Miłość według przepisu, czyli słodko-gorzkie cappuccino

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-06-05

Zapraszamy do Kawiarenki za rogiem! Pięknej opowieści pełnej miłości, ważnych życiowych problemów i małych sekretów!

W Kawiarence za rogiem rozwija się ukrywana miłość. Tymon wydaje się być idealnym partnerem, a Miłka wreszcie z radością wita każdy dzień. Jednak nieoczekiwane pojawienie się Wiktorii jest początkiem serii wydarzeń, które mogą popsuć tę idyllę. Jaki jest prawdziwy powód jej wizyty?

Czy bohaterom ,,Kawiarenki" uda się kolejny raz wyjść cało z opresji?

Nieoczekiwane zwroty akcji, mnóstwo emocji, trudne wybory i ukrywane sekrety, to wszystko znajdziecie w nowej powieści Karoliny Wilczyńskiej!

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Miłość według przepisu, czyli słodko-gorzkie cappuccino

Opinie o książce - Miłość według przepisu, czyli słodko-gorzkie cappuccino

Avatar użytkownika - Helena2019
Helena2019
Przeczytane:2019-12-30, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Pierwsza część jest lepsza. Mimo wszystko czekam w kolejce na trzecią, bo chcę wiedzieć jak się potoczyły losy Miłki.

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2019-11-11, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Drugi tom "Kawiarenki za rogiem". Pierwszy tom czytalam jakiść czas temu, ale czytajac doskonale sobie przypomniałam wczesniejsze zdarzenia. Dalsze losy Miłki, Tymona i Pauli, pojawia też się Wiktoria, siostra Miłki. Lekka i przyjemna lektura na długie jesienne wieczory. Nie polubiłam Miłki, jej braku zdecyowania. Zabiera ze sobą siostrę planując rozpocząć wspólne życie z Tymonem, chociaż nie odpowiada jej postępowanie siostry. Daje się oszukiwać siostrze i innym. Autorka chyba nie wie jak prosperują kawiarnie czy restauracje. Nie można nie tylko sprzedawać, ale nawet mieć na stanie konfitur czy ciastek bez rachunku dostawcy, bez badań epidemologicznych. Rodzice znajomej prowadzą lokal na wesela i przyjęcia i nie mogą wykorzystać nawet jajek od swoich kur.

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2019-09-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 2019,

„Miłość według przepisu, czyli słodko – gorzkie cappuccino” to drugi tom przygód bohaterów z „Kawiarenki za rogiem” autorstwa Karoliny Wilczyńskiej. Okładka tej części zachwyciła mnie fioletem nie mniej niż pierwsza, więc wybaczcie, że znów od tego rozpoczynam, ale nie potrafię się powstrzymać.
Z ogromną chęcią wybrałam się do „Kawiarenki za rogiem” popróbować nowych kawowych smaków z rąk autorki.

Czy bohaterom „Kawiarenki” uda się kolejny raz wyjść cało z opresji?

„Miłość według przepisu, czyli słodko – gorzkie cappuccino” w dalszym ciągu snuje opowieść o perypetiach Miłki, która stara się radzić sobie w życiu. Niemniej jednak, troszkę mnie denerwowała tym razem, bo niby chce walczyć o lepsze jutro dla siebie, chce tworzyć, chce ulepszać, chce być kochana i kochać, chce by „Kawiarenka za rogiem” tryskała życiem, ciepłem i energią...a jednak...czasami miałam ochotę kopnąć ją w pośladki, by przestała nadmiernie się nad sobą rozczulać.
Ja wiem i rozumiem, że każdy ma emocjonalne kryzysy, chwile zwątpienia i słabości, ale wiem też z doświadczenia, że niezdecydowanie bądź uleganie innym nie prowadzi do niczego dobrego.
Dlatego tym razem Miłka, mimo całej sympatii jaką mm do tej bohaterki, zasłużyła na to by ktoś nią potrząsnął, by wróciła na dobre tory.

W tej części nadal nie potrafiłam sobie wyrobić jednoznacznego stanowiska wobec Tymona. Taki dziwny ten typ, niby serce na dłoni, niby się stara, a jednak coś mnie tym razem wyjątkowo w nim niepokoiło i oby moje przeczucia się nie sprawdziły co do niego.

Kolejną postacią, która wzbudziła we mnie mieszane uczucia jest siostra Miłki – Wiktoria. Jak dla mnie to ta dziewczyna to skaranie boskie i nic tylko się modlic o rozum dla niej. Miłka zdecydowanie nie potrafi być wobec niej stanowcza, a ta z kolei maksymalnie wykorzystuje siostrzaną słabość.
No ciekawa jestem co jeszcze Wiki zmaluje…?

Postaciami, które jak do tej pory okazały się konstans to oczywiście małomówny barman Remek oraz przekochana „wróżka” Wera. Śmiało mogę powiedzieć, że to właśnie oni w tej części byli dla mnie ta słodyczą, którą łyka się podczas picia cappuccino.

W życiu przecież różnie bywa, prawda?

„To trochę jak z cappuccino. Patrzysz na nie i widzisz smakowitą piankę. Aż się chce zanurzyć usta i poczuć jej słodkość na wargach. Ale tego nie robisz. Bo nie chcesz zepsuć tej wierzchniej warstwy i tak naprawdę wiesz, że pod spodem jest gorzka kawa.”

Zakończenie „Miłości według przepisu, czyli słodko – gorzkie cappuccino” wzbudziło we mnie mnóstwo pytań, na które mam nadzieję odnaleźć odpowiedzi w kolejnym tomie, którego zapowiedzi znajdziecie na stronie wydawnictwa.

Ciekawa jestem, jak potoczą się losy Wiktorii?
Czy Miłka w końcu nauczy się asertywności wobec innych ludzi?
Czy tajemnicze zachowania Tymona mają drugie dno?
I czy wreszcie pani Anna wyjawi Miłce prawdę o bohaterze, który ją swego czasu obronił przed stalkerem?
Tyle niewiadomych, że aż mnie skręca z ciekawości.

Dlatego nie pozostaje mi nic innego, jak tylko w październiku ponownie przekroczyć progi uroczej „Kawiarenki za rogiem” i przekonać się co Karolina Wilczyńska zaserwuje nowego w kawowym menu.

Za egzemplarz do recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu FILIA.

Spełnione życzenia
Karolina Wilczyńska0
Okładka ksiązki - Spełnione życzenia

Wyobraź sobie dziewczynkę, której ludzie ofiarowują swoje historie. Nie przypuszczają, że słowa wypowiadane na głos mogą wpływać na ich przyszłość...

Rachunek za szczęście, czyli caffe latte
Karolina Wilczyńska0
Okładka ksiązki - Rachunek za szczęście, czyli caffe latte

Kawiarenka za rogiem to miejsce, do którego chce się wracać! Miłka próbuje poradzić sobie z problemami w kawiarence, ale niełatwo myśleć o pracy,...

27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna