Miłość przez małe m

Jeden spodeczek mleka może wszystko zmienić... W ostatni dzień roku za drzwiami Samuela, nauczyciela literatury, rozlega się ciche, lecz natarczywe drapanie. To bezdomny kot — niezwykły jak każdy kot — niespodziewanie wkracza w życie samotnego trzydziestotrzylatka i w cudowny sposób je przeobraża. Samuel odtąd nie tylko lepiej sypia przy wtórze mruczenia, lecz także nawiązuje nowe przyjaźnie. A wszystko wydaje się prowadzić do pierwszej miłości z dzieciństwa — tej, która kiedyś obdarzyła go tajemniczym pocałunkiem motyla... „Miłość przez małe m” to pełna magii opowieść o poszukiwaniu szczęścia, którą pokochali czytelnicy na całym świecie. Francesc Miralles — urodzony w Barcelonie w 1968 roku, z wykształcenia jest germanistą, a obecnie pracuje jako pełnoetatowy pisarz. Za swoje powieści dla dorosłych i młodzieży otrzymał wiele prestiżowych hiszpańskich nagród, m.in. Premio Columna Jove.

Informacje dodatkowe o Miłość przez małe m:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2010-09-20
ISBN: 978-83-10-11821-9

Kup książkę Miłość przez małe m

Miłość przez małe m - opinie o książce

Avatar użytkownika - natalia07
natalia07
Przeczytane:2015-09-12, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2015,
Samuel ma trzydzieści siedem lat, jest wykładowcą i raczej samotnikiem. Nowy Rok wydaje się zwiastować mu niezwykłe zmiany w życiu. Wszystko zaczyna się od natarczywego drapania do drzwi i spodeczka mleka. Wkrótce niezwykły, bezpański kot staje się już jego wiernym, choć niepokornym towarzyszem. Trzydziestosiedmioletni wykładowca uniwersytecki przekonał się, że gdy kot przekroczy już próg mieszkania, to w nim zostaj W egzystencji Samuela dochodzi do metamorfozy: to, czemu bohater do chwili spotkania kota poświęcał uwagę, nagle przestaje być ważne - a to, co Samuel traktował jako niewarte zastanowienia błahostki, wypełnia całe jego życie, które zdecydowanie nabiera kolorów.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-11-19, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, Mam, Romanse,
Samuel, 37 - letni wykładowca niemieckiego z Barcelony, mieszka samotnie w swoim mieszkaniu. Pewnego dnia w jego życiu pojawia się kot. Od tej pory wszystko się zmienia. Samuel spotyka swoją dziecięcą ukochaną. Wspomnienie "pocałunku motyla" sprawia, że uczucia w mężczyźnie odżywają na nowo. Początek książki wyglądał zachęcająco. Parę zabawnych scenek z kotem nastawiło mnie na całość pozytywnie. Lecz bardzo szybko akcja zaczęła mnie nudzić. Jak dla mnie zbyt wiele przemyśleń filozoficznych. Gdy wzięłam "Miłość przez małe m" do ręki spodziewałam się lekkiej miłosnej przygody z humorem. Tymczasem to, co dostałam bardzo mnie zawiodło.
Avatar użytkownika - Sylwia-T
Sylwia-T
Przeczytane:2013-06-04, Ocena: 3, Przeczytałam,
Całkiem ciekawa książka, z wieloma morałami i mądrościami życiowymi. Nie jest to żaden romans, ani nawet książka o miłości, choć taki wątek ma miejsce. Jako miłośniczka kotów skusiłam się okładką, ale kot tu również występuje na drugim miejscu. Przede wszystkim to historia samotnego mężczyzny, który ma świadomość, że jego życie jest właściwie nudne i przewidywalne. Utarte zwyczaje i nawyki nie pozwalają mu na zmiany. Tym bardziej jest on bardzo zdziwiony, że za sprawą kotka-przybłędy rusza cała lawina zdarzeń. I to jest właśnie główny sens tej opowieści: "Człowiek robi jeden dobry uczynek, jakąś małą rzecz i wyzwala cały łańcuch zdarzeń, które zwracają mu tę odrobinę miłości jaka podarował wielokrotnie pomnożoną. W końcu choćby chciał wrócić do punktu wyjścia nie może. Bo miłość przez małe "m" odcięła mu drogę do tego, czym był wcześniej". Przyjemnie się czyta i jest również nad czym pomyśleć. A dla miłośników kotów jest fajne zdanie: "Bo wszystko co dobre zaczyna się od kota" :))
Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3
Przeczytane:2013-04-02, Ocena: 5, Przeczytałam,
Polecam wszystkim, którzy mają dość nudnych romansów ! Wbrew tytułowi, książka jest naprawdę o czymś innym nić mówi to tytuł ;) .
Avatar użytkownika - KKS
Przeczytane:2013-05-25, Przeczytałem,
Czwarte królestwo
Francesc Miralles0
Okładka ksiązki - Czwarte królestwo

Leo Vidal, amerykański dziennikarz śledczy, potomek katalońskiego emigranta, otrzymuje dużą sumę pieniędzy od tajemniczego mecenasa za stworzenie raportu...

Przekleństwo biblijnej przepowiedni
Francesc Miralles0
Okładka ksiązki - Przekleństwo biblijnej przepowiedni

Dziennikarz Leo Vidal zostaje wezwany przez antykwariusza z dzielnicy żydowskiej w Gironie, który odnalazł we wnętrzu starej komody plik listów...