszystko sprawia, że Barbara postanawia poszukać oparcia w ramionach innego. Wdaje się w romans, który przeradza się w wielką miłość. Basia wymyka się na potajemne schadzki, które nie są tak niewinne jak mogłyby się wydawać. Życie zaczyna się komplikować, gdy Basia zachodzi w ciążę i nie wie ko jest ojcem dziecka. Jak potoczą się losy Basi i jej rodziny? Przekonajcie się sami, naprawdę warto. „Miłość na wrzosowisku” to kontynuacja. Pierwsza część mnie oczarowała. Ta już nie była taka rewelacyjna. Gdyby nie romans mogłabym powiedzieć, że jest nudna. Jest to dla mnie książka przede wszystkim o wielkich stratach, o ogromnych tragediach. Nie raz czytając ją szlochałam jak głupia. Ale jest też o pięknej miłości i przyjaźni. I to zarówno tych młodych, jaki tych u schyłku życia. „Miłość na wrzosowisku” pokazuje nam, że trzeba czerpać z życia całymi garściami, bo nie znamy dnia ani godziny. Że należy spełniać swoje marzenia i nie bać się tego, co przyniesie nam życie. Bardzo polecam tę książkę. Jest idealna dla miłośniczek prawdziwych historii o życiu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - NaWidelcu
NaWidelcu
Przeczytane:2015-12-15, Ocena: 4, Przeczytałam, E-book,
Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3
Przeczytane:2014-12-30, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2014-07-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2014-06-26, Ocena: 6, Przeczytałam, 2014 przeczytane,

Lektura drugiej części perypetii rodziny Nowickich na emigracji wzbudziła we mnie podobne refleksje co „Pensjonat na wrzosowisku”.
 
Basia spełnia swoje marzenia i wraz z Markiem przeprowadzają się do Yorkshire. Mężczyzna jednak nie otrzymał obiecanego stanowiska i postanowił zrezygnować z pracy. Wspólnie zakupili więc dom z kawiarnią przy rynku w Hayworth i nasza bohaterka z pomocą rodziny i znajomych zajmuje się remontem oraz rozkręceniem wymarzonego interesu. Nie obywa się bez problemów i drobnych rozczarowań, ale w rezultacie lokal zyskuje sobie popularność wśród miejscowych i turystów. Basia odnajduje zrozumienie i pogłębia swoja znajomość z sąsiadami, którzy zaczynają traktować ją jak swoją. Małe Hayworth naprawdę tętni życiem. W tym czasie Marek zajęty jest pracą nad swoimi projektami informatycznymi i niezbyt angażuje się w troski i kłopoty żony, a tylko nieco bardziej w problemy dzieci.
Życie Basi nie skupia się jednak tylko na rodzinie i prowadzeniu lokalu. Jej serce zaczyna mocniej bić dla Jamesa – uczynnego przyjaciela, z którym Basia poznała się przebywając w pensjonacie u Charoll. Mężczyzna odwzajemnia jej zainteresowanie, nadal pomaga jej jak tylko może włączając w to także remont kawiarni. Z dnia na dzień coraz trudniej im żyć bez siebie, co doprowadza do wspólnych wyjazdów i potajemnych spotkań na wrzosowiskach. Oboje darzą się głębokim uczuciem, ale na drodze do ich wspólnego szczęścia stają zobowiązania wobec rodzin. Żadne nie ma odwagi spojrzeć prawdzie w oczy, ani nie chce podjąć wiążących decyzji, co doprowadza do wyjazdu Jamesa na misję do Iraku.

Co z tego wyniknie? Czy Basia i James będą razem? Czy Marek dowie się o romansie żony? Jakie jeszcze niespodzianki kryje życie w Hayworth?

Odpowiedzi na te i inne pytania odnaleźć można w tekście. „Miłość na wrzosowisku” napisana została w podobny sposób, nie kipi emocjami, jest raczej opisem wydarzeń i przeżyć – podobnie jak część pierwsza. Miło było ponownie wybrać się na wycieczki po wrzosowiskach i wzgórzach Yorkshire. Muszę też przyznać, że powieść może stać się inspiracją do przemyśleń i refleksji:

Jaki jest sens wikłania się w romans ludzi mających już swoje rodziny? Czy można budować własne szczęście kosztem innych? A może powinno się odsunąć na bok uczucie i iść za  zdrowym rozsądkiem?

Wyjaśnienie tych kwestii autorka pozostawia czytelnikowi.

Polecam.

Link do opinii
Inne książki autora
Dobra Przystań
Anna Łajkowska0
Okładka ksiązki - Dobra Przystań

Pełna ciepła opowieść o sile marzeń i gotowości na zmiany. Na ten moment Marianna czekała bardzo długo. Wreszcie wraz z mężem Hubertem sprzedają zrujnowany...

Pensjonat na wrzosowisku
Anna Łajkowska0
Okładka ksiązki - Pensjonat na wrzosowisku

"Pensjonat na wrzosowisku" to pełna ciepła i refleksji, momentami gorzka opowieść o dylematach i samotności niepracującej kobiety, rzuconej w sam środek...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje