Miłość według przepisu, czyli słodko-gorzkie cappuccino

Jak już wiecie, nasza bohaterka Miłka uciekła ze swojego domu, zaraz po tym jak babcia na łożu śmierci wyjawiła jej pewną tajemnicę (jaka to tajemnica? Dowiecie się czytając książkę). Po tej ucieczce znalazła pracę oraz wynajęła mieszkanie od bardzo sympatycznej rodziny. Historia Miłki wciąż się rozwija w szybkim tempie, do tego stopnia, że zakochuje się w swoim pracodawcy i to ze wzajemnością. Niestety swój związek ukrywają przez co czasami pomiędzy nimi są spięcia. Tymon jest tak bardzo zakochany w naszej bohaterce, że proponuje jej wspólne mieszkanie. Miłka z wielką radością, ale i obawą zgadza się. Wydawać by się mogło, że ta sielanka będzie trwała wiecznie, lecz tak nie jest. Nieoczekiwanie pojawia się siostra Miłki, która zamieszkuje z parą zakochanych, przysparzając im mnóstwo problemów. Wspólne mieszkanie też nie wychodzi im na dobre. Tymon ma wiele tajemnic przed ukochaną, tak samo jak Miłka przed nim. Oboje nie potrafią się przed sobą otworzyć i zaufać. Po pewnym czasie okazuje się, że siostra bohaterki jest w ciąży i nie chce urodzić tego dziecka.

Po jakimś czasie Tymon ujawnia pracownikom kawiarenki ich tajemnicę, a mianowicie to, że on i Miłka tworzą parę. Oczywiście wszyscy są bardzo zdziwieni, szczególnie wtedy, gdy rządy w kawiarence ma sprawować Miłka, a nie Tymon.

Ciekawym wątkiem w książce jest ten, w którym poznajemy problem Franka, a właściwie jego rodziców. Rozwód jest dla dziecka bolesnym przeżyciem i bardzo cieszę się, że autorka książki zwróciła uwagę na zachowanie i odczucia dziecka. Nie jest tajemnicą, że rozwód - według badań - jest najbardziej bolesnym przeżyciem dla nieletniego, większym niż śmierć jednego rodzica. Tu możemy poznać myśli Franka i dzięki temu dowiedzieć się co tak naprawdę czują dzieci w takiej sytuacji.

"Słodko - gorzkie cappuccino"to książka, która trzyma w napięciu do ostatniej kartki. Tak bardzo polubiłam Miłkę, że z chęcią poznałabym taką osobę jak ona. I wiecie co - wydaje mi się, że gdyby powstał film o Miłce oczywiście na podstawie książki - pierwsza kupiłabym bilet. Nawet mam już w głowie kto mógłby zagrać naszą bohaterkę. Za każdym razem, gdy widzę pewną osobę na ekranie - widzę Miłkę.

Cóż więcej mogę napisać na sam koniec - nie mogę się doczekać, aż kupię kolejny tom książki i poznam dalsze losy Miłki.

Informacje dodatkowe o Miłość według przepisu, czyli słodko-gorzkie cappuccino:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-06-05
Dodał/a opinię: Dagmara Rek

Tagi: bóg Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Miłość według przepisu, czyli słodko-gorzkie cappuccino

Kup książkę Miłość według przepisu, czyli słodko-gorzkie cappuccino

Zima zasypie miłością
Karolina Wilczyńska0